Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, piotrek7 napisał:

Trzeba było zamówić w firmie, która poważnie traktuje klienta. Nawet jeżeli realizacja zamówienia opóźnia się, potrafią odebrać telefon, odpisać sms-a lub wysłać maila. Tomanek realizuje zamówienia wtedy kiedy chce (o ile w ogóle zrealizuje), olewa klienta od chwili otrzymania przelewu. Jeśli ktoś lubi być traktowany jak frajer, proszę bardzo. Zamawiajcie u niego dalej. Ja wolę dać zarobić innym. Firma, która nie szanuje klienta, nie zasługuje na jego pieniądze i nie zasługuje na utrzymanie się na rynku. To przecież takie oczywiste 

Dokładnie chyba juz czas nazywać takie rzeczy po imieniu , zamówiłem tydzień temu 2 zasilacze Weiliang w Chinach i już są we Wrocku ;)) to sie nazywa szybka realizacja i jaka obsługa tylko sobie życzyć takiej mało loda nie zrobią ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Bruno napisał:

Proszę o link na priv lub tu. Chętnie obejrzę ich produkty. Dziękuję!

Winyle to jest to ?
 

https://pl.aliexpress.com/item/32833367772.html?spm=a2g0s.12269583.0.0.2bd4c167mW3yCy

Jeden do NUC na i7 drugi do routera ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, freju napisał:

Jeden do NUC na i7 drugi do routera

Zasilacz liniowy do routera? W jakim celu?

6 minut temu, piotrek7 napisał:

Masz też do wyboru polskie o sprawdzonej jakości i wiarygodności. Nostromo i Lucarto 

taki lucarto kosztuje jakies 7 razy tyle co chińczyk ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest droższy. Choć dobry „Chińczyk” tez potrafi trochę kosztować. Natomiast niewątpliwą zaletą kupowania u lokalnych producentów jest możliwość dostosowania zamówionego produktu do własnych, konkretnych potrzeb. Czasem po prostu lubię obgadać z producentem szczegóły zamówienia . A i w razie ewentualnych problemów technicznych, które mogą wystąpić w czasie eksploatacji, łatwiej uzyskać wsparcie ze strony lokalnego producenta. I za to się płaci 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, piotrek7 napisał:

Jest droższy. Choć dobry „Chińczyk” tez potrafi trochę kosztować. Natomiast niewątpliwą zaletą kupowania u lokalnych producentów jest możliwość dostosowania zamówionego produktu do własnych, konkretnych potrzeb. Czasem po prostu lubię obgadać z producentem szczegóły zamówienia . A i w razie ewentualnych problemów technicznych, które mogą wystąpić w czasie eksploatacji, łatwiej uzyskać wsparcie ze strony lokalnego producenta. I za to się płaci 

No to właśnie my tu o tym wsparciu haaa 

5 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Zasilacz liniowy do routera? W jakim celu?

taki lucarto kosztuje jakies 7 razy tyle co chińczyk ?

7 tyle to raz ,a dwa  te chinole są naparwdę ok  ,tych co podałem w linku jeszcze nie wiem bo ich nie mam, ale mam juz jeden 5v-3A można się zdziwić ? co jak co ale w zasilaczu ciężko coś spitolić bo konstrukcja jest prosta i jak można się czepiać np dzwięku w dacach chinskich tak tutaj nie mają za bardzo co spaprać , nawet same kondy wstawiają Nover to nie jest najwyższa półka ale tez i nie najgorsza trany Tośki (Toshiba) 

Powiem tak chciałbym widzieć u Tomanka takie komponenty ;))

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mikelas76 napisał:

Zasilacz liniowy do routera? W jakim celu?

taki lucarto kosztuje jakies 7 razy tyle co chińczyk ?

Pytasz w jakim celu ? eliminacja wszystkiego co się da z zasilaczy impulsowych w torze , tor to także router jeśli stremujesz np z tidala , druga sprawa mój guru :)) pewien twórca Polskiego streamu usher AS jako jeden z pierwszych w PL bawił sie w stream z komputera stacjonarnego taki za około 10tys składany z 3 elementów , dał mi tez radę taką gdzie logika mówi ci bez sensu a ucho mówi wow , np konwertery światłowodowe puszczasz dwa ,jeden od routera drugi po światłowodzie bardzo blisko pc, streamera itp,, zasilasz je też oczywiście  liniówkami ale nie jest to tak bardzo konieczne przy pierwszym konwerterze jak przy tym co jest jak najbliżej pc i ważne krótki kabel ethernet , teoria mówi nic nie zmieniłeś ucho mówi co innego , ot takie [link_zablokowany] voodoo ;))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Bruno napisał:

Panowie wy macie zdrowie 5 rano, a wy piszecie. Normalnie z głębokiego snu zostałem wyrwany ?

Winyle to jest to ?
 

No niestety ja o tej godzinie do Pracy wstaje w sobotę , a co ty masz powiadomienia na tel z AS ? ojoj nigdy w życiu ? nie na tel , ale sorki jak zbudziłem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawową zasadą zamawiania u Tomanka jest NIE ZAMAWIAĆ u Tomanka. Jeśli zależałoby mu na kasie, zrobiłby wszystko aby odzyskać dobre imię i zaufanie klientów. I może na tym warto zakończyć dalsze rozważania nad etyką w biznesie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem zasilacz, ale z zaliczką 20/80%. Zgodził się i zamówienie miałem po 3 tygodniach. Czyli 100% zadowolenia. Ale obiecał mi dorobić kable, bo nie miał odpowiedniego oplotu i jak na razie ich nie dostałem. 3x już deklarował wysyłkę, ostatnio w czwartek czy piątek. Wierzę w ludzi i mam nadzieję, że tym razem dotrzyma słowa i mi je wyślę na dniach.

Winyle to jest to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś wymieniał gniazda schuko w tap?

Naszła mnie ochota na wymiane 4 gniazd w tap8 na furutecha FI-E30G lub FI-E30R NCF ale niestety w opisach furu są o 6mm szersze od standardowych. Trzeba więc ''rzeźbić'' w aluminiowej obudowie i szybka podmiana niestety nie wchodzi w grę. Wszystkie standardowe gniazda do zabudowy w tym Gigawatta, mają po 5cm a furutechy 5,6cm, są o 6mm szersze i d..a. 

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamawiałem u Tomanka 2 zasilacze. Jeden ULPS do Apogee MIni-DAC zamiast bidnego zasilacza firmowego. I drugi do MF V-link na USB. Taki sprytny. Z dostarczonego sygnału USB dane przekazuje dalej, natomiast odcina linię zasilającą, podając w zamian czysty, tłusty prąd, żeby V-Link czuł się dobrze. ?

Mam te zasilacze jakieś 8 czy więcej lat, nigdy nie było z nimi żadnych problemów, są solidne jak Brama Brandenburska. Obudowa gwarantuje przetrwanie ostrzału artyleryjskiego i eksplozji głowicy jądrowej średniej mocy.  ?

Samo zamówienie też na luzie, szybka realizacja i wysyłka. Full profeska.

Zatem ciężko mi pojąć to wieszanie psów na producencie - ja mam zupełnie inne doświadczenia.

 

 

Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, il Dottore napisał:

Mam te zasilacze jakieś 8 czy więcej lat, nigdy nie było z nimi żadnych problemów, są solidne jak Brama Brandenburska. Obudowa gwarantuje przetrwanie ostrzału artyleryjskiego i eksplozji głowicy jądrowej średniej mocy.  ?

Co do trwałości i niezawodności tutaj nikt zastrzeżeń raczej nie miał i  ja także bo z tych co mi zostały jeszcze Tomankowe żyją i mają się dobrze , można dyskutować o użytych komponentach w sensie o ich klasie ale to odrębny temat ?

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, freju napisał:

można dyskutować o użytych komponentach w sensie o ich klasie

Robią swoje. A skoro coś działa, i to tyle lat, co mnie obchodzą komponenty?

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, il Dottore napisał:

Robią swoje. A skoro coś działa, i to tyle lat, co mnie obchodzą komponenty?

Komponenty to dzwięk ,też kiedyś myślałem że to nie ma większego znaczenia ,  zasilacz wpływa na barwę artykulacje basu itp itd,, na tomanku bas jest trochę nadęty przewalony przekaz jest ciemniejszy , a to są właśnie komponenty bo konstrukcja budowa jest jak najbardziej ok  , ale zasilacz i jego klasa to graty w nim zastosowane ,nawet kable sieciowe czy te DC tez mają duży wpływ , a kable lapp" to troche bieda jest nie oszukujmy się ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki kabelek od Tomanka oparty o Lapp kabel i moim zdaniem w połączeniu z nowym zasilaczem gra super. Odnośnie do trafa i wpływu na brzmienie to się nie wypowiadam. Wszak robotę robi przedwzmacniacz lampowy do gramofonu :)

Winyle to jest to :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś początek przygody z firmą Tomanek - kabel zasilający - wniosek : może robić za kryminalny dowód w sprawie dla wyznawców teorii że kable nie grają - tym lepiej posłucham rozgałęziacza za tysiąc złotych (przed zakupem) bo czytając opinie chciałem kupić w ciemno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki kabelek od Tomanka oparty o Lapp kabel i moim zdaniem w połączeniu z nowym zasilaczem gra super. Odnośnie do trafa i wpływu na brzmienie to się nie wypowiadam. Wszak robotę robi przedwzmacniacz lampowy do gramofonu :)

Winyle to jest to :)


Czasami lekkie dopełnienie dolnym zakresem może być nawet wskazane , sprobuj dać srebrny dc kabel

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabel zasilajacy od Tomanka można sobie darować a nawet trzeba..

Dzisiaj zamówłem 4 gniazda Furutecha FI-E30G, iec FI-06R NCF oraz przewód occ Neotecha. Wymienię pierwsze cztery gniazda w TAP8 (2x dc blocker i 2 x Schaffner). Zobaczymy co ten mod wniesie..

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://dc-components.eu/dh-labs-power-plus-kabel-zasilajacy-do-systemow-audio-p-431.html

Zadzwoń tam czy napisz czego bys chciał lub oczekiwał od danego przewodu ,doradzą ci wszystko , jestem w trakcie  rozmów u nich ,a dzisiaj przepiąłem z melodiki tej fioletowej  na takie cuś i znowu olśnienie , basior bardziej w punkt lepsza separacja i oddech dzwięk zdecydowanie lepiej pocięty .melodika to też raczej do monitorów się nadaję ;)))

https://pl.aliexpress.com/item/4000227546955.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1e325c0f5tWOWZ

Foto na live20200625_183422.jpg4e71c4417049305df38397ed00ff2e6d.jpg

Wysłane z mojego SM-G975F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, freju napisał:

sprobuj dać srebrny dc kabel

Dh Labs to bardzo dobry i niedrogi kabel, uniwersalny, neutralny, żywe i dynamiczne brzmienie. Oczywiście dobre wtyki do kompletu. Aha, ze srebrem nie ma nic wspólnego (i bardzo dobrze).

Edytowane przez Cezary_58669

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Cezary_58669 napisał:

Dh Labs to bardzo dobry i niedrogi kabel, iniwersalny, neutralny, żywe i dynamiczne brzmienie. Oczywiście dobre wtyki do komletu. Aha, ze srebrem nie ma nic wspólnego (i bardzo dobrze).

Dlatego to mieszam ;)) po prostu lubię otwarte granie i srebra sie nie boje ,wyostrzanie to mit no chyba że takie typowo china to i owszem ;)) i to też zależy gdzie to stosujesz .

7 minut temu, Cezary_58669 napisał:

Dh Labs to bardzo dobry i niedrogi kabel, uniwersalny, neutralny, żywe i dynamiczne brzmienie. Oczywiście dobre wtyki do kompletu. Aha, ze srebrem nie ma nic wspólnego (i bardzo dobrze).

https://pl.aliexpress.com/item/32848775967.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.1e325c0f5tWOWZ

Nauczyłem sie już kupowac tego viborga uważam że bardzo dobre wtyki ,biorę głównie rodowane wykonane sa pierwsza klasa i nie ma ściemy z materiałem użytym , tylko kupować u autoryzowanych przedstawicieli viborg " w chinach , chologramem i nr seryjnym do sprawdzenia .

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.