Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Emotiva Klub
IGNORED

Emotiva klub


omen

Rekomendowane odpowiedzi

Nawiązując jeszcze do interkonektów Emo to mają fajny patent, mianowicie wszystkie są w jednym kolorze, a do nich są dawane kolorowe gumeczki, które zakłada się na wtyk kabla. Są one chyba w 9 kolorach. Ma to tę zaletę, że jak mamy kino i do połączenia 5 czy 7 kanałów to każdy interkonekt możemy oznaczyć innym kolorem. W gąszczu kabli nie ma potem problemu z dojściem co jest co. XLRy mają tak samo.

Jedna rzecz natomiast, która mi się nie podoba to kabel cyfrowy z wierzchu wygląda identycznie jak analogowe, jak się pomyli ciężko rozróżnić.

 

Co do Risto i zamierzonej strategii Emo, że wchodzi z przyzwoitymi produktami w rewelacyjnych cenach, a potem wprowadza coraz droższe to kto wie może coś w tym jest.

 

Będą jaja jak chyba trochę niedoceniane obecnie Emo (już spotkałem się z krytyką na tym forum osób, które tego sprzętu nawet nie widziały na żywo, no ale za tanie i robione w Chinach no to wiadomo, że nie może grać) zacznie ostrą ekspansję tj. reklamę, dystrybucję, XPA-2 (może pod inną nazwą) pojawi się w polsce za 8-12 tys, kilku poetów bajkopisarzy z branży audio ogłosi że to gra na poziomie 2x droższych klocków i ludzie zaczną kupować znacznie drożej i jeszcze zachwalać :) Jakiś tam Frantz czy Elb strzeli jeszcze poemat pochwalny :)

post-2118-0-93433400-1357484755_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej odpustem leci :D

 

Myślałem o malowaniu, ale fajnie by było mieć jeden taki ozdobnik do eksperymentowania, żeby dobrać odpowiednio lakier, mat może pół mat.

No i trzeba pamiętać, że przy malowaniu aluminium trzeba użyć specjalnego podkładu. Podejrzewam, że oni malowali to proszkowo.

 

Dzisiaj patrzyłem jak by to wyglądało bez ozdobników, ale chyba coś brakuje.

 

Ot ciekawostka...;) też ciekawie się prezentuje..

 

post-32512-0-32054800-1357844686_thumb.jpg

 

post-32512-0-97418700-1357844728_thumb.jpg

 

post-32512-0-72315200-1357844753_thumb.jpg

 

post-32512-0-41378700-1357844773_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ciekawie. Te boczki to chyba z drewna. Nie wiem czy zauważyliście, ale z przyciskami power też coś kombinował, chyba je przyciemnił, aczkolwiek zrobił to trochę chlewnie.

Ja to nie wiem co Emo ma za faze z tym podświetleniem, nie trzeba choinki na święta.

 

Widać Emo napędza zacne kolumny. Na internecie znalazłem już kilka drogich sprzętów napędzanych przez XPA.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam Xpa-2 jako koncówkę dwukanałową, usp-1 pre, erc-1 odtwrzacz CD , możesz też spróbować monobloki XPA-1 , Czy jest dobre kwestia gustu. Dla mnie dobre.

Charakterystykę brzmienia w zasadzie 10/10 opisał Omen.

Od siebie dodam że całość klocków zgrywa się doskonale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum Emo jeden gość pytał czemu XSP-1 jest niedostępny, była odpowiedź, że XSP cieszy się dużą popularnością, wkrótce dostaną następny transport, ale praktycznie od razu zostanie rozsprzedany.

 

Czyli XSP ma wzięcie. W sumie to ciekawe bo opinii o nim nie ma jeszcze za wiele, a schodzi na pniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu gość sprzedaje cena chyba nie zła nawet co??

 

http://allegro.pl/emotiva-xda-1-dac-preamp-pilot-nowy-i2953754816.html

 

A proszę mi powiedzieć na dzisiejszy dzień to Emotiva końcówka 7 kanałowa to jest tylko ta?? Jak ta to kiepsko coś , nie ma potężniejszych??

 

http://shop.emotiva.com/collections/amplifiers/products/upa700

 

 

Druga sprawa procesory 7.1 kanałów to te są w ofercie?

 

http://shop.emotiva.com/collections/processors/products/umc200

 

a ta jakoś tak dokładnie nie opisana..i nie wiem czy to procesor.Piękny kloc..:)

 

http://shop.emotiva.com/collections/processors/products/xmc1

 

Proszę mi wytłumaczyć co mozna zrobić z końcówką monofoniczną o taką

 

http://shop.emotiva.com/collections/amplifiers/products/xpa1

 

czyli jak bym się uparł to kino może tak wyglądać że

 

procesor plus to na przód jako końcówka

 

http://shop.emotiva.com/collections/amplifiers/products/xpa3

 

i to na tylne głośniki

 

http://shop.emotiva.com/collections/amplifiers/products/xpa2

 

i to na jeszcze tylne głośniki

 

http://shop.emotiva.com/collections/amplifiers/products/xpa2

 

 

wiem wiem to czyste szaleństwo ale czy tak można co to da??

 

No ale oczywiste jest że tak najwygodniej..;)

http://shop.emotiva.com/collections/amplifiers/products/xpr5

 

szkoda że nie mają w ofercie takiej końcówki 7 kanałowej..;)

 

Proszę mi to ciut wyjaśnić jeśli ma ktoś ochotę...Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena za XDA-1 bardzo przyzwoita. Jeśli chcesz go używać także jako przedwzmacniacz zapytaj sprzedającego jaką skalę głośności ma zamontowaną

 

Jeśli chcesz coś potężnieszego niż UPA na 7 kanałów musisz kupić dwie końcówki XPA-2 i XPA-5.

 

UMC-200 to jedyny aktualnie dostępny procesor kina domowego Emotivy.

 

XMC-1 to procesor wyższej półki Emotivy, nowość jeszcze nie dostępna w sprzedaży.

 

Końcówki monofoniczne potrzeba przynajmniej dwie :)

 

Jeśli chcesz kino domowe to musisz mieć procesor, czyli UMC 200 lub nadchodzący i drogi XMC-1.

Co do końcówek mocy to musisz najpierw określić wymagania względem kina czyli czy 5.1 czy 7.1 oraz jak trudne do napędzenia masz głośniki.

 

Kombinacja 5.1:

XPA-5 lub przy trudniejszych głośnikach XPA-2 (na przód) + XPA-3 (na tył i centralny)

 

7.1

XPA-2 na przód + XPA-5 na resztę.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robertuss a już nie Anthem Statement D2v ? :)

 

to tylko marzenia....ten anthem ,takie sprzęty to tylko dla tych co uciekają właśnie z Francji do Rosji:) od podatku.....

 

jak myślicie ile będzie kosztował po wszystkich opłatach w Polsce ten procesor?

XMC-1

 

Ale kombajn..

 

post-32512-0-56934000-1358578224_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak myślicie ile będzie kosztował po wszystkich opłatach w Polsce ten procesor?

XMC-1

jak myślicie ile będzie kosztował po wszystkich opłatach w Polsce ten procesor?

XMC-1

Trochę tych opłat jest, cło jeśli pamiętam było 4,5% na końcówki i CD i pre, za procek mi naliczyli 2% ale facet w Izbie Celnej miał problem z zakwalifikowaniem odpowiedniej taryfy celnej. Dochodzi przesyłka, jeśli Fed Ex-em to wychodzi troszkę , ja za komplet zapłaciłem 800 dolców, ale to ważyło swoje! Oczywiście płacisz tak że najpierw cena zakupu +przesyłka , od tego razem cło, o potem od kompleciku Vacik 23% :) Ważne też skąd płacisz , jak Ci policzą kurs , no i opłaty za przelew też coś tam wychodzą bo przy przelewie do stanów masz bank beneficjenta i bank korespondent, każdy coś chce swojego. Jak przez agencje to prowizja. Lekko nie jest:) Ale i tak warto.

Swoją droga wydaje mi się że jak wejdą nowe procki xmc-1 to parę umc-1 znajdzie się na rynku wtórnym. Tylko czy warto to trzeba poczekać na opinie na zachodnich forach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powtórzę jeszcze raz, moim zdaniem nie ma co podpalać się na XMC-1 i tak jak napisał Risto poczekać trochę na jakieś opinie.

Procesor, zwłaszcza z tyloma bajerami jakie ma mieć XMC to skomplikowane urządzenie. Sprawa pierwsza jak to będzie grało, sprawa druga jak to będzie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dodam swoje pięć groszy ad XMC-1 :)

 

Czekam na ten procek prawie rok czasu. Dziś z podcastu, który jest na stronie Emotivy można usłyszeć, że XMC-1 prawie jest ukończony. Jak dla mnie to najwcześniej pojawi się w sprzedaży za minimum 6 msc. Bez "prawie" można byłoby się spodziewać XMC-1 za ok. 3 msc - zlecenie produkcji w Chinach, później transport kontenerów z Chin do USA i jak znalazł mamy bite 3 miesiące. Dziś niewadomo kiedy ukończą produkcję, ponieważ cały czas pracują nac Tact, a dodtego świat kazdego dnia dostarcza nowe rozwiązania technologiczne. Z tego co kojarzę, to XMC-1 w budowie jest już prawie 3 lata. Oby nie było tak, że XMC-1 będzie kombajnem, ale oferującym przestarzałe technologie, nie czytając najnowszych źródeł dźwięku etc. Wierzę, że tak nie będzie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dodam swoje pięć groszy ad XMC-1 :)

 

Czekam na ten procek prawie rok czasu. Dziś z podcastu, który jest na stronie Emotivy można usłyszeć, że XMC-1 prawie jest ukończony. Jak dla mnie to najwcześniej pojawi się w sprzedaży za minimum 6 msc. Bez "prawie" można byłoby się spodziewać XMC-1 za ok. 3 msc - zlecenie produkcji w Chinach, później transport kontenerów z Chin do USA i jak znalazł mamy bite 3 miesiące. Dziś niewadomo kiedy ukończą produkcję, ponieważ cały czas pracują nac Tact, a dodtego świat kazdego dnia dostarcza nowe rozwiązania technologiczne. Z tego co kojarzę, to XMC-1 w budowie jest już prawie 3 lata. Oby nie było tak, że XMC-1 będzie kombajnem, ale oferującym przestarzałe technologie, nie czytając najnowszych źródeł dźwięku etc. Wierzę, że tak nie będzie :)

 

 

na avforum z zapowiedzi tego procka XMC-1 wynikła prawdziwa burza, która zakończyła się usunięciem kilku wątków i kilkunastu wpisów, także z forum emotivy zostały usunięte wątki dotyczące premiery XMC-1 i są dalej usuwane niektóre informacje - co podobno do chwili obecnej nigdy nie miało miejsca, Ktoś puścił plotkę, że emotiva dostała duże zamówienie od jakiejś zewnętrznej firmy (prawdopodobnie krell lub parasound) na procesor o konfiguracji bardzo zbliżonej do XMC-1

 

czyli prawdopodobnie premiera tego procka dopiero pod koniec roku

jeśli ktoś będzie bardzo zainteresowany to musi przepłacić x3 lub x4 za znaczek i obudowę innej firmy, a w środku i tak znajdzie XMC-1...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli faktycznie termin wydania XMC przesunął by się na koniec roku to już by jakaś parodia albo fatum było. Na dodatek ten procesor na ich stronie wisi od miesięcy z ceną.

 

Ja się nie dziwię, że ludzie się wkurzają bo lista zapisów na XMC już od długiego czasu jest prowadzona. Na dodatek jak podali, że kupon zniżkowy będzie na ten procek obowiązywał to już w ogóle wiele osób się napaliło.

 

Co ciekawe Emo wypuściło w tym czasie kilka nowości, których nie zapowiadało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poprzednim poście pokazałem kto tu od kogo odkupuje myśl techniczną, w tej chwili spoglądam nieco głębiej i tym samym dochodzę do luźnych wniosków. Dzielnica w której produkuje się sprzęt dla Emotivy i reszty klonów, słynie przede wszystkim z produktów estradowych (o hajendzie można zapomnieć), co by wyjaśniało moce nowych urządzeń Emo, czyli 5x400W, 2x600W. Nawet bebechy wyglądają podobnie, tak wiec zamiast iść w jakość, po prostu dają większą moc i heja, w końcu 400W dla surroundów to takie minimum.

 

Co do klonów, mamy ciąg dalszy farsy, jak pisałem wcześniej Emo z aktualizacją oferty jest w tyle choćby za Sherbourn'em, a już nowa seria to nic innego jak duplikat o zmienionym desajn:

 

Sherbourn w wersji 7 kanałów

post-28323-0-00778800-1358689583_thumb.png

Emotiva z 5-oma:

post-28323-0-71867600-1358689624_thumb.jpg

 

Wygląd świeżych modeli Emotivy to nic innego jak lekko zmodyfikowany chiński producent (pierwowzór) ToneWinner:

 

Emotiva

post-28323-0-82492400-1358689681_thumb.jpg

ToneWinner

post-28323-0-08870200-1358689656_thumb.jpg

 

CD: ToneWinner i przebrandowana Emotiva:

 

ToneWinner

post-28323-0-72220800-1358689667_thumb.jpeg

Emotiva

post-28323-0-37599100-1358689691_thumb.jpg

Edytowane przez corner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy przypadkiem Emotiva i Scherbourn to nie to samo ? A właścicielem oby firm nie jest Jade Design gdzie właścicielem jest

Dan Laufman? Sprzedaż Scherbourn do Jade była jeszcze w 2010 roku.

 

Dzielnica w której produkuje się sprzęt dla Emotivy i reszty klonów, słynie przede wszystkim z produktów estradowych (o hajendzie można zapomnieć), co by wyjaśniało moce nowych urządzeń Emo, czyli 5x400W, 2x600W.

W sumie jeśli jest jak piszesz to pewnie marka szybko się zweryfikuje. Tyle że kto oczekuje Hi-endu za 800 czy 1,5 tyś dolarów?

Póki wcześniejsze modele grają jak grają to jest co najmniej dobrze. Nie ma co zasadniczo ubolewać, gdyby sprzedaż była prowadzona standardowo tj. generalny dystrybutor, dystrybutor na Europę , potem na Polskę to kosztowało by to znacznie więcej ale lepiej by nie grało. Może nawet byłoby jeszcze więcej pozytywnych opinii bo byłoby bardziej audiofilskie:) To i tak stosunkowo uczciwe podejście, inaczej niż np. z AA gdzie jest kilka modyfikacji i cena x4.

 

A tu coś więcej na ten temat:

http://www.cepro.com/article/sherbourn_acquired_by_oem_maker_jade_design/

Edytowane przez Risto
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik corner dnia 20.01.2013 - 15:01 napisał

 

 

Dzielnica w której produkuje się sprzęt dla Emotivy i reszty klonów, słynie przede wszystkim z produktów estradowych (o hajendzie można zapomnieć), co by wyjaśniało moce nowych urządzeń Emo, czyli 5x400W, 2x600W.

 

W sumie jeśli jest jak piszesz to pewnie marka szybko się zweryfikuje. Tyle że kto oczekuje Hi-endu za 800 czy 1,5 tyś dolarów?

Póki wcześniejsze modele grają jak grają to jest co najmniej dobrze. Nie ma co zasadniczo ubolewać, gdyby sprzedaż była prowadzona standardowo tj. generalny dystrybutor, dystrybutor na Europę , potem na Polskę to kosztowało by to znacznie więcej ale lepiej by nie grało. Może nawet byłoby jeszcze więcej pozytywnych opinii bo byłoby bardziej audiofilskie:) To i tak stosunkowo uczciwe podejście, inaczej niż np. z AA gdzie jest kilka modyfikacji i cena x4.

 

Ci co posiadają Emo w PL wiedzą, że sprzęt oferuje naprawdę wysoką jakość. Posiadałem wcześniej sprzęt takich marek jak amplitunery Denon, Marantz, rDac Arcam. Po sprowadzeniu końcówek mocy, cd playerów, daców, prestereo oraz przeprowadzeniu testów - została tylko Emotiva. Wiem, że sprzęt powinien być 2x, 3x droższy i tak by było kiedy to pojawiłby się pośrednik, sieci dystrybucji w Europie etc. Swoją drogą Emotiva chce utorzyć pierwszy punkt dystrybucji w Europie, tylko ciekawe jak wyglądać będą wówczas ceny? Filia w Europie ma mieścić się w Amsterdamie.

 

Pozdrawiam :)

W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.