Skocz do zawartości
IGNORED

Klub Bayerische Motoren Werke (BMW)


rafal735r
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

aha zapomnialem dodac, ze rocznie robie cyrka 20tys km a zakupiony samochod ma mi posluzyc tak 4lata potem bede celowac w max 3latka

Wlasnie Honda Accord ma wiele dobrych opini... jednostka 2.4 najlepsza z calej gamy tak mowia.... nie przeszkadza mi jej dosc przecietny wyglad czy to, ze ma tylko 201kunia. Czasy zimnego łokcia u mnie dawno minely :) Podobno prowadzi sie naprawde dobrze a siedzenia sa wygodne nawet na dalekie podroze. Jedyny minus jaki widze to maly bagaznik :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Superb. ..lub Accord... Insygnia same problemy a Ford przemilcze. ..

Ja w tamtym roku miałem ten sam problem ale mój kumpel sprzedawał Merca W211 3.2 V6 benzyna w kombi na mega wypasie (samo wyposażenie to 35 tyś. OJRO oczywiście jak Gwiazdka była brana z salonu)...więc się skusilem...innego auta już nie chce... ;) :) .....

...fakt że nie było tanio ...ale... stan gabinetowy...autentyczny przebieg. ... i te wszystkie bajery umilające życie...no i silnik...bardzo przyjemna jednostka...świetnie brzmi i w miarę dobrze jedzie...nie do zabicia i ekonomiczny bo na gazie

 

 

Jeśli to skasowane i edytowane przez moderację słowo miało być śmieszne, to informacja - NIE JEST!

Proponuję dokształcenie w zakresie tragedii jednostki i całych narodów w okresie II W.Ś. oraz zapoznanie się z określeniem "holokaust".

Są słowa, których ludzie na poziomie nie używają jako swego rodzaju odnośników do rzeczy/spraw bzdurnych.

Na dziś ostrzeżenie słowne, kolejnym razem punkty zgodnie z Regulaminem.

Mod.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez arkadowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mnie naszło aby na coś wydać kieszonkowe: E36, czy E46? Musi być benzyna manual, wolałbym 6cyl, ale ze względu na koszty utrzymania chyba raczej 4cyl. Rocznik i cena będą podobne, choć chyba łatwiej będzie trafić E46. Co lepiej sprawdzi się na co dzień? Nie ukrywam, że bardziej podoba mi się E36.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to 318i vs 320i moze 318is. Powyzej nie, bo za szybkie. Nie to, zebym nie dal rade - wprost przeciwnie, dalbym rade, tylko wiem, ze nie moglbym sie oprzec, zeby czasem to wykozystac.

 

Jak z punktu widzenia czysto eksploatacyjnego e36 vs e46? Wiadomo, nowsze bardziej skomplikowane. Czy nie lepiej wiec e36? Z drugiej strony e36 w przyzwoitym stanie chyba drozsza bedzie niz e46, ale i fajniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak bardzo boisz się pojemności to skup się na e36 320....jedzie podobnie do 318is ale 6 cylindrów robi robotę jeśli chodzi o rasowy dźwięk motoru....ale niestety 2.0 pali niewiele mniej niż 2.5 czy 2.8...koszty napraw i serwisu silników 6 cylindrowych 2.0 ,2.5,2.8 identyczne....A radość z jazdy 2.8 nieporownywalna do 2.0...dlatego jak już pakować się w serię silników m52 (2.0,2.5,2.8) to tylko 2.8...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak koszty 1.8 vs 2.0? A jak starsze silniki z e36 vs nowsze z e46?

 

Nie boje sie wiekszych silnikow, tylko za szybko nimi jezdze. Najbardziej pasowaloby mi e36 320 manual 4d, ale w UK aktualnie ani jednego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jechałem raz e46 320D i raz e36 320LPG - ten drugi sprawiał o wiele lepsze wrażenie. Wolę obcować z przedmiotami, które nie boją się twardej ręki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To moze kup sobie klekota 3.0 w automacie silnik M57 nie do zdarcia...pali malo na trasie, nie jest za szybki, ale jak trzeba to do 200 sie bujnie na autobanie :) niestety trafic dzis dobra sztuke juz graniczy z cudem...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne - stawiam na e36. Tylko teraz musze trafic cos ciekawego zanim kaprys mi sie odmieni.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
I wszystko jasne - stawiam na e36. Tylko teraz musze trafic cos ciekawego zanim kaprys mi sie odmieni.
Tak jak pisałem. ...tylko e36 coupe 2.8.... :) ;)....najlepiej w M-pakiecie zewnętrznym i wewnętrznym. ..

No dobra ostatecznie...4 furtki... i 2.5...ale M-pakiet wew.obowiązkowo...super siedzenia i czarna podsufitka...i kilka innych bajerów stylistycznych...nie pamiętam dokładnie bo miałem takiego kompletnego cukierka wiele lat temu... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wszystko jasne - stawiam na e36. Tylko teraz musze trafic cos ciekawego zanim kaprys mi sie odmieni.

 

Użytkuje na codzień 318is. Najlepszy samochód z dolnego pułapu tej kategorii. W trasie nocą zawsze śmigam na równo z wiele potężniejszymi autami,reszta zostaje z tyłu. Nie to żeby taki Merc z czterema rurami z tyłu nie mógł,bo mógłby :) ale akurat warunki drogowe i bezpieczeństwo koło miast sprawiają że nie jedziemy szybciej niż jakieś tam 100-120. I tak jeżdże z takimi autami z miasta do miasta nocą.

 

Także model ten coś tam może.Ale hałasu i męczenie silnika. Diesel jest świetny,ma kopa i cichy, a radość daje manual,benzyna i to auto z tylnim napędem.

 

Chyba nie ma się co czaić lepiej odrazu brać trzy litry niż potem o tym marzyć siedząc w IS.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny wpis w dowolnym temacie Adama Sikory jawnie antyniemiecki mający jedynie na celu wprowadzanie mowy nienawiści (w tym przypadku na tle narodowościowym) skończy się punktami i zablokowaniem konta.

Wystarczy już tej jawnej antyniemieckiej propagandy w każdym możliwym temacie @Adam Sikora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

#IRespect Music  SORRY! NIE TRAWIĘ AGROMUZYKI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie ma się co czaić lepiej odrazu brać trzy litry niż potem o tym marzyć siedząc w IS.

Ja tam mistrzem prostych nie jestem, a do zapier... po zakrętach wystarczy 1.0. I szczerze to pomysł na e36 walczy z pomysłem na jakieś 1.0 z nieco obniżonym zawieszeniem i kilkoma drobnymi modami (c1/107/aygo, micra k11, corsa B 1.2/1.4 8V). To ma być drugie auto w domu i poza dawaniem radości ma przede wszystkim dowieźć d... do roboty i z powrotem. W sumie to zastanawiam się czy nie za stary już jestem, aby czerpać przyjemność doprowadzania do skraju możliwości tylnego napędu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szymon. Mam do ciebie prośbę. Skocz pisać w tym temacie głupoty. Szczególnie o Fiatach 1.0 i innych smietnikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez rafal735r

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to, ze nawet 316 w serii wystarczy, aby sie pobawic:

 

 

Potrafi tez nauczyc pokory:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcemy mieć BMW nie tylko z nazwy to 6 cylindrów w rzędzie....

 

Ale jak @szymon kupi sobie dwa takie 1.0 np.od Opla i postawi jeden za drugim to będzie miał 6 cylindrów w rzędzie....hehe

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawi sie cos w okolicy, pod warunkiem, ze nie bedzie to 316 golas to zaczne myslec na powaznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcemy mieć BMW nie tylko z nazwy to 6 cylindrów w rzędzie....

Fakt, 6R brzmi wspaniale, ale podobno e36 4cyl jest lepiej wywazone?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcemy mieć BMW nie tylko z nazwy to 6 cylindrów w rzędzie....

 

Ale jak @szymon kupi sobie dwa takie 1.0 np.od Opla i postawi jeden za drugim to będzie miał 6 cylindrów w rzędzie....hehe

R6 to takie i minimum i kwintesencja BMW. Taki znak rozpoznawczy ale coraz mniej się takich produkuje na rzecz małych R4. Pamiętam że jeszcze kilka lat temu byl w ofercie wolnossaca trzy litrowka, ale chyba już nie ma. Szkoda też że szybko zrezygnowali z produkcji V12.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...minimum to R6 2.0....a kwintesencja to R6 2.8.... ;) :)

Pomijam inną kwitesencje,a mianowicie M3....hehe...bo tutaj koszty ewentualnych napraw i serwisu troszkę "zabijają" radość z jazdy jaką niesie ten motor w e36...oczywiście Coupe... ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Yodas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Chwilowa blokada drogi przy niedzieli :)

 

a86ee081ffd0c1a698d31fc65bfbdb12_1.jpg

 

...minimum to R6 2.0....a kwintesencja to R6 2.8.... ;) :)

Pomijam inną kwitesencje,a mianowicie M3....hehe...bo tutaj koszty ewentualnych napraw i serwisu troszkę "zabijają" radość z jazdy jaką niesie ten motor w e36...oczywiście Coupe... ;)

Utrzymanie M to jest nie na kieszen polaka chyba. Bynajmniej nawet średnio zarabiającego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wybaczcie mi mój post... ale Was kompletnie nie rozumiem. Znaczy tego "wow" na BMW.

Nie bym miał coś do tej marki... ale właśnie dałem się skusić na nową F30 i...no to nie jest to, czego oczekiwałem za te pieniądze.

Przesiadka nastąpiła z ukochanego HEMI i jakoś w BMW ani to nie brzmi, ani nie kopie do przodu. Jedzie "znaczy się".

Jak już pisałem w tym poście, to nie krytyka ani Was, ani BMW, bo nie mam większych zarzutów, autko prowadzi się bardzo dobrze, wszystko przemyślane, proste w obsłudze (iDrive)...wkurza mnie jedynie chory program Eco, bo muszę za każdym razem pamiętać o wyłączeniu ręcznym start-stop.

Moja żona stwierdziła, że siedzi się jej wygodniej nawet w dłuższych trasach, niż w kilku poprzednich naszych SUV'ach.

No ale jednak czuję jakiś "niedosyt".

Właśnie z racji skasowania auta wypadowego (dużego) nosze się z zamiarem sprzedaży BMW 3er F30 i kupna jakiegoś SUV'a, wiem, wiem, wiem - być może nie dałem jej (3er) żadnych szans na pokazanie tego "czegoś" (zakup luty 2018), ale jednak z racji szybkiej utraty wartości gdzieś mnie nosi by pozbyć się białej "BeMki".

Czytam Wasze fascynacje z niemałym zainteresowaniem co widzicie w tych autach, bo ja jednak wolę wspaniały pomruk V8 jakiegoś muscle/pony car.

I serducho ciągnie mnie do kolejnego "amerykańca" V8

Serdeczności wszystkim uzytkownikom BMW i szerokich dróg!

 

 

dodge durango 5,7hemi, pod 380KM,citadela,lub r/t

 

toyota sienna limited,z napedem na 4 kola,tez jest opcja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez tomek7776
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nikt nie będzie zaglądał do wątku dwudziesto letnie zlomy. A tutaj chociaż podenerwujemy właścicieli golarek.

 

Chwilowa blokada drogi przy niedzieli :)

 

Co się zepsuło w "dwudziesto letnim zlomie", że w poprzek drogi stanął? A taki ładny... był, dwadzieścia lat temu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.