Skocz do zawartości
IGNORED

Tonsil Scherzo -ile to warte? jak gra?


Rotor

Rekomendowane odpowiedzi

Kolega ma takie kolumienki w domu (w zasadzie u rodziców) i zalegają bo nie ma nawet miejsca żeby je ustawić. Postanowił je więc sprzedać. Ponoć są w dobrym stanie, jedyne uszkodzenie to jakaś rysa na obudowie z boku. Poza tym sprzęt w pełni sprawny i nie zajeżdżony, bo ten kolega dyskotek nie urządzał :)

Wyszukiwarka niewiele mi pomogła pomóżcie więc Wy!

Jak się mają te kolumny jakościowo na tle innych oraz ile mniej więcej mogą być warte? Wiadomo Tonsil to nie jakiś cud ale ...no właśnie co to jest.

 

Szczegóły z tabliczki znamionowej:

PEAK POWER                      160W

RATED POWER                     100W

IMPEDANCE                       8 om

FREQUENCE RESPONCE      45 - 22 000 Hz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No co! no co! fikasz? przecież nie mówię że mam to podłączone z Technicsem i że świetnie łupie basem tylko informuję że kolega ileś tam lat temu kupił bo kiedyś innych pewnie nie było a teraz chce je sprzedać. Jeszcze ma zamiar dorzuciś jakieś kabelki za które jak mówi sporo zapłacił. Nie mogę się od niego dowiedzieć jakie ale daje je za friko. Nie każdego stać na kolumny nawet za 700 zł więc komuś się pewnie przydadzą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja znam starą ofertę Tonsila, do której należą wspomniane Sechrzo. No cóż, niewątpliwą ich zaletą jest to, że grają. To tyle. Ponoć nowe produkty Tonsila są o niebo lepsze. Nie wiem, nie słuchałem. Scherzo gra jak większość jego braci dźwiękiem stłumionym, wocofanym (to się tyczy zwłaszcza średnicy), niezrównoważonym, z luźnym szwędającym się po kątach basem. Dobre do nagłośnienia większych pomieszczeń, potańcówek, dyskotek. One nie służą do delektowania się muzyką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy mial dawno temu Scherzo model bodajze 300 - 2x20cm bas, chyba 13cm sredniotonowy, jakas kopulka. Gralo to z "wieza" JVC - wiadomo jak - brak niskiego dolu (2x20cm!), wyostrzenia itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Scherzo-200. Wydaje mi się, że były jeszcze drugie - o większej mocy, ale nie pamiętam słabszych, na co wskazywałaby tabliczka znamionowa. Ale do rzeczy. Wysokie w porządku. Niskie bardzo obszerne, za bardzo, ale niektórym się podoba. Niestety średnie są poniżej krytyki - tragedia. Pomimo to można z nimi wytrzymać 9 lat - ja tak zrobiłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rotor - ja kolumny o których mowa widziałem w komisie za ok. 300. Ale były w kiepskim stanie - porysowane bez jednej maskownicy. I wcale nie stały specjalnie długo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.