Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1

Rekomendowane odpowiedzi

Faktycznie przesadziłem, już poprawiłem:)

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

No dobra, ja też się przywiązuje do swoich cacuszek ;)

Mogę zadać pytanie? Czemu sprzedajesz taką fajną listwę ? Jakie miałeś wrażenia po jej I podłączeniu do swojego systemu ? Różnice w przekazie? Chciałbym przeczytać subiektywną opinię :)

Yamaha to jest to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, ja też się przywiązuje do swoich cacuszek ;)

Mogę zadać pytanie? Czemu sprzedajesz taką fajną listwę ? Jakie miałeś wrażenia po jej I podłączeniu do swojego systemu ? Różnice w przekazie? Chciałbym przeczytać subiektywną opinię :)

Yamaha to jest to :)

Żadnej:) instalacja nowa, sprzęt nowy, średni, akustyka do bani, listwa nie zmieniła nic

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, SaarSatariel napisał:

Powiem Tak, bez niej gram już 1 miesiąc I nie słyszę różnicy.

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka
 

Eee  tam  ,listwa ma być choćby dla samego zabezpieczenia  ,mam 4 listwy Tomanka , i dwie innych marek jedną bada labs 5600 i Viborg VE80. i najbardziej neutralna jest właśnie uważam listwa viborga ,trudno to nie raz opisać słowami dlaczego , ale każdy kto ma takie porównanie i możliwość żonglerki to to wie ;))

Tak bym je opisał  szybko 

Bada lb5600 -wygładza górę ale kroi przy tym odrobinę dynamiki 

Toamanek- tapy rózne tap8 czy tap6 to dynamika power ale też i trochę brudu 

Viborg VE80- wzór neutralności po prostu nie robi nic ;)) a i tak uważam że jest w tej trójce the best bo zapinam do niej najważniejsze graty z toru .

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Ghotti napisał:

wracając do zasilania jako iż jestem sceptycznie nastawiony do tego i to dla mnie trochę audiovodoo ktoś może polecić po prostu dobrą listwę antyprzepięciową?

Furutech sk®ót od furmanka pieniędzy ?

Nie sugeruj się cenami na aliexpress bo 100% podróba ale na ali,, są dobre firmy chińskie o której wspomniałem wcześniej i tutaj kupować też bezpośrednio od producenta bo niestety doszliśmy do takich czasów że chinol chinola podrabia , z org strony masz hologram i indywidualny nr seryjny każdego produktu firmy 'Viborg"

No i  czekaj na black friday jak lubisz oszczędzić grosz bo można ją było wyrwać za hmm 120$

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile takie cacko kosztuje? Zastanawiam się nad układem gniazd w przypadku listw firmy Tomanek 2x2 listwa taka jest dość szeroka, bo ma 120x120 mm i trochę ciężej ją upchać. Stąd nie wiem czy nie wolałbym układu 1x4 lub 1x6 (jeżeli nie byłaby dużo większa cena. Z drugiej strony mam wzmacniacz, zasilacz do gramofonu/przedwzmacniacza i CD więc 3 wtyczki na razie zajęte. Rozwojowo 1 w zapasie. Czytałem, że nie należy podłączać pod jedną listwę innych urządzeń niż audio np. TV czy dekoder Horizon z UPC. Aczkolwiek czytałem, że podłączenie TV pod wysokiej jakości listwę ponoć przynosi poprawę jakości obrazu (niestety nie pamiętam w jakim zakresie).

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat umarł dziś rozmowa z szefem że wstrzymujemy projekt praktycznie (pracuje w IT) i mój wymiar czasu pracy spada do 50% i 50% pensji no chyba że się nie zgadzam wtedy to wiadomo ? także temat upgradu audio spada na zdecydowanie dalszy plan, ale dzięki za sugestie ? zapewne moje Elaci pójdą też do żyda wzmacniacz dziś pojechał do nowego właściciela miał być jego upgrade a pójdzie całkowity downgrade ?

Edytowane przez Ghotti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, bardzo fajne produkty, ale dodatkowe drewniane wykończenie to fanaberią w moim przypadku i niepotrzebne podnoszenie ceny produktu. Listwa będzie schowana w szafce RTV, więc obejrzę ją jedynie przez chwilę podczas montażu i wtykania 3 wtyczek schucko :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2020 o 17:08, Bruno napisał:

Witam, bardzo fajne produkty, ale dodatkowe drewniane wykończenie to fanaberią w moim przypadku i niepotrzebne podnoszenie ceny produktu. Listwa będzie schowana w szafce RTV, więc obejrzę ją jedynie przez chwilę podczas montażu i wtykania 3 wtyczek schucko ?

 

 

 

Idąc tym tokiem myślenia to kabli też nie widać więc po co kolorowe oploty? Z czasem dokupisz kolejne sprzęty i listwa wyląduje obok szafki a przy ewentualnej odsprzedaży wartość rośnie. Niemniej zrobisz jak uważasz Tomanek to bardzo dobry wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Zbigniew_69223 napisał:

Idąc tym tokiem myślenia to kabli też nie widać więc po co kolorowe oploty? Z czasem dokupisz kolejne sprzęty i listwa wyląduje obok szafki a przy ewentualnej odsprzedaży wartość rośnie. Niemniej zrobisz jak uważasz Tomanek to bardzo dobry wybór.

Tomanek to dobry kompromis tak bym to ujął ,bo ceny są juz na granicy akceptowalnej dla mnie  i te katalogowe już do mnie nie przemawiają tak jak kiedyś ? ale to tylko moje zdanie ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie zasilacz od Tomanka został podłączony do preampa lampowego i starego gramofonu Unitry. Powiem tak. Po odłączeniu zasilacza impulsowego preampa brumienie prawie całkowicie ustało. Wcześniej było słychać dość wyraźnie. Na moim domowym projectcie na starym zasilaczu nie było słychać brumu, ale przy dużym wzmocnieniu było słychać lekkie zakłócenia. Ciekawe jak będzie na tym nowym zasilaczu?

Winyle to jest to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Mam pytanie z innej beczki - czy spotkaliście się może z wersja Tomanka z dwoma wyjściami naraz - 12VDC i 16VDC w jednym zasilaczu? Natrafiłem na taką wersję i nie umiem tego nigdzie namierzyć co to jest za wersja. Wychodziły takie wersje, czy to jakaś samoróbka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, neocezar napisał:

Witam,

Mam pytanie z innej beczki - czy spotkaliście się może z wersja Tomanka z dwoma wyjściami naraz - 12VDC i 16VDC w jednym zasilaczu? Natrafiłem na taką wersję i nie umiem tego nigdzie namierzyć co to jest za wersja. Wychodziły takie wersje, czy to jakaś samoróbka?

Czy czasem nie chodzi o zasilacze do efektów gitarowych, tego typu są na All....

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbowałem rozszyfrować - na naklejce jest: Ultra Linear Power Supply i out1: 9VDC, out2: 20VDC,

Natomiat z przodu są dwa wyjścia jedno 12VDC i 16VDC (ręcznie opisane). Czyli ktoś to modyfikował sam. Gorzej bo nie wiem co jest w środku... i czy to się nada do zasilania odtwarzacza Auralica (jest w komplecie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://archiwum.allegro.pl/oferta/zasilacz-tomanek-audio-5-sekcji-okazja-i8215574276.html

A ja nawet takie ustrojstwo mam :))  Tomanek robi pod zamówienia różne opcje ,ten nie był robiony dla mnie ale był w dobrej cenie to przytuliłem ,  i to nie jest ta cena z linku ;))   Kolega który miał warsztat elektroniczny go oglądał wewnątrz i stwierdził że wszystko jest ok tylko chyba tranzystory jakieś są czeskie i on je dobrze zna i ich nie poleca ;(

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Tomaszu naszła mnie taka myśl , że może juz czas i pora na produkty klasy premium, klient na owe czasy uważam szuka już coś bardziej dopieszczonego wyrafinowanego  i te  kondy mundorfa  to takie minimum teraz uważam ;)) ? wiem że to podniesie cenę ale warto to mieć w swojej ofercie bo jak powszechnie znane wśród handlowców powiedzenie  mówi " jak się firma nie rozwija tzn że się cofa " 

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Mam pytanie z innej beczki - czy spotkaliście się może z wersja Tomanka z dwoma wyjściami naraz - 12VDC i 16VDC w jednym zasilaczu? Natrafiłem na taką wersję i nie umiem tego nigdzie namierzyć co to jest za wersja. Wychodziły takie wersje, czy to jakaś samoróbka?
Tak robi, mi wykonał Tomanek zasilacz 18 i 15V pod preamp i gramofon. Oczywiście było pod zamówienie.

Winyle to jest to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, freju napisał:

Panie Tomaszu naszła mnie taka myśl , że może juz czas i pora na produkty klasy premium, klient na owe czasy uważam szuka już coś bardziej dopieszczonego wyrafinowanego  i te  kondy mundorfa  to takie minimum teraz uważam ;)) ? wiem że to podniesie cenę ale warto to mieć w swojej ofercie bo jak powszechnie znane wśród handlowców powiedzenie  mówi " jak się firma nie rozwija tzn że się cofa " 

Jestem za ? . Taki pod zamówienie 9V 5A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zamówić w firmie, która poważnie traktuje klienta. Nawet jeżeli realizacja zamówienia opóźnia się, potrafią odebrać telefon, odpisać sms-a lub wysłać maila. Tomanek realizuje zamówienia wtedy kiedy chce (o ile w ogóle zrealizuje), olewa klienta od chwili otrzymania przelewu. Jeśli ktoś lubi być traktowany jak frajer, proszę bardzo. Zamawiajcie u niego dalej. Ja wolę dać zarobić innym. Firma, która nie szanuje klienta, nie zasługuje na jego pieniądze i nie zasługuje na utrzymanie się na rynku. To przecież takie oczywiste 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 16

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.