Skocz do zawartości
IGNORED

tuning DVD Pioneera DV-420V w analogowym torze stereo


cekmar
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przerwie sygnał SPDIF, który idzie do gniazda.

Na upartego, można dolutować się do B4007, ale będzie to bez sensu.

 

Wyprowadzenie sygnały bezpośrednio na nowe gniazdo, pozostawi pozostałą funkcjonalność odtwarzacza, a sam zabieg dobrze wykonany, jest w pełni odwracalny.

Byle nie pozrywać ścieżek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerwie sygnał SPDIF, który idzie do gniazda.

Na upartego, można dolutować się do B4007, ale będzie to bez sensu.

 

Wyprowadzenie sygnały bezpośrednio na nowe gniazdo, pozostawi pozostałą funkcjonalność odtwarzacza, a sam zabieg dobrze wykonany, jest w pełni odwracalny.

Byle nie pozrywać ścieżek.

 

Dziękuję serdecznie! A gdzie byś podłączył masę odnośnie tego nowego wyjścia? Do elektrolitu (na "-") wystarczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję serdecznie! A gdzie byś podłączył masę odnośnie tego nowego wyjścia? Do elektrolitu (na "-") wystarczy?

Może być i elektrolit, ale szukałbym masy cyfrowej.

 

Lete a jak wyciszyłeś napęd? Bo to jest największa bolączka tego dvd.

Nie tylko tego napędu. Ogólnie DVD są dosyć głośne, ale niepowiedziałbym, że akurat ten bardziej niż inne.

Mi to jakoś strasznie nie przeszkadzało. Może dlatego, że słucham raczej głośniej.

 

Można próbować oblepić napęd i obudowę matą bitumiczną, ale w 100% sprawy nie rozwiąże.

 

Ostatnio kupowałem matę w sklepie ze sprzętem Car Audio i sprzedawca usilnie mnie namawiał na jakąś nową matę 3w1 (jak dobrze pamiętam połączenie maty bitumicznej, butylowej i aluminiowej). Podobno poza tłumienień drgań, świetnie wygłusza różnego rodzaju obudowy.

Podobno przy zastasowaniach w obudowach komputerowych jest totalna cisza.

 

Niestety akrusz 50x100cm (?) kosztował coś koło 80zł, a średnio mnie to interesowało przy moich zastosowaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dzisiaj zamówiłem matę bitumiczną i wykleję od środka i trochę dam też na spód. Podkleję też matą sam napęd. Postawię też DVD na podkładkach z korka. Oczywiście, zupełnej ciszy nie uzyskam, ale mi to wystarczy.

 

Może być i elektrolit, ale szukałbym masy cyfrowej.

 

Hmm... A masz może schemat i wiesz, gdzie dokładnie tą masę cyfrową znajdę? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw znajdź na schemacie 2 zegary - to jest podstawą.

 

Nie za bardzo się na tym znam, choć z lutownicą sobie radzę ;) Podepnę się chyba do elektrolitu (-) z masą, bo masy cyfrowej raczej sam nie znajdę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, to wg mnie będzie tutaj

 

 

B4007 wywalasz, a do pada wychodzącego od MT1389FE wyciągasz sygnał SPDIF.

 

Jak chcesz to mogę Ci podesłać service manual, to się upewnisz.

 

Oki, to biorę się za robotę ;) Ale na pewno i na 100% to jest ten punkt, gdzie powinienem się podpiąć? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko, to wg mnie będzie tutaj

 

 

B4007 wywalasz, a do pada wychodzącego od MT1389FE wyciągasz sygnał SPDIF.

 

Jak chcesz to mogę Ci podesłać service manual, to się upewnisz.

 

Kurcze, to nie to... Chyba się pomyliłeś. Wylutowałem B4007 i ładnie podłączyłem w zaznaczony punkt, założyłem gniazdo i podłączyłem masę.

No i cisza - sygnału na tym wyjściu nie ma, a ze standardowego coax nadal płynie dźwięk po przepięciu kabla, czyli sygnał nie został przerwany.

Może jednak to inny punkt, niż zaznaczony przez Ciebie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, to nie to... Chyba się pomyliłeś. Wylutowałem B4007 i ładnie podłączyłem w zaznaczony punkt, założyłem gniazdo i podłączyłem masę.

No i cisza - sygnału na tym wyjściu nie ma, a ze standardowego coax nadal płynie dźwięk po przepięciu kabla, czyli sygnał nie został przerwany.

Może jednak to inny punkt, niż zaznaczony przez Ciebie?

 

domagaj się teraz odszkodowania finansowego za złą radę(patrz wątek brązowe rezystory)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

domagaj się teraz odszkodowania finansowego za złą radę(patrz wątek brązowe rezystory)

 

Wierzyłem, że jak się ktoś odzywa w kwestii porady, to znaczy że wie, co mówi... Nic, poprawię.

Nie jestem elektronikiem, ale domyślam się, że chodzi o ten 215 pin - SPDIF - i to tutaj tak naprawdę trzeba się podpiąć?

 

spdif.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlutowałem tuż za tym pinem, ale nadal dźwięku brak... Chyba trzeba się będzie poddać ;) Może ktoś już pobierał sygnał SPDIF w przypadku Pioneera DV-420V?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dale będę się upierał, że pisałem dobrze.

Chodzi właśnie o nóżkę 215. Ona leci na B4007 i jego właśnie trzeba wywalić. Od strony procesora lutujesz sygnał.

 

Przerobiłem już kilka tych Pioneer i jestem pewny, że tak to wyglądało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dale będę się upierał, że pisałem dobrze.

Chodzi właśnie o nóżkę 215. Ona leci na B4007 i jego właśnie trzeba wywalić. Od strony procesora lutujesz sygnał.

 

Przerobiłem już kilka tych Pioneer i jestem pewny, że tak to wyglądało.

 

 

Sprawdzałem w manualu - 215 leży w innym miejscu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Kłopot w tym, że pomimo podpięcia się prawie od razu za 215, to sygnału nadal nie było. Co prawda nie odcinałem sygnału i nadal leciał on na oryginalne wyjście coax. Może jednak trzeba go "odciąć" od starego układu i pobrać tylko na nowe wyjście, aby nie szedł "na dwa gniazda", bo coś przy tej okazji się dzieje lub układ głupieje (brak "rozdzielenia")?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lete
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A sorry, źle Ci zaznaczyłem :)

Już się tłumaczę...

 

edit:

Ok, poniżej masz prawidłowe fotę. Niestety wzorowałem się opisem na soldemasce i podałem Ci błędny element. B4007, to ten mniejszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Spróbuj wlutować ten kondensator z powrotem. Dla pewności wzoruj się service manualem.

Podgląd tego miejsca masz na 34 stronie.

 

Jeszcze raz przepraszam za błędne wskazania.

 

I jeszcze jeden, dokładniejszy:

post-25495-0-84287000-1392405862_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez krz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kondensator dolutowałem i póki co, wszystko działa.

Zaznaczyłeś dwa punkty - dlaczego, skoro wlutowujemy się z wyjściem sygnału SPDIF w jeden punkt? Nadal nie wiem, który dokładnie punkt wykorzystać (są 2), aby się wlutować ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie, dzięki "krz" - tym razem działa, jak trzeba. Pioneerka jeszcze wytłumiłem, poskręcałem i mamy kolejnego forumowego "goldmunda" :D

Przy okazji - słyszycie istotną poprawę brzmienia przy zastosowaniu tego patentu względem oryginalnego wyjścia coax?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam DV310 i żadnej zmiany nie słyszę, może dlatego że nie dałem tej bajeranckiej blachy na mechanizm. Za to nikt mi nie odbierze dobrego samopoczucia po nagłym awansie do klasy hi-end.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"cytat usunięty przez moderację" -  Bernard le Bovier de Fontenelle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra inaczej, ale czy lepiej? Kwestia gustu.

Na pewno nie jest to transport moich marzeń.

 

Polecam dobrać kondensator, a na sygnał dać jakiś koncentryk.

W planach mam jeszcze poprawę zasilania i wstawienie jakiegoś zewnętrznego zegara.

Może wtedy?

Póki co, Pioneera traktuję raczej jako ciekawostkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra inaczej, ale czy lepiej? Kwestia gustu.

Na pewno nie jest to transport moich marzeń.

 

Polecam dobrać kondensator, a na sygnał dać jakiś koncentryk.

W planach mam jeszcze poprawę zasilania i wstawienie jakiegoś zewnętrznego zegara.

Może wtedy?

Póki co, Pioneera traktuję raczej jako ciekawostkę.

 

Ja od razu zaszalałem i wrzuciłem bardzo fajny kondensator 0,47nF ERO Vishay 1783 - ten niebieski, polecany do bocznikowania w zwrotnicach w sekcji wysokotonowej.

Wcześniej dźwięk był lekko przyciemniony, jakby bez najwyższych rejestrów (po części to "wina" głośników i bardzo równej lampy na której gram). Po wrzuceniu tego kondensatora góry mam "pod dostatkiem" - zaczynam się zastanawiać, czy tym razem nie jest to nadmiar szczęścia ;) Dźwięk mocno się rozjaśnił i pojawiły się takie drobiazgi o których istnieniu nie miałem pojęcia (np. stereofonia 3D na płycie Rogera Watersa "Amused to death" jest teraz wręcz referencyjna, choć i wcześniej zła nie była...).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zupełnie wywalić kondensator? Szczerze mówiąc, na oryginalnym wyjściu słucha mi się lepiej - dźwięk ma odpowiednią wagę, gęstość, bas, proporcje. Co zyksujemy/tracimy grając na bezpośrednim podłączeniu sygnału, bez jakiegokolwiek kondensatora?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może zupełnie wywalić kondensator? Szczerze mówiąc, na oryginalnym wyjściu słucha mi się lepiej - dźwięk ma odpowiednią wagę, gęstość, bas, proporcje. Co zyksujemy/tracimy grając na bezpośrednim podłączeniu sygnału, bez jakiegokolwiek kondensatora?

 

Podbijam temat - dosyć istotna zdaje się kwestia. Po co ten kondensator 0,47nF w torze? Może zupełnie go wywalić i grać bez kondensatora? Sygnał bezpośrednio na wyjście. Obecnie z ERO Vishay 1873 47nF mam nieco "podkręconą" górę, która objawia się nadmiarem "brudu" i minimalnymi sybilantami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat - dosyć istotna zdaje się kwestia. Po co ten kondensator 0,47nF w torze? Może zupełnie go wywalić i grać bez kondensatora? Sygnał bezpośrednio na wyjście. Obecnie z ERO Vishay 1873 47nF mam nieco "podkręconą" górę, która objawia się nadmiarem "brudu" i minimalnymi sybilantami.

 

1. Kondensator jest po to, aby nie było składowej stałej na wyjściu, chcesz ryzykować uwalenie kości procesora, gdy zrobisz zwarcie do masy przy przełaczniu wtyczki? Wątpię, aby producent zabezpieczał się, bo po to daje się właśnie kondensator, ma przechodzić sygnał prostokątny o częstotliwości w małych MHz. Spokojnie może być tam mniejsza pojemność.

2. Sprawdźcie, jaki poziom ma tam sygnał SPDIF, prawdopodobnie jest to poziom TTL lub CMOS, a wg specyfikacji SPDIF poziom sygnału to 0,5V. Być może pomi8jając układ przesterowywujecie odbiornik SPDIF (efekt może być różny w róznych ukladach). Oscyloskop i sprawdxić, jaki poziom sygnału, albo schemat, jak dalej jest formowany ten sygnał w ukladzie oryginalnym.

3. Jakość sygnału SPDIF będzie zależała od jakości zasilania kości procesora w którym jest tworzony sygnał SPDIF, jakości zegara. Zaszumione zasilanie, źle odfiltorwane, zakłócone szpilkami od przetwornicy, słabo odkłócone zasilanie i całość siada. To jest miejsce na poprawę.

4. Czasami wyjścia SPDIF maja kiepską obciążalność i wymagają buforów - jeśli dostępna jest nota aplikacyjna tej kości - sprawdzić, czy nie ma tutaj jakiegoś obostrzenia.

5. Zasilanie, zasilanie, jak mantra... zasilanie.

 

Ad. 3. Nota aplikacyjna i sprawdzenie, czy nie ma oddzielnych pinów zasilania dla części analogowej tworzącej zegar, formujących SPDIF, Vc i Va kości - to już wyższa szkoła, ale danie tutaj oddzielnych stabilizatorów LDO przy kości daje separację od zakłóceń pozostałych części toru cyfrowego.

 

 

Ogólniki, ale to jest checklista, aby z sensem coś poprawić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Mam 380tke do oddania -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Biorę się za mody DV-575 :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 lata później...

Witajcie,

Zmieniłem dziś kondensator wlutowany w ścieżkę sygnału (był 47nF) na ceramiczny 100 pF.
Czy tak niewielka pojemność wystarczy, aby spełniał funkcję?

Dźwiękowo jeszcze trudno się wypowiadać, bo jednocześnie zmieniałem zbyt wiele elementów - m.in. interkonekty. Muszę poczekać z wnioskami, aż się wygrzeją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korekta - kupiłem ceramiczny 470 pf - tak, jak w oryginalnym projekcie opisanym przez Fikusa (Lampizator). I tak też zostawiam. Dźwięk pierwsza klasa. Nie mam uwag. Teraz jeszcze chyba tylko pomieszczenie, bo reszta już ładnie ustawiona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.