Skocz do zawartości
IGNORED

moje subiektywne testy różnych ECC82 / 12AU7


pmcomp
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Firewall 1

(Konto usunięte)

Wielu kolegom i przynajmniej jednej koleżance się nie narażę jak wyrażę popularną opinię, że współczesne lampki są gorsze, a największy paździerz to JJ.

 

Niestety nie forsuję nic na siłę staram się pokazać spojrzenie z drugiej strony monety ...sam na lampy sporo wydałem ( żeby nie powiedzieć straciłem).

 

Nie nawracam - pokazuję że można inaczej czy lepiej każdy sam musi ocenić.

Wylewanie zlewek na różne firmy znoszę spokojnie i się nie napinam.

 

Swoją drogą za jak kolosalne pieniądze musicie mieć te swoje sprzęta że marka JJ tak wszystko kaszani a z drugiej strony odpowiada Rejmyo , Octave ...moim zdaniem - wymienione marki słuchałem i raczej nie są to buble dżwiękowe ale gusta są różne więc mogę się mylić.

 

Więc na wszelki wypadek solidarnie ryknę - JJ TO LIPA...

 

 

http://www.tonepublications.com/media/WEB-MRE-130-opening-shot.jpg

Edytowane przez Firewall 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firewall 1, nie piłem do Ciebie.

Że JJ to lipa ja słyszę na bardzo skromnym sprzęcie.

Osobiście mnie też jest obojętne, jak komu jaka lampka gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zapytaj lampy. Lampa bucha to Cię wysłucha! - powiedzonko dziecięce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości, napisałem 'bloody minerals' a powinno się to sprzymierzenie nazywać 'conflict minerals'. Mea culpa.

 

Co do jakości produktów wytwarzanych dzisiaj to mam swoją teorię popartą przykładem.

Lata '80, moi rodzice jadą po pralkę bo dostali cynka że będą. W sklepie wybór: polar, 3 sztuki. Nie trzy modele ale trzy takie same. Cena - ok 1,5 wynagrodzenia mojego ojca (mama nie pracowała wtedy). Pralka pracowała prawie 20 lat (dwa razy wymiana gumy na drzwiach).

Dzisiaj - w pierwszym lepszym elektromarkecie ok 8-12 marek, rozpiętość cenowa 800-8000zł. Kupujesz oczywiście tą za 800 i masz pretensje do producenta że pralka niedomaga po dwóch latach. A prawda taka że to producent powinien mieć pretensje do nas że zmuszamy go do produkcji badziewia. Klient chce najtaniej no to ma.

Kupcie teraz następną pralkę za 1,5 Waszych dochodów a następną kupią Wasze wnuki.

 

Przekładając to na nasz obszar zainteresowań, gdyby pierwsza lepsza ecc82 kosztowała 400-600zł to jestem pewien że termin NOS nie byłby tak znany.

Na własnym przykładzie mogę pokazać aspekt jakości naszych czasów. Mam na stanie 3 psvane kupione z dwóch źródeł. Każda inna, każda inaczej gra. A o absurd zakrawa to, że najgorsza jest ta z parowanego zestawu (szumi tak że nie nadaje się do użytku). Typowy przykład oszczędności w kontroli jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wracając do tematu zaproponowanego pierwotnie przez pmcomp, moja stajnia to:

JJ 802s

Psvane ecc82 TII gold

:)

Faworyta też już mam. Właśnie słucham. And the winner is...... Psvane!

I teraz biedna lampka powinna podziękować bogu i menadżerowi. No i Chińczykowi i który ją wydymał. Tzn wydmuchał. Nadmuchał? Znaczy wyprodukował :) Za trzecim podejściem mu się udało.

 

Swoją drogą korci mnie strasznie RCA cleartop. I znalazłem też RFT za cztery duchy. Jak myślicie, warto? Przesyłka dyszke więc nie ma tragedii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość nosów jest skończona, ileż można grzebać w rzekomo nieużywanych śmieciach. I co takiego było w latach 50-tych, 60-tych, że dziś to tylko gówno można kupić, a nosy jak wino coraz to lepsze...Czy to faktycznie taka kosmiczna technologia wtedy była, czy jednak jest ty syndrom niedostępności, cen, skończonej ilości, mgiełka tajemnicy tamtych lat?? Bo z tego co tu czytam, to nieważny transformator, nieważna reszta układu, za to sam nos potrafi odmienić dźwięk, tak że wszystko miażdży, a reszta to ścierwo.

Kiedys stosowano w produkcji lamp pierwiastki niebezpieczne dla srodowiska. co zostalo zakazane przepisami juz dawno. Niektore lampy wytwazaja nawet niewielkie promieniowanie radioaktywne podczas pracy.

To prawda ze NOSow z lat 50 i 60 juz niewiele zostalo, dlatego coraz mniej ludzi je zna, ze wzgledu na ceny i ryzyko zakupu.

To watek o lampach dlaczego wiec ktos mialby pisac o transformatorach i ukladach. Nikt za to nie wspominal ze transformatory i uklady sa niewazne.

Wogole to wypadaloby miec jakies doswiadczenie w temacie przed podjeciem krytyki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj - w pierwszym lepszym elektromarkecie ok 8-12 marek, rozpiętość cenowa 800-8000zł. Kupujesz oczywiście tą za 800 i masz pretensje do producenta że pralka niedomaga po dwóch latach. A prawda taka że to producent powinien mieć pretensje do nas że zmuszamy go do produkcji badziewia. Klient chce najtaniej no to ma.

Kupcie teraz następną pralkę za 1,5 Waszych dochodów a następną kupią Wasze wnuki.

To nie do końca tak, dziś produkt ma się zepsuć, bo nikomu się nie opłaca produkować rzeczy na 20 lat. To już nie czasy, że Mercedes jest nie do zdarcia. Proszę obejrzeć na YT program zatytułowany "Spisek Żarówkowy" Być może pralka za dychę pochodzi dłużej niż ta za dwa tysiaki, ale gwarancji nie ma. Z pewnością będzie bardziej wypasiona, ale wcale nie wieczna, czy nawet 20 letnia. Tak jak stara cegła Nokii przeżyłaby niejednego smartphona.

 

o watek o lampach dlaczego wiec ktos mialby pisac o transformatorach i ukladach. Nikt za to nie wspominal ze transformatory i uklady sa niewazne.

Wogole to wypadaloby miec jakies doswiadczenie w temacie przed podjeciem krytyki.

To prawda, wątek jest o lampach, ale według tego co czytałem w kilku źródłach dużo ważniejszą rolę w jakości brzmienia wzmacniacza lampowego ma topologia układu i jakość transformatorów właśnie. Może warto co jakiś czas to przypomnieć, zamiast dzielić świat brzmienia na rewelację związane z nosami i współczesnym ścierwem jak to ktoś wyżej określił. W końcowym efekcie tworzy się fałszywą opinię, jakoby tylko nosy niosły za sobą wspaniałą jakość dźwięku, a resztę lamp można wetknąć sobie w dupę. Żyjemy tu i teraz i nic nam po tym, że kiedyś dziewczyny były bardziej wartościowe, Przeciętny użytkownik będzie wybierał w epoce dzisiejszej i stąd moja niechęć do lamp wyprodukowanych 50 lat temu w nadziei trafienia nówki sztuki, bo to są z reguły te same historie jak z samochodami, którym dziadek w niedzielę do kościoła tylko jeździł....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transformatory wyjsciowe i topologia ukladu owszem, ale my tu mowimy o lampach ecc82 uzywanych w przedwzmacniaczach, DACach. NOS graja lepiej i wspolczesne podejscie do zycia tego nie zmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znalazłem też RFT za cztery duchy. Jak myślicie, warto? Przesyłka dyszke więc nie ma tragedii.

 

W Cayin a 70 obsadziłem 2 x RFT ECC82 i nie mam zamiaru przynajmniej na razie ich wyjmować , ba ... kupiłem jeszcze 1 parę a mam też RCA cleartop , ps vane no i fabr. E/H . Moim zdaniem RFT to bardzo dobre NOS-y a w dodatku dużo tego a więc łatwo dostępne w przyzwoitych pieniążkach no i jak efektownie rozbłyskują :) Naprawdę warto je spróbować.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Luk77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wam sugeruję, a jakże, wojskowe niekochane przez ścianę ognia 5814 na czarnej anodzie, ale lata 50, max 61, sprawdzone, pomierzone, usłyszycie co potrafią, wszystkie te ruskie i chińskie wydmuszki razem z psvane nie mają startu, RCA cleartop jest fajna, ale chuda, do gęstego systemu jak znalazł, RFT to lampa z podbitymi skrajami pasma i jeśli ktoś wyrównuje zbyt wypchniętą średnicę to też się sprawdza. Najfajniejsze są lampy o równym paśmie choćby 5814 RCA, muzykalna, dociążona dźwiękiem i nie gubiąca szczegółu, fajna jest GE 5 star, troszkę jaśniejsza i ostrzejsza od wcześniej wymienionej. Sami musicie przejść tą nietanią drogę niestety i nabywać doświadczenie. Lampa to nie tranzystor, to trzeba poznać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podrzucę jeszcze jeden temat w związku z lampami i nie tylko, mianowicie wymrażanie lamp (a także przewodów)

www.cryoset.com/catalog/index.php?cPath=21_44&osCsid=2168dc5a7b62cba0fced318eacd9a8d0

Powyżej można zakupić lampki po procesie wymrażania (standardowe produkty ale oklejone logiem cryoset).

Ktoś może próbował? Ciekaw jestem wpływu.

Odnośnie samej techniki - przyznam że obróbka cieplna metali nie jest mi obca. W pracy mam kontakt z tymi procesami na co dzień (nie tak dawno pracowałem jako inżynier procesu odpowiedzialny m.in. za obróbkę cieplną). Obróbka cieplna (oddziaływanie temperaturą) na metal ma oczywisty wpływ na jego mikrostrukturę a co za tym idzie na własności.

Poczytałem 'ideologię' f-my cryoset i nie zgadza mi się jedna rzecz. Mianowicie usuwanie naprężeń poprzez obniżanie temperatury (wymrażanie). Otóż spawanie, a w przypadku lamp - zgrzewanie (de facto "mikro-spawanie") faktycznie wprowadza w spoinie i warstwie przetopowej łączonych metali naprężenia cieplne i metalurgiczne. Tyle że usuwa się je poprzez podgrzanie a nie wymrażanie (podgrzanie powyżej temperatury rekrystalizacji łączonych metali).

Tak więc jeśli efekt jest słyszalny to z pewnością przyczyną nie jest usuęcie naprężeń w elementach metalowych.

Prędzej rozdrobnienie i ukierunkowanie ziarn metali - tutaj faktycznie wymrażanie może się sprawdzić.

Tyle że procesy mające na celu np. rozdrobnienie ziarn czy wydzielenia faz między krystalicznych prowadzi się (rozpoczyna) z podniesionej temperatury. Tzn. należy wpierw podgrzać metal (minimum to temp. rekrystalizacji) i rozpocząć studzenie. Wraz z rozpoczęciem studzenia zaczyna się właśnie ten właściwy proces. I tak studzimy do np. -75C i poniżej.

Tak więc nie sądzę aby lampa wzięta półki w temperaturze pokojowej a następnie wymrożona zaprezentowała znaczną poprawę w kontekście zmiany mikrostruktury.

Oczywiście niezaprzeczam że nie ma to żadnego wpływu, jedynie sugeruje że wpływ na materiał jest moim zdaniem marginalny co nie oznacza że nie jest słyszalny.

Moim zdaniem o wiele lepszy efekt byłby gdyby wygrzać lampę, a w zasadzie metalowe elementy konstrukcji, w temperaturze pow. 350C po czym włożyć do wymrażarki aby nieprzerwanie wystudzić do temperatury np -80C.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Hello

mam pytanie

Mam wzmacniacz LA Audio A-50. Chodzi na lampach ECC82, ECC83 i EL34 produkcji tajwańskiej firmy LA Audio czyli producenta wzmacniacza.

Jednak chciałbym zrobić brzmienie bardziej czyste w górze pasma i bardziej dokładne.

 

 

Co sądzicie o pomyśle wymiany ECC82 i 83 na PSVANE? Czy wymieniać też EL34? Testował ktoś generalnie wymianę wszystkich lamp?

 

W temat wzmacniaczy lampowych dopiero wchodzę ale brzmienie samych LA Audio jest niezłe no ale chciałbym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Paulpw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecc82 chocby RFT, a EL 34 na 6CA7 Electro Harmonixa zmiana powinna byc slyszalna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ecc82 chocby RFT, a EL 34 na 6CA7 Electro Harmonixa zmiana powinna byc slyszalna.

 

ok. Dzięki za odpowiedź.

Dużo przeczytałem na tym forum o tym jak fajne są PSVANE. Czyli to tylko takie gadanie:?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo przeczytałem na tym forum o tym jak fajne są PSVANE. Czyli to tylko takie gadanie:?

 

dużo też można przeczytać, że są słabej jakości, jest ryzyko jest zabawa ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Moje www.seozmagania.blogspot.com dla wszystkich ciekawskich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dużo też można przeczytać, że są słabej jakości, jest ryzyko jest zabawa ;)

No dokładnie, czytam i głupieje czytając:)

Ale zanim sprawdzę chcę zebrać informacje

 

A jest coś w miarę pewnego??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

I pękłem i zakupiłem ECC82(12AU7)X2,ECC83(12AX7)X2 PSVANE. I jest zdecydowanie lepiej niż było. Dźwięk jakby się oczyścił, stał się bardziej klarowny i naprawdę ciepły. Wokół instrumentów jest więcej przestrzeni. Zamianę uważam za udaną. Miękki ładny bas, mam wrażenie że na niektórych utworach jest odrobina jeszcze brudu na środku ale może to moje skrzywienie. Koncertowa płyta np. Leonarda Cohena nabrała nowego blasku, Dźwięk stał się bardziej szczegółowy i jego potężny głos brzmi lepiej, czyściej, klarowniej. Testowałem na różnej muzyce. Dobrze sobie radzą także przy ostrzejszym brzmieniu. Proponują mi jeszcze wymianę EL34 na KT77. Niebawem będę robił testy. Ponoć to dobre połączenie z PSVANE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Paulpw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej bedzie 6CA7EH. Nie warto przeplacac

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś chętny? Mam na sprzedaż w okazyjnej cenie pary 12AU7 Raytheon'a. Rok temu wystawiałem takie same i kupujący bardzo sobie je chwalili. Jadą do mnie z tego samego źródła. Link do aukcji -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ampman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Muszę odszczkać to co napisałem o ecc82 psvane w kontekście "syczących" damskich wokali. Jakiś czas temu dokończyłem montaż nowego stopnia wyjściowego w moim CD i po wygrzaniu jest zdecydowanie lepiej.

Jednak podtrzymuję złą opinię o jakości (jakość w kontekście powtarzalności).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupowałem na allegro. Całkiem przyzwoite ceny.

Ostrzejsze lampy, mają fajne brzmienie, bardzo realistycznie brzmią instrumenty i słychać szczegóły.

Fajnie sprawdzają się z lampami mocy KT77 Gold Lion.

Z GL testowałem też Full Music 12AX7 i 12AU7 choć są zdecydowanie łagodniejsze, fajne ciepłe i brzmienie lampowe to jednak wybrałem PSVANE.

Zdecydowanie lepsze brzmienie szczegółów. Jak zagrał np.kontrabas, fortepian na płycie Diany Krall, to rozglądałem się za muzykiem:) który miałem wrażenie stoi tuż obok. Naprawdę super.

I co ważne świetnie sobie radzą z mocniejszą muzyką.

Nowa Luxtorpeda rozbiła bank.

No fakt że ta płyta była akurat nagrywana na lampach i starym sprzęcie, co słychać i akurat bardzo mi się podoba

 

Testowałem też 6CA7 Shuguang Treasure. brzmiały bardzo fajnie, jednak mam wrażenie nie było takiej szczegółowości jak w przypadku GL.

Sam dźwięk szczególnie gitary(solo), fortepian itp miały piękne brzmienie jednak jak już został sam kontrabas czy bas nie był aż tak wyrazisty.

Dziwne lampy z jednej strony potrafią bardzo zaskoczyć i ująć swoim brzmieniem by za chwilę fragment który przed chwilą słyszałem na Gold Lion(i brzmiał wspaniale) zagrać bardzo przeciętnie. A momentami - szczególnie w cichszych fragmentach - wręcz nieczytelnie. I to przy różnym układzie lamp sterujących.

Koncert na nich brzmiał tak jak bym słuchał z dobrego głośnika naprawdę fajnie. Jednak na GL i PSVANE brzmiał jakbym tam był.

 

Słucham bardzo różnej muzyki i ciężko dobrać lampy by w każdym przypadku brzmiało idealnie. To jest mój kompromis:)

Gold Lion KT77 i PSVANE. Przynajmniej na razie.... Na takim poziomie brzmienia czepiamy się naprawdę szczegółów.

 

Jakieś propozycje? Chętnie spróbuje:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Chyba tak, ale trzeba sprawdzić średnicę bańki, jeśli ktoś ma coś w rodzaju golfa na cokoliku. U mnie, w Leben RS-100U, ECC82 genalexa ledwo weszły w ten golf. Grają dobrze (jeśli można coś powiedzieć po 20h grzania).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"zresztą wydaje mi się również, że Kartaginy powinno nie być"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, ale trzeba sprawdzić średnicę bańki, jeśli ktoś ma coś w rodzaju golfa na cokoliku. U mnie, w Leben RS-100U, ECC82 genalexa ledwo weszły w ten golf. Grają dobrze (jeśli można coś powiedzieć po 20h grzania).

 

Chyba nie bo po podmianie 6U8A (ECG8652) na 12AU7W wzmacniacz jest głuchy. Właśnie zamowiłem Psvane 12AU7-TII i mam nadzieję, że nie spotka mnie żadna niespodzianka a że raczkuję z lampą to i pytam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szczemirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bo po podmianie 6U8A (ECG8652) na 12AU7W wzmacniacz jest głuchy. Właśnie zamowiłem Psvane 12AU7-TII i mam nadzieję, że nie spotka mnie żadna niespodzianka a że raczkuję z lampą to i pytam.

Bo 6U8A to trioda-pentoda i niestety to nie zamiennik 12Au7 (podwójna trioda) stad "gluchy jak pien ten wzmacniacz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo 6U8A to trioda-pentoda i niestety to nie zamiennik 12Au7 (podwójna trioda) stad "gluchy jak pien ten wzmacniacz.

...i o to chodzi! Dziękuję. Czyli z Psvane 12AU7-TII będzie podobnie i się nie nadaje?

Proszę jeszcze o wytłumaczenie: czemu czytam, że w Radfordzie jest ECC82, której zamiennikiem jest chyba 12AU7W?

Ktoś a ja za nim chyba zrobił błąd i powinno być ECF82 zamiast ECC82. Prosiłbym o potwierdzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szczemirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...i o to chodzi! Dziękuję. Czyli z Psvane 12AU7-TII będzie podobnie i się nie nadaje?

Proszę jeszcze o wytłumaczenie: czemu czytam, że w Radfordzie jest ECC82, której zamiennikiem jest chyba 12AU7W?

Ktoś a ja za nim chyba zrobił błąd i powinno być ECF82 zamiast ECC82. Prosiłbym o potwierdzenie.

Wszystko wyjaśnione. Przepraszam za zawracanie d..dy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś miał taki przypadek że po wpięciu lamp PsVane 12AU7-T (nówki sztuki) jeden z głośników zaczął delikatnie buczeć przy braku sygnału, lub występuje chwilowe buczenie i zniekształcenie dźwięku?

Wygląda jak by jedna była uszkodzona a może to minie po wygrzaniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, ze to kwestia jakosci lampy. Mialem podobnie z lampa przedwzmacniacza marka Tung Sol 12AU. Kupilem trzy sztuki i po wymianie zrobilo sie cacy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.