Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Emotiva Klub
IGNORED

Emotiva klub


omen

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli wszystko jasne . Ten typ tak ma :) . Musze sie zastanowic czy oddac cd-ka do sklepu czy okryc go kolderka ,aby chodzil ciszej ;) . Poki co jestem mega zadowolony z jakosci dzwieku. 

 A z jakimi kolumnami koledzy maja zestawione wzmaki Emo ? Co jest godnego podlaczyc pod A-300 ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę może polecał bo co mnie się podoba, inni mogą uznać za kiepskie zestawienie. Opiszę z jakimi kolumnami Emo u mnie grało:
1. AA Hyperion III - bardzo przestrzenne granie, świetna scena - wtedy jeszcze nie kosztowały tyle co teraz. Bardzo mi się podobało to zestawienie.
2. Polk Audio Rti a9 - wielkie i b. ładne głośniki, fajny bas i ogólnie bardzo muzykalne, przestrzeń gorsza niż w AA ale całościowo przekaz bardziej mi się podobał. Myślałam, że zostaną docelowo, ale na nieszczęście wpadły mi w ręce:
3. Polk Audio Lsi 9 - i z początku nie było jakiegoś efektu łał ;-) ale z czasem okazało się że są niezwykle selektywne ale nie burząc całości przekazu. Generalnie klasa wyżej od Rti, basu oczywiście mniej bo to duże monitory. Myślę, że zostaną że mną na długo :-)
4. Jakieś 4 miesiące grały u mnie jeszcze Divine Acoustic Proxima III i tu też było świetnie, ale basu to te kolumny mają ilość minimalną. Z subwooferem były bardzo dobrze a z 2 świetnie.
Teraz mój zestaw to Lsi + 2 suby BK i sprawę głośników mam załatwioną.
U mnie za amplifikację robi xpa+xsp i nie wiem jak to się ma do BasX
Powodzenia w poszukiwaniach!
Pozdrawiam Misza

Wysłane z mojego Mi MIX 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki mi_sza za pare slow opisu , nieczesto mi tak doglebnie ludzie odpisuja . Chyba mam zla energie . 

Wczoraj siedza caly dzien i katujac (wygrzewajac) wzmaka odkrylem co mi nie pasuje w moich Dali . Jedna kolumna jest chyba trafiona !!! Dolny glosnik nie gra pelna moca ,porownujac z druga kolumna. Tak samo tweeter ,ten kopulkowy, charczy. Nigdy w zyciu te kolumny nie dostaly mocno po uszach ,nigdy nic nie podlaczalem podejrzanego ,poza tym one maja niecaly rok ??? Dzisiaj dzwonie do firmy w sprawie reklamacji. O co tu chodzi nie wiem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytalem, bo kedys mialem szmery w jednym z kanalow w H/K i okazalo sie ze to wzmak nie domaga. Wyslalem do serwisu i okazalo sie ze cos bylo nie tak a sprzet mial moze kilka tyg od kupna w sklepie.

Powodzenia!

Lubie elektronike, ktora prezentuje moje dzwieki, tak jak to sobie wymarzylem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny oddane do ...naprawy :( .Wedlug kierownika sklepu to problem ze zwrotnica (crossover) . Myslalem ,ze dadza od reki nowe ,a tu dupa. No nic ,zobaczymy. Wzialem na te pare dni/tygodni Dali Spector 1 ,takie pierdolki male .Jak to fajnie gra to jestem w szoku. 

Edytowane przez markom13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Mam ,posiadam BasX A-300. Nie jestem dobry w opisywaniu dzwieku jak to robia inni na forum ,ale moge Ci powiedziec ,ze poki co to jest moj docelowy wzmacniacz (koncowka mocy). Mam go juz pare 2-3 miesiace i dalej jestem zadowolony ? . Gra to u mnie z Dali Opticon 6 .Chcialem sie tych kolumn pozbyc ,bo czegos mi brakowalo.Gralo to u mnie z Cambridge Audio CXA ,potem jakies Roksany ,itp .  Emotiva natrafiona jakos przypadkiem uwydatnila to czego mi brakowalo. Nisko schodzacego basu , nienatarczywego ,pieknie teraz pokazuje gre instrumentow typu gitara klasyczna ,gitara basowa ,fortepian, wokal. Moim zdaniem do takiej muzyki ten wzmak w polaczeniu z Dali robi robote. Troche mam mieszane uczucia jesli slucham plyty z muzyka typu hard-rock .Tutaj robi sie maly balagan ,ale to tez zalezy niestety od jakosci nagranej plyty cd. Ogolnie polecam posluchac BasX A-300 ,ale mysle ,ze w polaczeniu z dobrymi kolumnami bedziesz zadowolony. Tylko wiesz jak to jest ..... ucho "uchowi" nierowne ?  .  Wesolych Swiat !!!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...

pytanie czy orientujecie sie czy warto zaryzykować i kupić XMC2 czy lepiej poczekac czy np warto rozważyć cos innego ? NIe ma duzo alternatyw. Jest Marantz AV8805 czy 7705 ale wg roznych opinii czy recenzji jesli chodzi o dzwiek Emotiva gra  lepiej i to nawet pomimo braku korekcji Dirac Live. Poaza tym design Marantza trzeba lubić lub miec inne urzadzenia od nich. W moim przypadku nie pasowałby do reszty. Tylko ze Marantz za to działa w 100% bezproblemowo. Jest "stary" Anthem AVM60  nowe procesory Arcama AV40 (ktore tez maja jakies problemy na start), czy nowe na Cedii sie pojawily we wrześniu, ale sa to marki dostepne i popularne w Ameryce pokroju Audiocontrol Maestro x7 czy Monoprice HTP-1.  Just tu ktoś uzytkujacy procesory Emotivy ? JAk sie sprawują ?  OD razu mowie ze amplituner nie wchodzi w gre, bo chce wykorzystac zbalansowane wyjscia i osobne koncowki mocy. Moj setup proj JVC Atmos 7.2.4 (z opcja rozbudowy) i kilka urzadzen dodatkowych jak ATV4K czy Nvidia Shield i konsole. (generalnie urzadzenia  standardzie HDMI 2.0). TV nie bede podpinać, na forach pisza ze tutaj moga byc problemy jak sa dwa zrodla itp. Generalnie pod katem setupu spelnia moje oczkeiwania, ale boje sie roznych problemów z ktorymi borykaja sie te procesory, a ktore sa szeroko opisywane na AVSforums... Ciekawe pytanie na ile te problemy to sa np kiepskie kable a na ile to jakies softwareowe sprawy. Sa tez jakies obsuwy w implementacji Dirac Live ktory mial byc juz jakis czas temu. JAk to jest z mozliwoscia zwrotu takiego sprzetu jesli by sie okazalo ze cos sie nie sprawdza w moim setupie ?  

Edytowane przez MartyMcFly
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Też jestem zainteresowany kupnem zestawu Emotiva do kina domowego. Wg mojej wiedzy można to kupić tylko u dystrybutora (Sound club) i Linia Dźwięku w Rzeszowie. Ryzyka nie ma żadnego. Mamy dwa miesiące na odsłuch i zwrot sprzętu. Wg dystrybutora zestaw dzielony do KD za ok 8 tysięcy zagra tak jak inne amplitunery za ok 20 tysięcy. Na temat stereo nie rozmawiałem. W lini dźwięku mają bardzo dobre opinie o stereo, natomiast nie sluchali Kd. Jest tu kilka osób mających ten sprzęt i są zadowoleni. Może się odezwą. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.01.2020 o 11:28, Krzychu72 napisał:

Witam. Też jestem zainteresowany kupnem zestawu Emotiva do kina domowego. Wg mojej wiedzy można to kupić tylko u dystrybutora (Sound club) i Linia Dźwięku w Rzeszowie. Ryzyka nie ma żadnego. Mamy dwa miesiące na odsłuch i zwrot sprzętu. Wg dystrybutora zestaw dzielony do KD za ok 8 tysięcy zagra tak jak inne amplitunery za ok 20 tysięcy. Na temat stereo nie rozmawiałem. W lini dźwięku mają bardzo dobre opinie o stereo, natomiast nie sluchali Kd. Jest tu kilka osób mających ten sprzęt i są zadowoleni. Może się odezwą. Pozdrawiam.

zastanawiam sie tylko jaki to zestaw dzielony za 8k dystrybutor miał na mysli. bo jakos ciezko skompletowac takie klocki w tej cenie. Sam procesor dziwkeu kosztuje sporo wiecej, nie mowiac o koncowkach mocy.  

Generalnie jednak wiedomo ze w zalozeniu osobny systme powinien grac lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będzie jakiś zainteresowany, to będę miał do odsprzedania piękną końcówkę mocy generacji II czyli 7 kanałowa Emotiva XPA-7. Druga  generacja Emotivy zebrała najwięcej pochlebnych opinii.

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.01.2020 o 13:23, THX Ultra 2 napisał:

Jak będzie jakiś zainteresowany, to będę miał do odsprzedania piękną końcówkę mocy generacji II czyli 7 kanałowa Emotiva XPA-7. Druga  generacja Emotivy zebrała najwięcej pochlebnych opinii.

Cena 6500. Sprzęt w perfekcyjnym stanie technicznym i wizualnym! Waga tego potworka to 43,5 kg. Nowa wersja XPA-7 gen. 3 waży tylko 24kg.

Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.  Ja chciałem zasięgnąć opinii na temat BasX 300..  po co są tam wiatraczki zamontowane?  Na amazonie są wpisy że potrafią się one włączyć produkując przy tym sporo hałasu!

Dodatkowo jak działa to sterowanie triggerem z pt100 - łączę kablem i zapominam..  co bez tego triggera zrobic listwa inne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.03.2020 o 15:08, AndrzejPiaseczno napisał:

Witam.  Ja chciałem zasięgnąć opinii na temat BasX 300..  po co są tam wiatraczki zamontowane?  Na amazonie są wpisy że potrafią się one włączyć produkując przy tym sporo hałasu!

Dodatkowo jak działa to sterowanie triggerem z pt100 - łączę kablem i zapominam..  co bez tego triggera zrobic listwa inne?

Nigdy jeszcze mi sie zadny wiatrak nie wlaczyl. A moze ich nie slysze ? . Co do triggera to wlacza on od razu koncowke mocy z pilota. Inaczej musisz sam guzikiem to zrobic. A komu sie chce w tych czasach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich klubowiczów Emotivy z moim skromnym zestawikiem BasX PT-100/A-150. Miało być A-300, ale okazało się, że nie mieści się mi we wnęce na głębokość.

Ale i tak zestaw gra lepiej niż się spodziewałem, także jestem nader zadowolony z eksperymentu. Bo miała być integra do 4k, a skończyłem z... elegancko wykonaną i wspaniale brzmiącą "dzielonką". I jeszcze zostały mi drobniaki na kabelki. ?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Emotiva u mnie gra z magnat quantum 677 i przewodami wireworld oasis 8 na silver banan. Duza szczegłowść i fajna streofonia ale zbyt wyostrzona, jasna  góra. Bas nie rozlewa sie jest raczej szybki . Zdaje sobie sprawe że przede mną zmiana kolumn-celuje w coś cieplej grającego niz magnaty które same w sobie są chłodne. Przeskoczyłem z Yamahy i na prawde jest róznica na plus. Mój znajomy który handluje sprzetem i sam korzysta tylko z maszynerii Mcintosha (to na prawde wysoka liga) po tym jak usłyszal jak gra przedwzmacniacz pt100 wział go do swojego zestawu wiec chyba cos w tej emoticvie musi byc 😉  Swoją droga zstaw basx zagra dobrze kiedy dobierzemy cały tor optymalnie a do tego  to u mnie jeszcze daleka droga 🙂 

ps. porównywałem z CA cxa61 który zagrał o wiele jasniej ze słabszym basem 

 

Edytowane przez domel666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
On 12/31/2020 at 3:53 PM, MartyMcFly said:

WItam w klubie, moj zestaw to XMC-2 w polaczeniu z XPA gen 3 glownie w KD ale w stereo rowniez. Jak ktos ma jakies pytania chetnie odpowiem. 

 

 

Witam wszystkich na Forum.

Dołączam, ponieważ planuję zakup dokładnie taki jak Twój - XMC-2 z XPA Gen 3 , najpradwopodobniej 7 kanałów. Jak oceniasz dźwięk w stereo? W KD po ilości recenzji w różnych miejscach podejrzewam, że jest świetnie.

Nie planuję budować oddzielnego systemu w stereo i liczę na dobre parametry XMC. Dzielone tematy (procesor plus końcówka) zwykle grają lepiej niż nawet topowy ampli - oczywiście w pewnej klasie cenowej, nie mówię o JBL, McIntosh i tym podobnych ekstremach.

Dzięki i dobrego użytkowania życzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.