Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Emotiva Klub
IGNORED

Emotiva klub


omen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem swój UMC-1 z drugiej ręki, jednak był on wtedy w Emotivie w dobrej promocji i po ściągnięciu do Polski i wszystkich opłatach wychodził jakieś 2800zł.

W tym samym czasie najtańsze dostępne były w Polsce Rotel RSP-1068 i jakiś Marantz. Cena obu około 8 tyś zł. Rotel nawet nie posiadał HDMI, czyli brak obsługi dźwięku HD.

http://audio.com.pl/testy/rotel-rsp-1068:15

 

Więc o czym w ogóle mowa. Co prawda ja dźwięku nie porównywałem, nie było gdzie wypożyczyć, ale jeśli jest tak jak pisze Risto, że Emotiva UMC-1 jest co najmniej tak dobra jak Rotel to, to jest finansowa przepaść.

Pisane było tutaj o jakości dźwięku, ja chciałbym zwrócić jeszcze na coś uwagę. Nie wiem czy inni posiadacze tego sprzętu się ze mną zgodzą, mianowicie moim zdaniem UMC jest świetnie zrobione pod kątem obsługi i konfiguracji. W tym procku można chyba wszystko skonfigurować do własnych potrzeb.

Przykładowo mamy przycisk na pilocie DVD i pod niego sobie wszystko programujemy, z jakiego fizycznie wejścia ma się pojawić obraz, z jakiego dźwięk, czy ma się załączyć system kalibracji pomieszczenia, czy ma włączyć się jakiś system DSP, można podgłośnić dane wejście (jak np. jakieś źródło jest cichsze), które z 4 wyjść triggera do aktywowania zewnętrznych urządzeń ma się uruchomić i jeszcze kilka innych. To wszystko można zrobić dla każdego wejścia osobno, daje to dużą elastyczność i wygodę konfiguracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Risto.

Ja mam pod 905-kę podłaczony ASR Emitter1 na fronty. I jest dużo lepiej niż z samej 905ki. Chyba głównie dlatego, że mam duże, trudne fronty. I u mnie dodatkowe zasilenie ich z dobrego wzmaka dało bardzo dużą różnicę. Poza tym odciążona 905-ka gra też lepiej na innych kanałach. A na brak szczegółów przy moich pakach nie narzekam.

Wstęgowe Infinity są pod tym względem wyjątkowe. I ta przestrzeń.

Bas też mam O.K. Velodyne DD12 nie jest zły.

Dlatego z wymianą systemu chyba poczekam na jakiś bardziej wypasiony processor w przyzwoitej cenie.

Ceny Anthema to niestety rozpacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda ja dźwięku nie porównywałem, nie było gdzie wypożyczyć, ale jeśli jest tak jak pisze Risto, że Emotiva UMC-1 jest co najmniej tak dobra jak Rotel to, to jest finansowa przepaść.

Dokładniej rzecz biorąc pisałem że jest lepsze. Dźwiękowo ten procesor się udał Emotivie. Szczerze przyznam, byłem pewien że z Marantzem przegra , ale to raczej oczekiwanie wywołane kilkukrotną różnicą w cenie. Nie wiem więc czy byłem tak zaskoczony jakością umc-1 czy rozczarowany Marantzem.

Dlatego z wymianą systemu chyba poczekam na jakiś bardziej wypasiony processor w przyzwoitej cenie.

Procesory z Polsce raczej nie stanieją szybko. Fakt że nawet nie możesz wypożyczyć za kaucją świadczy raczej że nie ma zbytnio zainteresowania w tym segmencie. Cena Anthema jest oderwana od rzeczywistości i nie spodziewał by się różnicy klas jeśli nie porównywać grania w stereo. Mój odsłuch kina opartego na tym procesorze był zapewne nieadekwatny bo i kolumny S8 do kina genialne. Były natomiast aspekty słabsze więc ciekaw jestem porównania na tej samej elektronice i kolumnach.

Co do różnic między ampli a procesorem temat rzeka, spróbuj jak będziesz miał okazję, inaczej nie da się tego nie da porównać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi też się wydaje, że procesory KD w Polsce jeszcze długo będą niszą, ludzie wolą amplitunery, a co za tym idzie będą drogie oraz trudne do wypożyczenia i odsłuchów.

Z perspektywy czasu nie żałuję zakupu UMC-1 bo dla mnie po prostu nie ma alternatywy, nie stać mnie na kosmiczne drogie Anthemy, a wygląda na to, że kilkukrotnie droższe Marantze, Rotele itp. też nie robią różnicy.

 

Wydaje mi się także, że Emotiva przyjęła bardzo mądrą strategię, aby robić osobno kino i stereo oraz łączyć na wspólnych elementach. Nie silą się, aby robić wybitne stereo na procesorze kina, choć jest ono naprawdę dobre, lecz produkują wysokiej klasy końcówki mocy, procesor oraz osobne pre stereo dla tych, którzy wymagają najlepszego dźwięku dwukanałowego. Każdy może sobie dobrać pod siebie i nie trzeba ładować kosmicznych pieniędzy, a dzięki specjalnym wejściom wszystko ładnie łączymy. Aż dziw bierze, że tuzy tego rynku na to nie wpadły.

 

Szkoda natomiast tego XMC, bo on chyba nie wypali, a kto wie czy nie mógłby konkurować z takimi Anthemami itp. zapowiadało się kawał maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się jednak wydaje że nawet jeśli pojawi się ten RMC to ktoś przemyśli ceny, lub zostanie wprowadzony jakiś alternatywny.

Tak drogi procesor po prostu nie pasuje nijak do polityki firmy i cen pozostałych klocków.

Sądzę że głównym powodem że XMC się nie pojawia jest problem z tą kalibracją. Emo już dawno puściło w rynek info że z niej zrezygnują i pojawi się coś w wersji standard. Odzew na forach był słaby i wiele osób zapowiadało rezygnację. To pewnie przesądziło o decyzjach.

Poza tym obecnie to pewnie trzeba popracować nad 4K żeby nowość wypuszczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi kalibracjami pomieszczenia to jak dla mnie w ogóle średnio to działa. Z UMC zrobiłem autokalibrację i próbowałem odsłuchiwać na stereo i nie do końca mi ten dźwięk pasował, próbowałem też u kogoś innego z amplitunerem Harmana i też nie mogłem się przekonać do tego dźwięku, czegoś mi brakowało.

Nie wiem, może to też kwestia pomieszczenia.

 

Ten XMC to już chyba co najmniej 2 lata jak miał być w sprzedaży, nic dziwnego, że się starzeje. Jeśli to byłby problem tylko z autokalibracją, to jest to chyba sprawa programowa, więc można wprowadzić procesor bez tego, a potem wydać update softu. Część klientów może by faktycznie zrezygnowała, ale tak to w ogóle nie mają klientów na ten procek, ludzie wybierają inne firmy, rozwiązania.

Zakładając, że to jest przyczyna, bo Emotiva nie podaje dokładnych powodów, jacyś tajemniczy są.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie ja też dostrajam ręcznie, z autokalibracji nie korzystam więc mi to nie przeszkadza. I szczerze powiedziawszy po wizycie zacnych ostatnio klocków innych marek przestałem mieć parcie na zmianę obecnego procesora. Po prostu wydaje mi się że dźwiękowo nie będzie dużych różnic raczej napakowanie bajerami. Funkcje sieciowe, autokalibracje itp. Czekam więc spokojnie , Ale jak się coś pojawi to pewnie wykorzystam te 40 % rabatu:) Ale umc-1 pewnie zostanie, Procesory są skomplikowane i warto mieć w rezerwie zapas. A jeśli miałbym za grosze go sprzedawać to mija się z celem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co do XMC-1 to Emotiva raczej nie zrezynuje z wypuszczenia go na rynek. Za wiele składanych obietnych, wstępnych recenzji w USA, etc. Rok temu oficjalnie Emo poinformowało, że nowy procek będzie dostępny in this summer 2012. Nic z tego niestety nie wyszło. Na forum wierni miłośnicy Emo wyczekiwali do końca wakacji. Później oczekiwania ludzi były takie, że Emo zrobi niespodziankę i zacznie sprzedaż podczas corocznej imprezy Emofest. Również nic z tego nie wyszło. Później zaś, że pojawi się na święta.. Oficjalnie opowiadając miłośnikom forum Emo, dali informacje, że w styczniu będzie gotowa wersja be Tact i taka będą sprzedawać, dla chętnych, a w okolicach marca 2013 będą mieli kompletny XMC-1 z Tact. Na forum zapanowała umowna cisza. Emo nie informuje kiedy będzie dostępny XMC-1 - forumowicze zaś nie pytanie, nie wyrażają swojej goryczy ad niedotrzymanych obietnic związanych z terminami. Dan Laufman odpowiedziła - że nikogo nie trzyma na siłe i jeśli ktoś nie może czekać, niech zakupi inny procesor np Marantz.

Dziś wiadomo, że Emotiva nie zrezygnuje z XMC-1. Owszem jest mowa o RMC-1, jednak nie na poczet XMC-1 :) . Należy pamiętać, że Emotiva ma w planach wydać zbalansowaną wersję UMC-200 tj.UMC-500 (koszt ok. 900 USD).

 

Co do XMC-1 to nie wiadomo czy pojawi się w nim Tact. Jakiś czas temu padł pomysł nad alternatywa tj zastosowaniem np Audyssey. Dziś wiadomo (wiadomość z przed kilku dni) że nowy procesor będzie miał również obsługę DSP :) Emotiva zmieniła trochę opis na swojej stronie dotyczącej specyfikacji XMC-1. Po zapoznaniu się ze specyfikacją można sądzić, że jeszcze w tym roku procek pojawi się w sprzedaży. To pierwszy produkt z obsługą DSP pod nadzorem Raya Dennisona. Dodanie DSP spowoduje, że produkt ten będzie mógł być dalej rozwijany o technologiczne zmiany, które pojąwią się w kolejnych latach (ugrade procesora, oprogramowania) :)

 

Pozdrawiam :)

Wojtek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano 21.04.2013 - 21:30

 

A pochwal się co teraz gra , bo zdaje się cały setup poszedł do ludzi?

 

Jedynie mój częściowy setup poszedł do ludzi :) Zamieniłem XPA2 na dwa monobloki XPA1 oraz DACa XDA1 na XDA2 :)

 

Obecne setupy to:

 

Stereo: ERC2+CA StreamMagic6+XD2+XSP1+XPA1s+AP Tempo VI

Video: OPPO93EU+UMC1+XPA5

 

Zastanawiałem się również nad XPA1L, który gra w czystej klasie A do bodajrze 30W jednak Emo miało falstart z wprowadzeniem tego produktu na rynek. Pierwsza partia niestety miała wadę w postaci "pstrykających" niewiadomoczego. Kondensatorów? Prawdopodobnie w momencie przełącznia się automatycznego z kl A do klasy AB słychać było głośne pstrykanie. Emo zaprzestało sprzedaży tego produktu do czasu wyjaśnienia przyczyny usterki. Wczoraj rozpoczeli wysyłkę drugiej partii. XPA1L napewno jest dobrym wzmacniaczem, jednak wg mnie nie słychać różnicy pomiędzy XPA1 i XPA1L (sugeruję się wypowiedziami osób z US). Słyszalne róźnice, naprawdę takie kto usłyszy każdy, dadzą nam presterea, przetworniki C/A, kable, głośniki i pozostała elektronika a nie wzmacniacz z wyjątkiem lampy- to takie moje prywatne zdanie ;)

 

Pozdrawiam :)

Wojtek

Edytowane przez leon_2003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i fajnie jakbyś napisał coś o różnicach między xpa 2 a monoblokami.

 

Monobloki podłączone są pod AP Tempo VI, które nie potrzebują tak duzego prądu - wystarczyłaby spokojnie końcówka XPA-2 jednak mi bardziej chodziło o separację stereo oraz o w pełni zbalansowane wejście XLR (fully balanced).

Nie dokonywałem bezpośredniego porównania z XPA2 z XPA1 - jednak oczywistym jest to, że gra inaczej - lepiej :) Nie męczy się, gra kilkanaście godzin i wzmaki są zimne.

Mam nadzieję, że w przeciągu dwóch-trzech tygodni przetestuję razem z Omenem kilka klocków Emotivy. Chcemy porównać pomiędzy sobą takie klocki jak XPA1, XSP1, USP1, UMC1, XDA1, XDA2, CD ERC-2, CA StreamMagic6, Oppo93 :)

 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie najbardziej interesuje różnica pomiędzy UMC, a XSP w roli przedwzmacniacza. Mam chęć na to pre, ale ciekaw jestem jak wyraźna będzie różnica, czy uzasadni wydanie jakichś 4 tyś. Swoją droga być może jesteś jedyną osobą w Polsce, która posiada XSP.

Leon skompletował sobie bardzo ciekawy zestaw, nie mogę się doczekać doznania jego właściwości sonicznych ;) Szkoda, że XPA-2 już poszedł, chętnie bym usłyszał w bezpośrednim porównaniu.

Ciekawi mnie też zachowanie się DACka np. z dedykowanym CD Emotivy w roli transportu oraz np. zwykłym DVD, czy i jaka będzie różnica.

 

Leon z tym męczeniem się XPA-2 to bym nie przesadzał, u mnie ledwie ziewa napędzając Hyperiony :)

 

Tak na marginesie, to niebywałe, że dwóch gości w jednym mieście ma Emotivę :) Czułem, że coś musi być nie tak, bo jak odpalasz Emo to mi światło przygasa :)

 

pozdrawiam

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...

Mam do Was kilka pytań...

Aktualnie posiadam amplituner kina domowego i po wielu przemyśleniach zdecydowałem się go zastąpić przedwzmacniaczem oraz wielokanałową końcówką mocy.

Myślę między innymi nad XPA-5 i XMC-1. Problem w tym, że tego drugiego jeszcze nie ma na rynku, no i sprzęt dostępny wyłącznie w Stanach.

Ale o co mi głównie chodzi - czy ktoś z Was orientuje się, czy końcówki mocy XPA wydobywają z siebie podczas pracy jakieś dziwne dźwięki? Chodzi mi np. o ciche brzęczenie, pstrykanie, cykanie lub tym podobne. Jestem bardzo wyczulony na tym punkcie i nie chciałbym się wtopić w sprzęt, który będzie mi np. "brzęczał" jak tylko zostanie włączony.

A co do XMC-1 - jak myślicie, kiedy pojawi się na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam dwie końcówki Emotivy XPA-2 i XPA-3, po włączeniu są absolutnie bezgłośne.

Podczas włączania i wyłączania słychać takie solidne pstryknięcie, załączają się i wyłączają przekaźniki, ale to nic nowego, w wielu wzmacniaczach tak jest, tutaj słychać to bardzo wyraźnie.

Kiedyś Darekdz pisał, że miał u siebie końcówkę mocy Usher 1,5 i podobno bardzo mu świerszczyła, była podatna na ustawienie i gniazdko z którego była zasilana.

 

Jeśli chodzi o XMC to na razie procesor widmo, nikt nie wie kiedy się pojawi (on miał być gotowy już 2 lata temu), a dopiero wtedy będzie wiadomo ile jest wart, jak gra, jak działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale o co mi głównie chodzi - czy ktoś z Was orientuje się, czy końcówki mocy XPA wydobywają z siebie podczas pracy jakieś dziwne dźwięki? Chodzi mi np. o ciche brzęczenie, pstrykanie, cykanie lub tym podobne. Jestem bardzo wyczulony na tym punkcie i nie chciałbym się wtopić w sprzęt, który będzie mi np. "brzęczał" jak tylko zostanie włączony.

 

Ja mam dwie , xpa2 i xpa 3 , też kompletna cisza, za to może coś innego zagrać:)

długa historia w tle ale z hapy endem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No kryzys w związku z tym nie ma już w ofercie CDka

 

Pokazały się zdjęcia nowego (na razie chyba tylko projektu) CDka ERC-3.

Niestety już nie będzie napędu szczelinowego :(

Generalnie wizualnie stary ERC-2 bardziej mi się podobał.

 

Swoją droga to ciekawe, że wycofali ERC-2 jak następca jeszcze nie jest gotowy.

post-2118-0-34736900-1375091572_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Udalo sie wszystko pospinac ale niestety jestem rozczarowany usp1 .Razi mnie straszny brak basu oraz to ze nie mam mozliwosci regulacji w/w .Jestem troszkie "w goracej wodzie kapany" I zastanawiam sie nad szybka wymiana sprzetu.Czy powinienem dac mu czas na "wygrzanie " sie??? ale jesli ktos ma podobne wrazenia to moze mopglby wyrazic swoje opinie o :NAD C 725BEE ,nad 326 bee ,cambrige audio azur 351 a,cambrige audio 651 a ,Yamaha s 700, czy moze pioneer elite sc 65 (ostatnie troszkie inna liga ale I ten sprzet tez biore pod uwage)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory prowadzilem prywatna rozmowe z misza ale teraz gdzies pojechal i cisza panuje...wracajac do tematu zaczynalem od denona 3310 ktory najpierw gral z klipsch icon 34 a pozniej z polk audio rti a9(te kolumny am do dzis).generalnie dzwiek mi sie nie podobal tzn byl jakis zamulony i bez dynamiki wyminilem go a yamaha rx 3000 bylo zdecydowanie lepiej ...ale tez sie go pozbylem .w rozmowie. Misza oraz na forach czytalem wiele obrego o emotiva wiec kupilem 2x xpa100 i usp1 ...moje odczucie jest takie jakbym mial ferrari z ogranicznikiem do50mph tzn jest potencjal ale jakby ktos sztucznie go przyduszal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie te kolumny, pewnie i sporo prądu potrzebują, a jak duże masz pomieszczenie ? Wiele razy czytałem o Polk Audio, ale nigdy nie słyszałem, sprzęt jest dosyć popularny w USA.

 

Głupie pytanie, sprawdzałeś czy przypadkiem nie pomyliłeś przewodów głośnikowych, nie podłączyłeś w przeciw fazie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie pytanie nie jest glupie poniewaz jestem kompletnie zielony ...ale podlaczylem dobrze.mysle ze spowodowane to.jest brakiem mozliwosci regulacji barwy dzwieku .kolumny wielkie i chca duzo pradu dlatego kupilem xpa100 pomieszczenie w sumie ma moze 35m2 kolumny graja glosno ale nie o glosnosc mi chodzi ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.