Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Emotiva Klub
IGNORED

Emotiva klub


omen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy ta druga generacja końcówek mocy różni się czymś istotnym, czy to tylko face lifting.

Generalnie z tymi czarnymi, bocznymi ozdobnikami fajnie wygląda. Ciekawe też czy to niebieskie światło w drugiej generacji nadal jest tak intensywne.

 

Co do Emofest, ten sub ma zarąbiście duży resor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podwonilem I poptytalem troszkie na temat wyprzedazy o ktorej pisalem wczesniej...moze niektorzy wpadli na to wczesniej ale ja mam takie wrazenie ostatniej rozmowie z pania z emo

czy zastanawialiscie sie moze kiedys co dzieje sie ze sprzetem ktory oddaja ludzie ( kazdy ma na to 30 dni)czyli sprzetem mozna powiedziec uzywanym ... mam wrazenie ze jest on sprzedawany na "super promocjach emo" z jednej strony ja osobiscie nic nie mam do takich praktyk ale tu w usa takie sprzety sa sprzedawane o ok 30% taniej a nie o 100 $ jak robi to emo ....no i oczywiscie powinno byc wyraznie napisane ze jest to open box

W sumie u nas też sporo osób praktykuje zakup przez internet tylko do odsłuchu a potem zwraca, ja jednak nie spotkałem wyprzedaży związanych z takim sprzętem , ciekawe dlaczego:) Za to jeden z nowych subów był ewidentnie użytkowany i "troszkę " porysowany. Bynajmniej nie kupiony jako open box:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy zauważyliście, pomimo że jeszcze nie wszedł do sprzedaży procesor XMC zmieniła się "nieco" jego cena - z 1499$ na 1999$.

 

Końcówki mocy z serii XPA też podrożały o jakieś 100$.

 

na stronie emo jest teraz promocja ceny oklo 100 $ nizsze okazja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni mają okresowo takie promocje np. na jakieś Amerykańskie święta itp.i wtedy przez tydzień czy dwa są zniżki. Zniżki te oscylują właśnie około 100$, przy jednych produktach może być trochę więcej przy innych mniej.

100$ to zawsze ponad 300zł w kieszeni, sam musisz ocenić czy to dla Ciebie dużo czy nie.

DAC Stealth DC-1 jest ładnie przeceniony z 699$ na 499$.

XPA-1 999$ na 799$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jako świeżo upieczony posiadacz UMC-1 witam wszystkich fanów marki.

 

Mam na wstępie kilka pytań bo właśnie przechodzę z amplitunera na system dzielony i chcę to zrobić porządnie.

 

1. Jak w UMC-1 sprawdza się wersję oprogramowania? Pobrałem ze strony Emotivy aktualizację i chcę ją załadować zanim zacznę stroić cały sprzęt żeby nie robić tego dwukrotnie.

 

2. Myślałem o podłączeniu do tego procesora końcówki Rotel RMB-1075. Ktoś już może słuchał takiej konfiguracji? Kolumny Paradigm Monitor 9.v6, Atom Monitor v7 i CC-190.

 

3 Do tego chciałem zmontować jakieś przyzwoite interkonekty np. na kablu Audioquest Copperhead tylko nigdzie nie mogę znaleźć tego kabla na szpuli. Ktoś może słyszał gdzie go można dostać na metry.

 

Z góry dziękuję za każdą pomoc

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Jak w UMC-1 sprawdza się wersję oprogramowania? Pobrałem ze strony Emotivy aktualizację i chcę ją załadować zanim zacznę stroić cały sprzęt żeby nie robić tego dwukrotnie.

 

Wersję oprogramowania sprawdza się kombinacją przycisków na pilocie, niestety teraz nie pamiętam w jaki sposób. Jak bedę w domu sprawdzę.

 

Kupowałeś nowy UMC ? Bo jeśli tak to najprawdopodobniej masz najnowszy soft. Najnowszy soft ma już ponad rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersję oprogramowania sprawdza się kombinacją przycisków na pilocie, niestety teraz nie pamiętam w jaki sposób. Jak bedę w domu sprawdzę.

 

Kupowałeś nowy UMC ? Bo jeśli tak to najprawdopodobniej masz najnowszy soft. Najnowszy soft ma już ponad rok.

UMC jest z drugiej ręki. Ma ok dwóch lat.

 

Jeszcze pytanie. Czy w komplecie powinny przewody (Trigger) do załącznia końcówki z procesora?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzenie wersji oprogramowania UMC - należy nacisnąć po kolei Mute, Status, Volume+

Na wyświetlaczu UMC pokaże się wersja softu

 

Tak były jakieś kable do triggera, nie pamiętam tylko czy jeden czy dwa.

 

ERC-3 na pokładzie.

Mi wizualnie bardziej podobał się ERC-2, miał jakoś lepiej ten front rozplanowany. Czarne ozdobniki w obecnym chyba jednak lepiej wyglądają.

Najbardziej nie mogę przeboleć zmianę typu napędu, nosiłem się z zamiarem zakupu ERC i bardzo podobał i się napęd szczelinowy.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest aktualny soft.

 

Kabelek do triggera jest bardzo prosty, 2x mały jack mono i kawałek kabelka, zrobisz sobie sam i na odpowiednią długość. Te co były w komplecie są stosunkowo długie, za długie, chyba 1,5 metra.

Jak Twoje wrażenia odnoście UMC ? Już gra ?

 

Kupowałeś może ten UMC co był niedawno na allegro ?

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to ten z alle.

Zdaje się, że były właściciel nawet się udzielił w tym temacie :D Chociaż mogę się oczywiście mylić.

 

Co do wrażeń...

Poprzednio miałem a nawet jeszcze mam HK AVR255 z kolumnami Paradigm więc szału nie było bo ewidentnie brakowało mu mocy.

W tej chwili UMC już gra ale jeszcze bez odpowiedniej końcówki. Tymczasowo jako końcówka mocy pracuje wspomniany AVR255 (sygnał po analogu pomija DSP amplitunera). Może za jakieś dwa tygodnie przyjedzie wreszcie końcówka.

 

Wrażenia? Kolosalna różnica jeśli chodzi o tony wysokie i średnie. Już tak nie kłują w uszy. Scena się fajnie rozszerzyła. Na płytce Stinga usłyszałem rzeczy których wcześniej nie było. Mam wrażenie, że najlepiej wychodzą mu instrumenty strunowe. Jednak chyba przetworniki robią dużą różnicę.

 

Co do subwoofera to o mało mi mebli nie poprzestawiał po włączeniu płytki z Metallicą. Wcześniej na ampli był ustawiony na ok 45%. Teraz na UMC to jakieś 15-20% na skali suba (0dB na procesorze).

 

Tony niskie oczywiście bez wielkich zmian bo wzmacniacz nie daje rady.

 

Co do DSP to naprawdę bajka. Przestawienie dystansu do kolumny w procesorze nawet o 0,1ft powoduje przesunięcie wokalu o ok 20-30cm w bok od centrum.

 

Mogę się trochę doczepić o mało czytelny wyświetlacz. W AVR255 jest dużo lepszy.

Co mnie najbardziej zirytowało? Brak RDS w sprzęcie tej klasy. No chyba, że jeszcze nie potrafię go włączyć :)

 

Takie moje pierwsze spostrzeżenia po kilku godzinach użytkowania.

Ogólnie jestem ciekaw jak sprzęt rozwinie skrzydła z porządną końcówką.

Edytowane przez janek_TU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrażenia? Kolosalna różnica jeśli chodzi o tony wysokie i średnie. Już tak nie kłują w uszy. Scena się fajnie rozszerzyła. Na płytce Stinga usłyszałem rzeczy których wcześniej nie było. Mam wrażenie, że najlepiej wychodzą mu instrumenty strunowe. Jednak chyba przetworniki robią dużą różnicę.

Mam podobne odczucia, dźwięk dokładny, szczegółowy bez agresji, natarczywości.

 

Co do DSP to naprawdę bajka. Przestawienie dystansu do kolumny w procesorze nawet o 0,1ft powoduje przesunięcie wokalu o ok 20-30cm w bok od centrum.

UMC ma dużo ustawień, zanim większość poznałem minęło chyba kilka miesięcy. Generalnie ten procesor ma bardzo fajne możliwości konfiguracji. Amplitunery, które widziałem są znacznie uboższe w tym aspekcie.

 

Mogę się trochę doczepić o mało czytelny wyświetlacz. W AVR255 jest dużo lepszy.

Co mnie najbardziej zirytowało? Brak RDS w sprzęcie tej klasy. No chyba, że jeszcze nie potrafię go włączyć :)

Nie posiada RDS. Ktoś mi powiedział, że podobno Amerykański sprzęt nie ma RDS i ma inny podział częstotliwości w radiu, więc dobrze, że w ogóle działa, choć ja nie wiem jak to w USA wygląda.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako przedwzmacniacz dla końcówek pracuje u mnie xda-1. Aktualnie jest obniżka na sprzęt emotivy i zastanawiam się nad wymianą na xda-2. Podobno w nowym dac-u poprawiono sprawę z regulacją głośności. Dokładniej to na pierwszym stopniu głośności ustawionym na dac-u głośniki wcale aż tak cicho nie grają. W sumie głośno nie jest ale jak mogło by ciut ciszej.

Miał ktoś może oba dac-i i potwierdzi, że rzeczywiście jest to poprawione ?

Druga sprawa to czy dac xda-2 nie gra gorzej od xda-1 ponieważ sprawa z głośnością aż tak nie przeszkadza a spadek jakości przeszkadzałby bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

No podłączyłem w końcu pod UMC końcówkę RMB-1075.

Przyznam szczerze, że spodziewałem się więcej niskich tonów ale może to przyzwyczajenia z amplitunera.

Dźwięk bardzo szczegółowy i dynamiczny. Instrumenty fajnie pozycjonowane. Wokal idealnie pośrodku kolumn w miejscu głośnika centralnego więc wszyscy myślą, że to gra centralny. Wszelkie chórki i dodatkowe wokale dochodzą z tła albo zupełnie z boków.

 

Oczywiście przy takiej okazji trzeba coś popsuć a w zasadzie odkryć co popsuli inni. Okazało się, że oba banany na końcu jednego z kabli Chord Odyssey 2 nie były zalutowane i podczas przepinania banany zostały w gniazdach a ja stałem zdziwiony z gołym kablem w ręku. Ktoś ewidentnie zawalił sprawę.

 

Teraz jeszcze muszę poszukać jakichś przyzwoitych interkonektów.

Edytowane przez janek_TU
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam pytanie czy ktoś z forum posiada umc1 w okolicach wroclawia i mialby ochotę oswiecic swoja wiedza nowego posiadacza sprzetu emo? Kupilem umc1 i po kalibracji wychodzą mi wymiary pomieszczenia 2x większe niz w rzeczywiste. Nie mam pojęcia co robię zle. Jak wpisze wymiary z reki to muszę sam regulowac pozostałe aspekty kolumna tego jescze nie ogarniam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas autokalibracji nie ma badania wielkości pomieszczenia. Stawiasz mikrofon w miejscu odsłuchu i on mierzy odległość głośników od mikrofonu.

Pamiętaj, że podane rezultaty nie są w metrach tylko w stopach.

Wykryte odległości głośników możesz sobie w każdej chwili ręcznie zmienić, tylko najpierw przelicz metry na stopy. Ja zmierzyłem odległości miarką i ręcznie koryguję bo nie zawsze idealnie wykrywa odległość, np. odległość suba zawsze mi źle rozpoznaje.

 

Trzeba też pamiętać, że aby autokalibracja działała musisz ją przypisać do danego wejścia, tzn korekcja odległości zawsze działa, ale już korekcja częstotliwości musi zostać przypisana np. EmoQ1 do wejścia DVD.

 

UMC to bardzo fajny sprzęt pod kątem konfiguracji, tylko trzeba trochę czasu aby go rozgryźć, ja na niektóre funkcje wpadłem do kilku miesiącach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas autokalibracji nie ma badania wielkości pomieszczenia. Stawiasz mikrofon w miejscu odsłuchu i on mierzy odległość głośników od mikrofonu.

Pamiętaj, że podane rezultaty nie są w metrach tylko w stopach.

Wykryte odległości głośników możesz sobie w każdej chwili ręcznie zmienić, tylko najpierw przelicz metry na stopy. Ja zmierzyłem odległości miarką i ręcznie koryguję bo nie zawsze idealnie wykrywa odległość, np. odległość suba zawsze mi źle rozpoznaje.

 

Trzeba też pamiętać, że aby autokalibracja działała musisz ją przypisać do danego wejścia, tzn korekcja odległości zawsze działa, ale już korekcja częstotliwości musi zostać przypisana np. EmoQ1 do wejścia DVD.

 

UMC to bardzo fajny sprzęt pod kątem konfiguracji, tylko trzeba trochę czasu aby go rozgryźć, ja na niektóre funkcje wpadłem do kilku miesiącach ;)

dzieki bede walczyl dalej a zgodnie z twoją sugestią kupilem xpa5 i 2, szt xpa100 i kable 7 kolorowe są extra . Jesli chodzi o moc to jest super .Niestety jakoś zestrojenie umc mi nie wychodzi .Czy jak emo skalibruje a potem zmienie odleglosci do kolumn to pomiary nie sa złe?.

Jak mam Kolumny Jamo d6lcr to jaką ustawić czestotliwosc?. przy poprzednim wzmacniaczu wyczytałem ze txh trzeba odciąć na 80hz

jak mam saba . czy tu tez tak samo?. Jak to zrobiłem to duzo dzwięku się zgubilo i tylko niskie tony byly ok.. Jak sub jest aktywny to jakie wzmocnienie ustawic na subie zeby nie sterowac jednoczesnie i umc i subem.

Wiedziałem o stopach więc przeliczałem na metry ale umc wykrywa glosniki w dwa razy większej odleglosci niz rzeczywista.

Jak zresetowac calkowicie umc moze tam coś się gryzie z ustawieniami poprzedniego wlasciciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.