Skocz do zawartości
omen

Emotiva klub

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, markom13 napisał:

I jeszcze mam pytanie. Uzywal ktos ,widzial, bawil sie odtwarzaczem Cd-100 ? Jest moim zdaniem za glosny. Jesli chodzi o dzwiek to jest super. Nic mi wiecej nie trzeba ,ale glosnosc pracy napedu jest troszke irytujaca. Przy cichym sluchaniu muzy slychac bardzo dzwiek krecacej sie plyty. Nie wiem czy go reklamowac czy moze oddac i doplacic do ERC-3

ERC3 również hałasuje, pewno te napędy DVD to mają standardowo, przy dobrze wycentrowanej płycie hałas jest mniejszy, ale te masowo tłoczone jakością nie grzeszą i to słychać.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak ,w ERC-3 widzialem ten srodek. Wyglada solidnie . W CD-100 jest taki poprostu zwykly naped ,z wygladu. Zastanawia mnie czy to normalne ,ze jest dosyc glosny (CD100) czy moze jednaak jest wadliwy. Szczerze mowiac nigdy nie mialem tak glosnego napedu cd. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tylko muszę Cie zmartwić. To mój 3-i cd. sam dystrybutor jest w porządku i wymienia kolejne bez jakichkolwiek ale.  Niestety sam sprzęt już jest mniej w porządku. Nie będę wnikał w szczegóły. Pierwszy przestał czytać CDRW, kolejny od samego początku szwankował, obecny też ma za uszami.

cd player.pdf

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W temacie "głośności" obu odtwarzaczy trzeba wiedzieć, że transporty płyt w obu modelach to profesjonalne transporty DVD. Emotiva zastosowała rozwiązanie polegające na tym, że płyta odczytywana jest wielokrotnie dzięki czemu można zastosować zaawansowaną korektę błędów - magazyn Stereophile w swoich pomiarach ocenił ERC-3 jako najlepiej korygujący błędy odtwarzacz w historii pomiarów... niestety rozwiązanie to oznacza, że płyta obraca się wielokrotnie szybciej niż w innych odtwarzaczach przez co napęd jest bardziej głośny niż w innych odtwarzaczach. W pewnym sensie więc można powiedzieć, że "ten typ tak ma". Praca napędu zwykle nie przeszkadza jeśli miejsce odsłuchu jest oddalone o >2 metry od urządzenia ale jeśli siedzimy tuż przy nim może być uciążliwa w cichych fragmentach. Głośność pracy odtwarzacza zależy od wielu czynników jak np. jakość płyty czy od tego na ile zadbamy o odseparowanie go od podłoża - wielu użytkowników uzyskało znaczne wyciszenie korzystając z odpowiednich podstawek [często kosztujących grosze], co oczywiście wymaga pewnych eksperymentów.

Niestety, ERC-3 jak i CD-100 przechodzą już do historii, producent zdecydował się na ich zastąpienie nowymi modelami. Bardzo tego żałujemy, bo ERC-3 był wielokrotnie nagradzany i jest wciąż ceniony przez użytkowników a niestety nie wiadomo kiedy pojawią się następcy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zaciekawiła mnie informacja od SoundKlubu - znalazłem cd-ry takie chyba sprzed 15 lat i odpaliłem w ERC-3. Poszły bez problemu, a oppo nie podołało :-)
A tak na marginesie mam Erc już chyba 4 rok i poza głośnym napędem nie ma dla mnie żadnych wad, czyta wszystko.
Pozdrawiam Misza
6eaa6cd7eb9d65a52237038833a11299.jpg

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie, to czemu u mnie bywa coś nie tak z cd? 

Nowe modele? hmm... czemu nie.

@SoundClub czy możesz wskazać gdzie szukać tych pomiarów korekcji? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czyli wszystko jasne . Ten typ tak ma :) . Musze sie zastanowic czy oddac cd-ka do sklepu czy okryc go kolderka ,aby chodzil ciszej ;) . Poki co jestem mega zadowolony z jakosci dzwieku. 

A z jakimi kolumnami koledzy maja zestawione wzmaki Emo ? Co jest godnego podlaczyc pod A-300 ? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie będę może polecał bo co mnie się podoba, inni mogą uznać za kiepskie zestawienie. Opiszę z jakimi kolumnami Emo u mnie grało:
1. AA Hyperion III - bardzo przestrzenne granie, świetna scena - wtedy jeszcze nie kosztowały tyle co teraz. Bardzo mi się podobało to zestawienie.
2. Polk Audio Rti a9 - wielkie i b. ładne głośniki, fajny bas i ogólnie bardzo muzykalne, przestrzeń gorsza niż w AA ale całościowo przekaz bardziej mi się podobał. Myślałam, że zostaną docelowo, ale na nieszczęście wpadły mi w ręce:
3. Polk Audio Lsi 9 - i z początku nie było jakiegoś efektu łał ;-) ale z czasem okazało się że są niezwykle selektywne ale nie burząc całości przekazu. Generalnie klasa wyżej od Rti, basu oczywiście mniej bo to duże monitory. Myślę, że zostaną że mną na długo :-)
4. Jakieś 4 miesiące grały u mnie jeszcze Divine Acoustic Proxima III i tu też było świetnie, ale basu to te kolumny mają ilość minimalną. Z subwooferem były bardzo dobrze a z 2 świetnie.
Teraz mój zestaw to Lsi + 2 suby BK i sprawę głośników mam załatwioną.
U mnie za amplifikację robi xpa+xsp i nie wiem jak to się ma do BasX
Powodzenia w poszukiwaniach!
Pozdrawiam Misza

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

• Dziękuję 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki mi_sza za pare slow opisu , nieczesto mi tak doglebnie ludzie odpisuja . Chyba mam zla energie . 

Wczoraj siedza caly dzien i katujac (wygrzewajac) wzmaka odkrylem co mi nie pasuje w moich Dali . Jedna kolumna jest chyba trafiona !!! Dolny glosnik nie gra pelna moca ,porownujac z druga kolumna. Tak samo tweeter ,ten kopulkowy, charczy. Nigdy w zyciu te kolumny nie dostaly mocno po uszach ,nigdy nic nie podlaczalem podejrzanego ,poza tym one maja niecaly rok ??? Dzisiaj dzwonie do firmy w sprawie reklamacji. O co tu chodzi nie wiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
25 minut temu, jimmi napisał:

Podpinales je zmnieniajac kanaly?

Czekalem na to pytanie :) ....... 

No jasne !!!! Rozne wzmaki ,rozne kable ,lewy z prawym ,itd. Wlasnie je pakuje i wioze do sklepu .Zobaczymy co powiedza . 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zapytalem, bo kedys mialem szmery w jednym z kanalow w H/K i okazalo sie ze to wzmak nie domaga. Wyslalem do serwisu i okazalo sie ze cos bylo nie tak a sprzet mial moze kilka tyg od kupna w sklepie.

Powodzenia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kolumny oddane do ...naprawy :( .Wedlug kierownika sklepu to problem ze zwrotnica (crossover) . Myslalem ,ze dadza od reki nowe ,a tu dupa. No nic ,zobaczymy. Wzialem na te pare dni/tygodni Dali Spector 1 ,takie pierdolki male .Jak to fajnie gra to jestem w szoku. 

Edytowane przez markom13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, jimmi napisał:

pozycz i posluchaj kiedys ATC

Chyba jeszcze poza moim zasiegiem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi