Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Emotiva Klub
IGNORED

Emotiva klub


omen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Miałem nadzieję, że pomyliłeś przewody głośnikowe "+" z "-" bo to by wyjaśniało sytuację.

 

NAD 326bee nic nie poprawi, miałem na osłuchu starszą wersję 320bee i to nic szczególnego.

Jeśli masz możliwość to wypożycz ze sklepu jakiś przedwzmacniacz za kaucją i porównaj, albo wzmacniacz zintegrowany z wyjściem Pre Out, czyli wyjściem sygnału z przedwzmacniacza i porównaj z USP-1. Może jakiś znajomy ma przyzwoity wzmacniacz i wpadłby do Ciebie ze sprzętem.

 

Jak u Ciebie gra Emotiva w porównaniu z poprzednim wzmacniaczem ? Napisz coś więcej o dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisalem... czuje moc i potencjal ale czuje tez ze kolumny sa blokowane przez usp wszystko gra flat wyglada to tak ze aby dotknac i bedzie super ale nie ma czego dotknac...mieszkam usa wiec moge sprzet poprostu kupic a potem poprostu go zwrocic bez problemu ale nie Chce tez ciagle biegac i go wymieniac misza polecal mi anthem no i prawie kupilem avm 50.... ale na razie chce isc w stereo ....co powiesz o pioneer elite sc65 bo moge go dosc tanio kupic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 sierpnia zakonczyla sie super promocja na audio firmy polk przecena byla rowna 50% wiec warto bylo cos kupic (oczywiscie wszystko nowe).Swoje rti a 9 moge tylko porownac z klipsch icon 34 ale to tak jakby porownywac fiata 126 z audi .Kolumny potrzebuja troche mocy ale teraz jak mam 2 monobloki to az sam sie boje przekrecac galeczkie od glosnosci ... ale tak na powaznie to na moje ucho graja naprawde dobrze porownywalem je z Bowers and Wilkins CM9GB I zdecydowalem sie na polki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie,...poważna sprawa, mam luźne do odebrania 1500$ w usa i chciałbym kupić jakąś 6 kanałową końcówkę mocy, mogę dołożyć 500$, jaka byłaby godna polecenia, tak abym nie musiał na allegro wystawiać.

Myślałem o Emotiva, ale może być coś z używek, do współpracy z zwrotnicą aktywną.

http://shop.emotiva.com/collections/amplifiers

...jeden duży amp, albo 3 szt.x2, i 6szt.x1, cena trochę wyjdzie większa, ale można negocjować, np. rezygnacja z gwarancji, i będzie o wiele taniej,

Może coś z używek, wystarczy 80-100wat na kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o nowe końcówki to cenowo Emotiva nie ma konkurencji.

Owszem Rotel robi końcówki wielokanałowe, ale są znacznie droższe.

Najtańsza produkowana obecnie końcówka dwukanałowa Rotela RB-1562 kosztuje 2600zł i posiada 2x100wat 8Ohm.

Można szukać używek bo się trafiają jednak trzeba uzbroić się w cierpliwość. Poza tym Rotel robi końcówki dwu i pięciokanałowe, a Ty potrzebujesz 6 kanałów.

 

Tak jak Ci pisałem, najtaniej wyjdzie dwie sztuki Emotiva XPA-3 - 2 x 699$. Moc 3x200wat 8 Ohm

Czy Tobie się spodobają ? Tego nie wie nikt ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów z szanownego forum do którego chciałbym należeć . Jest to moje pierwsze forum więc jeśli naruszę jakieś zasady to proszę o wyrozumiałość Noszę się z zamiarem kupna zestawu emotivy tylko do kina. Posiadam salkę 5x5 wydzieloną zestaw jamo thx d600 7.1 i na razie onkyo 807 ..

1. Interesuje mnie procesor i dwie końcówki xpa które podłącze do oppo

2. nie rozumiem jaka jest róznica między procesorem umc 1 który byl wczesniej, a umc 200 który z waszych wpisów jest okrojony .

3 prosze o podzielenie się wiedzą jak taki sprzęt sciągnąć w rozsądnych cenach do Polski. pozdrawiam

Edytowane przez Rick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

UMC 200 na pewno nie posiada toru wizyjnego i ma zdaje się ograniczoną ilość złączy , wejdź na stronę i zerknij na tył obudowy powinno być to widać. Co do dźwięki to nie wiem dokładnie ale spotkałem kilka opinii na forach zachodnich że podobnie to UMC-1. Ja osobiście mam xpa 2 i xpa 3 i jeszcze jedna w drodze xpa 2 , jeśli myślisz o 7.1 to np. xpa 5 + xpa 2 , możesz wtedy też fajnie pociągnąć stereo. Rozważ wtedy czy nie warto kupić pre stereo ,zagra lepiej od procka w stereo, przy całości to już nie będzie sporej dopłaty.

Co do wysyłki to ja akurat ściągałem Fedexem czyli całość /dodatkowo pre stereo i cd/ wyniosła 800 dolarów , ale możesz droga morską , będzie zdecydowanie taniej ale dłużej , choć to nie reguła . U mnie fedex polska robił sobie jaja i cześc doszła w kilka dni a część w 5 tygodni. Dopiero jak wysmarowałem do fedexa w stanach maila to zainterweniowali i towar wywieźli. Teraz koszty. Pamiętaj że kwestia kosztu przesyłki będzie dodatkowo obłożona vatem itd. Czyli do cen zakupu sprzętu dodajesz koszt przesyłki , od tego cło na wzmaki i pre na pewno 4,5 % i chyba umc ok 8%. Choć sam wypisujesz kwalifikacje sprzętu na urzędzie i możesz coś "pokręcić" to raczej naliczą Ci odpowiedni wg. taryfy celnej. Od wszystkich kwot powiększonych o cło płacisz Vat.

Sprawdź tylko czy Emo Ci wyślę morzem, zdaje się że nie ale tez wiem że spoko się z nimi idzie dogadać albo zlecić firmie zakup w stanach.

Najlepszy i tak był przelew przez bank , cyrk na kółkach , w największym Polskim banku "pani Krysia" od obsługi przelewów zagranicznych nie wiedziała że w transakcjach do usa jest bank "korespondent" i bank beneficjenta. Jaja na maxa przelew wyszedł po tygodniu bo z neta nie mogłem z uwagi na brak w bazie oddziału banku emotivy.

Po przesiadce z ampli będzie lekko koparka w dół:)

 

Azus moj kolega ma na sprzedanie cos takiego za 2200$

http://www.audioholics.com/amplifier-reviews/sherbourn-pa-7-350-seven-channel-amplifier-preview

mozna powiedziec ze nowka ma ok 2 tygodni

Nie czytałem specyfikacji ale czy to nie xpa 7 w innej obudowie? W końcu to marka wykupiona przez Emotivę a środek łudząco "taki sam " :) Tyle że xpa 7 sporo tańsze, ale pewności nie mam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do czego słuzy tor wizyjny jakie moze mieć wykorzystanie? Czekam na potwierdzenie mozliwości zakupu 7 ki z drugiej strony nie wiem czy nie lepiej mięc orginalną emo i więcej osob to ma łatwiej będzie kiedyś serwisować. Z tego co wyzej napisano rozumiem ze sub nie potrzebuje końcówki. Zastanawiam się czy nie kupić 2 szt xpa5 bo róznica jest 100 dol chyba ze xpa2 bedzie lepsze , łatwiej będzie to kiedyś odsprzedać lub jak się jakaś końćowka zepsuje to zostają jeszcze trzy wolne.Jesli to nie ma sensu to proszę o opinię . Jak wczesniej pisałem to stereo nie będzie tam uzywane jest w innym pomieszczeniu a i głosniki do stereo za słabe są typowe do kina.

Ile czasu płynie wysyłka morzem?

Jakie jeszcze kable radzisz dokupić w emo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

www.sherbourn.com/collections/theater zastanawiam się nad procesorem czy ktos z kolegów jest w stanie mi wyjasnic róznice między pt7030 a pt 7020 rozwazam zakup koncówki tej firmy i myslę ze procesor powinien byc z jednej rodziny. Roznica w cenie ogromna a ja nie do końcą rozumiem co z tego będe mogł wykorzystać. i oczywiscie jak się ma ten procesor do emo umc 200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się czy nie kupić 2 szt xpa5 bo róznica jest 100 dol chyba ze xpa2 bedzie lepsze , łatwiej będzie to kiedyś odsprzedać lub jak się jakaś końćowka zepsuje to zostają jeszcze trzy wolne.Jesli to nie ma sensu to proszę o opinię

 

:D:D

 

To jest bez sensu.

XPA-2 jest mocniejsza od XPA-5, tzn moc mają taką samą tylko w XPA-2 dzieli się ona na 2 kanały, a w drugim przypadku na 5. Oba mają transformator 1200VA.

Nie sądzę, żeby końcówkę dwukanałowa było trudniej odsprzedać niż 5 kanałową.

Procesor Sherbourn PT-7020 wygląda na lepiej wyposażony od UMC-200, jednak to tylko tak po zdjęciach.

Generalnie Emotivę w Polsce mało osób posiada więc i opinii mało, Sherbour to już w ogóle nieznane zjawisko, dlatego nie sądzę, że ktoś opowie Ci o różnicach między tymi sprzętami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D:D

 

To jest bez sensu.

XPA-2 jest mocniejsza od XPA-5, tzn moc mają taką samą tylko w XPA-2 dzieli się ona na 2 kanały, a w drugim przypadku na 5. Oba mają transformator 1200VA.

Nie sądzę, żeby końcówkę dwukanałowa było trudniej odsprzedać niż 5 kanałową.

Procesor Sherbourn PT-7020 wygląda na lepiej wyposażony od UMC-200, jednak to tylko tak po zdjęciach.

Generalnie Emotivę w Polsce mało osób posiada więc i opinii mało, Sherbour to już w ogóle nieznane zjawisko, dlatego nie sądzę, że ktoś opowie Ci o różnicach między tymi sprzętami.

Jesli system jest tylko do kina i wszystkie kolumny o tej samej mocy jamo Thx to czy tez jest to bez sensu?

 

doczytałem ze xp2 ma 2x 300 wat a xp5 po 200 rozumiem ze koncówka 2 kanałowa bedzie mocniejsza na przód ale czy bedzie to slyszalne skoro trzy przednie kolumny sa jednakowe i na pewno nie bedzie tam stereo. prosze o wyrozumiałość ale jestem początkującym adeptem kina .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Ile czasu płynie wysyłka morzem?

 

Ja wysyłałem przez Domę i szło ok. miesiąca - koszt razem z ubezpieczeniem niecałe 200$, w kraju odprawa celna przez Domę - koszt ok. 180 zł

 

Jeśli będziesz używał do kina to może np. XPA5 i XPA-200?

Jeśli faktycznie UMC-200 nie ma toru wizyjnego a Ty będziesz używał Oppo to spoko powinno wystarczyć - oppo ma b.dobry obraz. Generalnie upraszczając tor wizyjny w procesorze zajmuje się obróbką i skalowaniem obrazu ze źródeł o niższych parametrach obrazu - taki poprawiacz.

z 2 strony cena PT-7020 jest naprawdę dobra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał kupować na tą chwilę, to chyba wziąłbym Sherbourna PT-7020.

 

Ciekawi mnie jedna rzecz, wyższym modelem jest PT-7030 i nominalna cena bez promocji jest podana 1799$, a przy niższym modelu PT-7020 1999$.

Czy ktoś może widział wcześniej, czy te procesory faktycznie tak dużo kosztowały, czy to tylko ściema z tą promocją ?

 

Jest też jeden problem, przy modelu PT-7020 jest napis: Sorry, this product is unavailable.

 

EDYTUJE:

Z tego co doczytałem to model PT-7030 chyba nie posiada dekoderów dźwięku przestrzennego oraz Dolby Volume.

Jeśli tak jest faktycznie, to jest to tylko wzmacniacz wielokanałowy, a nie procesor.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wysyłałem przez Domę i szło ok. miesiąca - koszt razem z ubezpieczeniem niecałe 200$, w kraju odprawa celna przez Domę - koszt ok. 180 zł

 

Jeśli będziesz używał do kina to może np. XPA5 i XPA-200?

Jeśli faktycznie UMC-200 nie ma toru wizyjnego a Ty będziesz używał Oppo to spoko powinno wystarczyć - oppo ma b.dobry obraz. Generalnie upraszczając tor wizyjny w procesorze zajmuje się obróbką i skalowaniem obrazu ze źródeł o niższych parametrach obrazu - taki poprawiacz.

z 2 strony cena PT-7020 jest naprawdę dobra :)

Czy emo wysyła przez dome jak to zorganizowałeś?

czy emo jesli kupuje się większy zestaw zaproponowało komus jakieś rabaty czy ceny sa sztywne?

Edytowane przez zu3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dostaliscie emaila informacja o wyprzedazy po emofest?

to jest na super(prawdopodobnie)wyprzedazy trzeba tylko zadzwonic bo tego nie ma na stronie

 

UAC 8.2

UAW 8.2

A-100

Airmotiv 4,5,6

PT-7020

PT-7030

UMC-200

UPA-200

UPA-500

UPA-700

USP-1

XDA-2

XPA-1L

XPA-100

XPA-200

XPA-3

XSP-1

SR-8100

XPA-5 G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuję od kilku godzin i nie mogę dociec jak skłonić DAC Stealth DC-1 do wyświetlania właściwej częstotliwości próbkowania odtwarzanych plików za pomocą wejścia USB.

Wyświetla tylko częstotliwości wpisane jako "domyślne".

Zaznaczyłem najwyższą dostępną tj.192kHz/24bit i taką wyświetla odtwarzając np. 44kHz/16bit.

Windows nie udostępnia opcji 88,2 i 176,4kHz z 24bitową głębią, tylko 16bit.

Natomiast wszystkie pliki DAC odtwarza niezależnie od odczytywanych przez Foobar lub zaznaczonych w Windows częstotliwości i głebi bitowej.

Notebook Samsung NP510-SO2P

Windows 7 HE 64-bit

Driver ze strony Emotivy zainstalowany.

Pod Ubuntu 12.04 na PC jeszcze gorzej, narazie tylko 44kHz.

Proszę,poradźcie co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zu3:

 

Czy emo wysyła przez dome jak to zorganizowałeś?

 

Ja załatwiłem to w taki sposób - zapłaciłem przez paypala a adres wysyłki: adres domy w Chicago. Potem zadzwoniłem do miłej Pani z domy i powiadomiłem, że przyjdzie dla mnie przesyłka. Fedex dostarczył do Domy sprzęt , tam go spakowali w 1 pudło i najbliższym kontenerem przyszło do Polski. Potem odprawa celna i kurier domy przywiózł sprzęt do domu.

Edytowane przez mi_sza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwonilem I poptytalem troszkie na temat wyprzedazy o ktorej pisalem wczesniej...moze niektorzy wpadli na to wczesniej ale ja mam takie wrazenie ostatniej rozmowie z pania z emo

czy zastanawialiscie sie moze kiedys co dzieje sie ze sprzetem ktory oddaja ludzie ( kazdy ma na to 30 dni)czyli sprzetem mozna powiedziec uzywanym ... mam wrazenie ze jest on sprzedawany na "super promocjach emo" z jednej strony ja osobiscie nic nie mam do takich praktyk ale tu w usa takie sprzety sa sprzedawane o ok 30% taniej a nie o 100 $ jak robi to emo ....no i oczywiscie powinno byc wyraznie napisane ze jest to open box

Edytowane przez kow32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.