Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Emotiva Klub
IGNORED

Emotiva klub


omen

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.05.2021 o 19:36, PG napisał:

Witam wszystkich na Forum.

Dołączam, ponieważ planuję zakup dokładnie taki jak Twój - XMC-2 z XPA Gen 3 , najpradwopodobniej 7 kanałów. Jak oceniasz dźwięk w stereo? W KD po ilości recenzji w różnych miejscach podejrzewam, że jest świetnie.

Nie planuję budować oddzielnego systemu w stereo i liczę na dobre parametry XMC. Dzielone tematy (procesor plus końcówka) zwykle grają lepiej niż nawet topowy ampli - oczywiście w pewnej klasie cenowej, nie mówię o JBL, McIntosh i tym podobnych ekstremach.

Dzięki i dobrego użytkowania życzę.

Witaj,

Ja nie korzystam z xmc-2 w stereo tylko do KD, do stereo mam oddzielny setup, ale jesli chcesz xmc-2 wykorzystac do stereo to wbudowany preamp jest jak najbardziej dobrej jakosci w stereo rownież.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2021 o 21:43, Krzychu72 napisał:

Na stronie Emotivy pojawiły się nowości:

https://sklep.soundclub.pl/

Szkoda tylko że w porównywarce urządzeń praktycznie brak wyszczególnionych różnic między BasX a300 , a nowym BasX A2 . Zmieniony trochę front A2 , a reszta to mało zauważalna jezeli taka jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to już kawałek klocuszka jest 😉 Sam myślę o BasX A2 i BasX PT100 i tak się trochę waham ponieważ nie mam możliwości  odsłuchu przed zakupem. Wiem że nie które salony av wypożyczają za kaucją jednak ewentualne odsyłanie sprzętu to nie dla mnie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów emotivy. Ostatnio pokusiłem się o zakup PT100 i A2 + Klipsch RF7 III. Głośniki podpięte są przewodami głośnikowymi  Cardas 101 + przewód połączeniowy - Interkonekt Qed Profile 40. W związku z tym mam pytanie,  mianowicie jak wyłączam zestaw z pilota czy z przycisku na PT100 to słyszalny jest tak jakby trzask- pyknięcie w głośnikach wysokotonowych, zmiana fazy na zasilaniu nic nie pomogła. Czy to jest normalna reakcja głośników Czy coś może być nie tak. Proszę forumowiczów o opinię co do takiego zachowania się zestawu.

Może to jest normalne?

Przepraszam za ewentualne błędy, teks pisany z telefonu.

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sprawdziłem. PT-100 jest połączone triggerem jako "out", natomiast w A2 jako "In".

Po naciśnięciu na pilocie jak i przyciskiem na PT-100 słychać jak PT-100 przechodzi w stan uśpienia, następnie słychać przekaźnik tak jakby wyłączał A2 i wtedy słychać to puknięcie w głośnikach. Ręcznie jak wyłączę A2 następnie PT-100 to siłą rzeczy jest OK.

Zauważyłem, że jak sprzęt się trochę zagrzeje i pogra dłuższy czas to zwłoka między wyłączeniem PT-100 a A2 jest dłuższa.

Podejrzewam, że ten typ po prostu tak ma.

Jeżeli ktoś posiada setup Emotivy, to proszę posprawdzajcie Państwo i ewentualnie wypowiedzenie się na ten temat.

Ogólnie jestem ze sprzętu zadowolony i mile zaskoczony.

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

Piotr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/5/2021 at 9:59 PM, MartyMcFly said:

Witaj,

Ja nie korzystam z xmc-2 w stereo tylko do KD, do stereo mam oddzielny setup, ale jesli chcesz xmc-2 wykorzystac do stereo to wbudowany preamp jest jak najbardziej dobrej jakosci w stereo rownież.

Pozdrawiam.

 

Właśnie jestem po odsłuchu XMC-2 z komplecie z XPA5. Zamówiłem XPA9 trochę w ciemno jako początek systemu (na razie dopięty będzie po RCA  do Yamaha 2065) , teraz chyba już nic innego mi nie będzie pasowało. Stereo jest na poziomie dobrych  (bardzo dobrych ?) wzmaków. Warto powiedzieć, że XMC-2 ma kilka trybów sygnału stereofonii i jak przełączałem było słychać różnicę. A może po prostu na siłę chciałem ją słyszeć. 🙂

Kolumny najpierw komplet Airmotiv T1+, potem Focal Aria 926.

Dość powiedzieć , że nie wiedziałem ile jest ukrytych dźwięków w jednej z moich ulubionych płyt - Joshua Tree.

Ogólnie słuchałem już wielu ampli ale chyba system dzielony pomimo dużo wyższej ceny odwdzięczy się jakością dźwięku , której nie da żaden pojedynczy klocek. Warto poczekać i odłożyć trochę kasy.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Po naciśnięciu na pilocie jak i przyciskiem na PT-100 słychać jak PT-100 przechodzi w stan uśpienia, następnie słychać przekaźnik tak jakby wyłączał A2 i wtedy słychać to puknięcie w głośnikach.

U mnie PT-100 wyłącza najpierw A-150 i sam się wyłącza już po tym, jak końcówka przeszła w stan uśpienia. Także  to zjawisko nie może wystąpić. Zapewne nowa seria końcówek ma pewne opóźnienie podczas wyłączenia i stąd ten problem.

Edytowane przez BanalnyX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.05.2021 o 16:46, Piotr_PPP napisał:

Właśnie sprawdziłem. PT-100 jest połączone triggerem jako "out", natomiast w A2 jako "In".

Po naciśnięciu na pilocie jak i przyciskiem na PT-100 słychać jak PT-100 przechodzi w stan uśpienia, następnie słychać przekaźnik tak jakby wyłączał A2 i wtedy słychać to puknięcie w głośnikach. Ręcznie jak wyłączę A2 następnie PT-100 to siłą rzeczy jest OK.

Zauważyłem, że jak sprzęt się trochę zagrzeje i pogra dłuższy czas to zwłoka między wyłączeniem PT-100 a A2 jest dłuższa.

Podejrzewam, że ten typ po prostu tak ma.

Jeżeli ktoś posiada setup Emotivy, to proszę posprawdzajcie Państwo i ewentualnie wypowiedzenie się na ten temat.

Ogólnie jestem ze sprzętu zadowolony i mile zaskoczony.

Pozdrawiam wszystkich klubowiczów.

Piotr

 

Napisz do serwisu Emotiva w Polsce przedstaw problem niech się do tego odniosą . Może wina tego akurat egzemplarza i jest do wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.04.2021 o 12:27, domel666 napisał:

Emotiva u mnie gra z magnat quantum 677 i przewodami wireworld oasis 8 na silver banan. Duza szczegłowść i fajna streofonia ale zbyt wyostrzona, jasna  góra. Bas nie rozlewa sie jest raczej szybki . Zdaje sobie sprawe że przede mną zmiana kolumn-celuje w coś cieplej grającego niz magnaty które same w sobie są chłodne. Przeskoczyłem z Yamahy i na prawde jest róznica na plus. Mój znajomy który handluje sprzetem i sam korzysta tylko z maszynerii Mcintosha (to na prawde wysoka liga) po tym jak usłyszal jak gra przedwzmacniacz pt100 wział go do swojego zestawu wiec chyba cos w tej emoticvie musi byc 😉  Swoją droga zstaw basx zagra dobrze kiedy dobierzemy cały tor optymalnie a do tego  to u mnie jeszcze daleka droga 🙂 

ps. porównywałem z CA cxa61 który zagrał o wiele jasniej ze słabszym basem 

 

Zmieniłeś kolumienki ,  a jeżeli tak to jakie teraz u Ciebie grają z Emotiva?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Eemeryt napisał:

Zmieniłeś kolumienki ,  a jeżeli tak to jakie teraz u Ciebie grają z Emotiva?

Tak, zmieniłem na tannoy xt 8f. Pieknie grają, duża przestrzeń i szczegółowość. Słuchałem KLH quincy oraz Fyne f502. Wybrałem te pierwsze. Polecam to połączenie 🙂 

Edytowane przez domel666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Eemeryt napisał:

Super że jesteś zadowolony , ale ja muszę mieć podstawkowe , w żaden sposób nie ustawię podłogówek żeby było według zalecenia branży AV . Myślę o zestawie Basx A2 i PT-100 z Wharfedale Evo 4.2. 

Czytałem kilka opini takze na forach amerykanskich ze dobrze ten zestaw sie zgrywa z Dynaudio Emit 20 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nadszedł czas że i ja dołączyłem do posiadaczy sprzęciku Emotiva BasX A2 i BasX PT-100 . Na tą chwilę testuję z Wharfedale Evo 4.2 i Mission ZX 2 , kable głośnikowe Tellurium Q Blue II , RCA QED 40 . Musi to jeszcze trochę ,, pograć ,, abym mógł wybrać docelowe kolumienki , ale ogólnie z zakupu jestem zadowolony. Napiszcie jak u Was wyglądała sprawa rejestracji urządzeń bo u mnie to wygląda jakby nikt się moim zgłoszeniem nie interesował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Eemeryt napisał:

Napiszcie jak u Was wyglądała sprawa rejestracji urządzeń bo u mnie to wygląda jakby nikt się moim zgłoszeniem nie interesował.

Mnie też nikt nie raczył odpowiedzieć po zakupie na monit o przedłużenie gwarancji (wysłałem 2 maile). Mam wrażenie, że to po prostu chwyt marketingowy, a sprzedawcy (soundclub) zupełnie nie zależy wywiązaniu się z obietnicy. Machnąłem ręką, bo dzwonić mi się już do nich nie chciało. Mam nadzieję, że sprzęt będzie bezawaryjny i kwestia przedłużenia gwarancji okaże się nieistotna. Ale niesmak pozostał.

Edytowane przez BanalnyX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak dzisiaj się doczekałem odpowiedzi na moje zgłoszenie rejestracji i ewentualnego przedłużenia gwarancji na BasX A2 i PT-100 . W dwóch e-mailach jest opis w jaki sposób możemy przedłużyć gwarancję na 5 lat. Nie wiem czy akurat po wpisie na Forum ( może Panowie  czytają ten temat? ) , a może to przypadek ze dzisiaj dostałem powiadomienie. 

@BanalnyX napisz na e-mail sklepu z ich strony internetowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, BanalnyX napisał:

Skoro czytają, to może się publicznie wypowiedzą na temat ignorowania korespondencji od klienta? 😉

A tak wogóle to ta Emotiva jest w Waszym brzmieniu mentalnym, czy nie bardzo?

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BanalnyX napisał:

Skoro czytają, to może się publicznie wypowiedzą na temat ignorowania korespondencji od klienta? 😉

Dzień dobry!

Szczerze mówiąc zaglądamy tu pewnie rzadziej niż powinniśmy a na pewno rzadziej niż byśmy chcieli... postaramy się to zmienić 🙂

Mogę zapewnić, że nie ignorujemy korespondencji od klientów. Prosimy jednak aby kierować korespondencję [czyli jakiekolwiek pytania, wątpliwości, uwagi czy inne wiadomości, na które chcielibyście otrzymać niezwłoczną odpowiedź] na kontaktowy adres email np. [email protected].

Adres [email protected] powstał wyłącznie i służy jedynie przyjmowaniu zgłoszeń rejestracji produktów i przedłużenia gwarancji. Przesyłane zgłoszenia nie są obrabiane "na bieżąco" lecz "hurtowo" raz na tydzień. W pierwszym okresie, od początku maja, otrzymaliśmy bardzo dużo zgłoszeń i szczerze przepraszamy za opóźnienia w ich "obróbce". Na dzień dzisiejszy jesteśmy jednak na bieżąco więc jeśli ktoś z Was wysłał zgłoszenie a nie otrzymał odpowiedzi, to prosimy o kontakt - być może zgłoszenie lub nasza odpowiedź utknęła gdzieś na filtrach antyspamowych.

Co najważniejsze, czas na przeprowadzenie "procedury" przedłużenia gwarancji jest dostatecznie długi i liczy się dopiero od momentu naszej odpowiedzi na zgłoszenie. Jakiekolwiek więc powstało dotychczas opóźnienie w odpowiedziach na zgłoszenia - jest bez szkody dla Was jako użytkowników. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega z forum kupił cd i chwalił relacje z Emotiva. To było dawno, może z 5 lat temu.. i był jeden przedstawiciel wówczas w Polsce.  Teraz jak pogooglowałem, to jest więcej przedstawicieli i nie pamiętm o kogo chodzi patrząc przez pryzmat kolegi. W każdym razie był sztos!

Boguś pozdrawiam!

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jimmi napisał:

Kolega z forum kupił cd i chwalił relacje z Emotiva. To było dawno, może z 5 lat temu.. i był jeden przedstawiciel wówczas w Polsce.  Teraz jak pogooglowałem, to jest więcej przedstawicieli i nie pamiętm o kogo chodzi patrząc przez pryzmat kolegi. W każdym razie był sztos!

Boguś pozdrawiam!

Dystrybutorem od początku oficjalnej dystrybucji Emotiva w Polsce jesteśmy my. Na przestrzeni tych paru lat oczywiście przybyło dealerów Emotiva w różnych miejscach w kraju - jest ich teraz kilkunastu. Dealerów wybieramy dość sumiennie i dbamy aby wszyscy byli kompetentni i otwarci na potrzeby klientów... sądzimy, że tak jest w każdym przypadku ale gdyby pojawiły się jakieś nieporozumienia, to oczywiście będziemy starali się reagować dla dobra użytkowników Emotiva.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, SoundClub napisał:

Dystrybutorem od początku oficjalnej dystrybucji Emotiva w Polsce jesteśmy my. Na przestrzeni tych paru lat oczywiście przybyło dealerów Emotiva w różnych miejscach w kraju - jest ich teraz kilkunastu. Dealerów wybieramy dość sumiennie i dbamy aby wszyscy byli kompetentni i otwarci na potrzeby klientów... sądzimy, że tak jest w każdym przypadku ale gdyby pojawiły się jakieś nieporozumienia, to oczywiście będziemy starali się reagować dla dobra użytkowników Emotiva.

Ok. zatem macie dobrą opinię, zaczekam jeszcze na Bodzia aby potwierdził.

 

 

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.