Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Emotiva Klub
IGNORED

Emotiva klub


omen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

(Konto usunięte)

W Polsce jest zawsze sprzęt droższy bo sklepy, firmy czy dystrybutorzy sobie naliczają marże by można było później z czego urwać. Taka polityka😞 w Niemczech w paru sklepach znalazłem taniej Emotive i tam będę nabywał sprzęt bo w Polsce to szkoda gadać… 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@STELIVIO  też jestem ciekawy jaka będzie różnica cenowa na np, BasX P1 u nas i za zachodnią granicą. Polityka cenowa u nas jest klarowna u wszystkich sprzedających  do których dzwoniłem w sprawie zakupu usłyszałem że ,, sklep ma tak mały narzut że nie mają z czego urwać ,, . Osobiście w zamian za upust na sprzęcik otrzymałem gratis przewód RCA Qed od sprzedawcy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już czujni fani zauważyli, na stronie Emotivy pojawiła się informacja o następcy BasX PT-100, czyli BasX PT1. Nowy model będzie realnie dostępny w USA na początku sierpnia [w Polsce prawdopodobnie miesiąc później]. Jeśli chodzi o różnice między modelami, to na pewno mamy: [1] wbudowany moduł BT, który wcześniej występował jako opcjonalny BTM1; [2] lepszy pilot zdalnego sterowania; [3] zmiany kosmetyczne upodabniające preamp do nowych końcowej serii BasX. 

Jakie zmiany nastąpiły wewnątrz, w ścieżce sygnału, a przede wszystkim jaki to ma wpływ na brzmienie urządzenia - na to pytanie odpowiedzieć będziemy mogli za parę tygodni. Cena nowego modelu w Polsce jeszcze nie jest ustalona ale będzie w przedziale 2300-2400 złotych i finalnie zależeć będzie przede wszystkim od kształtowania się kursu złotego i cen transportu... aktualnie niestety oba te czynniki wyglądają fatalnie dlatego czekamy z określeniem ceny do ostatniego momentu aby ustalić ją na możliwie najniższym poziomie.

Co do polityki cenowej, do której "piją" niektóre komentarze powyżej... polityka cenowa Emotivy jest jasna i taką też my stosujemy - ustalamy cenę na możliwie najniższym poziomie i utrzymujemy ją na tym poziomie tak długo jak się da [niestety w naszych czasach wszystko drożeje więc okazje do ograniczenia kosztów są bardzo rzadkie]. Z tego powodu nie jest możliwe, jak sugerowano powyżej, obniżanie ceny "starego" modelu przed wejściem nowego jak robią to inni producenci... nie ma po prostu z czego obniżać. 

Kwestia różnicy cen w Polsce i w Niemczech już tutaj komentowaliśmy ale jak widać niektórzy chętnie do niej powracają choć... nie ma specjalnie do czego bowiem krótkie porównanie pokazuje jasno, że ceny w Polsce są na bardzo zbliżonym poziomie, a biorąc pod uwagę wyższy VAT [Niemcy - 19%, Polska - 23%] są niemalże identyczne a czasem nawet niższe. 

Przykładowo, odchodzący PT-100 kosztuje w Niemczech 369 EUR, czyli po dzisiejszym kursie średnim - 1697 PLN, a gdyby wziąć pod uwagę wyższy VAT - 1754 PLN... czyli 4 złote drożej niż w Polsce. Dodatkowo dochodzi koszt transportu z Niemiec [około 30EUR, u nas dostawa za darmo] i nawet biorąc pod uwagę niższy VAT w Niemczech, zakup tam staje się nieopłacalny. Dodam tutaj kwestię ewentualnego lokalnego supportu gwarancyjnego czy możliwość bezpłatnego przedłużenia gwarancji do 5 lat, którą oferujemy dla produktów zakupionych w Polsce. Jak porównacie ceny innych produktów, łatwo zauważyć, że niektóre np. procesory XMC/RMC są w Polsce tańsze mimo wyższego VAT.

Co do "pazerności", o której się tutaj już również pisało - proszę sobie samemu odpowiedzieć kto jest bardziej "pazerny" - dystrybutor sprzedający bezpośrednio do klienta końcowego [de facto bez możliwości wcześniejszego odsłuchu], czy dystrybutor sprzedający w tej samej cenie ale także z udziałem dealerów dających możliwość odsłuchu i lokalny support dla użytkownika [i przedłużoną opiekę gwarancyjną]? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając specyfikację Qed Performance Audio 40 i  czyli następcy udanej  40-tki nachodzi mnie myśl o zakupieniu tego Qed RCA do połączenia BasX A2 z PT100 . Jest Ktoś na Forum używający takiego połączenia i może się podzielić swoimi spostrzeżeniami . zastanawiałem się również na innych ,, kabelkach ,, polecanych i na naszym Forum jednak po opiniach osób które mają na co dzień z nimi do czynienia nie jestem za bardzo przekonany do takiego wyboru. Jeszcze jedno macie namiar do wyników pomiarów RCA-RCA Struss i możecie podać ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 7/17/2021 at 8:05 PM, SoundClub said:

Tak, oczywiście, XPA przyjmie i wzmocni każdy sygnał jaki dostanie więc nie ma problemu z zastosowaniem bi-ampingu. Może to mieć sens w przypadku frontów, które dostają sygnał z pełnym zakresem częstotliwości i większych kolumn z podwojonymi zaciskami oczywiście [jak np. T2+].

Ponawiam prośbę o podpowiedź jak przypisać kanały w XMC-2 do obsługi BiAmp w połączeniu z XPA 9. Niestety nie widzę tego w instrukcji XMC , dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, PG napisał:

Ponawiam prośbę o podpowiedź jak przypisać kanały w XMC-2 do obsługi BiAmp w połączeniu z XPA 9. Niestety nie widzę tego w instrukcji XMC , dziękuję

Sposoby są co najmniej dwa:

1. software'owe przypisanie kanałów Front Wide [wyjścia R Width i L Width] do biampingu kanałów Front Left/Right - wystarczy wejść w menu i zmienić odpowiednie przypisanie w dowolnym presecie - ta opcja ogranicza biamping do kanałów głównych: lewy/prawy ale nie wymaga żadnych dodatkowych elementów sprzętowych;

2. zastosowanie rozgałęziacza Emotiva XBAL1X2 do rozdzielenia sygnału z pojedynczego wejścia na dwie końcówki mocy - tu oczywiście nie jesteśmy ograniczeni do dwóch kanałów, możemy zastosować biamping do dowolnej ich ilości, ale wymaga to nieco więcej kabelków + rozgałęziacze.

Chyba szkoda zaśmiecać wątek klubowy mocno indywidualnymi rozwiązaniami - w razie dalszych wątpliwości prosimy o kontakt PW 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
On 8/6/2021 at 2:38 PM, SoundClub said:

Sposoby są co najmniej dwa:

1. software'owe przypisanie kanałów Front Wide [wyjścia R Width i L Width] do biampingu kanałów Front Left/Right - wystarczy wejść w menu i zmienić odpowiednie przypisanie w dowolnym presecie - ta opcja ogranicza biamping do kanałów głównych: lewy/prawy ale nie wymaga żadnych dodatkowych elementów sprzętowych;

2. zastosowanie rozgałęziacza Emotiva XBAL1X2 do rozdzielenia sygnału z pojedynczego wejścia na dwie końcówki mocy - tu oczywiście nie jesteśmy ograniczeni do dwóch kanałów, możemy zastosować biamping do dowolnej ich ilości, ale wymaga to nieco więcej kabelków + rozgałęziacze.

Chyba szkoda zaśmiecać wątek klubowy mocno indywidualnymi rozwiązaniami - w razie dalszych wątpliwości prosimy o kontakt PW 🙂

Super, dziękuję za info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

@SoundClub napisał  -   jak już czujni fani zauważyli, na stronie Emotivy pojawiła się informacja o następcy BasX PT-100, czyli BasX PT1. Nowy model będzie realnie dostępny w USA na początku sierpnia [w Polsce prawdopodobnie miesiąc później]. Jeśli chodzi o różnice między modelami, to na pewno mamy: [1] wbudowany moduł BT, który wcześniej występował jako opcjonalny BTM1; [2] lepszy pilot zdalnego sterowania; [3] zmiany kosmetyczne upodabniające preamp do nowych końcowej serii BasX 

Tak jak napisałeś w USA już w sprzedaży , a czy macie przybliżony termin w którym Wy otrzymacie BasX PT1 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

miałem taki przypadek że ampli stał na półce która była lekko wybrzuszona i jedna z ,, nóżek ,, nie opierała się o powierzchnie co miało wpływ na prawidłowe działanie . Przez przypadek docisnełem i problem zniknął , nie twierdzę ze u Ciebie może być tak samo , napisałem o tym ponieważ nie pomyślał bym że nie równa półka może powodować nie pożądane odgłosy.

Jak wyłączysz przedwzmacniacz sama końcówka też ,, buczy ,, ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.