Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

 

Czy ktoś ostatnio może otrzymał zamówienie? Ja niestety nie mając wiedzy o tym wątku i zdarzeniach z całego roku, złożyłem zamówienie 2 miesiące temu. I oczywiście telefonów nikt nie odbiera, emaile przychodzą z informacją że opóźnia się bo (...) - różne powody - szkoda. 

 

Pytam bo zastanawiam się czy to już czas na policję czy jeszcze do Pana podjechać, tak się składa że będę w Łęcznej, a to niedaleko.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyślij poleconym wezwanie do zwrotu pieniędzy. Jeśli tego nie zrobi, składaj zawiadomienie o popełnionym przestępstwie. Dla przypomnienia, art. 286 par. 1 KK. Możesz sam pofatygować się na komisariat lub napisz sam i wyślij do prokuratury rejonowej. Wzory znajdziesz w internecie.  Dołącz biling z połączeniami i korespondencję mailową z tym gościem. A także dołącz wydruk z tego wątku i powyższymi postami, które jednoznacznie wskazują, że nie jesteś jedyny i że Twój przypadek nie jest "wypadkiem przy pracy spowodowanym nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności" tylko celowym działaniem ps. Tomanek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie bronię firmy Tomanek w żadnym razie! Jednak prawie na pewno skończy się tak, jak ze wzmacniaczami Feliks Audio - produkty radykalnie zdrożeją! Rynek się bardzo zmienił przez ostatnie kilka lat, ludzie mają dużo więcej pieniędzy, więcej zarabiają i dostają w ramach socjalu. Z drugiej strony znalezienie rzetelnego i wykształconego pracownika, graniczy dziś z cudem, nawet za spore pieniądze. To mikrofirma, być może uwikłała się bardzo niekorzystne umowy z jakaś większą siecią dystrybucji, być może ma inne problemy. Nie wiem. Bardzo szkoda, że właściciel nie potrafił się odezwać do własnych klientów, którzy złożyli zamówienia i wpłacili pieniądze. Moim zdaniem lepiej napisać klientowi prawdę o problemach i terminie realizacji, niż głucho milczeć.

PS. W zasadzie to chciałem się zapisać do klubu, ponieważ już od ponad roku mam dedykowany zasilacz tej firmy do preampa gramofonowego i jestem bardzo zadowolony. Wszedłem z ciekawości na strone klubu, a tu takie niemiłe perypetie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W celu zamknięcia mojego tematu i nie zostawienia was bez słowa dodam, że po kilku miesiącach i interwencji policji, dostałem zwrot na konto oraz przeprosiny ze strony producenta w formie SMS. Jak już pisałem - produkty Tomanka są bardzo dobre, ale obsługa klienta od pewnego czasu - fatalna. Ciągle mam nadzieję, że Tomanek wyprostuje jakieś swoje przeszkody które blokują go w utrzymaniu należytej jakości produktów i obsługi klienta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełna zgoda z Wami koledzy. Wolałbym dostać informację, że "przykro mi, ale nie mogę zrealizować zamówienia, a pieniądze zostaną zwrócone". Niestety tak się nie dzieje, daję sobie jeszcze kilka dni i jak radzicie - kupuję znaczek skarbowy i z całą historią odsyłam do prokuratury oraz Urzędu Skarbowego, choćby postępowanie kosztowało mnie drugie tyle. Bo rozumiem kłopoty, trudności, zobowiązania, ale chamstwa w postaci kłamstw i braku kontaktu nie zniosę ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, dlaczego kupujecie bezpośrednio u producenta? Znacie problem z terminami, ale i tak to robicie. Nazwałbym to masochizmem. Tym bardziej, że możecie kupić te listwy bez czekania. Są w sklepach. Wtedy nie trzeba by marudzić, jaki to Tomanek wspaniały, ale beznadziejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Seb1 napisał:

Zastanawiam się, dlaczego kupujecie bezpośrednio u producenta? 

Myślę że chodzi tutaj o indywidualne zamówienia zasilaczy budowlanych pod wymagania klienta a nie o listwy których bez liku na Allegro czy w sklepach Audio. 

Może niezadowoleni z obsługi coś więcej powiedzą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Zbigniew_69223 napisał:

Myślę że chodzi tutaj o indywidualne zamówienia zasilaczy budowlanych pod wymagania klienta a nie o listwy których bez liku na Allegro czy w sklepach Audio. 

Może niezadowoleni z obsługi coś więcej powiedzą...

W moim przypadku dokładnie tak, zasilacz budowany na zamówienie i bez uprzedniego sprawdzenia na forum występujących problemów z producentem.

Nie pomyślałbym, żeby zweryfikować producenta Tomanek, polecany przecież w całym świecie polskiego audio od lat, polecany w sklepach kiedy szukałem zasilacza, okaże się tak nierzetelny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry wieczór wszystkim.

Chciałbym poinformować, iż nigdzie nie znikam, nie uciekam przed zobowiązaniami. Są pewne kłopoty, o których nie chciałbym tu pisać, ale wychodzę na prostą. Nikt nie pozostanie bez załatwionej z mojej strony sprawy. Poproszę tylko o jeszcze odrobinę czasu. To dużo, wiem, jednak proszę o to, bo chcę na tyle ile mogę odbudować swój wizerunek, na który jakby nie było długo pracowałem. Tyle na ten moment chciałbym przekazać. Przepraszam i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu:)!!! kurw,,mać lepiej pózno niż wcale , już dawno powinieneś to zrobić stary , ja problemów z zamówieniami aż takich co prawda nie mialem ale nie ukrywam że już kilka razy miałem ochotę coś zamówić i ostatnie opinie hmm Tomaszu ogarnij się i wracaj do nas musi być jak dawniej ,ja w to wierzę i zawszę daje drugą szanse ,nie wiem jak reszta ? piszę tu tylko i wyłącznie za siebie , bo mile wspominam stare transakcje z tobą i to ma wrócić ok ? trzymam kciuki za ciebie stary choć wiem i zdaję sobie sprawę że życie potrafi być brutalne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć ponownie. Ja tylko na moim przykładzie bez brania pod uwagę innych wpisów (może to były tylko przypadki opóźnień).

Zostałem doskonale oszukany, a renoma i dobre tłumaczenia emailowe uśpiły moją czujność. Tylko dlatego nie zgłosiłem tego wcześniej na policję.

Piszę ku przestrodze bo będę odradzał każdemu, nawet kiedy wszystko wróci do normy - bo wszystko rozumiem, ale nie chęci wyciągnięcia kasy od samego początku, a potem celowego zwodzenia, przedłużania, mimo - mam prawie pewność - zamiaru niewysłania zamówienia od samego początku. Może długi, zobowiązania, niezapłacone faktury za podzespoły - nie wiem, ale tak się nie robi.

 

Moja sprawa jest prosta:

1. Zamawiam po otrzymaniu oferty na email, jestem proszony o bardzo szybką wpłatę przelewem ekspresowym calej kwoty, na tamtą chwilę wymiana email następują w czasie niemal "na żywo" (pierwszemu lepszemu sprzedawcy nigdy taki przelew w całości, ale to przecież tak znany Tomanek...)

2. Zamówienie ma dotrzeć w ciągu 3 - 4 tygodni, ale są problemy z częściami.

3. Mija 5,6, 10 tygodni, tłumaczenia wciąż te same, nigdy nieodebrany telefon (mam wrażenie że ten na stronie www służy tylko po to by był, a nie działał. Odpowiedzi na email żadne lub po moich 5 wysłanych z rzędu..)

4. Rezygnuję w końcu z zakupu, prosząc o zwrot wpłaconej kwoty, ale jak się domyślacie nie otrzymuję jej.

5. Finał na policji, oszustwo w przeciwieństwie do kradzieży może być nawet na 1 zł i wystarczy do ścigania z oskarżenia publicznego.

 

Panie Tomanek - bo wiem że Pan to czyta, gdyż po moim pierwszym wpisie dostałem wiadomości prywatną tutaj na forum - żenujący sposób zachowania, ma Pan wielu zadowolonych klientów, można było z problemów wyjść inną drogą, są na to sposoby.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Cześć, czy ten zasilacz:

https://www.olx.pl/oferta/tomanek-tmk1000-9d-zasilacz-stabilizowany-9v-dc-do-6-efektow-CID751-IDDAMrU.html#e2383b0eaf

 

można użyć zamiast tego:

http://pro.tcelectronic.pl/tomanek-zasilacz-9v-dc-1000ma-do-smsl-sankrist.html

 

Do smsl m8?

 

Zawsze to trochę oszczędności:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na parametry, wydaje się, że to jest taki sam zasilacz z inną wtyczką. Co do bebechów, to musiałbyś otworzyć i porównać. Ewentualnie zapytać się konstruktora.

Też zastanawiam się nad takim zasilaczem do swojego daca. Czy może miał ktoś z nim styczność? Czy będzie poprawa w stosunku do zwykłej impulsówki?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://pl.aliexpress.com/item/32715298220.html?src=criteo&albch=remarketing&acnt=PL&isdl=y&aff_short_key=UneMJZVf&albcp=lowerfunnel&device=pc&aff_platform=criteo&clickid=5e4407c76298fedb7d4de3ff7aac8864_1581516744_32715298220

A może ktos mi powie gdzie kupić taki kabelek ale z końcówką micro usb do ifi idefendera potrzebuje żeby z tomanka zasilić ale porządny nie byle co ;))?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Seb1 napisał:

Patrząc na parametry, wydaje się, że to jest taki sam zasilacz z inną wtyczką. Co do bebechów, to musiałbyś otworzyć i porównać. Ewentualnie zapytać się konstruktora.

Też zastanawiam się nad takim zasilaczem do swojego daca. Czy może miał ktoś z nim styczność? Czy będzie poprawa w stosunku do zwykłej impulsówki?

 

Fakt nie zauważyłem że to inne końcówki, zwróciłem uwagę tylko na parametry? 
 

a jeśli znalazłem inny z pasująca końcówka tylko prąd na 2000mA, napięcie to samo to będzie ok?  i jeszcze inny 6V, 3A.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napięcie (Volty) najlepiej, żeby było takie samo, a miliampery mogą być większe. Dac pobierze tyle ile mu potrzeba. Gdyby mA było za mało w zasilaczu, to mógłby się spalić. Przy 2000 to da radę na pewno. Niech mnie ktoś poprawi, jeśli coś pomyliłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrSalieri sprawdzałeś może? Na ULPSa szkoda kasy do moich gratów i nie chciałbym wtopić. Teraz słychać  takie małe brudy czy rozmycia w wyższych dźwiękach. Już zmiana najtańszego zasilacza na trochę "droższy i cięższy" dała minimalną poprawę. 

Może ktoś inny miał też doświadczenie z tymi gitarowymi tomankami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, freju napisał:

A może ktos mi powie gdzie kupić taki kabelek ale z końcówką micro usb do ifi idefendera potrzebuje żeby z tomanka zasilić ale porządny nie byle co ;))?

Napisz do Perfect Connection lub do Lucarto Audio, z tego co wiem to realizują indywidualne zamówienia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pod koniec zeszłego roku zamówiłem dwa zasilacze . Jeden do pre gramofonowego drugi do gramofonu. Oczywiście miały być do końca roku ale obsuwa zrobiła się prawie 1,5miesiaca. Ale w końcu przyszły. Cholera,nie żałuje żadnej wydanej złotówki i przedluzajacego sieczasu. Granie gramofonu zmieniło się diametralnie . Także ,mimo wad , myślę ze nie należy jeszcze przekreslac tomanka.

 1.NAIM+ BOENICKE+ PRO JECT         2. NAIM+BOENICKE      3. ULTRASONE+ CHORD HUGO 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ale z czym ma doświadczenie.
Wygląda jak puszka z chińskim lakierowanym wykończeniem, 6 gniazd AC, i jedno wejście zasilające.

Bliźniaczo wygląda do produktu Tomanka Tap6 ewentualnie Tap 4 zn2x DC-blocker.

Ja mam dwie Tap6 od Tomanka, i poprostu są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.