Skocz do zawartości
IGNORED

Własny ogródek, ogrodnictwo


romekjagoda

Rekomendowane odpowiedzi

A tak wyglądał no ale to już przeszłość zarówno pies jak i działka.

 

 

 

No ale kopcie koledzy w tej ziemi, fantastyczna sprawa! Moze coś takiego uda Wam się zdziałać. Obecnie jest tam u obcych ludzi tylko.... jakiś suchy trawnik ale nie trzeba pisać zgód na wycinkę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...

Mam pytanko - mam u siebie na działce studnię wiercona przez dziadka kilka lat temu z wyjściem na pompę jak na zdjęciu. Do tego mam podłączaną pompę hydroforową - mniej więcej taką jak ta :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Pompa ma już kilka lat i jest już mocno wyeksploatowana. Planuję za jakiś czas zakup nowej i pytanko - czy musi być taka sama (hydroforowa), czy mogę sobie zakupić np taką ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Chodzi mi o podłączenie - czy nie będzie problemu z podłączeniem / zasysaniem powietrza itp.

post-1386-0-02632500-1464353162_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Kubek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) .

Podają, że pompuje na wysokość 40m. Nie sądzę. Na 40m będzie kapało...

Tego typu pompy zalewa się wodą (tak aby zapełniła się rura od pompy do źródła wody długości kilku metrów). Na korpusie są do tego przeznaczone korki.

Bez wlania wody nie daje rady zassać wody nawet z jednego metra.

 

Mam podobną więc wiem.

Znakomicie sprawdza się w podlewaniu ogrodu ze wartkiego strumienia. W tych samych warunkach popularne pompy zanurzeniowe nie dają rady.

Ciągnę wodę z poziomu 1 metra poniżej. Wężem 3/4 cala podlewam górną część ogrodu na poziomie ok. 6m. Długość węża 40m i ciśnienie daje radę tryskać wodzie przez zraszacze; choć słabo. Na poziomie pompy i długości węża 20m jest niewiele gorzej jak z wodociągu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nac to dałem jako przykład. Chodzi mi bardziej o to czy będę mógł ją podłączyć do tego zaworu który mam z wierconej studni, czy to tylko pompa do wsadzenia rurki do np stawu i z niego pobierana jest woda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w samej pompie jest zawór przeciwzwrotny to można ją bez obaw podłączyć do rury zanurzonej w studni jednak odpowietrzenie będzie bardzo trudne. Jeśli nie, to taki zawór montuje się najczęściej w smoku na końcu tej rury. Często w marketach są sprzedawane "zestawy ssące" do tego typu pomp z czego wnoszę, że pompa sama w sobie takiego zaworu jednak nie posiada. Na pewno można go dokupić w sklepie hydraulicznym jako osobny element. Dodatkowo musi być zapewniona absolutna szczelność połączenia gdyż jeśli do rury dostanie się powietrze to słup wody opadnie i pompa się zapowietrzy. Przed użyciem będzie ją trzeba zalać. Nie wiem co znajduje się powyżej zaworu, którego zdjęcie wkleiłeś dlatego nie umiem powiedzieć jak z tą szczelnością byłoby w Twoim wypadku. Możliwe, że na końcu rury masz też zawór przeciwzwrotny. Najlepiej zalać tę rurę i dmuchnąć. Jeśli nie da się przepchnąć powietrza to zawór pewnie będzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rura co dałem fotkę to jest wwiercona w ziemię. Na górze jest ręczna abisyntka i do niej jest górny zawór żeby odciąć dopływ powietrza jak otworzę boczny zawór (ten od pompy elektrycznej zaznaczony na czerwono)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak pompa hydroforowa. Jest hydrofor czyli zestaw pomp(y) oraz zbiornika na wodę i presostatu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W internecie też, ale w nim jest wszystko:)

A tak na poważnie to używasz tylko pompy bez zbiornika?

Szwagier ma studnię na posesji a hydrofor zamontował w domu i hula mu już kilka lat bez problemu. Nawet ma zawór w tej studni do podłączenia węża ogrodowego i ten tani hydroforek z kilkunastolitrowym zbiornikiem daje radę. Jedyny mankament to dość często musi dobijać do niego powietrza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą pompę "hydroforową" mam podłączoną do tego zaworu. Z pompy mam wyjście na wąż ogrodowy. I tylko do tego mi potrzebne. Pytam tylko o tą drugą pompę "ogrodową" czy mogę ją podłączyć czy to tylko pompa do pobierania wody ze zbiornika typu staw

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest taka sama pompa. Jeśli byłeś zadowolony z poprzedniej to kup po prostu o podobnych parametrach .

 

Hydroforofa i ogrodowa to tylko semantyka:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki o to mi chodziło. Jeśli taka sama to rozejrzę się za taką "ogrodową" wygodniejszą w przenoszeniu i mocniejszą bo przy wężu 25 m zraszacz ledwo się kręci

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nic nie da podsypanie.

Urzędnik jak się uprze to wykopie.

Jak Ty wykopiesz to zerknie na ortofotomapy wspomagane być moze tzw, osnową z różnych okresów i będą znali wysokość drzewa i przybliżony wiek.

Kwestie wycinki drzew to w Polsce najbardziej popieprzony temat, bardziej niż podsłuchy,... Klasyczny przejaw państwa totalitarnego. Ale o tym się wie jak popatrzy się na decyzje administracyjne za wycinkę na własnej posesji przez siebie samego poczynionych nasadzeń...

A nie trzeba było głosować na Korwina?Niemal każda ustawa,która wychodzi - gwałci prawo własności.Obalili komunizm a zapomnieli obalić komunistyczne prawo.Może przez to,że obalali połówkę(nie jedną)przy stole okrągłym.

 

Szukaj takiej, która ma wysokość tłoczenia co najmniej 40 metrów.

Ważniejsze przy pompach jest to jaką głębokość ssania ma pompa w drugiej kolejności wysokość tłoczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważniejsze przy pompach jest to jaką głębokość ssania ma pompa w drugiej kolejności wysokość tłoczenia.

"głębokość ssania" zależy od pompy, czy od ciśnienia atmosferycznego i w niewielkim stopniu od pompy, czyli podciśnienia wytworzonego na stronie ssącej pompy?

Niezła uwaga modrzew:), ostrzegaj tylko, bo ekran ze śmiechu oplułem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Posiałem miesiąc temu trawę .

Zdjęcie po czwartym koszeniu . Wychodzą jakieś żółte plamy . Co ciekawe wzdłuż działki ( działka 10x60 metrów ) czyli tak jak pierwsze 3 x jeździłem kosiarką .

 

Jakieś pomysły ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

- Przesuszenie. Tego lata obserwowalne na trawnikach.

Podlewać regularnie i obficie.

- Mało mikroelementów.

Nawozić.

 

Do powyższych pewnie się stosujesz...

No to, choroby, głównie grzybowe.

U mnie np. na młodym trawniku po miesiącu, dwóch pojawił się jakiś grzyb atakujący młode trawniki.

Kolega zajmujący się trawnikami polecił oprysk.

Pomogło.

 

Tej wiosny i lata zażółcenia (przypominające chorobę grzybową) zniknęły po podlewaniu i nawiezieniu (nie jakieś badziewne nawozy na miesiąc-trzy lecz typu osmocote na cały sezon; o dziwo jest dobrze).

 

Obecnie mój trawnik jest podobno (opinia obcych) znakomity. Do tego momentami na skarpie. Nie duży, razem z 300m2. Ale w ogrodzie, gdzie są wartościowe i bywa unikalne nasadzenia roślin kwiatowych, zajmuje najwięcej troski...

 

Polecam, jak nie trafisz za pierwszym razem, konsultację fachowca. Szybko sprawnie i po co się truć.

Trawę atakuje kilkadziesiąt różnych patogenów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuję za jakiś czas zakup nowej i pytanko

Jak chcesz sprzedam Ci taką

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Kupiłem w zeszłym roku i nalała około 8000 litrów . Bez problemu zasysała z 6 metrów i można było jeszcze pistolet podłączyć i podlewać .

 

Hmmm...

- Przesuszenie. Tego lata obserwowalne na trawnikach.

Podlewać regularnie i obficie.

- Mało mikroelementów.

Nawozić.

 

Do powyższych pewnie się stosujesz.

Działkę mam od 2 miesięcy . Nie ma tam wody ale dosyć trzyma wilgoć bo jest w dole i zasłonięta drzewami i żywopłotami .

 

nie jakieś badziewne nawozy na miesiąc-trzy

:)

Właśnie wczoraj wysypałem nawóz na 3 miesiące

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Miało padać i dupa , moje zadupie omijają deszcze i burze .

 

Dziwne że tylko te pasy są wzdłuż działki i szerokie na jakieś 10-20cm

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście zapomniałem o podłożu.

Gleba, jej przygotowanie to podstawa.

Taki truizm.

Nasz miejsce na trawnik było przekopywane, rozluźniane, wielokrotnie glrbogryzarkowane. Miejsce leżało odłogiem sezon. W międzyczasie były usuwane chwasty trwałe. Glebogryzarka...

Wysiew, zagłębienie i wałowanie (gdzie się udało)...

Codzienne podlewanie.

Po tygodniu pierwsze źdźbła.

Trawa to jakaś dobra Holenderska.

Pierwsze koszenie z 10cm o 30%.

Następne już do docelowej wysokości, regularne...

Po 2 miesiącach niestety oprysk selektywny na chwasty.

 

Podlewanie dojrzałego trawnika niekoniecznie częste ale obfite.

Zabiegi typu wertykulacja i areacja po 2-3 latach. Darń musi być już rozwinięta.

Znawcy mówią, ze dopiero po 5 latach trawnik stabilizuje się...

 

Nie ma tam wody ale dosyć trzyma wilgoć bo jest w dole i zasłonięta drzewami i żywopłotami .

Ludzie nie wierzą w tą wodę ;-)

Sam mam podłoże gliniaste i raczej wilgotne, choć nierównomiernie obsychające...

Zacząłem podlewać solidnie i poprawiło się.

Acz, rzeczywiście skarpa o wystawie południowej w większości nasłoneczniona solidnie...

 

Właśnie wczoraj wysypałem nawóz na 3 miesiące

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ja myślałem, że dobre są jakieś takie mniej markowe; nawóz to nawóz... ;-)

Było kiepsko.

Tej wiosny osmocote na sezon wiosna, lato, jesień i sam nie wierzę... Może to zbieg okoliczności albo efekt placebo ;-).

Różnie mówią o nawozach wolno uwalniających się... Może z tym moim systematycznym podlewaniem następuje synergia...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem miesiąc czasu żeby uratować co się da ze starej działki a działkę kupiłem 10 lat nieużywaną .

Więc spych , traktor ( oranie , bronowanie , kultywator ) itd . Na glebogryzarkę nie było czasu i możliwości więc jest jak jest .

Najważniejsze dla mnie są drzewka i krzewy owocowe a trawa jaka będzie to będzie .

 

Chwastów nie mam dużo ale też myślę nad opryskiem .

Było sporo trawy takiej z szerokimi liśćmi kładącymi się na ziemi ale większość już wyrwana .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez muda44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miało padać i dupa , moje zadupie omijają deszcze i burze .

Te opady to do bani.

W Szczecinie było trochę opadów ostatnimi czasy. Mam takie wskaźnik ilości opadów ;-).

Razem w miesiąc spadło 50mm, z czego w jedną noc 35mm.

Jednorazowo, przynajmniej raz w tygodniu aby było dobrze na gliniastym podłożu trzeba wylać 20mm. Na piaszczystych wielokrotnie więcej...

Ludzie pukali się jak u mnie sikawki pracują (pompa ze strumienia) a zbiera się na burzę.

Teraz wszyscy nie przejmują się zapowiedziami opadów...

 

Najważniejsze dla mnie są drzewka i krzewy owocowe a trawa jaka będzie to będzie .

Właśnie dojrzewają czarne porzeczki, czerwone, agrest, pomidory pod niebem (o dziwo jeszcze nie wdała się zaraza).

 

Chwastów nie mam dużo ale też myślę nad opryskiem .

Było sporo trawy takiej z szerokimi liśćmi kładącymi się na ziemi ale większość już wyrwana .

Raz pryskałem. Nie robię tego z zasady. Ale musiałem.

Poczekałem, aż dobrze podrosną ;-).

Teraz w zasadzie ich nie ma, pojedyncze da radę wyrwać ręcznie. Ale warunek; trawa musi być gęsta.

 

Było sporo trawy takiej z szerokimi liśćmi kładącymi się na ziemi ale większość już wyrwana .

To jest największe badziewie. Oprysk selektywny nic nie da bo jest też jednoliścienna... Wyrywać póki jest jej mało...

Jest jeszcze taka malutka jednoroczna. Jak opanuje trawnik to mogiła... rozsiewa się szybciej (i jest niziutka) niż interwały koszenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poprzedniej działce codziennie podlewałem drzewka a na drugi dzień suchy piach .

Tu raz podlałem i ziemia trzyma wilgoć nawet kilka dni po opadach .

Drzewka odżyły a przesadziłem 21 sztuk . Roczne do 3 lat kopane z ziemia i przeżyły chociaż gruszce poczerniały końce liści i stoi .

Borówki posadziłem pod iglakami ( nie znam się na drzewach ) i obok żywopłotu . Rosną jak głupie .

 

Raz pryskałem. Nie robię tego z zasady. Ale musiałem.

Poczekałem, aż dobrze podrosną ;-).

Teraz w zasadzie ich nie ma, pojedyncze da radę wyrwać ręcznie. Ale warunek; trawa musi być gęsta.

Czyli jest oprysk na tą trawę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jest oprysk na tą trawę ?

Tak.

Ja pryskałem środkiem Starane.

Niszczy zdaje się wszystko oprócz skrzypu... może się mylę, sprawdź.

Środek nie tani ale mówią dobry.

 

I nie przesadzaj z opryskami.

 

Jak masz problem z tym żółceniem to poradź się fachowca.

Nie ma sensu męczyć trawy opryskami, na choroby grzybowe a zaraz potem/lub najpierw na chwasty. Z czymś musisz się uporać najpierw.

No i środek na chwasty do trawników, żaden Roundap!

Tylko środek selektywny niszczący rośliny niejednoliścienne (trawy są jednoliścienne).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje , poczekam jeszcze z miesiąc .

Muszę kupić jeszcze większy opryskiwacz bo ma tylko dwa po 1L więc to nie na prawie 6 arów .

Obawiam się tylko czy drzewkom nie zaszkodzi . Tak jak krzewom i żywopłotom :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czytajcie etykiety na środkach. Roundup ( aktywna substancja to glifosfat ) to środek do niszczenia totalnego roślin - jedno i dwuliściennych. Was interesuje tylko to co oszczędza jednoliścienne czyli trawę( a raczej mieszanke jej odmian ). NP Chwastoksy różnego kalibru. Są też wyjątki dla bardziej zainteresowanych. Ja miałem na nowym trawniku zawleczone dzikie proso ( też jednoliścienne) i poradziła na to Puma - środek do niszczenia jednoliściennych chwastów w zbożach. A to tez jednoliścienne rośliny. Wszelkie opryski szkodzą młodym drzewom i krzakom - nie pryskać po korze i gałązkach. Trawnik przedewszystkim musi być odżywiony i nieprzesuszony a potem możemy się bawić dalej.

A tak na prawdę utrzymanie trawnika "golfowego" w okolicy gdzie reszta sąsiadów ma to w dalekim poważaniu to utopia

 

Pozdr Piotr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kazek680

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę kupić jeszcze większy opryskiwacz bo ma tylko dwa po 1L więc to nie na prawie 6 arów .

Obawiam się tylko czy drzewkom nie zaszkodzi . Tak jak krzewom i żywopłotom :/

Stosuje się opryskiwacze np. 6l na ramię. Do tego tzw. osłonkę herbicydową i lecisz...

Jak jesteś średnio rozgarnięty to z osłoną nie zaszkodzisz obok rosnącym kwiatom, nie mówiąc o krzakach i drzewach...

Oczywiście nie pryskamy podczas wichury...

 

Panowie czytajcie etykiety na środkach. Roundup ( aktywna substancja to glifosfat )

Wiemy.

Wszelkie środki stosujemy z umiarem.

Ja w zasadzie raz...

Bo albo trawnik jak na polu golfowym, no nieco wyższy... ;-) albo dać sobie spokój i po prostu tylko kosić.

Rozwiązanie to również trawa z koniczyną (mam nad strumieniem - rewelacja) lub tzw. łączka.

 

PS: W USA Roundup stosuje się do dosuszania zbóż przed zbiorem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Grzegorz7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu coś za coś. Pogodziłem sie już dawno z polem golfowym u siebie kiedy po drugiej stronie drogi sąsiad ma 20 arów mlecza i innego tałatajstwa oczywiście niekoszonego. Dla tego staram sie w miare utrzymywać trawnik niezachwaszczony i tyle mi wystarczy. Na tyle żeby dzieciaki grały w piłe i z daleka mnie nie wnewrwiał wysokością:)

 

PS. Ponoć tak bywało. A i w naszym kraju ponoć takich debili nie brakowało. Po wielu ostatnich latach nagonki na Mosanto odpuścili temat. Tego typu zagrań nie komentuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez kazek680

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stosowaliscie mikoryze ?

Kiedyś dałem pod iglaki przed domem i rosną w oczach .

Jak przenosiłem drzewka to tez kupiłem do nich mikoryze .

Nie wiem czy już działa ale jednocześnie wykopałem dwie identyczne nektaryny i jedna dałem sąsiadce. Rosną z 10 metrów od siebie . Moja z mikoryzą rośnie w oczach a tamta stoi .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr:

Rozsądek to podstawa.

 

Ja obkaszam okolice z dmuchawca...

 

Stosowaliscie mikoryze ?

Kiedyś...

Ale żadnych efektów spektakularnych... może to kwestia podłoża (glina).

Może po prostu masz rękę do drzew...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.