Skocz do zawartości
IGNORED

moje subiektywne testy różnych ECC82 / 12AU7


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zaraz tam trupka :)

Za namową kolegi z forum zainstalowałem GE5814A i oceniam je jako znakomite lampki ECC82. Szczegółowy, dynamiczny (przynajmniej w odniesieniu do firmowo instalowanych Electro Harmonix) dźwięk, ale dający ciągle lampowe ciepełko. Grały w konfiguracji: 2 GE we wzmacniaczu i 2 Philips Miniwatt w odtwarzaczu CD. Teraz czekam na 4 sztuki GE i sprawdzę, jak zagrają w komplecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Staszek_s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 1 rok później...

Chciałbym napisać kilka zdań w temacie psvane 12au7-TII.

Wymieniłem fabryczną JJ 802s pracującą w przedwzmacniaczu w integrze Rogue Audio Cronus Magnum.

Psvane kupiłem jako komplet sparowany. Testuje ją od 3 dni (łącznie ok 20h pracy).

Póki co nie podpisuje się pod hura-optymistycznymi opiniami, choć zdaje sobie sprawę że dużą rolę odgrywa sprzęt w którym tą lampę się podmienia oraz same preferencje słuchacza.

Znaczne od, moim zdaniem, mocnych stron tej lampy (kolejność przypadkowa) w porównaniu do jj802s oczywiście

- bardziej przejrzyste brzmienie, zasługa lepszej i bardziej dźwięcznej góry

- znacznie lepsza lokalizacja źródeł w przestrzeni. Sama wielkość sceny może trochę większa ale póki co trudno jednoznacznie jest mi określić czy jest to zmiana znacząca. Czas pokaże

- bas. Jest super. Rozpisywał się nie będę bo jest super. Musicie spróbować sami.

- mniej dopalony środek co czyni tą lampę bardziej neutralną od poprzednika. W zasadzie całe pasmo wydaje się bardziej 'liniowe'. Ma to swój minus o którym poniżej

- więcej powietrza między dźwiękami ale za cenę moim zdaniem wielkości i masy instrumentów.

- mniejszy bałagan na scenie

- szczegół. Na kilku płytach wyraźnie wyłapałem dźwięki na które absolutnie niezwróciłem uwagi (celowo napisałem że nie wróciłem uwagi a nie że nie słyszałem bo pewnie po powrocie do oryginalnej przyłożę się i te dźwięki wyłapię, ale to już nie to samo)

- odrobinę bardziej muzyka na. Ale naprawdę odrobinę.

- na kilku płytach z muzyką elektroniczną są nagrania w których jak się okazuje dźwięk powinien dosłownie wypełnić cały pokój i nawet więcej, w dodatku każdym kierunku. I ta lampa to potrafi. I to chyba jej największa zaleta. I najlepsze że potrafi to prosto z pudła, bez wygrzania. Na odpowiednio zrealizowanych płytach coraz mniej jest dźwięków o niewiadomej lokalizacji. Oczywiście mówię o naprawdę trudnych do odtworzenia efektach 3d.

 

A teraz trochę ponarzekam. Znacznę od wysokiego C:

- jak na wstępie wspomniałem, kupiłem parę selekcjonowaną (dobieraną). A że potrzebowałem póki co wymienić jedną sztukę w preamapie więc wziąłem pierwszą lepszą. Wpiąłem no i...... Szum jak z Wielkiej Siklawy w Tatrach. I nie próbójcie sobie wyobrazić czy było to trochę więcej niż jj802s. Nie rozmyślajcie czy w waszych konfiguracjach byłoby słyszalnie gorzej. To był szum różowy o znacznym poziomie głośności. Słychać było w pokoju obok. Uznaję za niewypał podczas produkcji którego pomiary nie były w stanie wyłapać. Ale jak doświadczasz czegoś takiego to producent ma tak ogromną krechę że trudno będzie się podnieść.

- lampa nr 2 nie wykazywała większych problemów z szumem. Ale różnica była. Poziom szumu odrobinę większy niż jj802s. I mogę powiedzieć że mogę z tym żyć. A dlatego że szum z psvane jest bardziej 'równomierny' niż z JJ. Trudno to opisać ale z psvane szum przypomina szum różowy a z JJ coś na styl trzasków z bardzo starego i zoranego winyla. Takie wrażenie odniosłem. Dodatkowa ważna moim zdaniem rzecz, z pozoru nieistotna. Szum w obu kanałach jest w zasadzie identyczny. Na JJ tak nie było. Jest to podwójna trioda i moim zdaniem obie połówki faktycznie muszą być niemal identyczne w konstrukcji i parametrach skoro nawet szumią tak samo. A to moim zdaniem jest przyczyną tak dobrej stereofonii i precyzji. W tej dziedzinie symetria lewego i prawego kanału jest niezmiernie istotna, począwszy od źródła a na ustawieniu głośników skończywszy.

- damskie wokale. Tutaj się pogubiłem. Sybilanty średniej częstotliwości są w zasadzie nie do przełknięcia. Są dwie opcje: lampa jest tak precyzyjna że odkrywa buble na płytach albo ma lokalne silne zachwianie charakterystyki i uwypukla akurat zgłoski 's' w damskich wokalach. Sam nie wiem co jest przyczyną. Pierwsza opcja mi nie pasuje bo mam kilka płyt gdzie sam prestiż artystki nie pozwala na rozmyślanie o tak słabo nagranym wokalu. Z drugiej strony sprawdziłem (na słuch) równomierność pasma generatorem wzakresie 500Hz-8kHz i nie słychać żadnego rezonansu. Zakładam póki co że lampa nie wygrzana.

- pasmo bardzo liniowe ale przez to traci się trochę tego lampowego czaru. A to dlatego że środek jest bardziej zimny. Ta uwaga jest oczywiście bardzo subiektywna.

 

Podsumowując, póki się nie wygrzeje jakieś kolejne 60-80h to trudno mi zdecydować która lepsza. W tej dziedzinie nie da się przeliczyć na ilość plusów i minusów. Plusów na razie jest zdecydowanie więcej, ale te wokale naprawdę są tak męczące i drażniące że wygrzewam ją głównie na muzyce ektronicznej. Szum - sam niewiem ale moim zdaniem zachwyty z zagranicznych forów p.t. 'dead quiet' są nie na miejscu.

Dodatkowo, daję producentowi drugą szansę. Zamówiłem jedną sztukę ale w innym sklepie (mam cień podejrzeń że to też może mieć znaczenie). Może jestem trochę naiwny ale myślę że do trzech razy sztuka. Być może tym razem będzie dead quiet i astonishing sound : )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii psvane 12au7 zapomniałem napisać o jeszcze jednym ważnym spostrzeżeniu.

Mój wzmacniacz (cronus magnum) ma możliwość regulacji prądu spoczynkowego lamp mocy (każdej z osobna). Producent zaleca ok 34mA. Co ciekawe w instrukcji napisano że nie zaleca się zbyt częstej regulacji ponieważ trymery źle to znoszą i 'wycierają' się w pobliżuntej nastawy powodując fluktuacje prądu spoczynkowego - tu mają rację. Dodają przy tym że nie należy przejmować się wahaniami prądu spoczynkowego rzędu 4mA. I tu mi coś nie gra bo jest ponad 10%. Sam jestem dość pedantyczny i dość często sprawdzałem nastawę. I faktycznie prąd spoczynkowy pływał +/-5mA w okresie ok 2tyg. Była to raczej oscylacja w okół nastawy niż tendencja wzrostu/spadku prądu. Po wymianie na psvane prąd podkładu stoi w miejscu. Zdaje sobiensprawę że minęły tylko 3 dni ale widać wyraźną różnicę. Na fabrycznej jj802s po przełączeniu lampy mocy w tryb nastawy, wskazówka miernika bardzo często drgała lub bujała się po kilka mA. Na psvane sedzi sztywno na nastawie. Moim zdaniem jest to wiązane z przemyśną konstrukcją tej lampy (nie mylić z jakością bo o tej napisałem w poprzednim poście : ) która zapewnia stabilne parametry lampy. Z pozoru mało ważne spostrzeżenie ale nastawa prądu spoczynkowego we wzmacniaczach w 'płytkiej' klasie AB ma duży wpływ na charakter brzmienia. Przepracowałem temat na moim poprzednim wzcniaczu tranzystorowy, na obecnej lampie ta zależność się powtarza. Dlatego jest ważne aby utrzymać prąd spoczynkowy w wąskiej tolerancji. Inaczej charakter dźwięku będzie zmienny w czasie. Dlatego uważam że w tej kategorii psvane 12au7 na pewno sporo wyprzedza jj802s.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Dodają przy tym że nie należy przejmować się wahaniami prądu spoczynkowego rzędu 4mA. I tu mi coś nie gra bo jest ponad 10%. Sam jestem dość pedantyczny i dość często sprawdzałem nastawę. I faktycznie prąd spoczynkowy pływał +/-5mA w okresie ok 2tyg. Była to raczej oscylacja w okół nastawy niż tendencja wzrostu/spadku prądu.

 

Rozrzut parametrów w postaci wahań rzędu 1,5 - 2 mA jest już słyszalny i wpływa na stabilność stereofonii.

Swoje niedbalstwo (dobór precyzyjnych potków) producent postanowił wytłumaczyć super banalnie.

Oczywiście potki będą różnie reagować na różnych lampach ale brak dokładności pozostanie.

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem potencjometry, standardowe vishay'a. Koszt rzędu 5-7zł. Dobre 5% Bourns'a na tme.pl kosztują ok 55zł. Nie zamierzam wymieniać ale widać że jest możliwość zadbać o dobre elementy w miejscu gdzie ma to znaczenie.

Na dzień dzisjszy nadal potwiedzam że bias trzyma się sztywno na nastawie (40mA). Widać stabilność lampy w preampie popłaca.

Odnośnie okresu wygrzewania psvane 12au7, czy faktycznie musi się powygrzewać jakieś 100h? Ktoś z Was miał może podobne spostrzeżenia odnośnie 'syczących' wokali?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampki JJ moga nie byc odpowiednia baza odniesienia do porownan. To jedne z gorszych lamp jakie slyszalem.

 

Pewnie masz rację. Wg mnie nie są tragiczne, podoba mi się średnica i ogólna kultura grania. Mam tylko nadzieję że psvane faktycznie potrzebuje sporo czasu na wygranie i w końcu te świszczące wokale znikną. Jeśli to nastąpi to będzie naprawdę kawał grania.

 

Pozdro dla wszystkich nieustających w poszukiwaniach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janekk ja bym na te znikające świerszcze jednak nie liczył, bo się możesz nie doczekać nawet i po 500h grania, oczywiście jeśli ten chiński wynalazek to przetrzyma ( nie jestem obiektywny niestety, nie lubię psvane ;P )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12au7 od Psvane nie jest lampa brzmiącą ciepło i połaczenie z lampami KT moze średnio pasować. Ale mam bez uprzedzeń porównanie do innych lamp i dla mnie po odsłuchach i porównaniach jest to dobrze brzmiaca lampa w tych pieniażkach. Kwestia jaki jest cały tor ma tez znaczenie przecież.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janekk ja bym na te znikające świerszcze jednak nie liczył, bo się możesz nie doczekać nawet i po 500h grania, oczywiście jeśli ten chiński wynalazek to przetrzyma ( nie jestem obiektywny niestety, nie lubię psvane ;P )

Powoli zaczyna zanikać ale nadal nie to czego bym oczekiwał. Obawiam się że ten objaw całkiem nie ustąpi. Chociaż wczoraj wpiąłem z powrotem JJ 802s i też ma taki charakter wokali tylko w trochę mniejszym stopniu (to wystarczy żeby nie przeszkadzało). Może faktycznie jak pisze g69 reszta toru też coś dokłada? Psvane jest naprawdę dokładny i szczegółowy więc może wydobywa jakieś niedociągnięcia reszty. Obstawiałbym CD. I tak czeka go dalsza modyfikacja więc za niedługi czas się wyjaśni. Do tego czasu muszę się uśmiechnąć do mojego dobrego kolegi który zbudował sobie fajny dac na ak4396. Nie miałem okazji posłuchać to i od razu bym miał porównanie wokali.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem od nowości w moim Cronusie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i bardzo fajnie mi brzmiały. Z ciekawości kupiłem jedną

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i wstawiłem do przedwzmacniacza, ale nie było lepiej niż z oryginalną Jan Philips, więc dalej słuchałem na Philipsie, dopóki nie padła i nie zaczęła mikrofonować. Wtedy wstawiłem JJ i tak sobie słuchałem, aż nie naszła mnie nuda i nie spróbowałem tej:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . No i cóż, w prawym głośniku też zaczął się szum. Nie chciało mi się czekać, aż się łaskawie Tung Sol wygrzeje i po około 20 h wypieprzyłem Tung Sola z przedwzmacniacza i wrzuciłem ponownie JJ na złotych kopytkach, Chyba jest nieco ciężej, mniej eterycznie niż z Janem Philipsem, JJ ma więcej basu i lekko mniej powietrza na górze, ale ogólnie to fajny dźwięk. Jeśli więc ktoś nie chce się wbijać w wielkie koszty, to z czystym sumieniem polecam właśnie: JAN Philips ECG 5814A / 12AU7. Cicho, w miarę tanio i do tego bardzo fajnie to gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mario_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie można dostać tego Philipsa na miejscu. Może jestem mało światowy ale jakoś nie jestem przekonany do zakupów w walucie i to kartą kredytową.

A jak z szumami na jj802s gold? Bo też myślałem spróbować.

Teraz testuje drugą sztukę psvane 12au7. Mniej szumu ale już nie tak równo jak poprzednia (prawy bardziej).

W porównaniu do pierwszej psvane ma odrobinę bardziej poukładany dźwięk. Bas trochę inny, chyba więcej wyższego basu. Sprężystość i wykop ten sam. Ale wokale pełniejsze no i zauważalnie mniej syczące.

Co do tych Janów Philipsa to cronus magum był recenzowany w naszej prasie właśnie na nich (cała trójka jan Philips)

Rozmawiałem producentem dlaczego teraz są JJ, powiedział że faktycznie kiedyś kładli różne lampy ale teraz tylko JJ.

Mario, a kiedy ty kupiłeś swój egzemplarz? Używasz nadal? Na jakiej lampie w pre?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

JAN Philips ECG 5814A / 12AU7. Cicho, w miarę tanio i do tego bardzo fajnie to gra.

 

Ale płynności lampy JJ to to nie ma...bo to stopień wojskowy US o numerze 5814 a płynna i soczysta średnica to Europa czyli typ ecc...

 

To dla pokoleń warto zaznaczyć...delikatnie.

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koda że nie można dostać tego Philipsa na miejscu. Może jestem mało światowy ale jakoś nie jestem przekonany do zakupów w walucie i to kartą kredytową.

Nie ma się co bać, serio, to nie jakaś tam firma krzak.

 

A jak z szumami na jj802s gold? Bo też myślałem spróbować.

U mnie trzeba głowę przyłożyć do głośnika, a jak podłączyłem Tung Sola, to słychać było z miejsca odsłuchowego. Tak więc JJ jest cichuteńki i nie mikrofonuje.

 

Co do tych Janów Philipsa to cronus magum był recenzowany w naszej prasie właśnie na nich (cała trójka jan Philips)

Rozmawiałem producentem dlaczego teraz są JJ, powiedział że faktycznie kiedyś kładli różne lampy ale teraz tylko JJ.

Mario, a kiedy ty kupiłeś swój egzemplarz? Używasz nadal? Na jakiej lampie w pre?

Dwa lata ma już prawie mój piec i wciąż używam fabrycznych lamp, z wyjątkiem Philipsa 12AU7 w przedwzmacniaczu, tej jedynej w środku, która zaczęła mikrofonować.

 

Ale płynności lampy JJ to to nie ma...bo to stopień wojskowy US o numerze 5814 a płynna i soczysta średnica to Europa czyli typ ecc...

No nie ma, zwykle jest coś za coś, faktycznie Philips brzmi lekko ostrzej, ale przez to odrobinę selektywniej, choć różnice nie są duże.

 

Na tej stronie The Tube Store jest też fajne to, że podali możliwości sprawdzonych upgradów ze względu na wzmacniacz. Tak się składa, że Cronus też tam jest, tyle że jeszcze z poprzednimi lampami mocy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Tak więc oni polecają: Genalex - Gold Lion ECC82 / B749 oraz Gold Lion ECC83/B759 (Premium) w tej droższej wersji upgradowej. Te lampy są dostępne u nas w Polsce na stronie Lampy Elektronowe. Nie wiem jak brzmią, nie sprawdzałem, ale chyba się skuszę, przynajmniej do przedwzmacniacza na początek.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Mario_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie Mario i Janek

Posłuchajcie sobie 5814 ale 40, 50 lat młodszych -starszych

Pozdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie ma trudnych głośników - tylko prądu czasem brak

Ja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale płynności lampy JJ to to nie ma...bo to stopień wojskowy US o numerze 5814 a płynna i soczysta średnica to Europa czyli typ ecc...

 

Hmm czy ty wiesz co ty mówisz,5814 nie ma płynności, ehhh mój ty autorytecie lampowy,to też warto dla pokoleń zaznaczyć, bo alboś głuchy jak pień, albo nie wiesz co mówisz.

 

 

Ja kocham takie opinie, JJ lepszy od 5814, czego i na czym wy ludzie słuchacie tych lamp, to ręce opadają od waszych wypocin, a później zdziwienie, że w narodzie agresja się rodzi, jak ma się nie rodzić gdy czytam takie głupoty

 

Tak żeby jeszcze do pieca dorzucić, to ten JJ to ścierwo jakich mało, to poziom shuanga za 1 zł i tak bym zakończył ten mój wpis jakże wiele wnoszący, jak niewiele zmieniający.

 

 

Jednak nie, dodam coś jeszcze. jak już kupujecie te stare lampy NOS, to niestety trzeba za nie zapłacić, czasem naprawdę dużo, mieć dostawcę z pewnego źródła, bo inaczej dostaniesz jeden z drugim padło ze szrotu i będziesz pieprzył takie androny, że 5814 nie ma płynności JJ, z tego tekstu to sobie o mało monitora nie osmarkałem ze śmiechu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Elmero

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Hmm czy ty wiesz co ty mówisz,5814 nie ma płynności, ehhh mój ty autorytecie lampowy,to też warto dla pokoleń zaznaczyć, bo alboś głuchy jak pień, albo nie wiesz co mówisz.

 

 

Ja kocham takie opinie, JJ lepszy od 5814, czego i na czym wy ludzie słuchacie tych lamp, to ręce opadają od waszych wypocin, a później zdziwienie, że w narodzie agresja się rodzi, jak ma się nie rodzić gdy czytam takie głupoty

 

Musisz mieć wyjątkowo tendencyjny mało transparentny i żle złożony system że tych różnic nie zauważyłeś.

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dajcie spokój ludzie, nie ma się co spinać, to tylko hobby, każdy czuję się dobrze we własnych kapciach, życie pacjenta od tego nie zależy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz mieć wyjątkowo tendencyjny mało transparentny i żle złożony system że tych różnic nie zauważyłeś.

 

Ależ zauważyłem, widzę że nie doczytałeś więc powtórzę raz jeszcze JJ to ścierwo jakich mało, to poziom shuanga za 1 zł dotarło ??? i mój system jest na tyle transparentny, że mogę bez wyrzutów sumienia tak twierdzić. JAN Philips to żadna rewelacja, ale twierdzenie, że cytuję "Ale płynności lampy JJ to to nie ma...bo to stopień wojskowy US o numerze 5814 a płynna i soczysta średnica to Europa czyli typ ecc..." to największa głupota jaką słyszałem, co to jest typ europejski, o czym ty mówisz, zaczynam powątpiewać w Twoje doświadczenie, no chyba, że opiera się ono na wujku googlu, bo tam takie głupoty można zaleźć tylko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elmero, parafrazując klasyka - podoba nam się JJ i co nam Pan zrobi...?

Sam również nie uważam żeby lampa JJ802s była zupełnie do niczego. Pewne aspekty jej brzmienia podobały mi się chociaż psvane całościowo wypada o wiele lepiej. Nie miałem okazji próbować NOS'ów. Sam nie wiem czy w ogóle do tego dojdzie.

Nawet jeśli JJ jest do niczego i Firewall żyje nieświadomie w błędzie to co z tym zrobisz? Zakradniesz się do niego w nocy i wyciągniesz mu JJ ze wzmaka żeby zrobić mu na złość? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Ależ zauważyłem, widzę że nie doczytałeś więc powtórzę raz jeszcze JJ to ścierwo jakich mało, to poziom shuanga za 1 zł dotarło ??? i mój system jest na tyle transparentny, że mogę bez wyrzutów sumienia tak twierdzić. JAN Philips to żadna rewelacja, ale twierdzenie, że cytuję "Ale płynności lampy JJ to to nie ma...bo to stopień wojskowy US o numerze 5814 a płynna i soczysta średnica to Europa czyli typ ecc..." to największa głupota jaką słyszałem, co to jest typ europejski, o czym ty mówisz, zaczynam powątpiewać w Twoje doświadczenie, no chyba, że opiera się ono na wujku googlu, bo tam takie głupoty można zaleźć tylko.

 

Na początek troszkę zluzuj majty na gumce.

 

 

A teraz swoje sugestie napisz pod ten adres :

 

Combak Corporation

4-20, Ikego 2-chome, Zushi-shi, Kanagawa 249-0003,

Japan

 

Skoro tak wielką pomyłkę uczynili w swoim przedwzmacniaczu a Ty im coś na to zaradzisz może poszykują Ci niezłą fuchę.

Przy twoim rozeznaniu to kto wie.

 

Oto dowody ich fatalnej pomyłki - a żeby ich jasny....

 

http://highfidelity.pl/foto_testy/1005/reimyo/13.jpg

 

 

ps.

 

A dżwięk to dopiero o kant doopy przez te lampy za 1 złoty...co za debil je tam umieścił ...

 

Widocznie przez zastosowanie osobnej linii zasilającej z japońskiej elektrowni atomowej nastąpił cud :

 

cytat :

 

"...Przedwzmacniacz Reimyo daje coś pośredniego między Accu i Ayonem. Prezentuje bowiem znakomitą, ponadprzeciętną w skali absolutnej (bo mówimy tu o najlepszych przedwzmacniaczach na Ziemi – nie wszystkich, są też i inne, ale właśnie w takich rejonach się w tym tekście obracamy) spójność i dźwięczność. Znakomicie te dwa elementy słychać było z tak wymagającym instrumentem, jak wibrafon – zarówno na już nienowej płycie Milt Jackson Quartet Statements, jak i na wzorcowej pod tym względem Salzau Music On The Water trio Danielsson/Dell/Landgren. Szczególnie na tej ostatnie słychać było, jak dobrze konstruowane są przez japońskie urządzenie duże struktury, jak wszystko się ładnie wypełnia, jak to wszystko ze sobą współpracuje, jak w elastycznej sieci, gdzie każde oczko zależy od innych, ale też z innymi nadaje kształt całości..."

 

http://highfidelity.pl/@main-410&lang=

 

 

...Tylko nie osmarkaj ekranu...znowu...

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak google przyjacielem twoim jest, brawo, brawo, po stokroć brawo, jeśli chodzi o tą super stronę super recenzentów opłacanych przez super producentów, a jaki system kolega ma w domu prócz kompa i googla ?????????

 

Nie zamydlaj tu oczu opisami sprzętu, ja mówię o twojej NIEWIEDZY odnośnie lamp, nie przedwzmacniaczy, wzmacniaczy, napędów, dac'ów i tym podobnych, Jeśli mi mówisz, hehe że ecc to płynna europejska średnica ( bosze kto to wymyślił ), a 5814 ( i mam kilka, żeby nie było, że nie wiem o czym mówię )jest gorsza od chłamu JJ to współczuję. Koniec tematu, bo z Tobą rozmawia się jak z wujkiem googl, wiesz wszystko i gówno za razem. Powodzonka

Elmero, parafrazując klasyka - podoba nam się JJ i co nam Pan zrobi...?

 

nic nie zrobię, twierdzę jedynie, że guru lampowy ściana ognia, mówi BZDURY

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

tak google przyjacielem twoim jest, brawo, brawo, po stokroć brawo, jeśli chodzi o tą super stronę super recenzentów opłacanych przez super producentów, a jaki system kolega ma w domu prócz kompa i googla ?????????

 

Nie zamydlaj tu oczu opisami sprzętu, ja mówię o twojej NIEWIEDZY odnośnie lamp, nie przedwzmacniaczy, wzmacniaczy, napędów, dac'ów i tym podobnych, Jeśli mi mówisz, hehe że ecc to płynna europejska średnica ( bosze kto to wymyślił ), a 5814 ( i mam kilka, żeby nie było, że nie wiem o czym mówię )jest gorsza od chłamu JJ to współczuję. Koniec tematu, bo z Tobą rozmawia się jak z wujkiem googl, wiesz wszystko i gówno za razem. Powodzonka

 

 

nic nie zrobię, twierdzę jedynie, że guru lampowy ściana ognia, mówi BZDURY

 

Ja swoją wiedzę słuchając jej od dawna napisałem a że jak widzisz chłopaki też lubią JJ to mnie cieszy że ja je mam oni mają i nie szukamy dalej.

 

Ale chętnie czytam o Twojej drodze i osiągach.

 

 

Coś tam taki zarys miałem i się sprawdził w wielu punktach dlatego zamieszczam dla szukających dalej.

 

cytat:

 

Wynik

Typ rury

Komentarz

 

10

AEG ECC82

(Długi Plate)

To jest najlepsze ECC82 słyszałem, brzmi to idealne i nie mam żadnych skarg w ogóle. Droga ta rura sprawia, dźwięk staje się realne jest bardzo imponujący, dźwięk jest gładki i ciepły, ale jednocześnie dynamicznego z niesamowitą reakcją i szczegółowości wysokich tonów. Głosy brzmią prawdziwe i można usłyszeć każdy szczegół bez zasłony. Uważam, że ten przewód na sprzedaż close-out i zapłacił 2,50 dolarów, które sprawia, że ten mój najtańszy ECC82. Chodziłem z nim w mojej kieszeni na jeden dzień, ale teraz, gdy wiem, jak to dobrze, że będę bardziej ostrożny, najdroższe ECC82 było 45 dolarów, a rura ta jest warta o wiele więcej do mnie. Niestety nie wiem co to za rury to i to jest chyba bardzo trudno znaleźć inną. AEG-Telefunken jest zwykle na liście jednej marki, a przypuszczam, że to jest jakaś różnorodność Telefunken, ma długie płaskie talerze, ale nie jest identyczna z Telefunken wymienione niżej, ale dość podobnie. Teraz myślę, że wiem, że wygląda dokładnie jak EI ECC82. Próbowałem rurkę EI ponownie i można przeczytać moje komentarze dalej. Tube EI jest kopią Telefunken i AEG prawdopodobnie jest rura Telefunken. Tube Telefunken mam nie jest tak dobre, jak ten, jest wiele dostępnych wersji i niektóre są lepsze od innych.

 

10

GE 5963

(Długi Plate)

Bardzo dobre rury, tworząc oszałamiający 3D "hologram" dźwięku. Góra jest szczegółowy i realistyczny, środek jest czysty głosami występujących z dużą ilością realizmu i nakładek oddzielających w sposób najbardziej imponujący. To jest rurka używam w ciągu ostatnich dwóch tygodni i jestem bardzo zadowolony z jego działania. Próbowałem tę rurkę kilka tygodni temu i podobało mi się bardzo, ale otrzymuje go od myślałem bas był zbyt cienki, kilka tygodni próbowałem go ponownie i bas jest stale poprawia i teraz jest bardzo dobry.JJ ECC82 jest nadal odniesienia bass ale GE 5963 jest bardzo blisko, to tylko poniżej 30Hz i tak brakuje mu trochę mocy.Bas jest jednak nadal poprawy i kilka działa w nim może osiągnąć poziom JJ. RCA 5963 Próbowałem wcześniej to również dobry brzmiący tube, a jeśli tak nie było microphonic powinno być na poziomie 10 pkt, GE 5963 nie jest w ogóle microphonic i dzielić RCA 5963 charakter brzmienia i jest jasne 10 pkt rury. Kupiłem tę rurkę z Antique Zasilanie elektroniki i zapłacił 4,50 dolarów, okazja!

 

10

JJ ECC82

(Długi Plate)

Dźwięk był nieco trudne na początku, ale z niektórymi działa w to top tube class z ładnym, dużym i sceną dźwiękową również imponujących możliwościach dynamicznych. Bas jest najlepszy z ECC82s próbowałem, to jednak nie tak realistycznie brzmiące jak AEG i GE 5963 rury, ale nie daleko w tyle. Jest dobrze wyważony i nie podkreślają określony zakres częstotliwości, jak niektóre z bardzo popularnych ECC82s jak Telefunken lub Mullard. Bardzo dobra rura to też i ze względu na dostępność i niska cena to tube polecam, kosztuje mniej niż 10 dolarów, a ja jestem bardzo zadowolony z tego jednego też.

 

9

EI ECC82

(Długi Plate)

Lubię tę rurę, ma wspaniałą średnicę, prawie tak dobre jak AEG, ale brakuje trochę szczegółów, a góra jest nieco zjechał.

Rurka ta jest prawdopodobnie taka sama jak AEG i dźwięk jest bardzo podobny, ale brakuje trochę szczegółów i wysokich rozszerzenie, to dlatego, że rura EI zrobił usługę na kilka lat i prawdopodobnie jest nieco zużyta. Polecam tę rurkę i jest nadal dostępny w rozsądnej cenie, ale nie może o wiele dłużej, bo Jugosłowiańska fabryka została zbombardowana w wojna.

 

8

RCA 5963

(Długi żebrowane Plate)

Miło brzmiący tube, dobra rozdzielczość i muzykalnego.Najniższy bas mógłby być trochę bardziej stanowczy. Scena dźwiękowa jest bardzo dobra i akcje niektórych tonów wysokich walorach AEG. Chciałem dać tej rury notę 7 ale szpilki miał pewne utlenianie na nich, więc postanowiłem je wyczyścić, a potem dźwięk tube poprawiła znacząco. Nie dość do standardu JJ jeszcze, ale niektóre bardziej zwrotnym w mogą to zadanie. Rurka ta NOS jest nadal dostępna w przyzwoitych cenach, zapłaciłem 17 dolarów. I zmniejszyły wynik od 9 do 8, ponieważ rurka jest bardzo microphonic, na niskim poziomie to jest chyba najlepszy ze wszystkich moich lamp ale microphonic zachowanie sprawia, że mniej interesujące .

 

 

8

12AU7LP Mullard

(Długi Plate)

Po niektórych łamanie w tej rury zaczęły brzmieć bardzo dobre z bardzo dobrym soundstaging sopranów i dobry.Myślę, że góra jest trochę przecenić, choć i to nie brzmi jak angażowanie się w dwóch rur najlepszych.

 

7

Telefunken ECC82/12AU7

(Długi Plate)

Miałem nadzieję, że ta rura powinna brzmieć tak dobrze, jak AEG lub lepiej, ale tak nie jest. Może potrzebuje trochę pracy w ale w tej chwili dźwięk jest tylko dobra i nieco mechanicznie. To nie jest tak gładka i żywe brzmienia, jak rury AEG. Telefunken ma dość reputację jednego z najlepszych producentów rur i mam nadzieję, że to wydaje się magią po niektórych działa w.

 

7

Sylvania 6189/12AU7WA

(Długi Plate)

 

 

6

Philips 6189W

(Długi Plate)

Najgłębszy bas nie jest dobrze zdefiniowana i góra jest zjechał ale średnica jest bardzo dobre, a także ambient szczegół.Dobra rura dla kwartetów smyczkowych lub małych zespołów jazzowych i to może być również idealnym miejscem na mini-monitor głośniki wysokotonowe kopułkowe metalowych.

 

6

Golden Dragon 12AU7/E82CC

Ciepłe brzmiące, łatwe do słuchania, ale brakuje trochę rozdzielczość.

 

6

Sovtek 12AU7A

Nieco mechaniczny dźwięk, ale z dobrą definicją i halę dobrego.

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

długi plate i rury, ehh google przyjacielem twoim jest, słuchaj googla, słuchaj dalej, bo "rur z długim plate" najwidoczniej nie słuchasz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JJ sa slabymi lampkami, nawet jezeli prducenci sprzetu je wstawiaja to ich nie nobilituje niestety. Wojskowy odpowiednik, np, brimar nawet z lat 70 jest duzo lepszy, tyle ze musi byc prawdziwy NOS. Sylvania z czerwonym badz zoltym nadrukiem tez sa dobre i znow musi byc prawdziwy NOS. Natomiast lampki typu JAN to zadna rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fafarskid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość nosów jest skończona, ileż można grzebać w rzekomo nieużywanych śmieciach. I co takiego było w latach 50-tych, 60-tych, że dziś to tylko gówno można kupić, a nosy jak wino coraz to lepsze...Czy to faktycznie taka kosmiczna technologia wtedy była, czy jednak jest ty syndrom niedostępności, cen, skończonej ilości, mgiełka tajemnicy tamtych lat?? Bo z tego co tu czytam, to nieważny transformator, nieważna reszta układu, za to sam nos potrafi odmienić dźwięk, tak że wszystko miażdży, a reszta to ścierwo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwestii nos vs lampy współczesne zainteresowała jedna kwestia, mianowicie powtarzane na okrągło dzisiejsz obostrzenia produkcji.

Ma to działać tak, że dzisiaj są obostrzenia i nie można stować pewnych metod produkcji które kiedyś było można więc lampy z lat 50-60 są lepsze.

Tylko nikt w tych dyskusjach nie nazywa tych obostrzeń po imieniu. Czym są, czego dotyczą? Szukałem sporo w necie ale nie mogłem wpaść na żaden trop. Na pewno nie są z tej samej kategorii co eliminacja żarówek wolframowych bo w przypadku żarówek sednem sprawy była sprawność. Zadanie lampy jest inne.

Jest jeden potencjalny aspekt, tzw 'bloody minerals'. W głównej mierze dotyczy diamentu i wolframu (ale nie tylko). Wprowadziło to USA (i chyba inne kraje) na towary zawierające materiały na tej liście. Chodzi o to że jeśli wysyłasz do USA towar w którym jest np. Wolfram to musisz zadeklarować i udowodnić że nie pochodzi on np z Konga i tym samym nie wspierasz działalności terrorostycznej czy przewrotowej. Ale nie ma tu mowy o ograniczeniu w czy w ilości tego pierwiastka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może jakieś ograniczenia surowcowe mają znaczenie.

Jakość każdego wytwarzanego artykułu obecnie jest gorsza niż kiedyś i lampki tym znamiem są dotknięte też.

U mnie lampki z minionej epoki sprawują się lepiej.

Nawet wizualnie prezentują się gorzej.

I nie ma się co napinać w obronie JJ.

Gorzej grała u mnie tylko jakaś chińska z logo marshalla.

Niedowiarki kupcie inne i porównajcie.

Obiecywałem sobie, że już nie będę pisał o brzmieniu, bo lepiej słuchać niż opiewać walory soniczne jak się nie jest poetą.

Wielu kolegom i przynajmniej jednej koleżance się nie narażę jak wyrażę popularną opinię, że współczesne lampki są gorsze, a największy paździerz to JJ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.