Skocz do zawartości
IGNORED

AD FONTES - "wędrówka do źródeł zapomnianych"


robiz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja zgodnie z wczesniejszym wpisem wybrałem się na wycieczkę do Włocławka... i wróciłem z gramofonem :)

 

krótka wersja jest taka - gra jak wygląda a w realu wygląda jeszcze lepiej niż na zdjęciach.

wersja dłuższa - wykonanie perfekcyjne. plinta i gatunek drewna, talerz i szlif, elementy ramienia, windy, itd. pełna precyzja. stoi teraz dumnie na szczycie stolika i gra.

 

no właśnie, jak gra. w muzyce trochę czasu już siedzę ale temat analogu jest dla mnie dość nowy, zainteresowałem sie winylem z pół roku temu. w domu do dzisiaj grałem na odnowionym i poprawionym przez Panów z Audioforte starym Pioneerze który jak pare osób zauważylo grał całkiem dobrze.

Pierwsze odsłuchy na gramofonie Ad Fontes - duża większa dokładność odtwarzanych dźwięków, czyta o wiele więcej. dokladniejsza scena i rozmieszczenie instrumentów, naturalniejsze ich brzmienie.

 

Gramofon wymaga trochę pracy wokół siebie ale to ile się dzisiaj nauczyłem od Pana Andrzeja, to dużu krok naprzód w budowaniu moje wiedzy o analogu. Trzeba ustawić wkładkę, dociążyć/odciążyć ramię, itp. ale otrzymuje się wszystkie potrzebne informacje i akcesoria od Pana Andrzeja - jeszcze raz dziękuję za wagę do igły, powiem szczerze rozwaliło mnie to ;) dodam jeszcze że za niewielką dopłatą dostałem naprawdę solidną wkładkę Ortofona.

 

moje prywatne zdanie czy gramofon jest wart swojej ceny? TAK. Brzmienie, wygląd, wykonanie to klasyka. Jeżeli dołożymy do tego charakter autora i to jak tłumaczy wszelkie zawiłości i niuanse analogu, dokłada gratis do zakupu :) i do tego daje gwarancje dopóki stąpa po tej ziemi (dużo zdrowia życzę :)) to wygląda to prawie na działalność charytatywną ;)

 

ostatni komentarz od mojej żony - na pytanie, czy gra lepiej? - gra lepiej i wygląda tak że ma tu zostać :)

to tyle. pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatni komentarz od mojej żony - na pytanie, czy gra lepiej? - gra lepiej i wygląda tak że ma tu zostać :)

 

Ja wybieram się w tym tygodniu na odsłuch i mam nadzieje , że moje komentarze będa podobne;)

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak na szybko dodaje. wieczor, lampa ale moze cosik widać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-27086-0-50054800-1334435099_thumb.jpgpost-27086-0-28962200-1334435110_thumb.jpgpost-27086-0-83514500-1334435116_thumb.jpgpost-27086-0-00021300-1334435125_thumb.jpgpost-27086-0-34224500-1334435132_thumb.jpgpost-27086-0-22871000-1334435147_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedz że to defiblyrator domowy ,i uzywać go można po przeszkoleniu.

Bez podstaw wiedzy użycie grozi kalectwem.:))

A jest niezbędny w chwilach domowych kryzysów.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja dodam, że jeśli masz nówkę z nówką wkładką -i piszesz, że gra super -to za tydzień dwa będzie grał jeszcze sporo lepiej...

 

jeśli Andrzej grał na innej wkładeczce -a ty dostałeś nową w pudełku -to wkładka pokarze pazur po kilkudziesięciu godzinach grania.

 

Podobnie -nowy gramofon -łożysko się dociera... nowy gra pięknie. po miesiącu używania... gra lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Jak to miło w zakładce Analog zobaczyć i przeczytać w końcu o porządnym gramofonie.

 

Od ostatniego pół roku omawiane były jedynie allegrowe runchle za 200zł co to wszystko w koło puszczają w skarpetkach, ach....

 

2socks, gratuluje dobrego wyboru!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda nie ma co sie bawić w kompromisy i kupować coś co tylko udaje,że gra.Może ucieszy nas to na jakiś czas, ale po chwili znowu bedziemy czuli,że to nie to.Kupiłem magnetofon szpulowy Tascama i już nie marzę o innym i temat mam zamknięty.Tak samo trzeba poczynić jesli chodzi o gramofon.Ad Fontes jest doskonałym wyborem!Zazdroszcze posiadaczom!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuję wszystkim za dobre słowo :)

 

co do ułożenia i poprawy dźwięku, to gramofon nowy ale wkładka wg Pana Andrzeja grała jakieś 50 godzin więc może już grać blisko swoich możliwości. zobaczymy jeszcze, czas pokaże a może może być jeszcze lepiej ;)

z odsłuchu we Włocławku wydaje mi się że na pewno może, ale to chyba akurat "wina" mojej tranzystorowej końcówki mocy vs. dwa lampowe monobloki na których odsłuchiwałem u P.Andrzeja. ostatnio wymieniłem już pre na lampowca i jest poprawa a teraz poważnie zastanawiam sie na końcówką w lampie. ale to już zupełnie inna historia na inny wątek ;)

 

pozdrawiam wszystkich, jak ktoś będzie w okolicach Pruszkowa pod W-wa to zapraszam posłuchać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2socks, wygląda zacnie.

Widze na zdjęciu u Ciebie " audiofilska " wagę elektroniczną, mam identyczną ;) Nie kosztowała kilkaset złociszy a dziala i waży , cud normalnie...

Kurde , jak tak patrzę na te zdjęcia to chęć jakowaś sie we mnie potęguje, że normalnie nie wiem...

Pojedziem i zobaczym, soon

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje koledze zakupionego sprzeta a pozostalym przypomne ,ze o takie wpisy chodzi w tym watku.

 

Cos czuje podskornie ,ze tych gramiakow nieco przybedzie wsrod braci forumowej poniewaz za te pieniadze prozno szukac takich delicji na Allegro itp.

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2socks, wygląda zacnie.

Widze na zdjęciu u Ciebie " audiofilska " wagę elektroniczną, mam identyczną ;) Nie kosztowała kilkaset złociszy a dziala i waży , cud normalnie...

Kurde , jak tak patrzę na te zdjęcia to chęć jakowaś sie we mnie potęguje, że normalnie nie wiem...

Pojedziem i zobaczym, soon

 

robiz

 

dzieki robiz. a co do wagi to wlasnie upominek od autora gramofonu :)

faktycznie dziala, waży i jest ok

 

ciekawi mnie jak się ma "forumowa nuda" do lampowych pre... zwłaszcza w zestawieniu z gramofonem Ad Fontes

 

miedzy moim nowym nabytkiem a lampowym pre jest jeszcze pre gramofonowe Graham Slee. za male pieniadze ale jest ok. moze teraz jak juz mam taki fajny gramiak to przesune moje poszukiwania rowniez na phono stage ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie Ad Fontes gra bez pre -a ściślej na pre wbudowanym w starą hybrydę luxmana.

 

próbowałem z pro-ject phono box mm/mc (to chyba wersja phono box 2) -ale wbudowane w luxmana pre zjada tego pro-jecta bez przypraw...

 

jest "miodnie" -szczegółowo i precyzyjnie. a przy tym dynamiczny ciepły dźwięk -tak jak lubię. Odkrywam na nowo swoje płyty... głównie te stare.

 

i ciekawostka -wyszydzane stare Polskie nagrania-często grają dużo lepiej od płyt nowych -reedycji niby audiofilskich... lub nowych wydań współczesnych zespołów.

 

inna rzecz, że stare wydania polydor czy japońskie brzmią jeszcze lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

U mnie Ad Fontes "współpracuje" z Nuda Phono i jest znakomicie. Z poprzednim gramofonem było też ok ale dopiero napęd Andrzeja uskrzydlił całość.

Teraz czekam z niecierpliwością (koniec kwietnia) na pre lampowe wg. projektu Hiragi, ciekawie powinno wypaść porównanie z Nud'ą.

 

i ciekawostka -wyszydzane stare Polskie nagrania-często grają dużo lepiej od płyt nowych -reedycji niby audiofilskich... lub nowych wydań współczesnych zespołów.

 

i a to potwierdzam, Andrzeja gramofon jest na tyle dobry, że tych źle nagranych płyt, nagle na półce jest bardzo niewiele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Ad Fontes "współpracuje" z Nuda Phono i jest znakomicie. Z poprzednim gramofonem było też ok ale dopiero napęd Andrzeja uskrzydlił całość.

Teraz czekam z niecierpliwością (koniec kwietnia) na pre lampowe wg. projektu Hiragi, ciekawie powinno wypaść porównanie z Nud'ą.

 

A no właśnie napisz koniecznie jak będziesz miał Hiragę jak to się ma Nudy. Ja wprawdzie gram obecnie na pre lampowym, jednak dopisałem się do nowego wątku zamówieniowego tak dla zdrowotności żeby sprawdzić tę Nudę tylko czy warto bo to trochę roboty jest. Nad Hiragą też się zastanawiałem. Ale w obecnym przedwzmacniaczu Andrzej podpowiedział coś nie coś o kondensatorach i jest bardzo super. A może istnieje możliwość pożyczenia Nudy jak będzieś miał tego Hiragę interesuje mnie wersja MM bo mam ortofona VMS30.

 

2socks

Gratulację, witamy w klubie! :)

 

Gratulację

Oczywiście Gratulacje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez paweljazz

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

A może istnieje możliwość pożyczenia Nudy jak będzieś miał tego Hiragę interesuje mnie wersja MM bo mam ortofona VMS30.

Nie ma żadnego problemu z wypożyczeniem Nudy, gdy dostanę Hiragę to się odezwę. Też planuję zakup 30-tki Ortofona ale ceny bywają dzikie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup MVS10 ,a tylko igłe MVS30

Zgadza się tak też można, tylko wydaje mi się że największym problemem jest właśnie ustrzelenie samej igły do vms30. Ja zaryzykowałem i kupiłem wkładkę z igłą. Angol napisał że igła w super stanie i tak było, co nie zmienia faktu że muszę kupić vms30 nową a obeną mieć na zapas ale na razie bez pośpiechu.

 

GratefullDe dzięki za ewentualne umożliwienie odsłuchu Nudy jakby co to odezwij się na priva.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Talerze się różnią, tu chyba akryl i ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam alu jakieś 12kg.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie też alu.

 

vms obowiązkowe nie jest -ja mam 510mk2. gra fajnie - chociaż -też szukam vms... bo pewnie może fajniej...

 

póki co -zamierzam sprawdzić jeszcze jak Ad Fontes gra z at13ea -bo mam taką w philiku -to zamienię miejscami... tak dla osłuchania co się zmieni -zawsze to nowe doświadczenie będzie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.