Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Emotiva Klub
IGNORED

Emotiva klub


omen

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Polecisz jakieś wtyczki? Pozdrawiam

 

Przepraszam, że tak późno odpowiadam, jakoś umknął mi post.

Ja kupowałem takie wtyczki do Emotivy, wyglądają porządnie, a koszt to raptem około 12 zł.

 

Ja kupowałem je w Leroy Merlin, ale teraz chyba tam ich nie mają, znalazłem tutaj:

http://allegro.pl/wtyk-wtyczka-gumowa-230v-16a-pce-ip44-uni-schuko-i6837964464.html#thumb/1

post-2118-0-99538000-1510507521_thumb.jpg

post-2118-0-10814000-1510507523_thumb.jpg

post-2118-0-86945400-1510507523_thumb.jpg

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam mile towarzystwo milosnikow marki :)

 

Jak sie spawdza kabelek xlr w systemie stereo Panowie, i kolejne pytanie odnosnie cd erc-3 jakie wrazenia?

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ogłoszenie już nieaktualne.

A co do wagi sprzętu, to moja obecna Emotiva 7-kanałowa II-giej generacji waży 43,5kg.

Co do dźwięku i wrażeń z obu końcówek mocy, czyli tej I i II generacji to trochę im brakuje do moich wcześniejszych klocków, czyli Monster Power MPA 3250 + MPA 2250.

Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zastanawiam sie bardzo powaznie na tym transportem bo jest nad czym. Pierwszorzedna budowa, wykonanie, 5l gwarancji ect.

Najistotniejsze, to mozna oddac jak sie brzmienie nie dopasuje w systemie.

Edytowane przez jimmi

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najistotniejsze, to mozna oddac jak sie brzmienie nie dopasuje w systemie.

Teoretycznie każdy sprzęt kupiony w sieci możesz oddać. takie prawo ;)

 

Myślisz o tym jako transporcie pod DAC ?

 

U mnie miało by to być docelowe rozwiązanie CD

Na razie jestem po odsłuchu Audiolaba CD8300 i Rotela CD14

 

I tak kombinuje czy by tego nie spróbować...

 

Przejrzałem wątek, ale to CD wydaje się być mało popularne.

Edytowane przez Hrehor
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I dobrze, ze malo popularne, bo gdyby bylo inaczej, jeg cena bylaby duzo wyzsza.

Pod dac niekoniecznie, raczej jako bezposrednie zrodlo bo zakladam ze jest bardzo dobre brzmieniowo.

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie.

czy któryś z Klubowiczów korzysta może z

EMOTIVA ERC-3

Szukam CD i mam taki pomysł...

 

 

 

Ja korzystam, choć nie bardzo mam do czego porównać.... Wcześniej korzystałem z Oppo BDP-83 jako transportu i ERC-3 jako transport jest lepsza, zresztą wydaje mi się że brzmienie zestawu ERC-3+XDA-2 jest lepsze niż samo ERC ale różnica jest niewielka. Zachęcony recenzją nadred. Pacuły zaopatrzyłem się w kilka płyt HDCD i faktycznie świetnie grają ale i sama ich realizacja jest dobra więc trudno powiedzieć czy ta "nadbitowość" ;-) jest taka świetna.

 

Pzwm Misza

 

Wysłane z mojego MI 4W przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Mój cd miał lekkie opory do współpracy, bo obraził się na płyty cd rw a na cd-r się gubił. Ale działania serwisu soundclub.pl, porostu wymienili na nowy, w czwartek wysłałem, a we środę Kurier pukał już do drzwi z paczką. Wielki szacuń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Chcialbym dolaczyc do zacnego grona wlascicieli Emotiva :) . Moze nie mam takiego wypasu jak koledzy ,ale tez czuje sie wybitnie. Od wczoraj stalem sie posiadaczem A-300 ,PT-100 i CD-100, wszystko serii BasX. 

Dlugo szukalem czegos co mi przypadnie do gustu .Po ostatnim Cambridge Audio ,serii CX przyszedl czas na zmiany. Szukalem ,sluchalem ...... mialem w domu ,Roksana K3 , Audiolab 6000 , Naim 5i, Marantz PM 6006 i jakos tak wszystko nie podeszlo. No niby Roksan gral swietnie ,mial w sobie to cos ,ale trafil mi sie chyba wadliwy egzemplarz i jeden kanal gral z zakloceniami,trzaskami. Zrazilem sie. Moze i dobrze ,bo przez przypadek natrafilem na Emotive. To byl chyba strzal w 10tke. Za cene jednego wzmaka K3 mam 3 klocki od EMO.  Poki co jestem zachwycony dzwiekiem ,choc mysle ,ze czas teraz wymienic kolumny na cos bardziej pasujacego do Emo. Obecnie posiadam Dali Opticon 6 ........ co koledzy mysla na ten temat ? Jakie kolumny podlogowe fajnie zagraja z Emo A-300/PT-100 ? Pokoj mam troche nieksztaltny ,kolumny stoja w rogach niestety ,od sciany max 20-30cm sa odsuniete. 

 Oczywiscie troche mnie razi te niebieskie podswietlenie ....daje po oczach ,ze ho ho. Nawet na zmiejszonym podswietleniu. Po gwarancji ,jesli jeszcze bede mial ten sprzet na pewno go otworze i pobawie sie diodami podswietlenia.

 

I jeszcze mam pytanie. Uzywal ktos ,widzial, bawil sie odtwarzaczem Cd-100 ? Jest moim zdaniem za glosny. Jesli chodzi o dzwiek to jest super. Nic mi wiecej nie trzeba ,ale glosnosc pracy napedu jest troszke irytujaca. Przy cichym sluchaniu muzy slychac bardzo dzwiek krecacej sie plyty. Nie wiem czy go reklamowac czy moze oddac i doplacic do ERC-3 ? 

 

Pozdrawiam wszystkich . Marek  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, markom13 napisał:

I jeszcze mam pytanie. Uzywal ktos ,widzial, bawil sie odtwarzaczem Cd-100 ? Jest moim zdaniem za glosny. Jesli chodzi o dzwiek to jest super. Nic mi wiecej nie trzeba ,ale glosnosc pracy napedu jest troszke irytujaca. Przy cichym sluchaniu muzy slychac bardzo dzwiek krecacej sie plyty. Nie wiem czy go reklamowac czy moze oddac i doplacic do ERC-3

ERC3 również hałasuje, pewno te napędy DVD to mają standardowo, przy dobrze wycentrowanej płycie hałas jest mniejszy, ale te masowo tłoczone jakością nie grzeszą i to słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ,w ERC-3 widzialem ten srodek. Wyglada solidnie . W CD-100 jest taki poprostu zwykly naped ,z wygladu. Zastanawia mnie czy to normalne ,ze jest dosyc glosny (CD100) czy moze jednaak jest wadliwy. Szczerze mowiac nigdy nie mialem tak glosnego napedu cd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko muszę Cie zmartwić. To mój 3-i cd. sam dystrybutor jest w porządku i wymienia kolejne bez jakichkolwiek ale.  Niestety sam sprzęt już jest mniej w porządku. Nie będę wnikał w szczegóły. Pierwszy przestał czytać CDRW, kolejny od samego początku szwankował, obecny też ma za uszami.

cd player.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie "głośności" obu odtwarzaczy trzeba wiedzieć, że transporty płyt w obu modelach to profesjonalne transporty DVD. Emotiva zastosowała rozwiązanie polegające na tym, że płyta odczytywana jest wielokrotnie dzięki czemu można zastosować zaawansowaną korektę błędów - magazyn Stereophile w swoich pomiarach ocenił ERC-3 jako najlepiej korygujący błędy odtwarzacz w historii pomiarów... niestety rozwiązanie to oznacza, że płyta obraca się wielokrotnie szybciej niż w innych odtwarzaczach przez co napęd jest bardziej głośny niż w innych odtwarzaczach. W pewnym sensie więc można powiedzieć, że "ten typ tak ma". Praca napędu zwykle nie przeszkadza jeśli miejsce odsłuchu jest oddalone o >2 metry od urządzenia ale jeśli siedzimy tuż przy nim może być uciążliwa w cichych fragmentach. Głośność pracy odtwarzacza zależy od wielu czynników jak np. jakość płyty czy od tego na ile zadbamy o odseparowanie go od podłoża - wielu użytkowników uzyskało znaczne wyciszenie korzystając z odpowiednich podstawek [często kosztujących grosze], co oczywiście wymaga pewnych eksperymentów.

Niestety, ERC-3 jak i CD-100 przechodzą już do historii, producent zdecydował się na ich zastąpienie nowymi modelami. Bardzo tego żałujemy, bo ERC-3 był wielokrotnie nagradzany i jest wciąż ceniony przez użytkowników a niestety nie wiadomo kiedy pojawią się następcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaciekawiła mnie informacja od SoundKlubu - znalazłem cd-ry takie chyba sprzed 15 lat i odpaliłem w ERC-3. Poszły bez problemu, a oppo nie podołało :-)
A tak na marginesie mam Erc już chyba 4 rok i poza głośnym napędem nie ma dla mnie żadnych wad, czyta wszystko.
Pozdrawiam Misza
6eaa6cd7eb9d65a52237038833a11299.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.