Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeden egzemplarz rezonatora też kupię chętnie w wersji z obudową i baterią.

 

Popieram kolegę :

Czy ma pan w ofercie zasilacze akumulatorowe do dac-ów lub będzie pan miał , Piotrek ?

Zasilacz bateryjny do audio to byłaby ciekawa sprawa. Szcególnie do zasilania kości DAC i opków w CD :). A z możliwością ładowania podczas nieużywania ... super. Pisałbym się na to :).

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza seria urządzeń jest bez obudowy i miejsca na baterię (będzie możliwość zasilania z baterii 9-voltowej poprzez dołączony do kompletu kabelek). Nie mamy pewności jaki wpływ będzie mieć działanie urządzenia na poprawę odsłuchu, dlatego też doświadczalnie jest to seria "beta" urządzeń. Jeśli praktyczne testy będą pomyślne i poprawa będzie na tyle duża, zeby wprowadzić urządzenie full (w obudowie z miejscem na baterię)- zrobimy tak.

 

Proszę zatem kolegę jarkog o potwierdzenie, czy pozostaje na liście pomimo braku obudowy (opcja zasilania bateryjnego zostaje poprzez wspomniany wcześniej adapter, który będzie w każdym komplecie).

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza seria urządzeń jest bez obudowy i miejsca na baterię (będzie możliwość zasilania z baterii 9-voltowej poprzez dołączony do kompletu kabelek). Nie mamy pewności jaki wpływ będzie mieć działanie urządzenia na poprawę odsłuchu, dlatego też doświadczalnie jest to seria "beta" urządzeń. Jeśli praktyczne testy będą pomyślne i poprawa będzie na tyle duża, zeby wprowadzić urządzenie full (w obudowie z miejscem na baterię)- zrobimy tak.

 

Proszę zatem kolegę jarkog o potwierdzenie, czy pozostaje na liście pomimo braku obudowy (opcja zasilania bateryjnego zostaje poprzez wspomniany wcześniej adapter, który będzie w każdym komplecie).

 

Pozdrawiam!

Proszę powiedzieć czy " pierwsza seria " będzie mogła być zastosowana w obudowach ...jeżeli tak to mogę wystąpić jako jeden z królików ...jeżeli nie to poczekam jak inni :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W skład zestawu wchodzi: zmontowana, uruchomiona płytka pcb rezonatora + adapter do baterii (150 PLN) + opcjonalnie zasilacz (30PLN). Koszt wysyłki wliczony w cenę urządzenia. Zgłosiło się kilka osób będących zainteresowanymi rezonatorem w tej postaci, więc tak został zaprojektowany pod tym kątem. Miało to również na celu zminimalizowanie kosztu całej operacji, gdyż nikt nam nie gwarantuje, że przyniesie założony efekt.

Oczywiście, że mógłbym od razu wprowadzić rezonator w ładnej obudowie (DOBREJ JAKOŚCI z ABS-u np. Hammonda, nie metalowa, która będzie tłumić sygnał), z wbudowanym miejscem na baterię, ale wtedy koszt projektu i budowy nie wynosiłby 180 zł brutto razem z zasilaczem, tylko 380 czy 400 zł. W przypadku niezadowalających wyników koszt zabawy to 150-180 zł max., a nie 400 zł.

W związku z powyższym zaznaczam, że urządzenia z pierwszedj serii są bez obudowy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy założeniu, że urządzenie działa o czym MY " króliki " będziemy informować ...można liczyć na wskazanie dedykowanej obudowy ?

Pewnie tak, na razie pozostałbym na golcu bez obudowy celem testowania na sobie :-) Na razie przecież nie wiemy czy to w ogóle będzie na nas działać :D

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponowałbym taką obudowę z ABS prod. Hammond:

 

hm1598bbbkobudowa.jpg

 

Obudowa ma wymiary: 179 x 154 x 36mm

Na 1 ze ścianek byłoby wejście zasilające na zasilacz zewnętrzny, dioda sygnalizująca pracę, wyłącznik główny obu zasilań oraz miejsce na baterię 9VDC. Koszyk bateryjny musiałby być umiejscowiony w wyfrezowanym miejscu. Poniżej zdjęcie poglądowe koszyka:

 

be30koszyknabateri.jpg

W przypadku podłączenia zasilacza układ pracowałby pobierając z niego prąd, po wypięciu z wtyku automatycznie przełączałby się na zasilanie bateryjne, a więc typowa praca sieciowo-bateryjna. Główny wyłącznik wyłączałby oba zasilania.

 

Żeby testujący nie czuli się królikami doświadczalnymi mam taką propozycję:

1. Ustalamy listę max. 15 osób chętnych na wersję "beta" w cenie 150 zł (lub 180 zł z zasilaczem)

2. Po uruchomieniu prototypu i pozytywnej weryfikacji generowanej częstotliwości i jakości sygnału rozsyłam 15 szt. do osób z listy.

3. Zainteresowane osoby testują. Jeśli wszystko będzie w porządku i będzie uzasadnienie wprowadzenia kompletnej wersji w obudowie wprowadzam taką do produkcji.

4. Jeśli ktoś z testującej 15-ki będzie chciał kupić wersję pełną w obudowie, to kupi ją tańszą o kwotę wydaną na pierwszą wersję. Tym sposobem będzie miał 2 rezonatory ("beta" i pełną) w cenie pełnej-ale tylko pod warunkiem, że zakupi pełną. W innym przypadku będzie miał wersję testową "beta". Jeśli nie będzie problemów, to pełna wersja rezonatora kosztowałaby w przedziale 300-400 zł już z zasilaczem i wysyłką.

5. Obowiązuje lista ustalona przez samych Użytkowników w tym wątku.

 

Jeśli ktoś miałby sugestie techniczne odnośnie planu budowy rezonatora w pełnej wersji to chętnie byśmy to wspólnie przedyskutowali.

 

Pozdrawiam!

 

Ps. Póki co Zyzio ma rację- powyżej wyszedłem troszkę w przyszłość i na wyrost, na razie trzeba sprawdzić to "na golcu":)

Edytowane przez Tomanek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pkt 4 jest zajebisty, że tak nieładnie powiem :-)

A tak poza wszystkim to naprawdę podziwiam zaangażowanie przedmówcy w projekt !

Co do szczegółów technicznych to przede wszystkim musi idealnie trzymać częstotliwość oraz sygnał nie może być za silny z tego co wyczytałem - stąd ten rezystor 200 ohm, o którym wspominałem, ale na pewno będzie to też zależeć od wielkości pokoju. Zaleca się 1 rezonator do pokoju do 40 m, ale są osoby używające dwóch w mniejszym pomieszczeniu, z tego wynika, że wszystko więc zależy co komu spasuje subiektywnie ;-)

 

http://insideaphinx.blogspot.com/search?q=resonator -można ponoć też tym płyty traktować ;-)

Na dole są 2 rezonatory stanowiące jedność, a na nich płyta ;-)

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 200 ohm w szeregu z zasilaniem +5V to rzecz mocno opcjonalna. W testowej wersji nie dawałem tego rezystora, w pełnej moge go dać i na nim zworkę z jumperem.

Oki, tak jak powiedziałem trudno wyczuć jak byłoby najlepiej, najważniejsza jest i tak częstotliwość :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ma być niezmienna w czasie pracy. Będę badał prototyp przez kilka dni mierząc co pewien czas częstotliwość. Myślę, że jak będzie stałe napięcie (jest stabilizator, więc nie powinno być problemu), to również częstotliwość będzie stała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę powiedzieć czy " pierwsza seria " będzie mogła być zastosowana w obudowach ...jeżeli tak to mogę wystąpić jako jeden z królików ...jeżeli nie to poczekam jak inni :-)

 

Ja podobnie, jak kolega.

 

Jak już pisałem wcześniej.

 

Ja byłbym zainteresowany kompletnym zestawem, czyli rezonator w obudowie z tym Pana zasilaczem na baklu 1,5-2m.

 

Domyślam się, ze włożenie urządzenia w niezłą, niebrzydką i niedrogą obudowę, to dla takiego magika jak Pan Tomanek żaden problem ;)

Niestety ja nie miałbym ani czasu, ani wiedzy ani wiedzy do poszukiwań odpowiedniego opakowania dla rezonatora, a fachowiec wie, co dobre.

 

Po próbach i miarach na gotowym i sprawnie działającym rezonatorze proszę o kontakt.

 

pozdrawiam

 

...

Żeby testujący nie czuli się królikami doświadczalnymi mam taką propozycję:

1. Ustalamy listę max. 15 osób chętnych na wersję "beta" w cenie 150 zł (lub 180 zł z zasilaczem)

2. Po uruchomieniu prototypu i pozytywnej weryfikacji generowanej częstotliwości i jakości sygnału rozsyłam 15 szt. do osób z listy.

3. Zainteresowane osoby testują. Jeśli wszystko będzie w porządku i będzie uzasadnienie wprowadzenia kompletnej wersji w obudowie wprowadzam taką do produkcji.

4. Jeśli ktoś z testującej 15-ki będzie chciał kupić wersję pełną w obudowie, to kupi ją tańszą o kwotę wydaną na pierwszą wersję. Tym sposobem będzie miał 2 rezonatory ("beta" i pełną) w cenie pełnej-ale tylko pod warunkiem, że zakupi pełną. W innym przypadku będzie miał wersję testową "beta". Jeśli nie będzie problemów, to pełna wersja rezonatora kosztowałaby w przedziale 300-400 zł już z zasilaczem i wysyłką.

5. Obowiązuje lista ustalona przez samych Użytkowników w tym wątku.

...

 

Pan jest naprawdę ok, Panie Tomanek.

 

Wobec powyższego oddaję swojego golca komuś innemu, bo inaczej by mnie żona oddała ;)

W przypadku pozytywnych wyników testów wersji z obudową i zasilaczem - pisze sie nań jako pierwszy.

Mam nadzieję w cenie promocyjnej cenie, jako jeden z pierwszych namawiających do produkcji urządzenia, oczywiście ;)

 

pozdrawiam

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o aktualizację listy na "gołą" wersję rezonatora. Jak dotąd lista wygląda tak:

1-zyzio

2-cir

3-marer

4-whiter1

5-pmcomp

6-jarkog (wer tylko z baterią, chętnie w obudowie)

 

Jak "oblatamy" pozytywnie prototyp to dla chętnych osób z listy wersja full za dopłatą różnicy ceny "full" minus "goły":)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o aktualizację listy na "gołą" wersję rezonatora. Jak dotąd lista wygląda tak:

1-zyzio

2-cir

3-marer

4-whiter1

5-pmcomp

6-jarkog (wer tylko z baterią, chętnie w obudowie)

 

Jak "oblatamy" pozytywnie prototyp to dla chętnych osób z listy wersja full za dopłatą różnicy ceny "full" minus "goły":)

 

I wszystko jasne :-)

Tyle że do 15 tki trochę brakuje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generator zmontowany. Pierwsze fotki na gorąco poniżej.

generatorschumanna1.jpg

 

 

 

generatorschumanna2.jpg

 

generatorschumanna3.jpg

 

generatorschumanna4.jpg

 

 

Co do działania układu: wygląda na to, że działa prawidłowo. Nic się nie grzeje. Mam póki co tylko problem z precyzyjnym ustawieniem częstotliwości, gdyż mój miernik pokazuje z rozdzielczością co 1 Hz, a muszę ustawić z dokładnością do 0,01Hz. W poniedziałek udam się do znajomego, który ma w serwisie dobry oscyloskop-na nim dokładnie będę ustawiał częstotliwość, badając przy okazji kształt generowanego sygnału.

Jak eksperyment nam się uda to zaopatrzę się w dobry multimetr z pomiarem częstotliwości w dużej rozdzielczości w zakresie m.cz., by móc precyzyjnie ustawiać 7,83Hz., teraz miernik pokazuje mi albo 7Hz, albo po korekcji potencjometrem 8Hz- czyli 7,83 Hz nie będzie problemem.

W każdym razie układ przy skrajnych położeniach potencjometru montażowego generuje częstotliwość w zakresie 5Hz-2,5kHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda ładnie :-) Teraz tylko skalibrować dokładnie cholerstwo :-) A jak się sprawuje zasilany bateryjką ?

Jak widać każdy projekt jest nieco inny:

http://www.ebay.com/itm/Schumann-Resonator-MK2-audiophile-tweak-/261003612692?pt=Vintage_Electronics_R2&hash=item3cc5071214#ht_944wt_1187

http://www.ebay.ca/itm/Schumann-Resonator-audiophile-tweak-/260946789409#ht_584wt_1187

Edytowane przez zyzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma żadnego problemu by układ zasilić baterią 9V. Zmierzyłem pobór prądu - wynosi 22mA przy zasilaniu z zasilacza 12VDC. Układ będzie działał przy napięciu nie mniejszym niż 7VDC (2V musi "zostać" dla diody zabezpieczającej i margines działania stabilizatora +5V). 7V to krytyczne minimum.

Standardowy akumulatorek 9V typu 6F22 ma pojemność w okolicach 200mAh (posługuję się akumulatorkiem, ponieważ na bateriach jednorazowych nie podaje się z reguły pojemności), to przy poborze prądu w okolicach 22mA daje nam niemalże 10 godzin pracy.

We właściwych rezonatorach dla Was dam większy rezystor w szereg z ledem, żeby zmniejszyć pobierany przez diodę prąd. Teraz jest 1kohm i dioda świeci zdecydowanie za mocno.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto byłoby dobrze zabezpieczyć ten potencjometr po ustawieniu częstotliwości aby w transporcie się nie przestawił, bo inaczej to zonk tylko będzie :).

 

Ewentualnie zaznaczyć punkty pomiarowe do ewentualnej samodzielnej kalibracji jak się okaże potrzebna.

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.