Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1

Rekomendowane odpowiedzi

pytanie laika - Czy zasilacz zrobiony przez Tomanka (i nie tylko) do innego przetwornika niż mój obecny ale posiadający to samo napięcie mozna bezpiecznie wykorzystać? Zakładam, że ewentualna zmiana kabelka DC na właściową wtyczkę jest nie istotna.

Edytowane przez AiM-TV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, AiM-TV napisał:

pytanie laika - Czy zasilacz zrobiony przez Tomanka (i nie tylko) do innego przetwornika niż mój obecny ale posiadający to samo napięcie mozna bezpiecznie wykorzystać? Zakładam, że ewentualna zmiana kabelka DC na właściową wtyczkę jest nie istotna.

Tak. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2019 o 10:34, gothi napisał:

Gdyby Tomanek określił czas oczekiwania na towar 3 miesiące to nikt nie byłby rozczarowany. Przypuszczam że serwis wygląda podobnie tzn. super kontakt początkowy a po przelewie klimaty religijne (oczekiwanie na cud przesyłki).

Jeśli ktoś wierzy, że nie ma innej alternatywy niż Tomanek, to niech czeka na cud.  :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, h3x_Lukasz napisał:

Te z aliexpress jesli nie są lepsze (co trzeba sprawdzic) to na pewno nie mają lepszego czasu realizacji.

Prawie dwa miesiace i paczka jeszcze nie wyszła a dostawca przestal odpisywac ;)

Moja odpowiedź dotyczyła alternatywy.

Z wyżej wymienionych powodów i pewnie jeszcze wielu innych lepiej kupować u krajowego producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, h3x_Lukasz napisał:

Te z aliexpress jesli nie są lepsze (co trzeba sprawdzic) to na pewno nie mają lepszego czasu realizacji.

Kupiłem na Ali dwa zasilacze liniowe i oba zasilacze przyszły wcześniej niż było to opisane w ofercie.
Należy pamiętać że jeśli chodzi o Chiny to zawsze styczeń/luty mają zadyszkę ze względu na długie przerwy świąteczne

"Tradycyjnie świętowanie Chińskiego Nowego Roku może trwać od dwóch tygodni aż do miesiąca. Oficjalnie okres świąteczny kończy się Świętem Latarni, które w 2019 roku przypada 19 lutego."

W marcu się odkopują i najszybsze zakupy w Chinach robi się od kwietnia do grudnia :)

Edytowane przez m4tech
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam już 6-ty tydzień na zasilacz.
Zero kontaktu, totalny brak szacunku dla klienta.
Jak tak wygląda zamówienie to ciekawe jak wygląda serwis.
To jeszcze poczekasz:)
Ja ponaglałem Tomanka i bólem po 3 miesiącach otrzymalem tap8. Gdybym "nie marudził" to jeszcze z miesiąc bym czekał. To jest kpina i brak jakiegokolwiek szacunku do klienta. Do momentu wpłaty odpisuje pięknie. Później to już totalna olewka.
Szkoda, ponieważ produkty ma dobre jakosciowo i cena również z tych przyzwoitych. Ale co z tego, jak takie zachowanie sprzedajcego. Nie wiem, on to skręca sam? Jeżeli jest taki popyt to dlaczego nie ma więcej ludzi na montażu?

To był mój trzeci produkt od Tomanka i niestety ostatni. Polecac też nie będę nikomu. Mamy 2019 rok. Nikt nie bedzie czekać 3-5 miesiecy na listwe/zasilacz.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekałem 6 tygodni na tap8 i zasilacz do maliny. Pewnie zależy od okresu. Pewnie większe zamówienia składają sklepy, co by dopatrzyć jakość i żeby jakoś na tym wyjść może składa sam. Jakość jest dobra, ale faktycznie brak kontaktu po wpłacie jest słabą zagrywką w tych czasach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka zagrywka ma krotkie nóżki. Drugi raz klient nie wróci po takiej akcji. Ja chcialbym wiedzieć ile mam czekac na towar. Nawet jeżeli bedzie to 3 miesiace to chcę to wiedzieć przed złożeniem zamowienia. I wtedy biorę lub nie.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, stecko napisał:

Taka zagrywka ma krotkie nóżki. Drugi raz klient nie wróci po takiej akcji. Ja chcialbym wiedzieć ile mam czekac na towar. Nawet jeżeli bedzie to 3 miesiace to chcę to wiedzieć przed złożeniem zamowienia. I wtedy biorę lub nie.

Widocznie klient indywidualny zepchniety został na dalszy plan. Sklepy zapewniają stałą robotę a nawet jej nadmiar i dopóki jest koniunktura w dużych zleceniach, sytuacja się nie zmieni. Z tym, że w lutym czekałem niecałe 2 tygodnie na zamówiony zasilacz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem sukces Tomanka stał się jednocześnie jego utrapieniem. 

W pamięci mam, że przecież Jego produkty powstały w dużej mierze jako odzew na sugestie forumowiczów żeby miały wysokie parametry przy rozsądnej cenie. 

Nie chciałbym usprawiedliwiać Tomanka ani być jego rzecznikiem ale ja też prowadzę własną działalność choć w innej branży i znam problemy młodego przedsiębiorcy z autopsji 

Kiedy przyjdzie czas na moją listwę to zamówię ją w salonie audio lub uzbroję się w cierpliwość 

Pzdr 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też czekam (ok. 7 tygodni), nie przeszkadza mi to że Tomanek ma dużo zamówień, z niektórymi (jak widać po wpisach) się nie wyrabia ale z tym też nie mam problemu. Nie podoba mi się to że wogóle nie odpisuje (nawet po tygodniu), a przed wpłatą kontakt był wręcz wzorowy. Napisałby że się nie wyrobi w miesiąc, że potrzebuje 2 miesięcy -cokolwiek byle szczerze i z szacunkiem. W końcu ludzie płacą, a dobry kontakt z klientem to podstawa, moim zdaniem narażanie się klientom (na forach) szkodzi wizerunkowi firmy, nawet jezeli to co oferuje jest dobrej jakosci (w rozsądnej cenie) -niesmak pozostanie. W przyszłości poszukam alternatyw -a szkoda! No i uzbrajam się w cierpliwość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Po 27 dniach roboczych (zamiast 7) otrzymałem zamówienie. Oczywiście w międzyczasie brak odpowiedzi na maile i telefony. Kable zasilający z wtykiem ósemką daje radę i jest dużo lepszy od tego, co miałem w zestawie do Naim Muso QB. Na kolejne zamówienia się jednak raczej nie zdecyduję ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam te utrapienia z realizacją zamowienia i sam tego doświadczyłem. Czekałem około 7 tyg.na zasilacz do pre gramofonowego Lehmman Black Cube.Produkt który otrzymałem zrekopensowal mi w pełni ten okres.Zasilacz przewyzszyl moje oczkiwania klasa sama w sobie,dostałem jeszcze w cenie kabel zasilający. Polecam dla cirpliwych,niecierpliwi niech kupują w sklepach dużo drożej, a niekoniecznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

U mnie to samo, wycenę w odpowiedzi na maila to dostałem po kilkudziesięciu minutach. Pieniądze wpłaciłem od razu i od dwóch tygodni cisza. Wysłałem przez ten czas trzy maile i dwa razy dzwoniłem. Nikt nie odpisuje, nikt nie odbiera, nikt nie oddzwania. Zero kontaktu. Przyszło mi nawet do głowy, żeby złożyć zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, bo towar miał być dostarczony w 1-7 dni, a tu mijają dwa tygodnie i nie mam ani pieniędzy, ani towaru, ani znaku życia od człowieka. Ale potem znalazłem to forum i widzę, że u tego pana to raczej taki standard obsługi klienta. Generalnie jestem mega zniesmaczony takim podejściem i na sto procent nie wydam u niego ani złotówki więcej, a taki miałem plan, jakby towar, który zamówiłem, się faktycznie sprawdził. 

Edytowane przez Tomek_T
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, TomekL3 napisał:

Wystarczy żeby tak napisał jw a uwolniłby się od niepotrzebnego stresu

Ale producent ma to w d......... Ja też mam zasilacz Tomanka i pod względem jakości bardzo wysoko go oceniam. Niemniej dobra oferta rynkowa to nie tylko produkt, który fizycznie trzymasz w łapie. Także wsparcie dla nabywcy, serwis, kontakt z producentem. Na tym polu Tomanek całkowicie poległ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Fantasmagoria
Tak, zmieniło się - teraz nie wysyła wcale. Ja zamówiłem zasilacz w lipcu, nie mam go do tej pory. Dodam też, że sprawa trafiła na policję. W kwestii szczegółów, jeśli ktoś jest zainteresowany tematem, to publicznie opis całej sytuacji dostępny jest tutaj, na portalu gitarowym: Link

 

Edytowane przez kubudubu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem cichą nadzieję, że policja nie będzie musiała interweniować w sprawie Tomanka.
Jednakże taka droga to już ostateczność.
Przemawia do mnie argument kolegi, aczkolwiek przez pryzmat czasu mojej realizacji na dwie listwy od Tomanka z kapryśnymi potrzebami co do listew i błyskawiczny czas realizacji, temu zaprzeczają.
No cóż

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Millerek ja też zamawiałem u Tomanka na przestrzeni lat kilka produktów, zawsze było wszystko w porządku. (Ostatnie zamówienie chyba gdzieś na początku 2018). Ale to co dzieje się teraz jest karygodne. Tak się zwyczajnie, po ludzku nie robi. Wystarczyło napisać, że się wszystko dużo opóźni albo jakkolwiek próbować pogadać o sytuacji, wykazać jakąkolwiek inicjatywę, próbę rozwiązania sprawy... Zresztą - jeszcze raz odsyłam do linka jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, bo to ważne żeby mieć w takich sytuacjach pełen obraz sprawy. Sam chętnie poznałbym opinię strony przeciwnej, bo to jest aż nie do uwierzenia, co on obecnie wyprawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doskonale Cię rozumiem, i nie mogę mieć pretensji.
Niestety, jak widać to już była ostateczność z twojej strony.

Spoglądam czasami na temat Tomanka, i niestety zrobiło się hmm, niekomfortowo dla.... obu stron.

Podejrzewam że nie jesteś pierwszą osobą która poczynila tak drastyczne kroki.

Co mogę napisać..., trzymam kciuki, aby tomanek mógł stanąć na nogi i wrócić do tych dobrych czasów w których dobrze traktował klientów.
Kasę dostaniesz, odzyskasz, i szkoda tylko twojego zmarnowanego czasu na realizację zamówienia. O nerwach nie wspomnę, chyba że na miękko to przyjąłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.