Skocz do zawartości
IGNORED

Redaktor naczelny Audio-Video już nie używa odtwarzacza CD !


TUX

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Patrick

(Konto usunięte)

Płyty ściągam za granicy, nie są tanie,...wgrywam i odkładam na półkę, ale pomału jednak wybieram wygodę, i mi się wydaje że chyba już pomału odchodzę od odtwarzacza CD. Skupiam się tylko na Dac,ach, wiem że one długo nie będą odstawione.

 

Jak bedziesz sprzedawal cos ciekawego to daj znac chetnie kupie jakis ciekawy tytul...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę mi szkoda, ale jak będę miał tego wymarzonego dac,a to owszem...Takie klimaty Ciebie interesują?

wersje Japońskie, Brazylijskie świetne realizacje, jak coś potrzebujesz to pytaj;0)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy; Panie redaktorze

musimy sobie wprost powiedzieć, że nie jesteśmy tzw. mainstream-em w dziedzine odtwarzania muzyki z plików.

Naszym zamysłem jest "najlepsze" odtwarzanie muzyki.

Stąd moje pytanie, skąd pozyskujecie pliki z muzyką ?

Nadal kupujecie płyty CD, kolekcjonujecie płytoteki i zgrywacie na dyski,

czy kupujecie w net-cie?

Jak to prcentowo wyglada u Was na dziś i co przewidujecie na przyszłość?

Kriss

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co piszesz wynika, że sprzedałeś odtwarzacz Burmester 006. Ten odtwarzacz może pracować jako DAC , więc jaki był powód sprzedaży - czyżby niewystarczająca jakość brzmienia ?

 

Piszesz, że kluczowy jest upsampling do 24/192. A jaki upsampler używasz ? Ja testowałem na foobarze upsamplery PPHS, SOX, SSRC. I co ciekawe uważam, ze PPHS w trybie 24/96 w trybie ultra brzmi ciekawiej niż np. SSRC w trybie 24/192. Czyli mi wyszło, że ważniejsza jest dokładność upsamplingu niż zwiększanie częstotliwości :-)

 

Przetestowałem PPHS/Foobar w trybie 24/96 ultra. Faktycznie gra bardzo dobrze ale za bardzo obciąża procka i mam przerwania.

Ja uzywam J.River Media Center, niestety nie wiem jaki algorytm do filtracji cyfrowej w nim zaszyto, ale w 24/192 brzmi świetnie.

 

Ale najwyższą jakość można uzyskać robiąc filtrację cyfrową batchowo. Dostałem właśnie kilkadziesiąt utworów przerobionych z 16/44 na 24/192 za pomocą oprogramowania Weiss-Saracon które jest używane za jedno z najlepszych na świecie na rynku profesjonalnym. Odsłuch tych nagrań upewnił mnie, że czas klasycznych odtwarzaczy już się skończył , a co najważniejsze dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu stare nagrania w formacie 16/44 zaczynają brzmieć o dwie klasy lepiej :-)

 

A odtwarzacz Burmestera sprzedałem bo nie satysfakcjonowała mnie jakość brzmienia i jako DAC nie przyjmował 24/192.

 

pozdrawiam

Wojteq

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Przetestowałem PPHS/Foobar w trybie 24/96 ultra. Faktycznie gra bardzo dobrze ale za bardzo obciąża procka i mam przerwania. Ja uzywam J.River Media Center, niestety nie wiem jaki algorytm do filtracji cyfrowej w nim zaszyto, ale w 24/192 brzmi świetnie. Ale najwyższą jakość można uzyskać robiąc filtrację cyfrową batchowo. Dostałem właśnie kilkadziesiąt utworów przerobionych z 16/44 na 24/192 za pomocą oprogramowania Weiss-Saracon które jest używane za jedno z najlepszych na świecie na rynku profesjonalnym. Odsłuch tych nagrań upewnił mnie, że czas klasycznych odtwarzaczy już się skończył , a co najważniejsze dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu stare nagrania w formacie 16/44 zaczynają brzmieć o dwie klasy lepiej :-) A odtwarzacz Burmestera sprzedałem bo nie satysfakcjonowała mnie jakość brzmienia i jako DAC nie przyjmował 24/192. pozdrawiam Wojteq
<br />

<br />

Ciekawe co kolega pisze.Tak czytam z niedowierzaniem bo jak komuś nie podoba się brzmienie Burmestera a podobają się komputerowe sztuczne upsamplingi to jest to zastanawiajace.<br />

Gusta są różne i nie mi to oceniać ale tak się tylko zastanawiam.Wiele DAC-ów robi upsampling ale generalnie znawcy tematu przestrzegają przed komputerowym upsamplingiem.<br />

Lepiej żeby plik pozostał taki jaki jest a upsampling robił DAC w locie. Ale wolność ma ten smak że każdy może robić co chce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najwyższą jakość można uzyskać robiąc filtrację cyfrową batchowo. Dostałem właśnie kilkadziesiąt utworów przerobionych z 16/44 na 24/192 za pomocą oprogramowania Weiss-Saracon

 

Ciekawe, że ja do podobnych wniosków doszedłem słuchając ostatnio u znajomego kilku utworów przerobionych z klasycznego formatu 16/44 na 24/96. Niestety było to tylko 24/96 i nie potrafię powiedzieć jakim oprogramowaniem było to robione ale i tak poprawa jakości brzmienia robiła wrażenie. Ciekawe mamy czasy ....okazuje się, że dopiero pecet umożliwia uzyskanie prawdziwej jakości brzmienia nagranej na CD, a zamiast wydawać kasę na drogie odtwarzacze CD lepiej zainwestować w dobre profesjonalne oprogramowanie. Jedyny problem to wielkość plików po konwersji do 24/192, zwykła piosenka wyjdzie pewnie z 250MB .... Tak sobie myślę , że ze swojej kolekcji wybrałbym z 500 ulubionych utworów i poprosiłbym kogoś kto ma dostęp do profesjonalnego softu aby mi przerobił .....

 

pozdrawiam

Arkadix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz ....

Dotychczas z tego co czytałem ( czytałem nieuważnie, bo jakoś w PC audio nie wierzyłem ) wynikało , że cała sztuka to uzyskać sygnał bit-perfect z peceta.

A tu piszecie , że trzeba przenieść upsampling do peceta , czyli jednak nie bit-perfect.

To jak to w końcu jest ?

 

TUX

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Wiele DAC-ów robi upsampling ale generalnie znawcy tematu przestrzegają przed komputerowym upsamplingiem.

 

Filtracja cyfrowa to nic innego jak matematyczna operacja polegająca na jak najdokładniejszym obliczeniu przebiegu określonej funkcji. Myślę sobie, że standardowe odtwarzacze PC nie są w stanie zrobić filtracji cyfrowej dokładnie gdyż nie dysponują odpowiednia mocą obliczeniową. Zastosowane w filtrach cyfrowych używanych w zwykłych odtwarzaczach CD algorytmy są uproszczone , a każdy kto bawił się budową odtwarzaczy lub DACów wie jak bardzo różni się brzmienie po zastosowaniu różnych filtrów cyfrowych - wynika to właśnie z faktu, że realizują mocno uproszczone algorytmy filtracji cyfrowej. Są nawet osoby które twierdzą, że każdy filtr cyfrowy psuje dżwięk ( Audio Note ).

 

Natomiast ograniczenie mocy obliczeniowej nie występuje w PC. Dlatego nie dziwi mnie fakt, że użycie najlepszego profesjonalnego oprogramowania potrafi dać efekt którego nie da się osiągnąć w żadnym odtwarzaczu CD. Tylko , że takie oprogramowanie jest kosztowne. Dlatego ludzie używają taniego lub darmowego softu , który nie daje odpowiedniej jakości - stąd złe opinie o upsamplingu komputerowym. Tak mi się przynajmniej wydaje .....będę zgłębiać ten temat i zobaczymy :-)

 

pozdrawiam

Arkadix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe. Słyszałem tylko od ludzi którzy się tym chyba trochę bawili że to jest takie sztuczne pompowanie pliku bo 16/44 ma mniej informacji i nie zrobi z tego pełnego 24/96.

Ponoć wtedy soft pakuje taki plik śmieciami sztucznie uwypuklając pewne aspekty, trochę jak equalizer stąd wydaje się że jest inaczej, dla niektórych lepiej.

Sam się tym nie bawiłem. Coś jest na rzeczy że upsamplingi nie zawsze robią dobrze dla nagrania. Jest wiele dobrych DAC-ów które w ogóle nie robią upsamplingu i nie tylko

jest to Audio Note.

 

Również pozdrawiam

Sly

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe zagadnienie.

Wydaje mi się, że Sly ma tutaj rację, cokolwiek się "dopcha" do bazowego pliku 16/44 będzie to tylko SZTUCZNYM uzupełnieniem brakującej informacji.

Podobnie działają odtwarzacze DVD robiąc z poczciwego DVD obraz o wyższej rozdzielczości. Także "rocket science" to nie jest i każdy może zobaczyć, że DVD tak potraktowane nie da jednak obrazu jakości natywnego Blu-Ray.

Z drugiej strony: wygląda to lepiej niż natywne DVD, każdy przyzna, więc czemu takich sztuczek nie próbować i z plikami audio?

Temat jest rozwojowy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ale co innego robić to w locie, hardwerowo jak robi DVD nie niszcząc oryginalnego pliku a co innego dopychac plik sztucznie , softwerowo jakimiś informacjami których oryginalnie nie ma na nim.

 

1338806425[/url'>' post='

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale najwyższą jakość można uzyskać robiąc filtrację cyfrową batchowo. Dostałem właśnie kilkadziesiąt utworów przerobionych z 16/44 na 24/192 za pomocą oprogramowania Weiss-Saracon które jest używane za jedno z najlepszych na świecie na rynku profesjonalnym. Odsłuch tych nagrań upewnił mnie, że czas klasycznych odtwarzaczy już się skończył , a co najważniejsze dzięki odpowiedniemu oprogramowaniu stare nagrania w formacie 16/44 zaczynają brzmieć o dwie klasy lepiej :-)

 

Heh chyba przesadzasz ale sprawdzę przy okazji, mam Saracona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje sie ze tak opluwane przez plikowych wyczynowcow CD jest dla nich baza wszelakiego dzwieku.

Byle by wypasc "trendy" na forum. 16/44 nie ma prawa grac!

Droga na skroty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znowu muszę prostować. Niczego nie trzeba przerabiać z 16 do 24 bitów. Każde nagranie świata, poza nielicznymi wyjątkami zostało w studio zarejestrowane 24 bitowo. na początku lat 80-tych próbowano nagrywać w 16 bitach, ale nie dało się tego słuchać, więc rynek profesjonalny (studyjny) przeszedł na hires już dziesiątki lat temu. Problem tylko z udostępnieniem tych nagrań w wersji hires. Plus oczywiście nowy mastery hires nagrań które istnieją jako analogowe.Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie przerabiał starych wydań CD na pliki hires, należy po prostu od nowa zdigitalizować stare analogowe taśmy i tak się dzieje. Stąd przecież taka popularność audiofilskich płyt DVDAUDIO - prawie co parę dni premiera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz racje tylko dziwi mnie ta popularność DVD-Audio. Z tego co wiem to ten format już dawno umarł.SACD jakoś się broni i faktycznie tytułów jest coraz więcej ale też nie są to jakieś

kosmiczne ilości premier.Natomiast DVD-Audio to już dawno nigdzie nie widziałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam najwięcej płyt robionych z masterów studyjnych ale tez sporo normalnych z tym że sa trudno dostępne i łatwiej sciągnąć niz zamówić w sklepie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest takie sztuczne pompowanie pliku bo 16/44 ma mniej informacji i nie zrobi z tego pełnego 24/96.

Ponoć wtedy soft pakuje taki plik śmieciami sztucznie uwypuklając pewne aspekty,

 

, cokolwiek się "dopcha" do bazowego pliku 16/44 będzie to tylko SZTUCZNYM uzupełnieniem brakującej informacji.

 

Panowie,

 

Mylicie pojęcia, filtr cyfrowy nie dodaje żadnej informacji !!!

Rolą filtru cyfrowego jest jedynie odpowiednie ukształtowanie sygnału w paśmie do 20kHz dla formatu CD. Idea filtru cyfrowego jest prawie tak stara jak format CD. Klasyczny filtr cyfrowy Philipsa SAA7220 powstał w 1985. Obecnie prawie we wszystkich odtwarzaczach CD znajdują się filtry cyfrowe. Tak więc filtrowanie cyfrowe nie jest niczym nowym, nowe jest jedynie podejście aby zrobić to za pomocą PC i odpowiedniego oprogramowania.

 

pozdrawiam

Arkadix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie do diabła estetyka doznań? co to za gówno co nawet nie ma wyglądu (plik) co mozna wrzucić w sieć jak smiecia.skasowac bezpowrotnie a potem płakać 5 miesiecy nad swoją głupotą ja sobie jako dziewczyna (nie tak brzydka podobno hihi) NIE wyobrażam by mi mój facet zaaplikował mi ....plik ..... pfuuuuu!!!!! ja uwielbiam ksiązeczki, kolorowe pudełeczka, to tak cudne jak koraliki. jak sukienki

 

Przecież płyta to cudna półka z kolorowymi pudełeczkami. ludzie czy wy oszaleliście????? maja racje ci co tu mowią że ci co przzeszli wyłącznie na pliki to za zwyczaj ponad mp3 nie wychodzą jak żabrak jakiś, i robią to tylko z lenistwa albo sknyrstwa by nie kupic sobie jednej Cd na tydzien. gdzie poczucie estetyki, piekna FRAJDY z kolekcjonowania???? tacy co to robią to albo dzieciaki albo..............siada testosteronu poziom........

 

nigdy jak tylko sie da długo nie przejde na pliki z jakiegoś badziewiastego kompa od Chińczyka co mi padnie w kąpieli z pianką i stracę wszystko co na dysku (co mi sie juz zdarzyło 2 razy) płyta to płyta, mozna ją wziac do reki, pogłaskać , wyczyscić,(porysować pazrukiem hihi) to takie fajne. nigdy sie nie zgodze że fajniesze sa pliki.

 

Pliki w mej ocenie Są TYLKO wygodniejsze ale NIC po za tym. tak jak wygodnieszy jest hamburger z mcdonalda od......porządnej kolacji przy świecach. tak jak...hmmmmmmmmmmmmmm wasza samotnicza czesto zabawa rączką pod stołem ze ślepiami wytrzeszczonymi w net nocą na adres xxx jest prostsza od czegoś znaaaaaaaaacznie milszego ale czy ........lepsza????????????. (miauuuuuuuuu!!!)

 

mając swój Cd pleyer chocby stary mam pewność ze nie puszczę jakiegoś truchła plikowego 15 razy przerobionego przez amatora w necie bo sie po prostu ...nie da puścić. A gdy mam mój komp to zawsze mnie kusi by z niego puscić jakieś wspomniane gówno sciagniete z netu i moze dalekie od oryginału jaK polityk od .......faceta i zapominam o jakości. dlatego powiedzialem paru co sie do mnie umizgiwali na mej uczelni ze jak mi taki przyniesie plik zamiast pożyczyć fajną i realną płytę Cd to uleję go na kolo.

 

szanujmy Cd bo to coś pięknego, nieulotnego i szlachetnego jak porcelana

wiem że kiedyś zniknie bezpowrotnie to ale póki co nie dajmy sie zwariować o ile jesteśmy melomanami. Winyle do dziś sie trzymają i wracają..... i dobrze bo jest coś fajnego do zabawy we dwoje.

 

bea

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Wireless

(Konto usunięte)

a gdzie do diabła estetyka doznań? co to za gówno co nawet nie ma wyglądu (plik) co mozna wrzucić w sieć jak smiecia.skasowac bezpowrotnie a potem płakać 5 miesiecy nad swoją głupotą ja sobie jako dziewczyna (nie tak brzydka podobno hihi) NIE wyobrażam by mi mój facet zaaplikował mi ....plik ..... pfuuuuu!!!!! ja uwielbiam ksiązeczki, kolorowe pudełeczka, to tak cudne jak koraliki. jak sukienki

 

Przecież płyta to cudna półka z kolorowymi pudełeczkami. ludzie czy wy oszaleliście????? maja racje ci co tu mowią że ci co przzeszli wyłącznie na pliki to za zwyczaj ponad mp3 nie wychodzą jak żabrak jakiś, i robią to tylko z lenistwa albo sknyrstwa by nie kupic sobie jednej Cd na tydzien. gdzie poczucie estetyki, piekna FRAJDY z kolekcjonowania???? tacy co to robią to albo dzieciaki albo..............siada testosteronu poziom........

Gusta nie podlegają dyskusji. Dla Ciebie ważne koraliki, dla innych muzyka. Ja osobiście nie mam dosłownie żadnych sentymentów związanych z płytami CD.

Ot - nośnik i tyle. Wolę pliki i winyle.

 

nigdy jak tylko sie da długo nie przejde na pliki z jakiegoś badziewiastego kompa od Chińczyka co mi padnie w kąpieli z pianką i stracę wszystko co na dysku (co mi sie juz zdarzyło 2 razy) płyta to płyta, mozna ją wziac do reki, pogłaskać , wyczyscić,(porysować pazrukiem hihi) to takie fajne. nigdy sie nie zgodze że fajniesze sa pliki.

No to nie przechodź. Życzę miłej kąpieli z odtwarzaczami CD (nie wątpię, że wobec tej formy użytkowania będzie ich więcej niż 1 sztuka)

 

Pliki w mej ocenie Są TYLKO wygodniejsze ale NIC po za tym. tak jak wygodnieszy jest hamburger z mcdonalda od......porządnej kolacji przy świecach. tak jak...hmmmmmmmmmmmmmm wasza samotnicza czesto zabawa rączką pod stołem ze ślepiami wytrzeszczonymi w net nocą na adres xxx jest prostsza od czegoś znaaaaaaaaacznie milszego ale czy ........lepsza????????????. (miauuuuuuuuu!!!)

Pod względem jakości dźwięku plik zgrany z płyty nie ma prawa jej ustępować.Co oznacza, przy stosowaniu "hamburgerowej" analogii, że nie odróżniasz smaku

rzeczonego hamburgera od smaku np. dobergo steka. A jedynie świece się liczą. Szczerze współczuję.

 

mając swój Cd pleyer chocby stary mam pewność ze nie puszczę jakiegoś truchła plikowego 15 razy przerobionego przez amatora w necie bo sie po prostu ...nie da puścić. A gdy mam mój komp to zawsze mnie kusi by z niego puscić jakieś wspomniane gówno sciagniete z netu i moze dalekie od oryginału jaK polityk od .......faceta i zapominam o jakości. dlatego powiedzialem paru co sie do mnie umizgiwali na mej uczelni ze jak mi taki przyniesie plik zamiast pożyczyć fajną i realną płytę Cd to uleję go na kolo.

Hmmm - nawiązując do tekstu z adresem XXX - to, jak widać Ciebie ciągnie do gówna. Ja nie mam gównianych skojarzeń związanych z komputerami. To jakaś obsesja ?

 

 

szanujmy Cd bo to coś pięknego, nieulotnego i szlachetnego jak porcelana

wiem że kiedyś zniknie bezpowrotnie to ale póki co nie dajmy sie zwariować o ile jesteśmy melomanami. Winyle do dziś sie trzymają i wracają..... i dobrze bo jest coś fajnego do zabawy we dwoje.

bea

Najwyraźniej mamy różne poczucie estetyki, bo ja osobiście w płycie CD nic nie widzę pięknego. Nawet/szczególnie (proszę wybrać to co bardziej odpowiada) gdy sobie

wisi i dynda w samochodzie koło lusterka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

ja osobiście w płycie CD nic nie widzę pięknego.

 

a i w odtwarzaczach CD też nie ma tej magii kręcącej się płyty gramofonowej i lekko falującego ramienia, czy obracających się szpul magnetofonu i analogowych wskaźników wychyłowych.

już przy kasecie magnetofonowej nie było najlepiej, ale odtwarzacze CD zupełnie zabiły ten cały romantyzm - no bo co, płyta CD do szufladki i zostaje nam tylko Numer utworu i Czas.

i jeszcze ta bezduszna obsługa topornymi klawiszami...

 

 

a przy plikach to wszystko, za sprawą nowoczesnej technologii, wróciło jak za dotknięciem magicznej różdżki.

mamy kolorową Okładkę, Analogowe wskaźniki wychyłowe i obsługujemy to wszystko lekkim Dotykiem - szukając płyty do posłuchania, czuję się jakbym przeglądał półkę z płytami właśnie :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozumiem z waszych wypowiedzi,cofacie sie do tylu,pliki wchodza i DAC, to normalna zmiana, tak jak to odbywalo sie kiedys,co w tym dziwnego?pomacaj sobie dziewczyne!zapomnij o glaskaniu plyt CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

Nic nie rozumiem z waszych wypowiedzi,cofacie sie do tylu,pliki wchodza i DAC, to normalna zmiana, tak jak to odbywalo sie kiedys,co w tym dziwnego?pomacaj sobie dziewczyne!zapomnij o glaskaniu plyt CD.

 

a teraz przeczytaj co napisałeś i spróbuj to zrozumieć ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie znowu muszę prostować. Niczego nie trzeba przerabiać z 16 do 24 bitów. Każde nagranie świata, poza nielicznymi wyjątkami zostało w studio zarejestrowane 24 bitowo. na początku lat 80-tych próbowano nagrywać w 16 bitach, ale nie dało się tego słuchać, więc rynek profesjonalny (studyjny) przeszedł na hires już dziesiątki lat temu. Problem tylko z udostępnieniem tych nagrań w wersji hires. Plus oczywiście nowy mastery hires nagrań które istnieją jako analogowe.Nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie przerabiał starych wydań CD na pliki hires, należy po prostu od nowa zdigitalizować stare analogowe taśmy i tak się dzieje. Stąd przecież taka popularność audiofilskich płyt DVDAUDIO - prawie co parę dni premiera.

 

Ale bzdury...., brak znajomości historii na temat rejestracji analogowej i cyfrowej....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

TA-E80ES | TA-N55ES MKIII | SS-G3 | CDP-X77ES | TC-K730ES | TC-K990ES | TC-765 | DTC-60ES | PCM-501ES | ST-S770ES | DENON DP-47F + AT AT33EV MC | JVC BR-7000ERA | PIONEER CT-9R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn w swoich ripnasach zgrywa płyty w takim formacie jak są nagrane. Jeżeli płyta jest nagrana w 16/44.1 to plik wynikowy we flackach też jest 16/44.1. I nie ma sensu nagrywać go w np. 24/96. I dalej jeżeli mamy płytę np. xrcd to ripuje ją w tej samej konfiguracji np w 20 bitach.

nie sądzę że masterowanie płyt cd do 24/192 przynosi poważną zmianę na plus w odsłuchu.

Ciekaw jestem jak robione są masteringi starych nagrań z taśm matek dostępnych później np na hdtracks. Porównywałem np. Płytę REM dostępną w 24/192 z cd które posiadam. Różnica jest w każdym aspekcie. Ale czy aż tak znaczna?

Mam nadzieję że pliki staną się bardziej dostępne. I chyba coś drgnęło w tym kierunku.

Na hdtracks płyta lany del rey ukazała się krótko po premierze na cd.

i tak ma być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cofacie sie do tylu ...

 

Wypraszam sobie - ja " cofam się do przodu" i po zasmakowaniu 24/96 nic już nie sprawi abym miał " cofać się do tyłu" . :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale bzdury...., brak znajomości historii na temat rejestracji analogowej i cyfrowej....

A czego konkretnie nie rozumiesz ? Przecież wałkowałem ten temat juz wielokrotnie, trochę chęci, masz internet, książki, media- posłuchaj, poczytaj i po sprawie.

 

Beatko- nikt Ci nie mówi żebyś się przesiadała z płyt CD na pliki. Jeśli tak lubisz fizyczne nośniki. to właśnie dla takich ortodoksyjnych audiofilów jak Ty wynaleziono płyty SACD, ostatnio tak popularne i masowo wydawane DVDAUDIO czy najnowsze BluRay Pure Audio. Chodzi tylko o to że my tu na forum audiofilskim szukamy możliwie najwyższej jakośći, stąd potrzeba zamiany starodawnej 16 bitowej płyty CD plikami 24 bitowymi lub właśnie audiofilskimi płytami typu SACD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.