Skocz do zawartości
IGNORED

Dysk NAS / serwer NAS


Marek76

Rekomendowane odpowiedzi

Synology USB Station 2

posiada usb 2.0, podobnie jak poprzednie Seagate i Iomega, więc transferów rzędu 25 MB/s nie przeskoczymy,

 

więc tutaj rozumiem przytyk Piopio do wydajności, jednak do domowych zastosowań jest to zwykle wystarczające, a funkcjonalność przenośnych dysków niewspółmiernie wzrasta, można znaleźć wiele plusów takiego rozwiązania

 

w kwestii tych kompaktowych urządzeń widać lepszy, nawet do Synology, jest Pogoplug Series 4 z USB3.0, teoretycznie może osiągnąć prędkosć 1 GBit, takich prędkości nie osiągaja nawet Qnap'y i Synology z dyskami w raid, oczywiście Popoplug i tak będzie troche wolniejszy, ale czy jest sens się napinać? ;)

 

odnośnie bezpieczeństwa danych to najpewniej kupić jakiegoś UPS'a, choćby z demobilu małego APC - to zapewni dużo większe bezpieczeństwo dyskom i danym w razie niespodziewanych przepięć i zaników prądu, a tak jak już wielu przedmówców wspominało, niezależna kopia tych naprawdę cennych danych nie zaszkodzi

 

oczywiście dla zaawansowanych użytkowników są tysiące innych możliwości zestawiania serwerów i ich doboru w róznych wariantach, w przypadku przedstawionych przystawek zaletą jest ich kompaktowa budowa i nadprzeciętna funkcjonalność oraz cena, a wiekszość użytkowników komputerów i tak nie ogarnia nawet połowy funkcji ukrytych w tych urządzeniach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem to wydajność ...

Bezpieczeństwo danych (brak RAID).

To takie zabawki bardziej niż poważne urządzenia ..

 

A niby jaki raid masz w tych zabawkowych synology czy qnap. Bo nie sadze, ze masz ktores z rozwiazan enterprise bo przeciez wiatraki w nich zawarte zabilby Ci dzwiek :D a to co masz to sa takie troszke lepsze zabawki z softwarowo-hardwarowym raidem. Wyobraz sobie, ze jesli chodzi o bezpieczenstwo danych to wolalbym miec dwie takie Iomegi Connect, czy jak to sie tam nazywa, gdzie druga uruchamialaby sie tylko w nocy i lecialby backup z pierwszej poprzez rsync. Oczywiscie mowie tutaj o magazynowaniu muzyki, gdzie dane nie sa "dynamiczne" i nic sie nie stanie jak backup zrobi sie w nocy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„Tak samo jak ludzie, Funky, bez żadnej różnicy” | VITUPERATIO STULTORUM LAUS EST

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyobraz sobie, ze jesli chodzi o bezpieczenstwo danych to wolalbym miec dwie takie Iomegi Connect, czy jak to sie tam nazywa, gdzie druga uruchamialaby sie tylko w nocy i lecialby backup z pierwszej poprzez rsync. Oczywiscie mowie tutaj o magazynowaniu muzyki, gdzie dane nie sa "dynamiczne" i nic sie nie stanie jak backup zrobi sie w nocy.

 

I to jest właśnie fachowe podejście. Popieram w całej rozciągłości. Potrzebny jast backup, a taki amatorski raid to można sobie do <bip> <bip> wsadzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja autorowi sugeruję kupienie któregoś z jednodyskowych modeli Qnapa lub Synology. Jakiś czas temu nabyłem jedno dyskowy

Qnap 119p II i jestem bardzo zadowolony. Współpracuje z dyskiem 3 TB WD RED.

Czemu NAS i akurat taki model ?

- na moje potrzeby wystarczy jeden dysk bo w RAID nie bardzo wierzę, a ponieważ zbyt dużo operacji nie wykonuję to wystarczy, że od czasu do czasu robię backup po sieci do stacjonarnego kompa,

- służy mi głównie do przechowywania muzyki (FLAC), ripów z Blu Ray ulubionych filmów, oraz różnych dokumentów,

- ma złącza USB 3.0 i eSata do których można podłączyć stację dokującą, korzystam ze stacji po USB bo mam parę dysków filmami,

- bardzo ważne było dla mnie zużycie energii, a ten model jest jednym z najoszczędniejszych, wyłączony z funkcją WOL bierze ok 2W, w trakcie pracy ok. 12W, w trybie uśpienia dysku nie sprawdzałem,

- dobrze współpracuje z urządzeniami Logitech, można zainstalować LMS, u mnie działa ze SB Touch oraz SB Radio,

- ma jakieś wiatraki ale są bardzo ciche,zresztą u mnie stoi w rzadko uczęszczanym pokoju,

- mam do niego dostęp z każdego miejsca z internetem, mogę go zdalnie włączyć i wyłączyć za pomocą telefonu, jest to ważne bo standardowo u mnie jest wyłączony cały czas, ale można ustalić godziny w jakich ma pracować,

- sprawdza się jako stacja pobierania,

- można dokupić do niego adapter wifi tylko w sumie nie wiem po co, lepiej podłączyć go kablem do routera wifi z którym łączą się inne urządzenia

Generalnie jest to sprzęt który zapewnia przyzwoitą wydajność i wiele możliwości których szczerze mówiąc na chwilę obecną nie ogarniam :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mam pytanie. Czy kupować coś takiego? ZYXEL NAS310.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy czekać na coś nowego z obsługą win8, USB 3,0 i EATA III dla dysków HDD?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NAS w sieci widoczny jest jako niezależny komputer, więc to nie ma znaczenia co napisali w specyfikacji vista czy xp. Będziesz mógł korzystac z tego nawet na telefonie przez wifi, albo przez sieć operatora telefonii komórkowej z dowolnego miejsca na ziemi. Kupowanie NAS z wiatrakiem to nieporozumienie, nie wiadomo jak hałasuje, lub jak będzie buczał po roku, chyba, że zamkniesz go w pawlaczu:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć wiatrak można odłączyć. Mnie zależy bu po LAN podawał mi pliki na mego blu-ray dmp-bdt500 oraz TV.

 

Czy do takiego dysku z USB 3,0 są sensowne przejściówki LAN i co mi będzie działać a co nie?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Są gotowe rozwiązania np popoplug 4. Nie wiem jak to wyjdzie cenowo w porównaniu, ale można złożyć mały komputerek który będzie serwerem do obsługi zewnętrznych dysków usb 3.0, chyba bym spróbował skonfigurować coś we własnym zakresie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena. Nie ma jednak sensu składać komputera na atomie. Wystarczy terminal hp za 60 zł. Do tego podłączamy dysk w obudowie usb a na komputerku instalujemy FreeNAS. Oczywiście jeśli komuś nie wystarczy usb2.0. Jak ktoś chce usb3.0 to bez nowoczesnej płyty głównej się nie obejdzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obejdzie, w "starszym" komputerze z usb 2.0 można wpiąć kartę pci która usb 3.0 obsłuży, nie problem.

 

Jakie zalety komputera? Jest bardziej dostępny, można skonfigurowac dowolnie jak się chce, ale to nie jest proste gdy człowiek nie ma o tym pojęcia. Podobnie NAS, nie jest to urządzenie dla każdego, trochę trzeba wiedzieć jak działa sieć ethernet. Każdy NAS ma dużo funkcji z których się nie korzysta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jedna poważna wada mini-komputerów; nie mają miejsca na dyski i trzeba je podłączyć z zewnątrz (jeśli nie ma się NASa). a to oznacza więcej kabli, dodatkowe pudełka na dyski itp itd. żeby zewnętrzne dyski miały sens lepiej wybierać te które mają zasilanie zewn. a to oznacza dodatkowe zasilacze i kable i robi się chaos. koszt budowy mini-pc, dodatkowo w chłodzeniu pasywnym nie jest mały; jest wręcz porównywalny z dokami na 4 dyski synology/qnap które mają własne systemy i wystarczy je wpiąć w sieć. w założeniu stoją za kanapą albo gdzieś daleko, obciążenie w domu nie jest wielkie a więc wentylatory nie szaleją. jest to korzystniejsze,.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Używam 4ro dyskowego NAS Synology, DS413, ma dwa wentylatory. Wentylatory ustawia się w trzech trybach. Cichy, niski pobór energii i chłodzenie. Nawet jak jest ustawione chłodzenie to wentylatory nie są takim problemem jak chrobot dysków. Nie zalecam wyłączania wentylatorów, można ugotować sprzęt i dyski. Następna kwestia: używanie dysku podpiętego do "kompa-serwera" raczej nie sprawdzi się. No chyba że tylko do słuchania muzyki. Nawet na USB 3.0 mogą być problemy kiedy zaczniemy wykonywać na dysku kilka zadań, USB ma chyba trochę inne kolejkowanie.

Nas Stawia sie w szafie ale musi być tam przewiew.

Są tacy mądrzy którzy radzą wszystkim składanie kompa, instalowanie freenasa itd. Mi to trochę przypomina przerabianie we własnym garażu furgonetki na samochód terenowy. Przecież nie każdy jest mechanikiem.

Kupując NAS Synology otrzymujemy komputer i idealnie skrojonym do niego oprogramowaniem. Nie musimy w w tym grzebać i eksperymentować, rzeźbić w konsoli i respozytoriach. Pobiera mało energii, wykonuje zadania do jakich został stworzony.

Co do drugiej skrajności, czyli najtańszego nasa, lub dysku sieciowego, to ciekawe jest że żadne testy w internecie nie obejmują sytuacji kiedy dysk jest prawie pełny, a zapewniam was że sprzęt wtedy bardzo zwalnia.

Dostajemy też sporo narzędzi poza zwykłym magazynem plików.

Ci co mają Synology wiedzą jaka jest wygoda jak się ma super klienta torrent, photo station, cloud station, serwer vpn, FTP, i dostęp do wszytkich zasobów z każdego miejsca na świecie, włącznie z słuchaniem muzyki i oglądaniem filmów. To nie jest dysk USB, tylko komputer z bardzo dopracowanym oprogramowaniem. Dlatego płacimy za to odpowiednio dużo.

Powtarzam, nie kazdy jest informatylkiem, lub jest gotów bawić się w konfiguracje godzinami. Identyczna dyskusja toczyła się w komentarzach do testu DS212J:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) chodzi mi o komentarze nie o test. polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samodzielnie złożony mini-pc vs NAS to trochę jak tranzystor vs lampa albo cd vs vinyl.

chyba wynika to z faktu że niektórzy pamiętają czasy kiedy populane były maszyny typu HTCP i wolą zrobić coś sami wedle włąsnych upodobań zamiast decydować się na gotowce.

znajomy z pacy kupił smart tv i na siłę uparł się że musi miec komputerek typu raspbery pi albo cubox a tyłu. jak go pytam gdzie w tym sens bo i tak skończy z dyskami zewnętrznymi

to mówi że nie mam racji bo NAS oferuje dokładnie to samo, a zajmuje więcej miejsca i kosztuje więcej (jako obudowa do dysków). tak pewnie argumentuje większość przeciwników NASów. więc tu nie chodzi o funkcjonalność rozwiązań. śmiem twierdzić że 80% użytkowników mini-PC prędzej czy później zaczyna dochodzić do konkluzji że pudło z dyskami w szafie jest o wiele wygodniejsze niż jakieś mikro-wymysły które trzeba najpierw umiejętnie złożyć a potem opatulić milionem kabli i zasilaczy żeby wszystko spiąć do kupy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chce się używać zewnętrzne dyski 2.5 cala np wd my passport na usb 3.0 to oprócz kabelka usb nie trzeba nic wiecej, kwestia dodatkowych zasilaczy odpada, jesli więc za mini serwerek ma posłuzyć mały komputer np jak

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a użytkownik jest biegły w temacie oprogramowania, linuxa, nie widzę problemu. Będzie działać dużo wydajniej niż tanie NASy, równiez synology. Przez to, że współczesna produkcja małych dysków jest już tylko na usb 3.0 użycie tego połączenia ma sens. Jednocześnie ten komputerek może posłużyć jako media center, czy odtwarzacz audio w hi-fi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam WD My Book Live Duo 6TB.

W cenie 1500 zł mamy bezwentylatorowy NAS. Ostrożni skonfigurują go w RAID 1.

Wydajność jest może mniejsza niż u konkurencji bo 20-25MB/s w sieci 1GB ale to zupełnie wystarcza.

Wbudowany media server udostępnia nam pliki multimedialne.

Do portu USB 2.0 można podłączyć dodatkowy dysk i udostępniac go w ramach NAS.

Jest szybko, wygodnie, kulturalnie, bezpiecznie. Czego chcieć więcej ???

Dwa dyski 3TB to koszt ok. 1100 zł, za bezgłośną "jednostkę sterującą" płacimy 400 zł. To chyba dobry biznes ???

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam też WD my book live 3 TB jednodyskowy i u mnie prędkości zapisu to 52 MB/s, nie interesowałem się jaki odczyt. U mnie ta "jednostka" kosztuje jeszcze mniej, może 150 zł, dyski są greenowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba dobry biznes ???

 

jeśli ten WD pozwala na wymianę dysków to tak; jeśłi nie to znowu skazani jesteśmy na producenta; w przypadku NASa jak padnie dysk wystarczy wymienić a jednostka sterująca i oprogramowanie zostają; jeśli WD jest szczelnie zamknięty to jakakolwiek awaria wyłącza całość z funkcjonowania. Pewnie w domowych warunkach przesył danych jest na tyle mały że i awarie się zdarzają rzadko ale jak kiedyś przyjdzie całe 6TB prywatnych fotek muzyki i filmów oddać do serwisu bo coś się dzieje nie tak to nie brzmi to zbyt miło...

 

edit: właśnie zobaczyłem ze ma się dostep do dysków.

 

Jednakowoż, 4-ro dyskowy rack synology kosztuje w granicach 1300 PLN; jeśli wziąć pod uwagę że to zapewnia możliwość dołożenia drugiej paczki 6TB w przyszłości to jest to lepszy biznes.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale problem w tym, że każdy prawdziwy NAS ma wentylatori i szumi ...

WD jest bezgłośny i to jest jego największa zaleta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość partick

(Konto usunięte)

Ale problem w tym, że każdy prawdziwy NAS ma wentylatori i szumi ...

WD jest bezgłośny i to jest jego największa zaleta.

 

NAS wpinasz do routera w przedpokoju i po sprawie - k**wa, że też ludzie uważają iż wszystko ma stać na kupie w dużym pokoju...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk 3TB WD Green to ok. 475 zł + "jednostka" firmowa obudowa WD = WD My Book Live 3 TB 675 zł

 

napisałem może 150 zł, a faktycznie wyszło 200 za "jednostkę sterującą".

 

Mozliwe, że z mniejsza pojemnością wychodzi taniej, nie sprawdzałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja swój terminal hp + dysk usb wrzuciłem na szafę w przedpokoju. Kable mi nie przeszkadzają. Dysk jest to toshiba w obudowie aluminiowej ale nawet gdyby tam był wiatrak to i tak bym go nie słyszał z pokoju gdzie są głośniki. Dodam, że nikt z rodziny nie śpi w przedpokoju.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja np. nie mam szafy w przedpokoju ... ;-)

Cały sprzęt i osprzęt mam w jednym pokoju ... musi być cicho !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa kątowniki, deska, wiertarka, kilka kołków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.