Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Mam pytania dotyczące Tomanek DCB-2.

Wyczytałem w postach z roku 2013, że DC blocker jest tylko na przewód fazowy, czy nadal tak jest?

Czy jest zalecane podłączanie sprzętu komputerowego pod DC blockera, biorąc pod uwagę ten jeden post w którym był problem z DC blockerem po podłączeniu pod TV? Czy może od tamtego czasu nic takiego już nie wystąpiło i można spokojnie go używać w ten sposób?

Po podłączeniu komputera pod DCB-2 obserwuję sporą poprawę w dość niespotykanym problemie - niewłaściwym zachowaniu komputera z którym borykam się od wielu lat. Potwierdza to, że jest to składowa stała. Dlatego chcę się upewnić czy mogą wystąpić jakieś problemy z DC blockerem. Chciałbym go używać przynajmniej do czasu kiedy znajdę przyczynę, o ile ją znajdę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dervu napisał:

Mam pytania dotyczące Tomanek DCB-2.

Wyczytałem w postach z roku 2013, że DC blocker jest tylko na przewód fazowy, czy nadal tak jest?

Czy jest zalecane podłączanie sprzętu komputerowego pod DC blockera, biorąc pod uwagę ten jeden post w którym był problem z DC blockerem po podłączeniu pod TV? Czy może od tamtego czasu nic takiego już nie wystąpiło i można spokojnie go używać w ten sposób?

Po podłączeniu komputera pod DCB-2 obserwuję sporą poprawę w dość niespotykanym problemie - niewłaściwym zachowaniu komputera z którym borykam się od wielu lat. Potwierdza to, że jest to składowa stała. Dlatego chcę się upewnić czy mogą wystąpić jakieś problemy z DC blockerem. Chciałbym go używać przynajmniej do czasu kiedy znajdę przyczynę, o ile ją znajdę.

Cytat

Wyczytałem w postach z roku 2013, że DC blocker jest tylko na przewód fazowy, czy nadal tak jest?

A dlaczego miałoby by być inaczej? Tutaj kłania się fizyka ze szkoły podstawowej?

Cytat

Potwierdza to, że jest to składowa stała. Dlatego chcę się upewnić czy mogą wystąpić jakieś problemy z DC blockerem. Chciałbym go używać przynajmniej do czasu kiedy znajdę przyczynę, o ile ją znajdę.

Możesz używać dożywotnio, nic się nie zepsuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Właśnie stałem się właścicielem listwy TAP8 z DC-blokerem wraz z dedykowanym kablem zasilającym. Trochę wystraszyły mnie Wasze wcześniejsze komentarze o trudnościach firmy w realizacji zamówień, ale wszystko przebiegło sprawnie i bez problemów - w poniedziałek zamówione a w środę rano sprzęt już był u mnie.

Co do samej listwy - wykonanie porządne, solidne i wzbudzające zaufanie, ogólnie przyzwoita robota i nie ma się do czego czepić. Jest naprawdę dobrze.Więc wypakowuję i podłączam wzmacniacz do DC-blokera a CD do gniazda z filtrem. Odpalam płytę którą akurat wczoraj słuchałem (Vaya Con Dios). Hmmm, no nie jest dobrze, nawet bym powiedział, że słabo. Wyostrzyły się sybilanty, wokal odchudził się, bas jakiś taki rachityczny, dużo syczenia i szeleszczenia, jakby grał inny wzmacniacz, jakiś słaby tranzystor. Ogólnie przy większej głośności muzyka męczy i drażni, słuch broni się przed nią. Ogólnie lipa myślę sobie. Ale nie wpadam w panikę, postanawiam przełożyć odwrotnie wtyczkę wzmacniacza. Krótka przerwa na przełączenie sprzętu. Dodam, że słuchałem to z żoną, która, na szczęście, też lubi słuchać muzyki i często towarzyszy mi w odsłuchach jeżeli pojawi się w domu coś nowego (kobieta rozumie naszą chorobę i nie dziwi jej, że facet jest w stanie wydać 1000 zeta na coś takiego jak listwa). Włączam jeszcze raz te same kawałki. I to jest to! Gra jak trzeba, wokal ma masę, bas jest na swoim miejscu, nic nie kuje, nic nie męczy. To samo stwierdza żona, teraz gra znacznie lepiej. Pełne zaskoczenie - jak polaryzacja może wpłynąć na jakość dźwięku.

W takim razie czy jest jakaś poprawa w dźwięku pomiędzy starą listwą od komputera a TAP8? Na razie nie jestem w stanie to ocenić. Mam tylko wrażenie, że tło jest jakby cichsze, bardziej "czarne". Niektóre dźwięki uległy nieznacznemu wygładzeniu. Na tym etapie nie jestem w stanie tego jednoznacznie określić. muszę przesłuchać więcej płyt i ponownie wpiąć starą listwę.

System na jakim słuchałem:

CD Pioneer PD-S703>Acrolink 7NA2200>Synthesisi Soprano>DNM Reson>Audio Academy Rhea

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc koledzy. Jak by ktoś był zainteresowany to mam na sprzedaż listwę TAP8 z DC blokerami z zrobionym upgradem do gniazd złoconych Furutecha. Wygląda to tak że 4 Z 8 gniazd zostały wymienione na Furutechy Gold. Również gniazdo wejściowe to Furutech Gold. Umiejscowienie gniazd furutecha to w tej chwili gniazda z filtrem. Jeśli ktoś by chciał je mieć pod gniazdami z DC blokerami to mogę przed sprzedażą dokonać tej zmiany. Listwa ma jakieś 2,5 roku. Jak ktoś zainteresowany to proszę o kontakt na priv. 

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sebgla napisał:

Czesc koledzy. Jak by ktoś był zainteresowany to mam na sprzedaż listwę TAP8 z DC blokerami z zrobionym upgradem do gniazd złoconych Furutecha. Wygląda to tak że 4 Z 8 gniazd zostały wymienione na Furutechy Gold. Również gniazdo wejściowe to Furutech Gold. Umiejscowienie gniazd furutecha to w tej chwili gniazda z filtrem. Jeśli ktoś by chciał je mieć pod gniazdami z DC blokerami to mogę przed sprzedażą dokonać tej zmiany. Listwa ma jakieś 2,5 roku. Jak ktoś zainteresowany to proszę o kontakt na priv. 

 

tomanek .jpg

ART LOUDSPEAKERS DECO 10+LECTOR AUDIO (CDP707+ZOE+VM200+EDISON230)+ ROSE RS250+SAP RELAXA+PURIST AUDIO DESIGN + OYAIDE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sebgla napisał:

Czesc koledzy. Jak by ktoś był zainteresowany to mam na sprzedaż listwę TAP8 z DC blokerami z zrobionym upgradem do gniazd złoconych Furutecha. Wygląda to tak że 4 Z 8 gniazd zostały wymienione na Furutechy Gold. Również gniazdo wejściowe to Furutech Gold. Umiejscowienie gniazd furutecha to w tej chwili gniazda z filtrem. Jeśli ktoś by chciał je mieć pod gniazdami z DC blokerami to mogę przed sprzedażą dokonać tej zmiany. Listwa ma jakieś 2,5 roku. Jak ktoś zainteresowany to proszę o kontakt na priv. 

Na co zmieniasz? ?

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.01.2021 o 19:21, Mszachu napisał:

W takim razie czy jest jakaś poprawa w dźwięku pomiędzy starą listwą od komputera a TAP8? Na razie nie jestem w stanie to ocenić. Mam tylko wrażenie, że tło jest jakby cichsze, bardziej "czarne". Niektóre dźwięki uległy nieznacznemu wygładzeniu. Na tym etapie nie jestem w stanie tego jednoznacznie określić. muszę przesłuchać więcej płyt i ponownie wpiąć starą listwę.

Podłącz lepszy/dobry kabel zasilajacy, dedykowany nie nadaje się do niczego (zarówno wtyki jak i kabel).  Polaryzacja wszystkich podłączonych urządzeń tak jak na schemacie listwy. Dodatkową poprawę daje wymiana gniazda iec oraz samych gniazd montazowych. W tej listwie działa dobrze aktywna filtracja i jeżeli na niej Ci zależy to można jeszcze poprawić walory brzmieniowe w sposób jaki opisałem. Pozostaje jeszcze kwestia wyboru powłok gniazd i wtyków, ja jestem zwolennikiem rodu.

Kupię Exposure xxviii (28) poweramp dual mono 🇬🇧 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Cezary_58669 napisał:

Podłącz lepszy/dobry kabel zasilajacy, dedykowany nie nadaje się do niczego .............

#Cezary_58669 dzięki za podpowiedzi. Na tym etapie nie planuję jak na razie inwestować dalej w zasilanie - przy tej jakości sprzętu był by to przerost formy nad treścią. Nie jestem "kablosceptyczny" ale ewentualne dodatkowe koszty, jak sądzę, nie przełożą się na poprawę jakości dźwięku. Co do listwy TAP8 to gniazda filtrowane spełniają swoje zadanie - transformator CD buczał nieznacznie od nowości, teraz żeby to usłyszeć muszę przyłożyć do niego ucho. Twój komentarz nasunął mi jedną myśl - spróbuję podłączyć inny kabel zasilający do listwy - taki zwykły, komputerowy, jestem ciekawy czy będzie jakaś różnica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam. Aż tak źle z tym kablem od Tomanek do listwy. Ja mam ten dedykowany do wzmacniacza ( jakiś zrobiony olhebah za 250 zł) wpięty pod DC Blocker i jest faktycznie porawa przy Heglu. Podpięty do sieci trafo brumilo nawet na kablu za 2.5 tys złotych teraz cisza. Z tą polaryzacja w ogóle nie zwracałem uwagi teraz muszę sprawdzić czy faktycznie tak mam podpięte. Na razie jestem bardzo zadowolony szczególnie z DC Blocker bo sami na stronie Hegla zalecają tego typu połączenie. Pozdrawiam

Edytowane przez Trismus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Trismus napisał:

Witam. Aż tak źle z tym kablem od Tomanek do listwy. Ja mam ten dedykowany do wzmacniacza ( jakiś zrobiony olhebah za 250 zł) wpięty pod DC Blocker i jest faktycznie porawa przy Heglu. Podpięty do sieci trafo brumilo nawet na kablu za 2.5 tys złotych teraz cisza. Z tą polaryzacja w ogóle nie zwracałem uwagi teraz muszę sprawdzić czy faktycznie tak mam podpięte. Na razie jestem bardzo zadowolony szczególnie z DC Blocker bo sami na stronie Hegla zalecają tego typu połączenie. Pozdrawiam

Leczy trafa  leczy tylko dlatego trzymam jeszcze listwę Tomanka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj odebrałem zasilacz liniowy mini ULPS do Maliny od Tomanka. Świetna sprawa, dźwięk jakby nabrał jak to określił któryś z kolegów w temacie "dyscypliny". Na pewno to maleństwo zostaje ze mną.

Dodatkowo obsługa klienta na najwyższym poziomie. Szybka realizacja + rzeczowe odpowiedzi na moje pytania przez telefon. Czego chcieć więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odebrałem zamówiony zasilacz Tomanek liniowy mini ULPS do Topping DX3PRO.Obsluga Tomanka przez tel. bardzo sprawnie i rzeczowo wszystkiego się dowiedziałem czego chciałem.Na zasilacz czekałem 1 tydzień super sprawa, nie rozumiem negatywnych wpisów.Profesjonalizm na każdym kroku zamówienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Listwa (spersonalizowana) zamówiona w poniedziałek a w piątek już  u mnie . 

Kontakt świetny pomimo godzin wieczornych . Wszystko zostało mi rzetelnie wytłumaczone w jakiej konfiguracji listwa sprawdzi się u mnie najlepiej. 

Polecam Tomanka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Antonio1974 napisał:

Mam listwę tap6

Ostatnio wywala mi korki. O co chodzi?

Pozdrawiam

Zwara panie  ,zwara gdzies jest w środku najparwdopodobniej , bo kabel zmieniałeś rozumiem wykluczyłeś wadę kabla sieciowego ? Ogólnie nie pomagasz tomankowi ;))

Edytowane przez freju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.