Skocz do zawartości
IGNORED

AD FONTES - "wędrówka do źródeł zapomnianych"


robiz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A to kilka fotek mojego Ad Fontes

 

ładnie :) a mam pytanie - docisk dorabiany czy taki fajny od początku? wygląda na cięższy i trochę inaczej od tego który jest standardowo

 

VMS to jak widzę obowiązkowa wkładka do tego gramofonu :-)

 

no coś w tym jest, ja też "zarobiłem" VMS20 ;)

czy Waszym zdaniem VMS30 to duży skok jakości od 20-tki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez 2socks
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy Waszym zdaniem VMS30 to duży skok jakości od 20-tki?

 

VMS30 nie słuchałem, natomiast trochę lepszy od 20 jest moim zdaniem Digitrac 300SE. To też Ortofon.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez seniortelefono
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup MVS10 ,a tylko igłe MVS30

Mam VMS 20 ale nie mam pojęcia czy pasuje do niej igła od 30 stki. Będzie pasować?

 

mam VMS20 i VMS30, przekładanie igły 30-ki do innych daje taki skutek jak założenie babci podwiązki by dziwkę udawała

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

mam VMS20 i VMS30, przekładanie igły 30-ki do innych daje taki skutek jak założenie babci podwiązki by dziwkę udawała

No właśnie, igła igłą ale charakter brzmienia to już raczej wkladka....

docisk dorabiany czy taki fajny od początku? wygląda na cięższy i trochę inaczej od tego który jest standardowo

 

Docisk dostałem taki od Andrzeja. Jest i zdobi całość a używany sporadycznie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po spotkaniu z Andrzejem. Miała być chwila i ze 4 godziny chyba, mineły momentalnie. Niestety trzeba było jeszcze wrócić do domu , a było ze 100 km. Co moge powiedzieć , wizyta pozwoliła mi pozbyć się wszystkich watpliwosci . Miałem mnóstwo pytań, Andrzej starał się rzeczowo na wszystkie odpowiadać, a ma o czym opowiadać i życze każdemu takiej wiedzy.

Odnośnie gramofonu, to faktycznie na żywo wygląda jeszcze lepiej, uwierzcie, nie widac , że nie jest to seryjna produkcja , w sumie nie wiem czy to zaleta czy wada ; ).Chodzi ot to , ze wykonanie jest perfekcyjne każdego detalu, dzwięk jak można się domyslać , również nie zostawał w tyle. Masa detali , każde pasmo super słyszalne, dla mnie bomba.

Pogryzając patriotyczne biało-czerwone m&m'sy i popijając herbate tak sobie rozmawialiśmy i słuchaliśmy muzy, super czas dla mnie to był.

Parę fotek , jak widać na jednym zdjęciu gramofon jest naprawdę średnich rozmiarów i mieści sie w każda rozsądną szafkę. Ja patrząc na wczesniejsze zdjęcia nie wierzylem , myslałem , że to jest jakis ogromny " mastodont", jednak wygląda na żywo niesamowicie i super zgrabnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-30916-0-17650400-1334772188_thumb.jpgpost-30916-0-72451600-1334772213_thumb.jpgpost-30916-0-80234100-1334772251_thumb.jpgpost-30916-0-54197000-1334772282_thumb.jpg

 

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez robiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawe te mody z talerzem.

W pewnych wersjach alu jakby subplaterem był :)

No i ten mezalians z Fryderykowym dyskiem.

A jak ustawiany jest naciąg napedu.Silnik swoim cięzarem opiera się naprężeniu.?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ricon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ten mezalians z Fryderykowym dyskiem.

Ten talerz z paskami stroboskopowymi to jest założony chyba na chwilę, dla sprawdzenia obrotów.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Yul

A szpindel z G620 jak się zmiesćił?

Wersja z mosiądzem też jest dzielona -dwudyskowa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ricon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ten mezalians z Fryderykowym dyskiem.

 

Mógłbys przyblizyc temat...

 

A jak ustawiany jest naciąg napedu.Silnik swoim cięzarem opiera się naprężeniu.?

 

Silnik stoi zupełnie osobno, jest w cięzkiej obudowie i bardzo stabilnie " wgryza " się w podłoże. Robiłem eksperyment z róznym ustawieniem silnika ( napręzenie i zluzowanie naciagu ) i co dziwne gdy naciąg słabł ( to talez szyciej sie kręcił ), gdy odsuwany był silnik napinając naciąg, obroty spadały. oczywiście to była zabawa, osobnym regulatorem napięcia mozna idealnie wyregulowac obroty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Robiz

Intryguje mnie "nadtalerz" ze znacznikami strobo.

Czy to integralna część z talerzem napedowym , czy nakładka , jak pisał Yul. na czas ustawiania rpm

 

>>AAnalogowy

A może dla kompensacji siły naciągu zastosowac rolkę jak rozrządzie,wstępnie napinajacą i korygujacą .Lekka sprężyna by dawała naprężenie.Pewnie zapytasz po co .Odpowiem od razu : ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ricon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Yul

A szpindel z G620 jak się zmiesćił?

Wersja z mosiądzem też jest dzielona -dwudyskowa.

Ten brązowy to ja widzę. Ale jeśli ma ten akrylowy być stale nakryty tym talerzem z paskami, to ja...nie mam pytań :)

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten ,jak to nazywasz" nadtalerz " jest tylko nałozony i " przełozony " gumowymi przedkładkami, lezy na aluminowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niecały miesiąc wcześniej dostałbyś taką odpowiedź:

 

Realizacja w ciągu miesiąca-z poprawką na stolarza -od momentu wpłaty zaliczki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dwa gramofony z mosięznym talerzem i z tym akrylowym , są to " własne , osobiste " sprzety Andrzeja. Ten z całym aluminiowym , jest nowy , przygotowywany dla chętnego melomana ; )

Ten z akrylem z tego co pamietam , to jest jeden ze starszych , na którym Andrzej eksperymentował i " docierał " różne niuanse. Ten z mosięznym talerzem , ma tez węglowe ramie.

robiz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze,talerz z paskami to znakomicie wykonany element z Telefunkena s500..Stoi na talerzu z 30 mm akrylu na amortyzujących słupkach.Służy to do badań nad różnymi materiałami tłumiącymi drgania.Bolce są integralną częścią łożyska i są wykonywane z zachowaniem pasowania z otworem w płycie,a to oznacz,że czasem płyta wchodzi bardzo ciasno.Średnica bolca to 7,3 mm.Nie stosuję żadnych komponentów z produktów Foniki,poza sprężynką do windy/czasami/Silnik jest w dość wysokiej obudowie i przy silnym napięciu paska ma tendencję do przewracania się.Dlatego został obciążony tak,aby jego środek ciężkości był jak najbliżej podstawy.Naciąg paska jest symboliczny i nie stanowi problemu.Nie produkuję,raczej tworzę na zamówienie,stąd czas oczekiwania zależy od ilości zamówień.Obecnie jestem w trakcie kompletowania kilku zamówionych egzemplarzy i czekam na wykonanie detali.Chętni zawsze mogą przyjechać lub pisać i wtedy uzgadniamy szczegóły.Bardzo się cieszę z tych odwiedzin,bo jest wspaniale poznać pasjonatów gramofonów,a jeszcze wspanialej jest pochwalić się własną pracą....Robiz-dziękuję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>A A

zwracam honor wzgledem talerza. Wizualnie i na odległość skojarzenie z 620 usprawiedliwione .:)

T500 /600 to inna dokładność toczenia i obróbki mela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze w uzupełnieniu.Koledzy,którzy lubią eksperymenty pytali często jaka jest różnica pomiędzy talerzami z akrylu a tymi z aluminium-oczywiście poza wagą.Aby samodzielnie poznać odpowiedź trzeba mieć dwa talerze,lub zastosować dzielony talerz złożony z dwóch rodzajów materiału plus przekładki.Takie talerze właśnie powstają i będą uniwersalne.Można będzie zastosować akryl na spodzie a aluminium na wierzchu lub odwrotnie.To samo dotyczy ramion alu i węglowych.Mogę zaoferować wymiennie oba rodzaje do eksperymentów.Dodatkowo zestaw dociążający do wkładek o podatności 15-20...No i niech ktoś powie że szkoda czasu na spotkania oko w oko.Te wnioski rodzą się z tych miłych chwil,gdy dyskutujemy przy muzyce a nie z samotnego wymyślania coraz bardziej szalonych konfiguracji...Nie mogę się doczekać emerytury-bo jak pisałem-zostanę wtedy producentem gramofonów pełną gębą.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie jestem po spotkaniu z Andrzejem. Miała być chwila i ze 4 godziny chyba, mineły momentalnie. Niestety trzeba było jeszcze wrócić do domu , a było ze 100 km. Co moge powiedzieć , wizyta pozwoliła mi pozbyć się wszystkich watpliwosci . Miałem mnóstwo pytań, Andrzej starał się rzeczowo na wszystkie odpowiadać, a ma o czym opowiadać i życze każdemu takiej wiedzy.

Odnośnie gramofonu, to faktycznie na żywo wygląda jeszcze lepiej, uwierzcie, nie widac , że nie jest to seryjna produkcja , w sumie nie wiem czy to zaleta czy wada ; ).Chodzi ot to , ze wykonanie jest perfekcyjne każdego detalu, dzwięk jak można się domyslać , również nie zostawał w tyle. Masa detali , każde pasmo super słyszalne, dla mnie bomba.

Pogryzając patriotyczne biało-czerwone m&m'sy i popijając herbate tak sobie rozmawialiśmy i słuchaliśmy muzy, super czas dla mnie to był.

Parę fotek , jak widać na jednym zdjęciu gramofon jest naprawdę średnich rozmiarów i mieści sie w każda rozsądną szafkę. Ja patrząc na wczesniejsze zdjęcia nie wierzylem , myslałem , że to jest jakis ogromny " mastodont", jednak wygląda na żywo niesamowicie i super zgrabnie.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) post-30916-0-17650400-1334772188_thumb.jpgpost-30916-0-72451600-1334772213_thumb.jpgpost-30916-0-80234100-1334772251_thumb.jpgpost-30916-0-54197000-1334772282_thumb.jpg

 

robiz

 

Robiz, panie Andrzeju, w takim razie, jakie potrzebne wymiary szafki, zeby spokojnie sie na niej zmiescil?

 

Moon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiz, panie Andrzeju, w takim razie, jakie potrzebne wymiary szafki, zeby spokojnie sie na niej zmiescil?

 

Moon

Pisałem na 2 stronie długość 50do 55cm,głębokość 40-45 cm,wysokość 30-35 cm.Te drugie wymiary to luzik,te pierwsze optymalne....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam,

wczoraj odwiedziłem Pana Andrzeja i tak jak kilku Kolegów wcześniej, też wróciłem do domu z nowym gramofonem. Cóż mam napisać? Wcześniejsze opinie Kolegów mogę w pełni potwierdzić. Konstrukcja, wykonanie - pełny profesjonalizm. Prostota a jednocześnie elegancja (taka trochę niedzisiejsza ale bardzo mi odpowiadająca). Gramofon w naturze wygląda znacznie lepiej niz na zdjęciach, w "realu" nie jest tak duży jak możnaby sądzić po fotkach. A jak gra? Ponieważ założona została do niego wkładka która do tej pory grała w Thorensie TD 160 mkV z ramieniem TP 90 ("ciężkawe") to mogę łatwo porównać brzmienie w obu konfiguracjach. Jest znacznie więcej szczegółów, muzyka jest bardziej wypełniona, lokalizacja instrumentów jest lepsza. Jako dociekliwa osoba, poświęciłem chwilę na weryfikację teorii o tym że przy ramionach 12 calowych i dłuższych można pominąć antiscating. Sprawdziłem to na płycie testowej Decca i ramię ani drgnęło. Są niestety też minusy - wkładka w nowej konfiguracji "czyta" (co jest dosyć dziwne) sporo "śmieci" (więcej jest szmerków i pyknięć). Wkładka to AT 440 MLa czyli wkładka nie za bardzo spełniająca sugestie konstruktora o podatności powyżej 20. Jeszcze jedno - przy odsłuchach we Włocławku zwróciliśmy uwagę na sporą ilość wysokich tonów, "zwaliliśmy" to na szczegółowe kopułki w Focalach. U mnie na Fostexach okazało się to samo (ok, nie w takiej skali). Trochę regulacji, wymiana maty i udało się trochę zjawisko ograniczyć. Co by jednak nie było to AT 440 nie jest docelową wkładką, muszę się rozejrzeć za Ortofonem (myślę o 530 lub 540) albo za Goldringiem z serii 2xxx. Widać więc że istotny jest dobór właściwej wkładki. Generalnie jestem bardzo zadowolony, pełnia szczęścia będzie po założeniu docelowej wkładki. Kawał solidnego gramofonu (dla mnie to chyba już docelowy sprzęt, planowałem zakup Thorensa 125 LB z 12 calowym SME), nie widzę już potrzeb (no dobra, na razie nie widzę) myślenia o czymś wyżej. Teraz tylko nowa wkładka i potem już tylko muzyka i muzyka... Gramofon gra w "towarzystwie" Pre Ahajii, integry Almarro 205 mk II i Fostexów 208 w obudowach typu "horn".

no i oczywiście fotki:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-5626-0-80982400-1336325691_thumb.jpg

post-5626-0-64491200-1336325726_thumb.jpg

 

Dziękuję Panie Andrzeju i namawiam Kolegów do odwiedzenia Konstruktora. Naprawdę warto !!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fornir to cis,dość rzadko wykorzystywany w audio...

 

Być moze Gis lub Fis by się lepiej sprawdził w .....audio. Wszak od tonacji wiele zalezy:)

Ale i Cis robi wrażenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dość że dołączyłem to jestem bardzo zadowolony z zakupu ;-)

 

No to witamy wśród posiadaczy. Kilku już nas jest jeszcze trochę i Fan klub Andrzeja Analogowego i Jego wyrobów założymy.

Pozdrawiam,

Paweł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Kilku już nas jest jeszcze trochę i Fan klub Andrzeja Analogowego i Jego wyrobów założymy.

No właśnie, pomysł z klubem jest świetny. Andrzej to nie tylko gramofony ale i wzmacniacze lampowe. Ja poszedłem po bandzie i obecnie cały mój set grający składać się będzie z urządzeń made in AA więc było by o czym pogadać i powymieniać się doświadczeniami i opiniami. No i przede wszystkim wiedzieli byśmy ilu nas jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.