Skocz do zawartości
IGNORED

Redaktor naczelny Audio-Video już nie używa odtwarzacza CD !


TUX

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie jak sobie wybierzesz nuty to i zagrają Ci znakomicie; wbrew pozorom zdolnych także młodych muzyków jest u nas sporo. Proponuję Pasję JPE Bacha zespół już ją przećwiczył swego czasu i powinna wypaść bosko!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jest sprawa prosta,co jest na uzytek wlasny, czy sciaganie,przegrywanie itd. za darmo nawet , obojetnie skad ,nie jest zadnym przestepstwem,tak jak posiadanie uzywek z tego co wiem w niewielkich ilosciach dla siebie,ale zarabianie wielkiego szmalu na tym to juz proceder.Panowie wina nie lezy po stronie osob sciagajacych, tylko chytrych firm chcacych zarobic za duzo,dzieki pirackim stronom dojdzie do tego ze w koncu ustala na swiecie takie ceny ze wszyscy zaplaca za kazdy plik wysokiej rodzielczosci z przyjemnoscia i dlatego jak najbardziej pochwalam tz."piratow" bede im dziekowal do momentu az doczekam sie tych normalnych cen!

 

Sprawa jest prosta bo nic nie rozumiesz - jak zaczniesz nad tym myśleć to taka prosta już nie będzie :-)

Tak jest ze wszystkim.

Z używkami również - nie jest dozwolone posiadanie narkotyków w niewielkich ilościach na własny użytek - nie w Polsce.

 

Twoje rozumowanie dot. piratów jest kompletnie nielogiczne - muzyka to biznes - to że piraci okradają wytwórnie i artystów nie spowoduje obniżenia cen.

A już kibicowanie piratom to kompletny absurd - tak jak byś kibicował złodziejom samochodów do momentu aż osiągną normalne ceny.

 

Dla mnie to całe ściąganie muzyki z internetu to jakieś totalne nieporozumienie i niestety jest to bardzo popularne.

Ludzie teraz muszą mieć wszystko - bez względu na konsekwencje.

Przecież nie trzeba posiadać 5000 tytułów - równie dobrze możesz mieć 10x mniej ale muzyki którą naprawdę chcesz mieć a nie takiej którą można było za darmo ściągnąć z netu.

Jeśli do tego takie głupoty wypisuje ktoś kto jest audiofilem/melomanem - to jest czysta hipokryzja.

To jak byś chciał być golfistą ale grał tylko u siebie na działce kradzionymi piłeczkami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja to się zastanawiam kto "polewa" panu il Dottore??

bo jak czytam jego recenzje lekko pomijające niektóre fakty, wypociny o "super przejrzystym" jak to pisze sprzęcie opartym na lampowej Havanie, Sugdenie a21, kablach Nordosta i Concertino, zmiażdżonym referencyjnym Meridianie przez laptopa, licznych odsłuchach oraz minach panów w Cloney w Blackrock, historyjkach o fryzjerach, wakacjach na wysepkach a następnie o jego legalnych działaniach ...

Pan się ogarnie !!!

 

Tyle, że to akurat prawda, w przeciwieństwie do wypocin o rzekomych przewagach odtwarzaczy za 10 tys euro i więcej nad combem: komputer/konwerter/DAC.

A więcej panu powiem: nawet kable cyfrowe za 1000 euro nie są potrzebne, aby to niebiańsko grało. :)

Jeśli inwestowanie dziesiątek tysięcy euro w zestaw który nie zagra lepiej, niż ten za kilka tysięcy (bo "swoje" niestety trzeba wydać), poprawia w jakimś stopniu pańskie samopoczucie i podwyższa postrzeganą własną wartość - to życzę dalszych sukcesów na tej niełatwej drodze.

U mnie natomiast szacunek mają ludzie, którzy taki zestaw sobie zbudują sami, lub wynajdą na rynku wtórnym za ułamek ceny sklepowej, umiejętnie dobierając elementy.

A za zaoszczędzone pieniądze można zwiedzać wspomniane wyżej wysepki. I modlić się by nie spotkać tam Polaków, którzy mają tę ciekawą właściwość, że zohydzą wszystko, co piękne i cenne w życiu.

Pan jest łaskaw robić sobie jaja z Sugdena A21a, podczas gdy Roy Johnson w korespondencji ze mną GRATULUJE mi tego wzmacniacza i ubolewa, że Sugdeny są tak mało popularne w USA.

Pan szanowny nawet nie wie, kto to jest Roy Johnson. Bo niby skąd pan ma to wiedzieć, zaskorupiony w ciasnym światku własnych poglądów i niezłomnych przekonań? Otóż Roy Johnson to najlepszy na świecie projektant zwrotnic I rzędu i konstruktor kolumn ze ścisłej światowej czołówki. Człowiek, którego wiedzy praktycznej i teoretycznej, doświadczenia i sukcesów w audio pan nie posiada nawet ułamka. I takiemu człowiekowi Sugden się podoba a panu nie... to komu ja mam wierzyć?

Temu, za którym stoją lata doświadczenia, nauki i sukcesów, czy gościowi, który guzik w życiu osiągnął ale za to lubi sobie popisać kretyńskie i protekcjonalne teksty na temat o którym ma pojęcie, niczym krowa o gwiazdach?

 

Polewają ci co nie mogą przekroczyć pewnej granicy pieniężnej.

Jeśli zjawia się facet i twierdzi, że klocek za 800$ bije wszystkie inne klocki za grube tysiące dolarów, a ty akurat chcesz przyoszczędzić no to łykasz taką historię bez popitki :-)

 

Sprawdzałeś, żeś taki pewny siebie? Bo ja sprawdzałem. "Tymi ręcami". Żałuj, że tam wtedy nie byłeś - tyle powiem.

Fajnie jest być świadkiem obalania mitów.

 

Nic dodać nic ująć... beznadziejny przypadek.

 

Ale nie przejmuj się tak, koleś. Może na twój problem są jakieś tabletki...

 

Może być też tak że ktoś jest nie osłuchany i nie wie co to jest dobry dźwięk.Dla takiej osoby dobrze grający pięknymi barwami sprzęt High End będzie gorszy niż walący po uszach wysokimi i basami sprzęt samochodowy czy jakiś laptop. Wiele osób nie obeznanych z topowym, wypełnionym, barwnym dźwiękiem sądzi że lepsze granie to takie które ma więcej wysokich i więcej basu!! Wtedy taka osoba całkiem szczerze może wierzyć w to że jej system jest lepszy ale tak nie jest tylko że on nie zdaje sobie z tego sprawy.

 

Absolutnie się zgadzam! Trzeba zdawać sobie sprawę, czym jest OBIEKTYWNIE dobry dźwięk. W skrócie - trzeba znać swój ideał dźwięku i do niego dążyć poprzez rozsądny upgrade systemu. Dobry dźwięk z różnych zestawów może różnić się w niuansach - nie ma bowiem 2 urządzeń grających tak samo, ale pewne pryncypia muszą być zachowane.

 

 

Do dźwięku High End trzeba dorosnąć.Sam też kiedyś musiałem do tego dojrzeć więc rozumiem że ktoś nie ma pojęcia o co chodzi.

To wymaga jednak słuchania i obcowania z dobrymi systemami a tu wiele osób nie ma takiej możliwości więc nawet nie mają szans na poznanie prawdziwego, naturalnego brzmienia.

 

 

I znów masz 100% racji. Smutne są Twoje konstatacje, lecz prawdziwe.

 

Być może ten kolega z laptopem i jak sądzę niskim modele Nordosta właśnie zalicza się do takiej grupy a wtedy wcale nie dziwi mnie że bardziej podoba mu się jego laptopowy system.

Kable Nordosta znam dobrze łącznie z najdroższym Odinem. Te niskie modele są suche, chude i brak im barw.Faktycznie są szybkie i szczegółowe ale to nie jest dobry, high endowy dźwięk.

 

No tak, masz problem z kablami... ;)

Cóż - ja koło Odina nawet nie stałem (gdzieżbym śmiał!) ale moje podejście do kabli jest dużo mniej restrykcyjne. Otóż - wyobraź to sobie! - dopuszczam w moim systemie do użytku kable w cenie (o zgrozo!) poniżej 1000 euro! Grubo poniżej, bo za komplet White Lightning zapłaciłem 400€, o ile pamiętam.

Doceniam rolę kabli analogowych w systemie i wyraźnie słyszę różnice. Ważną częścią ostatniego Dublin Audio Meeting było porównywanie kabli głośnikowych i interkonektów.

Odina tam nie było. I nikt jakoś z tego powodu tępą żyletką się nie chlastał.

Nie ryzykuj opisu brzmienia kabli, koło których nigdy nawet nie stałeś. Jak na razie, to autorem JEDYNEJ polskiej recenzji White Ligtning jestem ja.

I ja mogę coś o tym kablu powiedzieć. Ty opowiadaj o wszechmocnym Odinie.

 

 

Skoro kolega zachwyca się takimi połączeniami to można przypuszczać że właśnie zalicza się do grupy osób nie znających brzmienia High end bo posłuchanie gdzieś 2h to nie jest osłuchanie się.Na to potrzeba tysięcy godzin.

 

Kolega ma ten feler, że jest daleki od zachwycania się kablami w ogóle. Kolega natomiast zachwyca się dźwiękiem.

I kolega zapewnia, że dźwięk z zestawu połączonego Nordostem White Lightning ów zachwyt jest w stanie wywołać.

Protekcjonalne pitolenie nie robi na koledze najmniejszego wrażenia, bo kolega wyrósł już z wiary w bajki.

Kolega wierzy w to co widzi, czego dotknie i czego posłucha. Koledze nie chce się szukać lepszego kabla na obecnym etapie, gdyż kolega wierzy, że wymiana kolumn przyniesie mu nieporównywalnie większy zysk soniczny. Szczególnie po ostatnich przygodach kolegi z kolumnami PMC w cenie od 1000 do 4400 funciaków.

Kolega najchętniej by połączył swój sprzęt drutem od lampki nocnej za 2 złote/metr. NIestety - drut od lampki nocnej nie gra tak dobrze, jak droższe kable i kolega jest zmuszony ponosić wydatki na okablowanie. Ale cóż - takie zycie.

Opisywany wyżej dźwięk tanich Nordostów - suchy, chudy i bezbarwny - to dźwięk tanich Nordostów podpiętych to tak grającego sprzętu.

Zmień sprzęt na lepszy, wówczas nawet tani Nordost wystarczy do wywołania opadu szczęki.

Te kable mają to do siebie, że są bezlitosne dla zestawu, gdyż "grają"... dokładnie tak, jak ów zestaw. Niczego nie dodają. I jeśli grają chudo to dlatego, że wzmacniaczyk niestety chudzieńki. I źródełko ma kłopot z barwą i wypełnieniem... Niezależnie od ceny rzeczonych hajendów... przykro mi.

Ja też nie lubiłem Nordostów i Siltechów. Wtedy, kiedy nie miałem odpowiedniego do ich przejrzystości sprzętu.

Teraz - nie widzę alternatywy.

A jeśli ów Odin wszechmocny okaże się koniecznym dalszym krokiem do poprawy brzmienia - to spokojna Waszeci kalarepa. Nie zawaham się! :)

Ale jeśli okaże się kolejną wydmuszką to wykpię go publicznie i bezlitośnie, bo choć lubię Nordosta, to nikt mi tu kitu wciskał nie będzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz problem bo jak widzę nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

Gdybyś uważnie czytał wcześniejsze moje wpisy to widziałbyś iż tak samo uważam że od kabli dużo ważniejsza jest

akustyka, kolumny i wzmacniacz i w to należy inwestować jeśli są na to środki i jest wola poprawy.

 

Jeśli chodzi o Nordosta to też nie czytałeś moich wpisów bo nawet mam jeden IC Frey i na swoją klasę jest całkiem dobry a Odin to największe rozczarowanie kablarskie ostatnich lat i gra na poziomie 10x tańszych kabli.

Akurat w kwestii kabli to chyba wiem o nich nieco wiecej od ciebie bo przerzuciłem wiele topowych modeli których nawet na oczy nie widziałeś.

Sam też byłem kiedyś zakochany w Nordoście ale wraz z osłuchaniem zrozumiałem że te kable są niezłe tylko do ciemnych, zmulonych systemów.

Jeśli ty zachwycasz się niskim Nordostem i twierdzisz że pokazuje piękne barwy to dowodzi że nie miałeś za wiele wspólnego z high endem i barwnym dźwiękiem ale jak słusznie zauważasz każdy ma swój ulubiony wzorzec dźwięku i ma prawo do niego dążyć.

Etap opadania szczęki to już mam za sobą i raczej z niego wyrosłem a jeśli twierdzisz że wzmacniacze które testowlem jak topowe Ayre, Vitusy, Spectrale, Krelle czy Burmestery są cieniutkie i "chudzieńkie" to cóż...pozostaje mi to tylko przemilczeć z lekko ironicznym uśmiechem.

 

Reasumujac jeśli masz aż tak wielki problem ze słuchaniem tego co mówią inni i ze zrozumieniem tego to mam poważne wątpliwości czy ty faktycznie jesteś lekarzem?! Lekarz stawiając diagnozę musi umieć wsłuchać się w pacjenta i rozumieć to co on mu przekazuje czasem różnymi słowami. Przy twoim sposobie postrzegania i analizowania nie możesz być lekarzem!

A jeśli jakimś przypadkiem tak się stało to jest to straszne!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że to akurat prawda, w przeciwieństwie do wypocin o rzekomych przewagach odtwarzaczy za 10 tys euro i więcej nad combem: komputer/konwerter/DAC.

pleciesz Kolego takie banialuki,że nie da się tego czytać!Mój cd-ek,kosztujący ułamek kwoty którą wymieniłeś okazał się lepszy od 3różnych zestawów computer-audio opartych o dac-i obcmokane w recenzjach,wyposażonych w najnowsze wodotryski software.Nawet jako transport okazał się lepszy od tych wszystkich wynalazków.Żebyś się nie czuł pokrzywdzony-Havana do Audio Note ma jeszcze daleką drogę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie się śmiać chciało czytając wywody Pana Redaktora. Co mi do tego, że on "odpala płytkę, aby się napęd nie popsuł", albo, że pięknie się słucha Tori Amos z FLAC...? Dwa numery z rzędu podejmował temat... Ja akurat takiej rewolucji na razie nie widzę, może za kilka lat owszem. Na chwilę obecną żaden (duży) polski sklep nie oferuje plików FLAC nie mówiąc już o Hi-Res, Amazony sprzedają tylko mp3. Nie kwestionuje postępu, ale w większości jest on wymuszony i wciskany na siłę, "bo to teraz jest modne" albo importerzy szukają nowego zarobku. W innych dziedzinach też nam wciskają "nieunikniony" postęp, np. smartfony... Ja na razie dziękuję!

P.S.: Przepraszam, że tak mało Hi-End... ;-)

Moze znasz - albo ktorys z kolegow - legalny sposob kupowania plikow na HDtracks?

pzdr

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że to akurat prawda, w przeciwieństwie do wypocin o rzekomych przewagach odtwarzaczy za 10 tys euro i więcej nad combem: komputer/konwerter/DAC.

A więcej panu powiem: nawet kable cyfrowe za 1000 euro nie są potrzebne, aby to niebiańsko grało. :)

Jeśli inwestowanie dziesiątek tysięcy euro w zestaw który nie zagra lepiej, niż ten za kilka tysięcy (bo "swoje" niestety trzeba wydać), poprawia w jakimś stopniu pańskie samopoczucie i podwyższa postrzeganą własną wartość - to życzę dalszych sukcesów na tej niełatwej drodze.

U mnie natomiast szacunek mają ludzie, którzy taki zestaw sobie zbudują sami, lub wynajdą na rynku wtórnym za ułamek ceny sklepowej, umiejętnie dobierając elementy.

A za zaoszczędzone pieniądze można zwiedzać wspomniane wyżej wysepki. I modlić się by nie spotkać tam Polaków, którzy mają tę ciekawą właściwość, że zohydzą wszystko, co piękne i cenne w życiu.

Pan jest łaskaw robić sobie jaja z Sugdena A21a, podczas gdy Roy Johnson w korespondencji ze mną GRATULUJE mi tego wzmacniacza i ubolewa, że Sugdeny są tak mało popularne w USA.

Pan szanowny nawet nie wie, kto to jest Roy Johnson. Bo niby skąd pan ma to wiedzieć, zaskorupiony w ciasnym światku własnych poglądów i niezłomnych przekonań? Otóż Roy Johnson to najlepszy na świecie projektant zwrotnic I rzędu i konstruktor kolumn ze ścisłej światowej czołówki. Człowiek, którego wiedzy praktycznej i teoretycznej, doświadczenia i sukcesów w audio pan nie posiada nawet ułamka. I takiemu człowiekowi Sugden się podoba a panu nie... to komu ja mam wierzyć?

Temu, za którym stoją lata doświadczenia, nauki i sukcesów, czy gościowi, który guzik w życiu osiągnął ale za to lubi sobie popisać kretyńskie i protekcjonalne teksty na temat o którym ma pojęcie, niczym krowa o gwiazdach?

 

 

il Dottore drogi Panie,

 

po kolei...

 

nie rozmowa tu o kablach poprawiających samopoczucie, nie wiem w ogóle skąd taka uwaga do mnie - ja gram na kablach taniutkich, lecz starannie dobranych.

 

twoje korespondencje z Royem Johnsonem upewniające w słusznym wyborze proszę sobie zachować dla siebie bo tu nikt po tym kogo znasz lub z kim korespondujesz oceniał cie nie będzie,

Sugdena a21 miałem u siebie w domu przez chwile więc wiem jak gra i nic o nim więcej mi nie powiesz niż już wiem z własnego doświadczenia - nigdzie nie napisałem, że a21 mi się nie podoba, imho Sugden sobie gra fajnie jak na pieniądze jaki trzeba za niego zapłacić ale nie jest to koniec świata ! wspominanie o nim w zakładce hi-end jest moim zdaniem lekkim nadużyciem.

 

Co ja w życiu osiągnąłem, o czym mam pojecie a o czym nie - nie tobie oceniać więc wycieczki osobiste odstaw na bok i jeżeli już chcesz mnie oceniać to jedynie na podstawie moich wpisów a nie swoich wydumań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pleciesz Kolego takie banialuki,że nie da się tego czytać!Mój cd-ek,kosztujący ułamek kwoty którą wymieniłeś okazał się lepszy od 3różnych zestawów computer-audio opartych o dac-i obcmokane w recenzjach,wyposażonych w najnowsze wodotryski software.Nawet jako transport okazał się lepszy od tych wszystkich wynalazków.Żebyś się nie czuł pokrzywdzony-Havana do Audio Note ma jeszcze daleką drogę.

 

No Kolego, pozwalam sobie być odmiennego zdania... akurat gościu w jednej recenzji Havany - facet, który w rok przerzuca więcej sprzętu niż Kolega widział w życiu, napisał, że Havana to taki Audio Note, tylko... bardziej wyrafinowany. :)

I znów: komu mam wierzyć? Fachowcom czy forumowym bajkopisarzom? :)

A CD-ka gratuluję. Poważnie! Bo to wielka sztuka dla optycznego napędu zagrać chociaż dorównując poziomem do PC-Audio.

A już przewyższyć? Hohoho... jaki to player jeśli można wiedzieć?

 

twoje korespondencje z Royem Johnsonem upewniające w słusznym wyborze proszę sobie zachować dla siebie bo tu nikt po tym kogo znasz lub z kim korespondujesz oceniał cie nie będzie,

 

Tiaaaaa... moja korespondencja z RJ dotyczy akurat nieco innych zagadnień. Sugden wypłynął niejako na marginesie, ale może właśnie dlatego RJ uznał mnie za człowieka, z którym warto wymienić poglądy.

Dyskutujemy sobie o zwrotnicach I rzędu i o zagadnieniu koherencji czasowej.

Ciekawskim dodam, że RJ poddaje krytyce działalność Franco Serblina w tym względzie, nie potrafi jednak uzasadnić, jakim cudem Sonusy (teoretycznie zaprojektowane nieprawidłowo) grają tak doskonale. Mowa o modelach ze zwrotnicą I rzędu.

RJ kładzie to na karb doskonałych obudów i... szczęścia, lub morderczych testów odsłuchowych, bo jego zdaniem Sonusy grać porządnie nie mają prawa z teoretycznego punktu widzenia. :)

RJ przeanalizował budowę zalanych silikonem zwrotnic każdego ważnego modelu SF i upiera się, że to nie może dobrze zagrać.

A jednak gra! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jamówię

(Konto usunięte)

z lekka qrw..jacy jest Twój protekcjonalny ton mentora

 

masz taką nutkę kaznodziei od urodzenia czy wyrobiłeś ją sobie po tysiącach godzin spędzonych na odsłuchach high end :D:D

 

A nie wiem czy czytałeś jaki ważki argument padł w wykonaniu pana zawodowca,on miał PIERWSZY w Polsce plazmę 65 cali jak Stefan Siara Siarzewski,tylko w tym wypadku pistolecik jest na wodę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty masz problem bo jak widzę nie umiesz czytać ze zrozumieniem.

Gdybyś uważnie czytał wcześniejsze moje wpisy to widziałbyś iż tak samo uważam że od kabli dużo ważniejsza jest

akustyka, kolumny i wzmacniacz i w to należy inwestować jeśli są na to środki i jest wola poprawy.

 

I znów zgadzam się w 100%.

Natomiast sorry buddy, ale nie należysz akurat do osób, których wszystkie posty śledzę z tchem zapartym... Wybacz, ale na to trzeba sobie zapracować!

 

 

Jeśli chodzi o Nordosta to też nie czytałeś moich wpisów bo nawet mam jeden IC Frey i na swoją klasę jest całkiem dobry a Odin to największe rozczarowanie kablarskie ostatnich lat i gra na poziomie 10x tańszych kabli.

 

No popatrz, popatrz! To dobrze, że nie kupiłem!

 

 

Akurat w kwestii kabli to chyba wiem o nich nieco wiecej od ciebie bo przerzuciłem wiele topowych modeli których nawet na oczy nie widziałeś.

Sam też byłem kiedyś zakochany w Nordoście ale wraz z osłuchaniem zrozumiałem że te kable są niezłe tylko do ciemnych, zmulonych systemów.

 

Nie widziałem i więcej ci powiem: nawet nie zamierzam oglądać! :) Kable dobiera się do systemu a nie 'przerzuca".

I jak coś raz mi zagra to nie marnuję swojego czasu na "przerzucanie". Wolę przerzucać utwory na płytach.

Co do twojego "osłuchania" to mam bardzo poważne wątpliwości.

Co to za "osłuchany" audiofil, który nie ma pojęcia o Quadach ESL? Podstawowe braki w edukacji!

Nazywasz mój system "ciemnym i zmulonym"? Znowu jak kulą w płot... Kolejny raz dajesz do zrozumienia, że nie jesteś poważnym partnerem do dyskusji o dobrym dźwięku.

 

 

 

Jeśli ty zachwycasz się niskim Nordostem i twierdzisz że pokazuje piękne barwy to dowodzi że nie miałeś za wiele wspólnego z high endem i barwnym dźwiękiem ale jak słusznie zauważasz każdy ma swój ulubiony wzorzec dźwięku i ma prawo do niego dążyć.

Etap opadania szczęki to już mam za sobą i raczej z niego wyrosłem a jeśli twierdzisz że wzmacniacze które testowlem jak topowe Ayre, Vitusy, Spectrale, Krelle czy Burmestery są cieniutkie i "chudzieńkie" to cóż...pozostaje mi to tylko przemilczeć z lekko ironicznym uśmiechem.

 

 

Masz rację - lepiej, żebyś milczał... Widzisz, ja w przeciwieńswie do ciebie nie mam zwyczaju padać na kolana przed klockami.

Dla mnie to tylko klocki. Z górą 20 lat doświadczenia w Hi-Fi nauczyło mnie jednego: W KAŻDEJ KLASIE CENOWEJ znajdziesz urządzenia grające wybitnie, średnio i syfiaście. W skali bezwzględnej.

Sama etykietka "hajendu" i plakietka z nazwą producenta jest g*** warta jeśli nie stoi za nią doskonały dźwięk.

I co chcesz mi powiedzieć? "Słuchałem Vitusa i Burmestera i Bóg wie jeszcze czego, więc na kolana, kmiocie?" Jakoś mnie to nie rusza, ja też słuchałem i także tym producentom zdarzają się żenujące wpadki.

W jednym sklepie u Cloneya jest więcej tych twoich hajendów niż Polska widziała. Cloney jest na 'ty" z p. Lavardinem i dzięki temu słuchałem IT-15 zanim JAKAKOLWIEK recenzja czy nawet INFORMACJA O ISTNIENIU tego sprzętu ukazała się w necie. Masz taki przywilej? Ja mam. Więc z czym do ludzi?

 

 

 

Reasumujac jeśli masz aż tak wielki problem ze słuchaniem tego co mówią inni i ze zrozumieniem tego to mam poważne wątpliwości czy ty faktycznie jesteś lekarzem?! Lekarz stawiając diagnozę musi umieć wsłuchać się w pacjenta i rozumieć to co on mu przekazuje czasem różnymi słowami. Przy twoim sposobie postrzegania i analizowania nie możesz być lekarzem!

A jeśli jakimś przypadkiem tak się stało to jest to straszne!

 

 

Tak się znasz na medycynie, jak na sprzęcie grającym, więc proszę cię - skończ z wypowiadaniem się w sprawach o których nie masz najmniejszego pojęcia. Tak jest zdrowiej, buddy.

 

A nie wiem czy czytałeś jaki ważki argument padł w wykonaniu pana zawodowca,on miał PIERWSZY w Polsce plazmę 65 cali jak Stefan Siara Siarzewski,tylko w tym wypadku pistolecik jest na wodę

 

Żartujesz! :) No niezłe jaja! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów: komu mam wierzyć? Fachowcom czy forumowym bajkopisarzom? :)

twoje własne doświadczenia są bardzo mizerne-podpierasz się tylko cudzymi opiniami(i wizytami w sklepie,gdzie słyszysz tylko to co pozwolą ci usłyszeć).To wyrafinowanie Havany polega na tym,że wtykasz 1!! nie-mierzoną lampę i rozwodzisz się nad zmianami?A zastanowiłeś się dlaczego tam jest tylko jedna lampa?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

twoje własne doświadczenia są bardzo mizerne-podpierasz się tylko cudzymi opiniami(i wizytami w sklepie,gdzie słyszysz tylko to co pozwolą ci usłyszeć).To wyrafinowanie Havany polega na tym,że wtykasz 1!! nie-mierzoną lampę i rozwodzisz się nad zmianami?A zastanowiłeś się dlaczego tam jest tylko jedna lampa?

A co sie będzie biedak zastanawiał, jeszcze coś zrozumie. A tak to ma sr** end w przystępnej cenie i wszystko wie najlepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak się znasz na medycynie, jak na sprzęcie grającym,

 

 

 

No cóż nasz naród na szczęście zna się na medycynie doświadczył jej na własnej skórze "ciekawiej" jest podobno w Kanadzie ;)

 

Tak ze koledzy wyluzujcie, zmieńcie przychodnie i będzie dobrze; do czasu :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1336120476[/url'>' post='

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów nic nie zrozumiałeś. Nie napisałem że miałem pierwszy w Polsce 65 cali tylko jeden z pierwszych 65 calowych Sharpów.

65 calowe Plazmy były znacznie wcześniej a Sharp to był LCD ale skąd ty miałbyś to wiedzieć. Jak zwykle brak wiedzy i nie merytoryczne zarzuty.

Poza tym o TV rozmawialiśmy w kwestii wagi i faktu że kolejne modele są coraz lżejsze.

Ale zawistnik musiał się wtrącić nie proszony bo jak zawsze żal mu dupę ściska.

 

Moja ciotka kupowała skarpetki tylko! w Safeway to tyle na temat :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż Roy Johnson to najlepszy na świecie projektant zwrotnic I rzędu i konstruktor kolumn ze ścisłej światowej czołówki.

Podaj link do wyników z mistrzostw albo Olimpiady.

 

I znów: komu mam wierzyć? Fachowcom czy forumowym bajkopisarzom? :)

Proponowałbym zaufać sobie chociaż w twoim przypadku i tak wychodzi na forumowego bajkopisarza :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podaj link do wyników z mistrzostw albo Olimpiady.

 

 

Proponowałbym zaufać sobie chociaż w twoim przypadku i tak wychodzi na forumowego bajkopisarza :).

 

Dokładnie tak jak napisałeś.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie,

 

Dla rozladowania atmosfery i nieco bardziej na temat oto ostatnie doniesienia od naszego specjalnego wyslannika do Monachium ( czylia Elba):

 

Some news from Munich.

 

I have spoken today with Charles Kim from Aurender, and he gave me some important info.

 

The top of the range Aurender W10 is almost ready. It will feature Dual AES and SPDIF outputs, USB audio out plus Wordclock input. The W10 will be compatible with any clock able to generate 44.1 and 48kHz Wordclock signals, but will come with the RS 232 able that will allow it to control dCS clocks (for sample rate change). The W10 was displayed in a A10 chassis, but it is to receive a different, even more upmarket chassis to reflect its $15k price tag (ough !).

 

The USB only Aurender should be out in 6 months time. No price is set yet. They said I may cost the same as the A10 - which would be a pity. The USB only model will have a higher specs USB audio out than the one used in A10.

 

pzdr

marslo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe tylko cena w Polsce mało realna na sprzedaż więcej niż kilku sztuk bo to będzie ok 60 000 zł ale sprzęt może okazać się bardzo zacny.

W Monachium jest też premiera nowego DS Playera szacownej firmy Audio Aero.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem ze redaktor naczelny nie używa już starowinkiego przemysłowego RS 232 nawet do drukarki; co Wy na to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe tylko cena w Polsce mało realna na sprzedaż więcej niż kilku sztuk bo to będzie ok 60 000 zł ale sprzęt może okazać się bardzo zacny.

W Monachium jest też premiera nowego DS Playera szacownej firmy Audio Aero.

Tak , Sly, "zapodalem" to juz nieco wyzej, ale dyskusja byla goraca....:)

marslo

W Monachium AudioAero wystawi wlasny hiendowy serwer muzyczny, bedzie tez tam nasz Marcin GPS ze swoim serwem i Jplayem na stoisku Kaiser Audio.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Konto w trakcie usuwania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1!! nie-mierzoną lampę i rozwodzisz się nad zmianami?A zastanowiłeś się dlaczego tam jest tylko jedna lampa?

 

Ależ mierzoną! Jaja sobie robisz? Mam dane z pomiarów akurat tego egzemplarza. Kupowałem w USA od poważnego sprzedawcy.

I znów jak kulą w płot, biedaku...

I - tak zastanowiłem się dlaczego jest tam tylko jedna lampa.

Odpowiedź: żeby głupi miał zagadkę! :)

No to pochwal się w końcu, jakiż to CD-player tak wykańcza PC-Audio? :)

Nie daj się prosić! :)

 

I znów nic nie zrozumiałeś. Nie napisałem że miałem pierwszy w Polsce 65 cali tylko jeden z pierwszych 65 calowych Sharpów.

65 calowe Plazmy były znacznie wcześniej a Sharp to był LCD ale skąd ty miałbyś to wiedzieć. Jak zwykle brak wiedzy i nie merytoryczne zarzuty.

 

Pal diabli typ wyświetlacza, ale poważnie to taki sam, jak miał Siara? :)

 

Poza tym o TV rozmawialiśmy w kwestii wagi i faktu że kolejne modele są coraz lżejsze.

Ale zawistnik musiał się wtrącić nie proszony bo jak zawsze żal mu dupę ściska.

 

Naprawdę sądzisz, że ktokolwiek przy zdrowych zmysłach będzie się jarał 65-calowym... LCD? :)

 

A co sie będzie biedak zastanawiał, jeszcze coś zrozumie. A tak to ma sr** end w przystępnej cenie i wszystko wie najlepiej...

 

W twoim przypadku brak rzeczowych argumentów idzie w parze z brakiem kultury. Sorry ale na poziom rynsztoka mnie nie zepchniesz, koleś.

Sam tam sobie mieszkaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sądziłem że kogoś może zajarać 65 calowy TV więc na luziku rozmawialiśmy o ciężarze takich sprzętów ale skoro użytkownik "jamówie bo żal mi dupę ściska" wtrącił się to wygląda na to że kogoś może to jeszcze jarać!

Też mnie to dziwi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ależ mierzoną! Jaja sobie robisz? Mam dane z pomiarów akurat tego egzemplarza. Kupowałem w USA od poważnego

a wcześniejsze rosyjskie 6N3p ????przecież przerobiłeś 3lampy w swojej Havanie(słownie trzy)-i doszedłeś do wiekopomnych wniosków.Chcesz mówić o wyrafinowaniu 1sztuki lampy o niewielkim wzmocnieniu-kontra stopień lampowy AN?-to tylko świadczy o znajomości rzeczy! Ładnie kompilujesz cudze opinie-tylko tyle! ZA TO POGARDLIWE ~~biedaku~~mógłbym ci Kolego odpowiedzieć tym samym-tylko do takich pseudo znawców to ja mam stosunek ambiwalentny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6N3P kupowałem od solidnego sprzedawcy lamp z elektroda.pl - też mam pomiary od niego.

Ale 6N3P do Havany polecam tylko fanom dźwięku stereotypowo lampowego.

Cud się nie wydarzył - i "commies smasher" gra po prostu lepiej, dokładnie w zgodności z rekomendacjami Myszy z MDHT Lab.

Jeszcze chciałbym Bendixa gdzieś dopaść... Z czasem dopadnę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ostatnim numerze Audio-Video jest sporo recenzji płyt, jeszcze więce w Audio.

Czy ktoś może się orientuje, ile z tych tytułów można nabyć (i gdzie) w formie plików?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że jest to wątek na inny temat,ale jak czytam o telewizorach i plazmach więc moje pytanie jest na miejscu.Czy ktoś ma kable głośnikowe Argento jeżeli tak,to proszę o kilka zdań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

a tak naprawdę, to okradamy wytwórnie płytowe.

Jak dorośniesz to porozmawiamy poważnie...

 

Przez wiele lat działalność Megaupload była określana jako "legalna", a stała się "nielegalną" w przeddzień otwarcia nowej usługi MegaBOX, której zwolennikami byli artyści, do których to właśnie miała trafiać lwia część dochodów ze sprzedaży utworów, pomijając tym samym wytwórnie.

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/Megaupload_i_Kim_Dotcom_Schmitz_bez_zarzutow_-_bledy_proceduralne.-39730.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może się orientuje, ile z tych tytułów można nabyć (i gdzie) w formie plików?

 

To bedzie zalezec od tego jakie pliki masz na mysli. W przypadku zwyklych plikow .WAV. Wszystkie te tytuly beda dostepne, wlasnie na wspomnianych plytach. Trzeba bedzie je tylko sobie zrzucic na dysk samemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.