Skocz do zawartości
IGNORED

Zasilacze Tomanek - wymiana opinii, doświadczeń, sugestie itp. Klub Miłośników.


Tomanek1
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciężko przewidzieć. Mogę dać 10 metrów, myślę że wielkiego problemu być nie powinno.

Ale te 10 m to trochę dużo :D To jest właśnie to, że najlepiej jakby gniazdko było blisko, a jest daleko :-))) Z drugiej strony na samych bateriach non-stop jechać nie można....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na samych bateriach po paru tygodniach koszt zasilenia przekroczy koszt samego rezonatora....zasilanie bateryjne to raczej przydaje się do eksperymentów w usytuowaniu urządzenia, jak już jest miejsce to raczej trzeba pomysleć o zasilaczu...

Dokładnie, dlatego może znajdę dla rezonatora inne, bliższe gniazdkom miejsce, więc potem będę się martwił długością :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy urządzenie musi być jakoś specjalnie umiejscowione np. na wysokości ok. 2m od podłogi ?

Co najmniej 1,5 m - to podobno ważne.

 

Może być jakikolwiek 9VDC-20VDC a nawet lekko więcej, nie musi być nawet stabilizowany. 22mA prądu to z całą pewnością nawet najmniejszy z siebie wykrzesa:)

http://www.speedlink.com/index.php?sid=95982586a81dab7452ade9132a48f83d&n=1&un=1&syssel=&show=459&p=1&pnum=SL-6940-SBK&act_lang=pl&PHPSESSID=138f00dc5c0d140f9671df34245eed13 - mam taki uniwersalny do netbooka, może być ? :)

 

http://aukcje.nk.pl/zasilacz-40w-hp-mini-sony-vaio-asus-eee-dell-acer-i2298300646.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

Mam egzemplarz rezonatora Tomanka :)

Oparłem o ścianę na półce, 1,6m od podłogi, podłączyłem i .... i sobie stoi, bo muzy dzisiaj raczej nie dam rady włączyć ;)

Może jutro, albo we wtorek posłucham, skupię się i zobaczymy ile w tym prawdy, ile autosugestii, a ile ściemy. Na razie luzik.

Co do snu, to na pewno mi się będzie dzisiaj dobrze spało, bo ... w lodówce 7 Pereł Export na mecz i jutrzejszego kaca:D

 

Zatem ewentualne wrażenia z wpływu na nasz sen, samopoczucie, a co za tym idzie - wpływ na odbiór dźwięków ze sprzętu - co najmniej za tydzień pewnie.

No chyba, żebym nagle opromieniał ;)

 

Jeśli to zadziała, to ja zamawiam też pełną, obudowaną wersję.

 

A Pan Tomanek ?

Szczerze porządny gość !

Bardzo dobre wrażenie, szczery, konkretny i mający pojęcie o robieniu interesów.

Wróżę mu świetlaną przyszłość w audio, jeśli jego postawa wobec klientów z czasem nie ulegnie pogorszeniu. A mam wrażenie, że nie ulegnie ... oby.

 

Czekam na wrażenia innych i

pozdrawiam

 

P.S. Gdyby wszyscy sprzedawcy i klienci mieli takie podejście do innych jak Tomanek, to by nam żadnych rezonatorów nie trzeba było :))

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żyjemy w tak trudnych i drapieżnych czasach, że podejście do swojej roboty nazwę je normalnym lub takim jakie powinno byc zaczynamy traktowac jak perełkę ...tak właśnie powinien wygladac kontakt kupujący ( zlecajacy ) -> sprzedawca.

A w tym syfie pogoni za pieniadzem Tomanek to skarb :-) z czego oczywiscie wszyscy się cieszymy !!!

Powodzenia w dalszym rozwoju !!! Tak trzymac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Polacy, nic się nie stało, Polacy, nic się nie stało" :/

ŻE NA DA :(

 

...

Co do snu, to na pewno mi się będzie dzisiaj dobrze spało, bo ... w lodówce 7 Pereł Export na mecz i jutrzejszego kaca:D

...

 

Kac będzie tylko moralny niestety.

Za te 4 lata "wielkiej budowy", za te kilka kilometrów autostrad, za te nowe stadiony, za te niezapłacone miliony za budowę tego wszystkiego, za te honorowe nadzieje...

dziękujemy Wam nażelowana, amatorska kadro ?

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padł mi dziś mój dopieszczony philips CD960. Tak więc rezonator przyda się na poprawę samopoczucia chociaż. No zresztą tylko w tym względzie go w zasadzie brałem :). Bo to, że jak człowiek wyciszony i wypoczęty, to zawsze lepiej muza grała, nawet bez rezonatora :).

Szukaj swojego dźwięku ale... nie wciskaj na siłę go innym :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

 

Włączyłem dzisiaj córce film "Żółwik Sammy" przez KD. O rezonatorze zapomniałem, bo cały czas włączony i zasłonięty zdjęciem na półce.

 

I tak co chwila biegałem przy głośniejszych efektach do "dużego" pokoju, bo jakoś tak ładniej było, niż zawsze. W końcu siadłem i słucham i myślę, co tu jest inaczej.

Dźwięk sporo lepiej oderwany od kolumn i basik z KEFów C7 w kinie jakby o klasę głębszy i lepszy, niż wcześniej. Przestrzeń jakby większa, a dźwięki jakby trochę bardziej mnie otaczały. Dopiero przed chwilą sobie przypomniałem o rezonatorze.

 

To chyba nie autosugestia, bo o rezonatorze zapomniałem.

 

Hmmm...

 

Jak mała wyzdrowieje i wróci do przedszkola, a ja wcześniej wrócę z pracy (może we wtorek) to posłucham cd z jakiejś płyty, której słucham najczęściej.

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie daj sobie tylko podać do znieczulenia atrikainy - nazwa firmowa Ubistesin. Nie dość, że okropnie długo trzyma (do 4 h) to jeszcze "dziwne stany" zapewnione :)

Taka moja dobra rada.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Sprzętu Hegla słucham ciągle od 6 miesięcy. Ekstaza nie ustępuje :)

 

Mam też zasilacz od pana Tomanka - i tu występuje zjawisko podobne. Gdzie jest prawda?

 

Do Zyzia to było w dobrej wierze, bez złośliwości. Naprawdę pax.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.