Skocz do zawartości
IGNORED

Co na sufit? Ustrój?


Reaper

Rekomendowane odpowiedzi

Tak, od strony ściany z kolumnami byłoby to otwarte, tak jak na rysunku, zakończone jakimś progiem. Między kolumnami stoi spory mebel ze sprzętem grającym więc na co dzień nikt nie będzie oglądał tej "jamy". W miejscu pierwszych odbić dyfuzor, pozostała powierzchnia do zagospodarowania w zależności od osiągniętego efektu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Inne fotki ustrojów sufitowych również mile widziane.

 

Ja mam u siebie coś takiego:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ustrój pochłaniająco rozpraszający, mdf podwieszany ok 15cm od sufitu, oklejony pianomatem i gąbkami, na to welur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Risto, czy sufit już gotowy? Jeśli tak to zapodaj jakieś foto.

Inne fotki ustrojów sufitowych również mile widziane.

Pzdr

 

No wygląda już trochę inaczej, niestety jest przerwa w przyjemnościach i pełne skupienie na pracy :)

Jak znajdę trochę czasu to wrócę do adaptacji , wtedy będą zdjęcia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

U mnie sufit prawie dokończony i pełni funkcje:

 

oświetleniową

akustyczną (rozprasza i pochłania)

wizualno-optyczną (pokój wydaje się bardziej kwadratowy) w rzeczywistości jest typu - tramwaj :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Podsyłam zdjęcie mojego sufitu. Panele akustyczne znanej firmy. Oświetlenie LED.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsyłam zdjęcie mojego sufitu. Panele akustyczne znanej firmy. Oświetlenie LED.

 

 

Gratuluję koncepcji, bardzo fajnie i gustownie. Jakie zmiany odczułeś po zawieszeniu tych paneli?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję koncepcji, bardzo fajnie i gustownie. Jakie zmiany odczułeś po zawieszeniu tych paneli?

 

Duże, pogłos praktycznie nie istnieje, mam wrażenie że na 20 metrów wystarczą dwa panele. Pomiary podeślę wkrótce. Miernik SPL w drodze.

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duże, pogłos praktycznie nie istnieje, mam wrażenie że na 20 metrów wystarczą dwa panele. Pomiary podeślę wkrótce. Miernik SPL w drodze.

 

pozdrawiam

 

Jeśli mogę wtrącić swoje 3 grosze:) Z moich obserwacji wynika, że pogłos musi istnieć... przetłumienie pokoju jest chyba gorsze od niewytłumionego.

Ostatnio wywaliłem z pokoju wykładzinę - była na całej powierzchni... i nagle dźwięk się otworzył... (oczywiście położyłem mniejszy dywan między słuchaczem a kolumnami).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykładzina na całej podłodze to faktycznie kiepski pomysł. Odbicia od podłogi w pewnym stopniu też są wskazane. Budują lepszą przestrzeń poniżej tweetera. Dywanik pomiędzy kolumnami wystarczy spokojnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mirek24

A możesz podać producenta tych paneli, wyglądają bardzo fajnie

 

Ecophon. Model Solo Square:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykładzina na całej podłodze to faktycznie kiepski pomysł. Odbicia od podłogi w pewnym stopniu też są wskazane. Budują lepszą przestrzeń poniżej tweetera. Dywanik pomiędzy kolumnami wystarczy spokojnie.

 

Nie jestem przekonany. W wielu (wszystkich?) podręcznikach akustyki piszą, że informacje o umiejscowieniu instrumentów, scenie, etc. niosą tylko fale bezpośrednie z głośnika, a nie odbite. Chyba, że źle to rozumiem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem przekonany. W wielu (wszystkich?) podręcznikach akustyki piszą, że informacje o umiejscowieniu instrumentów, scenie, etc. niosą tylko fale bezpośrednie z głośnika, a nie odbite. Chyba, że źle to rozumiem...

 

Każde pomieszczenie ma jakiś tam swój współczynnik pochłaniania, który bardzo łatwo "zachwiać". Przeważnie w takim pokoju mieszkalnym jest dożo miękkich i pochłaniających rzeczy i przedmiotów. Taka włochata wykładzina na całości może znacząco "wyczerpać" ten margines dla pochłaniania. Dlatego trzeba uważać na to co i ile kładzie się na podłogę :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każde pomieszczenie ma jakiś tam swój współczynnik pochłaniania, który bardzo łatwo "zachwiać". Przeważnie w takim pokoju mieszkalnym jest dożo miękkich i pochłaniających rzeczy i przedmiotów. Taka włochata wykładzina na całości może znacząco "wyczerpać" ten margines dla pochłaniania. Dlatego trzeba uważać na to co i ile kładzie się na podłogę :)

 

Marku, jasne, masz rację. Mnie jednak nie chodziło o spekulacje na ile wykładzina pochłania (bo różne są wykłądziny i podkłady pod nie), ale o to, że w akustyce podkreśla się, że to fala bezpośrednia niesie kluczowe informacje z punktu widzenia odbioru muzyki. Odbicia nie są problemem w dużych pomieszczeniach, ale w małych już tak, bo powodują nie jak pisze Lumperator wzbogacenie przekazu o przestrzeń, ale właśnie przestrzeń i pozycjonowanie instrumentów zaburzają. Ponadto im więcej czytam o akustyce tym częściej pierwszym zabiegiem polecanym w adaptacjach jest doprowadzenie do takiego przebiegu waterfalla, by czas wygaszania dla wszystkich częstotliwości był jak najrówniejszy. To jest podstawa (bo eliminuje wpływ modów własnych pomieszczenia), warunek konieczny do dalszych zabiegów typu rozpraszanie etc. I teraz jasne, że w różnych pomieszczeniach wpływ wykładziny będzie różny, ale przesadzajmy i nie piszmy, że to jest z automatu zły pomysł. Jak pisałem kilkakrotnie docelowe czasy RT60 są różnie określane, a już na pewno różnią się od tego czy słuchamy w bliskim polu, w małym pomiesczeniu, czy w dużym salonie. I na koniec - wszędzie piszemy, że liczy się gęstość wełny do pułapek szerokopasmowych, a tutaj wpływ wykładziny, której gęstość jest znacznie niższa niż 10-15cm panela z gęstej wełny jest po prostu wyolbrzymiany lub wręcz demonizowany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek - kilka paneli pochłaniających można zawsze wynieść z pokoju, a co zrobisz jak na całej podłodze jest wykładzina i RT60 powyżej 4kHz mocno zaniżone? Zrywać i wymieniać wykładzinę, lub kłaść panele/deski/parkiet i na nich tylko kawałek dywanu - to są bardzo duże koszta względem policzenia/zapytania jakie współczynniki pochłaniania ma dana wykładzina i dobrania odpowiedniej do pomieszczenia.

Chyba, że rozważymy zakup kabli Fadel Art ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tutaj wpływ wykładziny, której gęstość jest znacznie niższa niż 10-15cm panela z gęstej wełny jest po prostu wyolbrzymiany lub wręcz demonizowany.

 

Romek, nie pisałem tego, aby Ci dokuczyć, ale sam popatrz jakie są wysokie współczynniki pochłaniania dla wykładzin.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-11945-0-70540000-1357075523_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romek, nie pisałem tego, aby Ci dokuczyć, ale sam popatrz jakie są wysokie współczynniki pochłaniania dla wykładzin.

 

Marku, jasne, nie ma sprawy - ja nie biorę tego do siebie, bo z faktami się nie dyskutuje. Jestem też w tej dyskusji mniej obiektywny, bo mam u siebie wykładzinę na 10mm pianomacie, a wiadomo, każda pliszka swój ogon chwali ;)

Z tych powyższych wykresów 2 uwagi:

1) współczynnik pochłaniania na poziomie 1 to pochłanianie doskonałe/całkowite, tak?

2) przy gęstości 3,7kg na m2 zastanawia mnie jak ma się taka wykłądzina do wełny min. gdzie jest 80kg / m2...? Albo coś mylę, albo gdzieś tu jednak są jakieś przekłamania lub nieścisłości w pomiarach, bo zgadzać się to chyba nie może. Skoro więc wykładzina ma taką gęstość, to jak z owej gęstości wyciągany jest taki współczynnik tłumienia?

 

Romek - kilka paneli pochłaniających można zawsze wynieść z pokoju, a co zrobisz jak na całej podłodze jest wykładzina i RT60 powyżej 4kHz mocno zaniżone? Zrywać i wymieniać wykładzinę, lub kłaść panele/deski/parkiet i na nich tylko kawałek dywanu - to są bardzo duże koszta względem policzenia/zapytania jakie współczynniki pochłaniania ma dana wykładzina i dobrania odpowiedniej do pomieszczenia.

Chyba, że rozważymy zakup kabli Fadel Art ;-)

 

Mirek, jasne, że panele sa bardziej mobilne. Zero dyskusji w tym temacie. Tylko, że co dzieje się z tym zakresem >4kHz gdy robimy panele (amatorskie) z Isovera pt80, walczymy z pasmem powiedzmy <100Hz? Robimy potem wykresy amatorskie do 3,5kHz (bo wyżej radioshack jest nieliniowy) i cieszymy się, że zaradziliśmy modom pomieszczenia...

I najważniejsze być może: powtarzam, że wielokrotnie czytałem, że tylko fala bezpośrednia niesie ważne akustycznie informacje. Dlatego skoro jest to fakt (czy ktoś ma wątpliwości?) czy warto przejmować się niskim czy wysokim RT60 jeśli tylko jest on liniowy dla wszystkich częstotliwości w naszym pokoju?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) przy gęstości 3,7kg na m2 zastanawia mnie jak ma się taka wykłądzina do wełny min. gdzie jest 80kg / m2...? Albo coś mylę, albo gdzieś tu jednak są jakieś przekłamania lub nieścisłości w pomiarach, bo zgadzać się to chyba nie może. Skoro więc wykładzina ma taką gęstość, to jak z owej gęstości wyciągany jest taki współczynnik tłumienia?

 

Wykładzina będzie miała większe współczynniki tłumienia dla wysokich /wyższych/ częstotliwości pewnie nie ze względu na gęstość a na strukturę , a wełna twardsza czyli o większej gęstości pewnie te częstotliwości częściowo odbije a lepsze współczynniki tłumienia będą miały dla niższych zakresów niż wykładzina . Zauważam to powoli u siebie, gdzie położyłem całą podłogę w wykładzinie i mam wrażenie że dźwięk się lekko zamknął z kolei w ogóle nie wpłynęła na poprawę w zakresie basów. Jakiś tam patent sobie wymyśliłem ale jak nie zadziała albo będzie źle wyglądać, to będzie częściowo usuwana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykładzina będzie miała większe współczynniki tłumienia dla wysokich /wyższych/ częstotliwości pewnie nie ze względu na gęstość a na strukturę , a wełna twardsza czyli o większej gęstości pewnie te częstotliwości częściowo odbije a lepsze współczynniki tłumienia będą miały dla niższych zakresów niż wykładzina . Zauważam to powoli u siebie, gdzie położyłem całą podłogę w wykładzinie i mam wrażenie że dźwięk się lekko zamknął z kolei w ogóle nie wpłynęła na poprawę w zakresie basów. Jakiś tam patent sobie wymyśliłem ale jak nie zadziała albo będzie źle wyglądać, to będzie częściowo usuwana.

 

Risto, ma sens to co piszesz, ale nadal nie jestem przekonany co do tej wełny - jej gęstość, to jednak nie 'zbicie' czy 'sprasowanie' więc powinna działać tak samo na wysokie i średnie, chyba, że jest pokryta tkaniną, która działa jak membrana i odbija średnie i wysokie przepuszczając niskie.

Co do wykładziny i jej usuwania szczerze i gorąco zalecam zmierzenie tego, bo może okazać się, że jest lepiej a Twoje przyzwyczajenia mówią, że jest gorzej ;) Ucho to mało precyzyjny instrument pomiarowy. Owszem efekt wykładziny może być słyszalny, ale czy obiektywnie jest im minus to już wykaże tylko pomiar.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) współczynnik pochłaniania na poziomie 1 to pochłanianie doskonałe/całkowite, tak?

 

Tak - otwarte okna ma 1 :)

 

2) przy gęstości 3,7kg na m2 zastanawia mnie jak ma się taka wykłądzina do wełny min. gdzie jest 80kg / m2.

 

Współczynnik pochłaniania jest zależny nie tylko od gęstości, ale też rodzaju struktury oraz od grubości. Bywa tak, że materiały o różnych gęstościach mogą mieć podobne współczynniki pochłaniania. Isover robi dwie wełny mineralne o podobnych właściwościach pochłaniających ale różniących się znacznie gęstością. Jedna to PT80 a druga to Multimax 30. Ceny też się różnią, nowsza i rzadsza jest droższa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2) przy gęstości 3,7kg na m2 zastanawia mnie jak ma się taka wykłądzina do wełny min. gdzie jest 80kg / m2...?

 

Romku, mój znajomy znający się na rzeczy, zwrócił mi uwagę, że zostały źle porównane dwie jednostki. PT80 ma gęstość 80 kg/m3, za to w/w dywan ma ciężar właściwy 3,7 kg/m2 - o grubości 0.7 cm = ciężar właściwy 528 kg/m3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wykładziny i jej usuwania szczerze i gorąco zalecam zmierzenie tego, bo może okazać się, że jest lepiej a Twoje przyzwyczajenia mówią, że jest gorzej ;) Ucho to mało precyzyjny instrument pomiarowy. Owszem efekt wykładziny może być słyszalny, ale czy obiektywnie jest im minus to już wykaże tylko pomiar.

Tak zrobię tylko trochę czasu brakuje, trzeba się zmobilizować i zamówić zestaw pomiarowy. Na pewno nic na siłę, a przyzwyczajenia mogą być kluczowe bo teoretyczny czas pogłosu liczony i sprawdzany kilkakrotnie powinien być ok. Szkoda byłoby tej wykładziny bo jednak daje efekt ciepła i przytulności a też lekko godzę się na kompromisy byle czuć się dobrze w moim pomieszczeniu.

Co do wełny ja używam w swoich produktach 110kg/m3 robionej na zamówienie i jej struktura jest na zewnątrz bardziej "plaska" twarda, sprawiająca wrażenie odbijającej, stąd moje przypuszczenie że taka struktura musi bardziej odbijać wysokie niż wykładzina. Ale na etapie zakupu nie znalazłem żadnej która miałaby podane współczynniki tłumienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Romku, mój znajomy znający się na rzeczy, zwrócił mi uwagę, że zostały źle porównane dwie jednostki. PT80 ma gęstość 80 kg/m3, za to w/w dywan ma ciężar właściwy 3,7 kg/m2 - o grubości 0.7 cm = ciężar właściwy 528 kg/m3

 

 

O kurcze... faktycznie. Dobrze, że ktoś dojrzał - punkt dla znajomego! W tym momencie dalsza dyskusja jest jakby zbędna... ;) Cholerka, zupełnie mnie to nie przekonywało, ale to zestawienie faktycznie daje do myślenia. Oczywiście ciężar nie zawsze automatycznie musi przekładać się na gęstość i pochłanianie akustyczne, ale ponad 500kg na m3 to nie w kij dmuchał.

 

Tak zrobię tylko trochę czasu brakuje, trzeba się zmobilizować i zamówić zestaw pomiarowy. Na pewno nic na siłę, a przyzwyczajenia mogą być kluczowe bo teoretyczny czas pogłosu liczony i sprawdzany kilkakrotnie powinien być ok. Szkoda byłoby tej wykładziny bo jednak daje efekt ciepła i przytulności a też lekko godzę się na kompromisy byle czuć się dobrze w moim pomieszczeniu.

Co do wełny ja używam w swoich produktach 110kg/m3 robionej na zamówienie i jej struktura jest na zewnątrz bardziej "plaska" twarda, sprawiająca wrażenie odbijającej, stąd moje przypuszczenie że taka struktura musi bardziej odbijać wysokie niż wykładzina. Ale na etapie zakupu nie znalazłem żadnej która miałaby podane współczynniki tłumienia.

 

 

Risto dobrze Cię rozumiem z tą wykładziną - u siebie też wiedziałem, że chcę tego efektu wykładziny na całej podłodze, i powiem Ci, że nie żałuję wcale. Gdybym mieszkał bliżej mógłbyś wpaść by się przekonać, że przynajmniej u mnie to się sprawdza - poczucie przytulności, odizolowania od świata zewn. jest duże. A do tego wykładzina daje poczucie dużej ciszy w pokoju - mój miernik SPL mierzy poziom dźwięków tylko do 30db, poniżej niestety nie, ale na słuch poziom szumu tła w tym pomieszczeniu jest znacznie niższy niż w innych. Jeśli reszta ustrojów będzie dobierana z głową ja bym na hurra z wykładziny nie rezygnował. Za 2-3 miesiące będę robił adaptację u rodziców w pokoju przerobionym z garażu i mamie tak sie podobał efekt tej wykładziny, że powiedziała, że u siebie też to chce. Kilkoro znajomych podobnie. Coś więc na rzeczy chyba jest.

 

Co do wełny, to taka gęsta może mieć zaletę jakby naturalnego ustroju odbijającego średnie i wysokie dzięki dużej gęstości, a pochłaniającego niskie. Idąc dalej tym tropem i spekulując wełna do ociepleń kominków w płytach z okleiną z foli alu z jednej strony i dużej gęstości mogłaby być może sprawdzić się jako pochłaniacz niskich częst. bez konieczności robienia przedniej ścianki takiego ustroju z materiału odbijającego średnie i wysokie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Powrót po dłuższej przerwie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę parę słów co stwierdziłem ostatnio wieszając wreszcie karnisz i grube zasłony. Same zasłony nie za duże, kupon o szerokości 140 cm, ale do mojego wąskiego pokoju to w sam raz :). Wieszając bałem się lekkiego przytłumienia, ale słuchowo nic takiego nie stwierdziłem, może to wyjdzie na wykresie. Co do samej poprawy reprodukcji dźwięku, to zauważyłem jeszcze większy "porządek" na scenie niż miałem. Mam w pokoju dość sporo dyfuzorów a tan element tłumiący chyba się wpasował w adaptacje.

 

Ze spraw technicznych przedsięwzięcia - jedno zdanie. Udało mi się kupić zasłony już z kółkami do powieszenia, które to wymuszają powafłdowanie tkaniny na karniszu. Polecam eksperyment z zasłonami tym osobą co nie mają nic na ścianie z oknem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Długo się wachałem z zapytaniem ale co tam

czy warto robić coś z tym sufitem, dodam że jest on podwieszany,karton gips 12mm

sześć lat temu remontując pokoik nie pomyślałem nawet by czymś to wypełnić, jest 10cm pustki

sufit jest golutki, no oprócz czterech chalogenów :), myślałem nad dyfuzorami schroedera, dwa panele ze styrodoru o wym.

90cm x 70 x 10 oczywiśćie robota własna, styrodur ze wzgędu na lekką konstrukcje

Co o tym myślicie warto? ma to jaki kolwiek sens?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co o tym myślicie warto? ma to jaki kolwiek sens?

 

Bez "ruszania" sufitu będzie trudno coś zrobić. Niestety aby wsadzić wełnę pomiędzy płytę a sufit, potrzebna jest solidniejsza konstrukcja stelaża.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.