Skocz do zawartości
IGNORED

Chwalimy Polskę


il Dottore
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Żeby odpocząć od klimatu ciągłego narzekactwa na Bocznicy (co zaczyna niektórych już nudzić) wpisujmy w tym wątku co nam się PODOBA w Polsce.

Tak dla odmiany... 🙂

 

Może ja zacznę:

- knajpy czynne do ostatniego klienta

- wciąż można jednak palić w niektórych knajpach

- sklepy nocne z alkoholem, wódeczność i piwko nawet na stacjach benzynowych 24/7

- Minister Finansów Jacek Rostowski (choć trochę może z importu...). Imponujący brytyjski posh akcent z wyższych sfer, doskonałe wykształcenie, piękna kariera, wspaniałe tradycje rodzinne, no i członkostwo w brytyjskiej Partii Konserwatywnej za czasów jego pobytu w UK. 🙂

 

DISKLEJMER: TEN WĄTEK SŁUŻY WYŁĄCZNIE CHWALENIU POLSKI! OSOBY NARZEKAJĄCE I KRYTYKUJĄCE BĘDĄ W TYM WĄTKU BANOWANE BEZ PARDONU! NARZEKAMY I KRYTYKUJEMY W INNYCH WĄTKACH! 🙂

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Patrick

(Konto usunięte)

-Starowka w Krakowie.

-Mazury

-Bieszczady

-Panienki ( i mezatki tez) => wiecej jest tych ladnych niz brzydkich i przecietnych=> parafrazujac jednego usera tez sie troche polansuje i powiem ze czesto jezdze po swiecie (do USA tysz 8-) ) i malo jest miejsc gdzie panie sa ladniejsze niz w pomrocznej.

-Gdansk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

morze nasze baltyckie i sledzik :)

jeszcze można kupić jajko z wolnego wybiegu od rolnika i mleko od krowy prosto i samemu zrobić masełko i serek , osobiście robiłem na wyjeździe teraz :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawsze było - wszytstko można byle z ostrożna ;))

tyko ... dziś coraz wiecej tych poprawnie bojaźliwych :((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym Rostowskim "trochę" przesadziłeś. Kiepściak podrabiany, ale i tak lepszy od Balcerowicza co pokazał nawet w dyskusji telewizyjnej. W zasadzie kazdy będzie lepszy od Balcerowicza, chyba że chcielibysmy komus zrobić krzywdę i wyeksportowac jego "mysl" ekonomiczną.

 

Wódeczność upada. niestety dawniej byliśmy 3 światową "potegą" w spożyciu alkoholu (na pierwszym miejscu była Francja). A teraz okazuje się że nawet w pierwszej piątce się nie mieścimy. Nie wiem czy nawet w dziesiątce (Francja też spadła poza miejsce na podium).

 

I zeby nie było że to są narzekania! Nic podobnego. Te dwie wiadomości (Rostowski i malejące spozycie alkoholu), są przez niektórych uważane za pozytywne

 

 

tez sie troche polansuje i powiem ze czesto jezdze po swiecie (do USA tysz 8-) ) i malo jest miejsc gdzie panie sa ladniejsze niz w pomrocznej

.

jest takie miasto powiatowe w łódzkiem o nazwie Zgierz. Mieścina w której nie ma już żadnego zakładu przemysłowego. Z moich obserwacji lokalnych i regionaalnych wynika że ilość ładnych kobiet w wieku róznym ale głównie młodym, przekracza tam średnie zagęszczenie urody na metr kwadratowy w Polsce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był już kiedyś identyczny wątek, i wówczas napisałem ( albo miałem zamiar, nie pamiętam ) ten argument, że prawie nie ma tu muzułmanów.

I za to plusik dla tego kraju podtrzymuję nadal.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co? I już? I nic więcej?

Wiosna, weekend i zero pozytywnego spojrzenia?

To ja jeszcze dodam:

- jakość budownictwa jednorodzinnego w Polsce: nasz polski dom postoi 100 i więcej lat a te irlandzkie kartony rozlecą się już niedługo.

- pieroooogiiiii!!!, golooooonkaaa! :)

- o urodzie Polek pisano już wyżej. Teraz już nie ma kontroli na zachodniej granicy, więc na aktualności zyskuje przysłowie, że gdy przestajemy odróżniać krowy na pastwiskach od kobiet, to znak, że jesteśmy już w Niemczech!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez il Dottore

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość partick

(Konto usunięte)

jest takie miasto powiatowe w łódzkiem o nazwie Zgierz. Mieścina w której nie ma już żadnego zakładu przemysłowego. Z moich obserwacji lokalnych i regionaalnych wynika że ilość ładnych kobiet w wieku róznym ale głównie młodym, przekracza tam średnie zagęszczenie urody na metr kwadratowy w Polsce.

 

ciekawe co by na to Darwin powiedział ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tania? Nie w stosunku do moich zarobków!

 

No raczej tak. Zęba wprawdzie nie leczyłem już od ładnych paru lat. Ale ostatnio za kontrolę i kamień zapłaciłem 70 pln.

Zakładając realną średnią płacę najemną na około 2000 pln netto, to jest przecież akurat 1/28, czyli dochód na jeden dzień kalendarzowy.

W którym kraju są lepsze relacje ?

 

Aha, zastrzegam że strzelam, nie sięgałem do statystyk. Polegam na doświadczeniu znajomych w kilku krajach zachodnich.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Burczymucha
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostroznie z cenami tych usług. duży rozrzut. na przykład za leczeni ekanałowe z plombą bez korony i udziwnień w jednym miescu zapłaciłem łącznie 350zł. a w innym mniejszym mieście kosztowałoby mnie 120-200.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to była cena sprzed 5 lat. Kanałowe to były ze trzy wizyty. pierwsza niecała stówka za kolejne po 160 - 170 wsumie wyszło chyba więcej niż 350. Ale jakby doszła korona to już by cena wzrosła o te 500.

Z tym że mój "osiedlowy" dentysta takie leczenie zrobiłby za 150. Kiedyś leczył mi zęba i po trzeciej wizycie stwierdził że jednak nie da rady bo zakrzywiony korzeń z napierająca ósemką i nie da sie zrobić kanałowo więc warto rwać... słowo "rwać" to przenośnia bo zaklinowanego trzonowego musiał najpierw pociąć i wydłubać po kawałku. Trwało to prawie godzinę. Potem jeszcze wizyta kontrolna i podmuchanie ozonem... Za to wszystko zapłaciłem .... 50 złotych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Arku, teraz we Wrocławiu to co zrobiłeś to minimum 1200 PLN, ale dalej to tanio.

Od siebie dodam co jest jeszcze bardzo dobre (co mi się podoba) w Polsce to:

-polscy naukowcy, naprawdę nie mamy się czego wstydzić, wręcz odwrotnie- niestety ich siła przebicia jest słaba, wiadomo dlaczego,

-wbrew pozorom, wysoki poziom kształcenia na naszych państwowych uczelniach, oczywiście patologie wszędzie się zdarzają,

-piwo, te z małych browarów jest całkiem niezłe,

-dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuugie weekendy,

-brak eutanazji, całkiem serio i z pełnym szacunkiem dla tych, którzy przez to stracili życie, a w wielu przypadkach, jak się czyta, nie chcieli tego.

Więcej w tej chwili nie przychodzi ma na myśl.

 

PS. Właśnie czytam o tym katolickim terrorze i się dziwię. Nie jestem osoba wierzącą, ale uważam, że kościół w Polsce jest ostatnią (prawie) ostoją polskości w naszym kraju. Inne narody bardzo dbają o to, co stanowi ich siłę, a my robimy wszystko aby się stać kundlami europy w imię zjednoczonej Europy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Manluk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to niech Ci będzie. Myślałem, myślałem, i mam ! :

- tania stomatologia prywatna

 

I nie tylko stomatologia!

Robiłem sobie w Polsce implant soczewki oka. W Dublinie wołali 5000€. W PL... 5x taniej!

Mój okulista w Dublinie, autor publikacji i autorytet na europejską skalę, choć kształcony w USA, gdy mi robił kontrolę pooperacyjną, tylko pocmokał... "What a job!".

A miał nad czym cmokać, bo operacja była wykonywana jakąś super bezinwazyjną metodą - starą soczewkę usuwano nie w sposób mechaniczny, tylko wypłukiwano strumieniem wody pod ciśnieniem, jak Karcherem. :)

Oprócz tej polskiej kliniki, taka maszyna naonczas w Europie była jeszcze tylko jedna: W Szwajcarii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Cadam

(Konto usunięte)

 

-brak eutanazji, całkiem serio i z pełnym szacunkiem dla tych, którzy przez to stracili życie, a w wielu przypadkach, jak się czyta, nie chcieli tego.

 

A ostatnia reforma to co to jest jak nie Narodowy Program Eutanazji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nie tylko stomatologia!

Robiłem sobie w Polsce implant soczewki oka. W Dublinie wołali 5000€. W PL... 5x taniej!

Mój okulista w Dublinie, autor publikacji i autorytet na europejską skalę, choć kształcony w USA, gdy mi robił kontrolę pooperacyjną, tylko pocmokał... "What a job!".

A miał nad czym cmokać, bo operacja była wykonywana jakąś super bezinwazyjną metodą - starą soczewkę usuwano nie w sposób mechaniczny, tylko wypłukiwano strumieniem wody pod ciśnieniem, jak Karcherem. :)

Oprócz tej polskiej kliniki, taka maszyna naonczas w Europie była jeszcze tylko jedna: W Szwajcarii.

W Polsce zatrudniano najlepszych okulistów po rozpadzie ZSRR. Te czasy mineły ale tręd rozwojowy pozostał. I teraz jak widzę coraz wiecej ludzi korzysta z coraz tańszych zabiegów okulistycznych.

 

Jeszcze, w nawiązaniu do dentystów, sam byłem świadkiem jak Anglicy przylatywali do PL na leczenie zębów. I to w tych droższych klinikach. Więc tam z nich to dopiero muszą golić kasę. Co ciekawe ceny sa nizsze przy takim samym sprzecie, bo praktycznie do chwili rezygnacji przez Siemensa obstawiał on całą Europę tak samo jak Polskę sprzedażą leasingową unitów dentystycznych. I cała para rozwoju tych usług opierała się na coraz lepszym sprzęcie.

 

Był już kiedyś identyczny wątek, i wówczas napisałem ( albo miałem zamiar, nie pamiętam ) ten argument, że prawie nie ma tu muzułmanów.

I za to plusik dla tego kraju podtrzymuję nadal.

Bo tu jest taka katolicka nędza że nawet muzułmanie nie chcą przyjeżdzać. To jest raczej duży minusik niż plusik.

 

PS. Właśnie czytam o tym katolickim terrorze i się dziwię. Nie jestem osoba wierzącą, ale uważam, że kościół w Polsce jest ostatnią (prawie) ostoją polskości w naszym kraju. Inne narody bardzo dbają o to, co stanowi ich siłę, a my robimy wszystko aby się stać kundlami europy w imię zjednoczonej Europy.

Inne narody w Europie już dawno pozbyły się religii ze swojej codzienności. To nie żadna "ostoja polskości" tylko pijawka wysysająca pieniądze publiczne. A pojęcie "katholische terror" jest okresleniem stosowanym w Niemczech na tromtadrackie uprawianie praktyk religijnych przez katolików.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polskie jedzenie!!

 

jeszcze jest dobre i lepsze niz w innych krajach.....

 

bo niedlugo w Polsce bedzie juz takie same gowno jak w calej EU

 

 

- o urodzie Polek pisano już wyżej.

 

niestety Polki umywaja sie do Rosjanek i Ukrainek ....

Ale oczywiscie Polki sa ladniejsze od kobiet z zachodniej Europy!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam Sikora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety już jest. Od kiedy zlikwidowano w PL normy jakościowe jedzenia zastępując normami sanitarnymi. Od 2004 ma być tylko nietrujące żeby do sądu nie mozna podać producenta za zatrucie np. salmonellą. Za to może smakować jak papier posolony solą odpadową. Więc to niestety nie jest już dobre jedzenie.

 

Owszem zdarza się dobre ale to są wyjątki. Zapewne tak samo spotykane jak w całej UE. Ale oczywiście "dobra marka" w pojeciu polskiego jedzenia pozostała.

 

Dodam jeszcze lasy i zwierzęta w lasach. Tego na Zachodzie się nie zobaczy.

 

Arku, kanałowe w Warszawie kosztuje 700 :)

Arku, teraz we Wrocławiu to co zrobiłeś to minimum 1200 PLN,

 

Te ceny to chyba podają tutaj dentyści w ramach marketingu szeptanego :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Arku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Dodam jeszcze lasy i zwierzęta w lasach. Tego na Zachodzie się nie zobaczy.

 

Wczoraj bedac w restauracji chinskiej , podczas rozmowy z kelnerem (Chinczykiem )

, kelner opowiedzial mi jak byl kiedys w Polsce , chcial zalozyc restauracje chinska

ocenil Polske i Polakow tak:

- w Polsce jak sie robi jakies przyjecie to potrzeba robic wielkie zamowienie na towary do restauracji , bo Polacy organizuja imprezy odrazu na kilkaset osob :)) (calkiem inaczej niz w Europie zachodniej)

- Polska to taki kraj gdzie ludzie mieszkaja w duzych odleglosciach, i kraj wogole nie jest zaludniony :)) jedna wiocha ....100 km lasu i dopiero druga wiocha haha

 

tak Chinczyk opowiadal mi o Polsce :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Adam Sikora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska to taki kraj gdzie ludzie mieszkaja w duzych odleglosciach, i kraj wogole nie jest zaludniony :)) jedna wiocha ....100 km lasu i dopiero druga wiocha haha

 

tak Chinczyk opowiadal mi o Polsce :))

:) :) :) No tak... z jego punktu widzenia Pekinu i okolic gdzie dupa o dupę trze to tak mogło wyglądać.

Ciekawe co by powiedział jakby wyjechał gdzieś na wschód do naszych osciennych krajów... Przekraczasz granicę a tam pole, pole, pole,las, las, las, pole, pole, pole, las, pole, las, pole, las... krowa! ... pole, las, las, las, las, las, pole, pole, pole, las, pole, las, pole ... linia wysokiego napięcia! pole, las, las, las,las, las, las, pole, pole, pole, las, pole, pole, pole, pole, las, pole, las ... dom na horyzoncie! (nie wiadomo czy jeszcze w tym państwie ), las, las, las, pole, pole, pole, las, pole, las, las, las, pole, pole, pole, las, pole, las, las, las, pole, pole, pole, las, pole, - i stolica państwa!... Czyli coś wielkości podpekińskiej wioski :) :) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Arku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,Panowie,:)

Jest wiele takich miejsc,obiektów,a ich podkreślanie zajęłoby parę stron,tylko kto by to czytał:)

 

W kategorii za"inność",polecam knajpkę"Pod Szaloną Kurą" w Łagowie Lubuskim.

Może nic nadzwyczajnego,ale czy nie fajnie wypić piwko w knajpce na wodzie,pośród bujnych lasów,czystej wody i Zamku Joanitów?

Czy nie przyjemnie zamówić do piwka jaką padlinę i na świeżym powietrzu podżerać,a jednocześnie kontemplować uroki natury?

Najbardziej jednak podoba mnie się to,że gdy mi się znudzi owa kontemplacja,to chwytam kratę piwa i wsiadam do roweru czy kajaka,które są"zaparkowane"tuż przy knajpce i płynę w dal.

W załączeniu parę fotek:)

 

Wcześniej ktoś wspomniał o kuchni polskiej.Przychylam się:)

Znam taką,że kucharza można na rękach nosić:)

Niestety,parę tygodni temu "chata" się spaliła,więc już nie ma co polecać:(

ech..,było swojsko,zwyczajnie i ze smakiem.

Ktoś tez wspominał o kobietkach,ze ładne,a kto inny,że Rosjanki/Ukrainki jeszcze ładniejsze,ale przecież to nie ranking najpiękniejszych,tylko co nam się podoba w kraju.

(Wenezuelki chyba jeszcze ładniejsze:)

A mnie się jeszcze podobają Mazury,Szwajcaria Kaszubska,Szymbark,polska gościnność i.., jedna laleczka z Urzędu Skarbowego w Gdyni:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi w Polsce podoba się brak przegięć z pracownikami socjalnymi - w Skandynawii menopauzalne fanatyczne baby mogą zabrać rodzicom dziecko praktycznie bez możliwości odwołania (sądy "z automatu" przyznają rację pracownikom socjalnym), dodatkowo państwo płaci za takie odebranie dziecka więc wszyscy zamieszani w ten proceder mają dużą motywację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem dumny z Naszego Papieża,Jana Pawła II.To najlepsze co się Polsce przydażyło,za naszego życia,nikt mi nie powie że należy to pominąć,czy przemilczeć!Tego zrobić nie można!Dał zarazem świadectwo naszej Polskiej kultury,całemu światu!Bo tak też pojmują Polskę,wielu,bardzo wielu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.