Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  99 członków

Emotiva Klub
IGNORED

Emotiva klub


omen
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w ogóle co do wykrycia odległości głośników to czytałem, że czym lepsze akustycznie pomieszczenie, tym lepiej procecsor/amplituner rozpoznaje odległości głośników i nie chodzi tylko o Emotivę. Jeśli w pomieszczeniu jest dużo odbić, pogłosu to podobno te systemy często przekłamują.

 

Ręczna zmiana odległości głośników nie wpływa na inne rzeczy.

 

Do kina najczęściej zaleca się odcięcie głośników na 80Hz, suba 120Hz. Co do wzmocnienia suba to wszystko na wyczucie, musisz obejrzeć kilka filmów, scen z mocnym basem i samemu ustawić jak Tobie pasuje.

 

Nie wiem też czy będziesz używał suba w stereo, ja nie używam, nie pasuje mi. Spróbuj najpierw posłuchać w stereo bez suba.

Wiele osób też inaczej ustawia suba do kina i inaczej do stereo, tzn do kina często stosują większe wzmocnienie, do stereo mniejsze.

 

Ustawienia fabryczne przywracasz funkcją Restore defaults.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po restarcie urządzenia i ponownej kalibracji efekt oszałamiający . Z dzwięku jestem bardzo zadowolony .Końcówki grają o wiele ciekawiej niz dotychczasowe zestawy . Dzwięk jest intensywny ale nie nachalny dobrze przestrzenny.Muzyki w stereo na tym nie słucham więc jeśli chodzi o muzykę to się nie wypowiem. Wszystko super tylko jak wyłączyć podświetlenie włącznika bo świeci za mocno?

To podswietlenie w kinie mi przeszkadza, nawet zastanawiam się nad przeniesieniem zestawu na boczną scianę zeby tak nie oglądać niebieskiej poświaty.

Moje pytanie czy ktoś widzi rożnice w dwięku z wejscia 7.1 vs hdmi? bo to będe chciał sprawdzić.

tigger ustawiony w umc włącza mi zestaw ale nie wylącza czy na wyłączenie trzeba ustawiać inaczej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cisze się, że finalnie jesteś zadowolony z dźwięku.

Niestety nie da się wyłączyć podświetlenia przycisku power, a faktycznie świeci mocno. Kilka osób radziło sobie z tym otwierając przedni panel i robiąc przyciemnienie z papieru kredowego lub folii do przyciemniania szyb w samochodach. Innego sposobu nie ma.

Emotiva się tutaj nie popisała, nie wiem czemu nie zrobili możliwości przyciemnienia lub całkowitego wygaszenia jak w przypadku pozostałego podświetlenia.

 

Triggera aktywuje się na danym wejściu, czy ma być "on" czy "off". Jeśli jest "on" na danym wejściu to po włączeniu procesora uruchamia dane urządzenia np. końcówkę mocy, po wyłączeniu procesora powinien automatycznie wyłączyć końcówkę.

Nie ma osobnego ustawienia na wyłączenie.

 

Jeśli chodzi o wejścia HDMI vs 7.1, to zależy gdzie będą lepsze przetworniki DAC. podając sygnał HDMI podajesz cyfrowo i dźwięk przetwarza DAC UMC. Jak podasz na wejścia 7.1 to analogowo, czyli sygnał zostanie przetworzony przez DAC odtwarzacza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear friend,

 

As a member of our XMC-1 reservation list, you’re probably wondering when shipments will begin.

 

Well, we have some great news for you. Although we may not be shipping in February as planned, we’ll be shipping shortly afterward—and the XMC-1 will be an even better product for this minor delay.

 

So how is the XMC-1 “even better,” you ask? Here’s how:

 

Full HDMI 2.0 and 4K Capability. That’s the largest part of this short delay—simply waiting for the HDMI 2.0 interface chips to ship in quantity. But it’s worth it. If we’d hurried to hit our planned date, we would have had to use HDMI 1.4. Now, your XMC-1 is ready for all of HDMI 2.0’s capabilities from the start.

 

2 HDMI Outputs, and Full 3D/4K OSD. Now, you’ll have 8 HDMI inputs and 2 HDMI outputs on the XMC-1, as well as the most sophisticated on-screen display available—fully integrated into 3D content, and 4K content as well, for unsurpassed convenience and ease of use.

 

World’s Most Powerful Room Correction. No product south of $20,000 offers Dirac room correction—except the XMC-1. This is full-scale, professional-level room correction. Combined with precision equalization capability and a superb balanced audio path, the XMC-1 will take your system to the next level.

 

Made in USA. Yes. The XMC-1 is the first product that will be built in our Nashville, USA facility, in our brand new production center, for the greatest control over quality, consistency, and reliability.

 

So, what does this mean in terms of the ship date?

 

We expect to be shipping the first XMC-1s in March. However, since we’re ramping up the new production center, and making sure the first products are absolutely perfect, shipments will be slow. It may take another 6-8 weeks to work through the reservation list. Thanks for your patience—it will pay off in an even better product!

 

We look forward to keeping you updated. It won’t be long now before you’ll have your own XMC-1, and take your theater beyond expectations.

 

Sincerely,

 

The Emotiva Team

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kurcze miałem kupić XSP-1 w starej obudowie a już jest tylko dostępna nowa no i teraz będzie odbiegać od zestawu :/

Mogli trochę potrzymać jeszcze starą wersję ponieważ wzmacniaczy z X na początku dużo więcej sprzedali i jeszcze nie wszyscy dokupili do zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Odświeżam wątek, chciałbym coś napisać :)

 

Miałem na przestrzeni jakiegoś czasu w domu kilka wzmacniaczy stereo. Muszę powiedzieć, że zestaw procesor kina domowego UMC-1 oraz końcówka mocy XPA-2 to naprawdę dobry zestaw.

 

Porównując do tego zestawu integry Atoll in 100 oraz Krell KAV-300i stwierdzam, że Emo zagrało lepiej. Nie jest to tylko moje zdanie, ale osób słuchających razem ze mną, wszyscy byliśmy zgodni co do różnic.

Nadmieniam, że Krella kupiłem specjalnie do porównań, więc czasu miałem sporo. Okazuje się także, że UMC gra nadzwyczajnie dobrze jako przedwzmacniacz stereo, sam jestem po tych doświadczeniach zdziwiony.

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...

Chłopaki myślałem nad tym DACkiem

 

http://allegro.pl/emotiva-xda-2-usb-dac-xlr-krell-rotel-linn-denon-i5083596835.html

 

Facet ma też nowszą wersję. Obecnie posiadam wzmacniacz Atoll IN100SE + AA Phoebe III.

 

Atoll mógłby również "robić" za końcówkę mocy... myślicie że to może być dobry kierunek?

 

Niestety nie mam możliwości odsłuchu więc pozostaje jedynie zakup w ciemno.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Witam

Chciałbym zamówic na stronie emotivy https://emotiva.com/products/pres-and-pros/xmc-1 końcówkę mocy xpr-5 oraz preamp xmc-1

I moje pytanie brzmi kto z was zamawiał sprzęt z tej strony wysyłkę realizują przez https://bongous.com/ mam pewne opory przed obciążaniem karty na bądź co bądź niemałą kwotę.

Może podzieli się ktoś doświadczeniami ze swoich zamówień

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witajcie!

 

planuję zakup systemu głównie do muzyki w stereo ale dodatkowo do kina domowego.

Myślę o kolumnach Monitor Audio Silver 8 (i pozostałych do kina).

 

Chciałbym kolumny podłączyć przez końcówkę mocy.

Co sądzicie o XPA-2 w porównaniu do monobloków XPA-1L?

 

Z tego co zauważyłem w specyfikacji XPA-2 oferuje trochę większą moc na kanał przy 8 Omach. Zauważyłem też, że w XPA-1L trochę słabszy dali transformator w przeliczeniu na zasilanie 1 tylko kanału. Co o tym sądzicie? Czy ktoś z Was miał okazję porównywać jakość grania tych wzmacniaczy?

 

Miał ktoś z Was okazję porównać wyżej wymienione do monobloku XPA-1? To już chyba za duża moc do Silver 8? Ktoś z Was miał to podłączone z kolumnami o podobnej mocy? :)

 

Co do tego proponujecie/używacie do dekodowania kina domowego i w roli przedwzmacniacza?

Co sądzicie o podłączeniu tych końcówek mocy do wyjść jakiegoś amplitunera Denona w stylu AVR-X3100W? Taki Denon mógłby dekodować stereo FLAC i filmy 5.1.

 

W jaki sposób dekodujecie dźwięk 5.1 z filmów oraz plików FLAC w stereo i potem przesyłacie na końcówkę mocy?

W jaki sposób dekodujecie dźwięk z sieci (np. z DLNA)?

Czy Emotiva oferuje takie rzeczy w jakimś sprzęcie?

 

Czy XMC-1 może odtwarzać dźwięk z pamięci USB podłączonej do niego przez jego port USB?

Czy sądzicie, że będzie do niego jakiś upgrade do obsługi Dolby Atmos?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i za podzielenie się Waszym doświadczeniem w zakresie klocków Emotivy! :)

Edytowane przez bataudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Posiadam możliwość sprowadzenia sprzętu Emotiva bez cła. Oczywiście wiąże się to z brakiem oryginalnego kartonu. Zastanawiam się czy byli by chętni?

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Chciałbym zamówic na stronie emotivy https://emotiva.com/products/pres-and-pros/xmc-1 końcówkę mocy xpr-5 oraz preamp xmc-1

I moje pytanie brzmi kto z was zamawiał sprzęt z tej strony wysyłkę realizują przez https://bongous.com/ mam pewne opory przed obciążaniem karty na bądź co bądź niemałą kwotę.

Może podzieli się ktoś doświadczeniami ze swoich zamówień

Pozdrawiam i liczę na odpowiedź

 

Ja płaciłem przez PayPal.

Sprzęt wysyłałem przez firmę Polamer, bo Emotiva miała drogi transport. Emotiva wysyła na terenie USA do klienta za darmo, więc podałem adres siedziby Polamer w USA, do nich dotarła przesyłka, oni ją zważyli i określili opłatę. Po zapłaceniu jej wysyłali towar do mnie w Polsce, oczywiście po drodze cło.

 

Miał ktoś z Was okazję porównać wyżej wymienione do monobloku XPA-1? To już chyba za duża moc do Silver 8? Ktoś z Was miał to podłączone z kolumnami o podobnej mocy? :)

 

Nie ma czegoś takiego jak zbyt mocny wzmacniacz.

XPA-2 to bardzo mocna końcówka, nie wiem czy jest sens kupować mocniejszą. Nie wiem jak jest z jakością dźwięku XPA-2 vs XPA-1.

Ja mam dwie końcówki XPA-2 i XPA-3, gdybym teraz miał kupować być może zdecydował bym się na słabszy zestaw tj. jedną XPA-5, te klamoty zajmują sporo miejsca ;)

 

Jeśli chodzi o filmy 5.1, muzykę 5.1 i stereo to ja używam do odtwarzania odtwarzacz multimedialny Manta DVBT05 Emperor Hybrid, poprzez kabel HDMI podaje on sygnał cyfrowy do procesora UMC-1 i ten wszystko dekoduje. Manta pobiera pliki z dysku twardego.

Chwalę sobie rozwiązanie z odtwarzaczem multimedialnym bo jest to mega wygoda.

 

Co sądzicie o podłączeniu tych końcówek mocy do wyjść jakiegoś amplitunera Denona w stylu AVR-X3100W? Taki Denon mógłby dekodować stereo FLAC i filmy 5.1.

Po wielu tematach na ten temat wnioski są takie, że nie wiadomo jak to zagra, ponieważ wszystko zależy od jakości przedwzmacniacza w amplitunerze. Różnica może być duża, mała lub żadna.

 

Co do XMC to sam jestem ciekaw jak to gra, ten procek trochę kosztuje i fajnie byłoby móc go wcześniej posłuchać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.