Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Emotiva Klub
IGNORED

Emotiva klub


omen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy

 

Z czym to gra? No i oczywiście jak wrażenia, jak dźwięk ?

Zgłaszasz się jako szczęśliwy posiadacz czy rozczarowany ? ;)

 

Gra z Ad Fontes, Goldring 1042 i Aria 926. Do kompletu brakuje jeszcze DAC i ewentualnie wymiana kabli.

Dźwięk jest fenomenalny. Nawet nie przypuszczałem że będzie tak dobrze :) Jest wszystko czego oczekiwałem - czysta góra, gładki środek, masywny dół. Wielogodzinne odsłuchy i zero zmęczenia.

 

Przy okazji zapytam o XLR pomiędzy pre a końcówką - co polecacie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Hej, gdyby ktoś był zainteresowany, na sprzedaż mam XMC-1. Rok używany, obecnie stoi i się kurzy. Nigdy nie ruszany z miejsca więc stan idealny.

W komplecie wszystko, m.in. dosłany później mikrofon do kalibracji Dirac.

W stosunku do allegro, dla klubowiczów konkretna zniżka ;)

Edytowane przez pacman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Też zauważyłem kilka dni temu, że ktoś tym w Polsce handluje.

http://www.soundclub.pl/producenci/Emotiva/99.html

 

Ceny dobre XPA-2 kosztuje 4500 zł, raczej taniej się nie sprowadzi.

 

Teraz wchodzi jakaś XPA GEN 3, którą z tego co czytam można rozbudować do potrzebnej ilości kanałów i ona już tak dobrze cenowo nie wygląda.

 

Ciekawe jak załatwiane są prawy serwisowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budowa modułowa nie głupia, tylko zwróć uwagę, że obecna XPA-2 kosztuje 4 tyś zł.

 

XPA GEN 3 w wersji dwukanałowej 5250 + 1000zł za każdy następny kanał.

 

XPA-5 kosztuje 5900zł, przy GEN3 to samo wyjdzie 8250zł.

 

Jeśli zrezygnują z produkcji zwykłych wersji XPA to będzie drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy członkowie Emotiva Klubu!

 

Jak zapewne zauważyliście, od paru tygodni produkty marki Emotiva są w końcu dostępne w Polsce w "normalnym" trybie tzn. można je kupić tu na miejscu, w naszym kraju, z polską gwarancją, bez konieczności kosztownego indywidualnego importu lub korzystania z pośrednictwa innych osób oraz bez obawy jak może przebiegać realizacja gwarancji z drugiego końca świata. Ceny zostały ustalone na poziomie, który na pewno ucieszą wszystkich zainteresowanych produktami Emotiva, są bowiem znacznie niższe niż w przypadku indywidualnego importu, czy w ofertach osób pośredniczących.

 

Miło mi poinformować, iż zostaliśmy oficjalnym partnerem [co jest równoznaczne z dystrybutorem] marki Emotiva w Polsce. Aktualnie wprowadzamy do oferty dostępnej w Polsce kolejne produkty. Już dostępne są najbardziej popularne z nich - końcówki mocy XPA, procesory dźwięku dookólnego, przedwzmacniacze, źródła... wkrótce dostępne będą także monitory aktywne oraz akcesoria.

 

O wszystkich produktach można już - po polsku i szczegółowo poczytać na naszej stronie internetowej. Oczywiście istnieje możliwość posłuchania urządzeń - także przez zakupem.

 

Jesteśmy do Waszej dyspozycji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar kupic DAC XDA-1. Czy ktoś mógłby coś napisać na temat współpracy tego DAC'a ze źródłem po USB?

 

Miałem DAC XDA-1. Sprowadzałem sobie z USA (oczywiście doliczono cło i podatek), kupowałem w promocyjnej cenie 249$ (było to na samym początku jak Emotiva wypuściła DAC). Co do USB to w jest tam niestety USB 1.0 czyli 44,100Hz/16 bitów i jest to raczej wejście "tymczasowe". Jak chcesz grać po USB to lepiej zewnętrzny konwerter USB/SPDIF. Ja stosowałem konwerter jednego z klubowiczów 96kHz/24 bit. Emotive w końcu zastąpił QUAD CD-P 2 99 w roli przetwornika, konwerter u mnie został. Niemniej sama Emitiva po COAX lub AES/EBU grała bardzo zacnie przewyższając w pewnych aspektach Matrix Mini (który miał jednak większą funkcjonalność)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy u polskiego dystrybutora takie same warunki gwarancyjne jak w Stanach - 5 lat?

 

Tak, wszystkie urządzenia mogą być objęte 5-letnią gwarancją. Standardowe 2 lata gwarancji mogą być bezpłatnie rozszerzone o kolejne 3 lata podczas rejestracji zakupionego urządzania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do Sound Club:

A jak przedstawia się gwarancja urządzeń zakupionych w USA bezpośrednio u producenta? Czy jest ona honorowana?

pzwm misza

 

 

Gwarancja urządzeń zakupionych bezpośrednio u producenta jest realizowana jak dotychczas tj. przez producenta.

 

Miło mi poinformować, iż otrzymaliśmy już pierwszą dostawę wzmacniaczy Emotiva XPA G3, o których można szczegółowo poczytać tutaj:

http://www.soundclub.pl/urzadzenia/Emotiva-XPA-G3/462.html

Edytowane przez SoundClub
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...
  • 2 miesiące temu...

Mnie chodzi po głowie zakup XPA-2 drugiej generacji, ale jakoś nie widzę okazji...

Mam na razie XPA-2 pierwszej generacji.

Chyba, że ktoś ma jakieś opcje sprowadzania, bo jakiś czas temu była nowa na allegro, ale ktoś przesadził z ceną i chciał sporo drożej od trzeciej generacji...

 

Była fajna na allegro parę dni temu, ale przegapiłem...

Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 3 miesiące temu...

Jak ktoś będzie chętny to mam do sprzedania końcówkę mocy Emotiva XPA-3 gen 1. Jest to końcówka trzy kanałowa, kupiona od pierwszego właściciela (kupiona nowa w USA). Ja jestem drugim właścicielem. Cena 3000zł. + koszt wysyłki. Kontakt: [email protected]

Sprzedaję tylko dlatego, bo kupuję XPA-7 gen 2.

Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów. czy jest sens zamiany procesora Denon AVP-A1HDCI na Emotiva-XMC-1 ?? Czy osiągnę lepszą dynamikę w stereo jak i kinie? Czy ktoś widział/czytał jakiś test porównawczy ? Wszystkie informacje mile widziane, Pozdrawiam.

Denon AVP-A1 HDCI, Denon POA-A1 HDCI, Marantz UD-7007 Dac Master , kolumny YB 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emotiva zastąpiła u Ciebie Krelle ? Bo wcześniej chyba miałeś takie końcówki mocy ?

Jeżeli pytanie do mnie - to wcześniej miałem Monstera MPA 2250 i MPA 3250...

 

Witam wszystkich forumowiczów. czy jest sens zamiany procesora Denon AVP-A1HDCI na Emotiva-XMC-1 ?? Czy osiągnę lepszą dynamikę w stereo jak i kinie? Czy ktoś widział/czytał jakiś test porównawczy ? Wszystkie informacje mile widziane, Pozdrawiam.

Ja na Twoim miejscu bym nie zmieniał. Miałem swego czasu amplituner Denon AVC-A1-HDA z końcówkami mocy Monster MPA 3250 +MPA 2250. Wsparte to było zestawem kolumn Monitor Audio Platinum PL-200, PLC-350 i PL-100 oraz subwooferem Velodyne DD-18. Przyjechał do mnie kiedyś kolega, który jeździł po wielu wystawach, w tym na CES w Las Vegas. I powiedział mi tak: takiego dźwięku i takiej dynamiki nigdzie nie usłyszał...

Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomyliłem Krella z Monsterem.

Co teraz u Ciebie gra ? Co wniosły zmiany ?

U mnie teraz gra skromny Denon AVR-X4000. Ale przy większej mocy się wyłączał i trzeba było dopiąć końcówkę mocy Emotiva XPA-3 I generacji. I wreszcie Denon zaczął grać.Ale ta Emotiva będzie szukać kupca, bo do końca tygodnia dojedzie do mnie Emotiva 7 kanałowa - II generacji. Kolumny to Monitor Audio PL300 (wcześniej były PL200),+PLC350, GX-100, GX-FX, Subwoofer Velodyne SPL-1000.

Velodyne DD-18 poszedł za 14tys., Denon AVC-A1HDA za 10tys. (po siedmiu latach użytkowania). Monstery MPA 3250 i MPA 2250 też poszły po 10 tys.zł. A sprzedawałem szybko, bo trafiło mi się fajne autko z przebiegiem 6500km! Oczywiście Pioneer BD-LX91 został i projektor JVC RS-2 także... I inne gadżety typu okablowanie i listwy Monstera.

No i teraz pomału się odkuwam. Za parę dni jak dojedzie końcówka mocy to wezmę jako górne-przednie wysokościowe Definitive Technology Studio Monitor 65 SM. Mają do 300Wat i mam nadzieję, że nie padną, tak jak mi padły wysokotonowe w MA PL100. Czyli wrócę do wcześniejszego systemu 9.1...

Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.