Skocz do zawartości
IGNORED

Audiofilskie bezpieczniki


sly30

Rekomendowane odpowiedzi

Miroslav1 - Nic nie zmieniaj.

 

Zamykam wątek

Zmieniaj o to chodzi i napisz jak dźwięk się zmienił

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Moi klienci określają wymianę bezpieczników w urządzeniach od słyszalnych po spektakularne.

Te, które im polecam to rodowane Padisy.

 

Hasło- najlepszy tuning w relacji za cenę mogę tylko potwierdzić!

 

Co się zmienia i czy dotyczy tylko produktów z wyższej półki?

Otóż nie.

 

Posiadacze bardziej budżetowych konstrukcji powinni koniecznie spróbować, bo zmiany in plus mogą przerosnąć ich oczekiwania

 

jafi >>Czy mógłbyś powiedzieć czy Padisy występują w obu wersjach: fast (F) i slow blow (T lub S)? Czy mogę wymienić bezpiecznik 6A/125V na 6A/250V?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Są na rynku dostępne audiofilskie bezpieczniki do sprzętów np AMR, Furutech i pewnie jeszcze jakieś inne.

Czy ktoś z was używa, miał, wie jak to działa i jaki ma wspływ na brzmienie sprzętu?

Czy to kolejny gadget audio jakich wiele mamy na rynku i wsadzając takie do sprzętu tylko poprawimy sobie

nastrój co też jest potrzebne i miłe, czy może jednak coś w dźwięku może się zmienić?

Kolega raczy żartować?

Jestem rozczarowany, pytaniem Kolegi.

 

Bezpiecznik audiofilski to przecież podstawa, elementarz, rzecz na tyle oczywista, że nie warta wzmianki.

Musi być najdroższy albo najlepszy.

 

Chyba, że Kolega raczył rozreklamować tematykę celem wzrostu sprzedaży, wtedy rozumiem wpis.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega raczy żartować?

Jestem rozczarowany, pytaniem Kolegi.

 

Bezpiecznik audiofilski to przecież podstawa, elementarz, rzecz na tyle oczywista, że nie warta wzmianki.

Musi być najdroższy albo najlepszy.

 

Chyba, że Kolega raczył rozreklamować tematykę celem wzrostu sprzedaży, wtedy rozumiem wpis.

 

Pozdrawiam

 

Do prawdy nie są potrzebne wpisy o braku wpływu bezpieczników, kabli sieciowych, interkonektów i innych voodoo gratów na tego typu forach. Jeśli rzeczywiście sprawdziłeś, że w twoim systemie nie ma żadnej różnicy, to tylko się cieszyć że te parę stów przeznaczysz na bardziej szczytny cel.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki bezpiecznik polecasz kolego 747?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manipulant:)

Niestety nie mam wszystkiego(a jeśli tak to o tym jeszcze nie wiem), a diabeł tkwi w szczegółach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oprócz Furutechów, Padisów ciekawie prezentują sie niemieckie bezpieczniki HiFi-Tuning, zwłaszacza czarne w wersji Supreme

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W odróżnieniu od innych produkowane w wersji slow i fast-blow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli macie możliwość włożenia bezpieczników do sprzętu to spróbujcie nie wiem dlaczego ale to działa.

ja zastosowałem furutecha pozdrawiam G.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już nie grają? Czyli szkoda zachodu?

 

Nie szkoda. Warto sprawdzić. Nie zawsze jednak działają. Ale bywa, że wnoszą dużą poprawę. U mnie sprawdziły się - złote AHP II - na CD (największa poprawa) i na... zasilaczu do DAC-a. Ale na przykład w preampie lampowym spowodowały, że dźwięk odebrałem jako zbyt jasny. Standardowy bezpiecznik lepiej się sprawdzał. Ogólnie wydobywają dodatkowe szczegóły. I nie jest to bynajmniej halucynacja jak wielu 'naukowców' chętnie w tym wątku czy o kablach koaksjalnych udowadnia w sposób mniej lub bardziej kulturalny. W dobrym systemie - a taki chyba masz - usłyszysz. Pytanie czy Ci się spodoba to jednak już całkiem inna sprawa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za info.Nie bawiłem się jeszcze bezpiecznikami więc nie mam zdania.

Synergistic Research wypuścił teraz serię SR20 i buńczucznie chwalą się na swojej

stronie że są najlepsze na rynku i deklasują wszystkie inne a żeby to udowodnić to

uruchomili program że można zamówić, wstawić w swój sprzęt, porównać i jak nie

pasuje można odesłać! Program tez ma być też w Polsce przez dystrybutora Audiofast.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly30-jeśli taki program jest to pewnie że można sprawdzić.W USA te bezpieczniki kosztują chyba ponad 200 zł/szt.Ciekawe ile zaśpiewa za nie Audiofast.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem o poprawie brzmienia po zmianie bezpieczników, także od użytkowników Lebena, którego sam używam z wielkim dla siebie pożytkiem. Ale o ile wpływ kabli głośnikowych jest dla mnie zrozumiały, o tyle wpływ bezpiecznika już nie. Jak to działa? Czy podobnie jak zmiana lamp? Opór, przepływ, pojemność, "czystszość" prądu? Jak myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Furutech TF dziś zastąpił otrzymany ze wzmacniaczem (robiony przez konstruktora wzmacniacza) bezpiecznik. Po raz kolejny przekonałem się jak istotne zmiany wnoszą tak "drobne "

elementy. Świetna zabawa i kolejny relatywnie tani sposób na modyfikowanie systemu. Polecam spóbować. A może ktoś z "bardziej osłuchanych w bezpiecznikach" pokusi się o zrobienie listy wyboru bezpieczników hi end :)? Tego Furutecha polecono mi bardziej niż złotego AMRa. Zamiast wachlować kablami można pozmieniać bezpieczniki jest taniej i szybciej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamiast wachlować kablami można pozmieniać bezpieczniki jest taniej i szybciej:)

Nie "zamiast" lecz "oprócz". Przy dobrej sieciówce zmiany bezpieczników będą bardziej słyszalne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Less is more

Everything Should Be Made as Simple as Possible, But Not Simpler ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie bezpieczników Furutecha i HiFi-Tuning Supreme (z efektem kriogenizacji).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie "zamiast" lecz "oprócz". Przy dobrej sieciówce zmiany bezpieczników będą bardziej słyszalne.

Nie ulega wątpliwości że oprócz jeśli tylko nas stać na drogie sieciówki i całą resztę . Istotne jest też to że bezpiecznik za 2 stówy zmienia nie tylko sieciówkę za xxxx zł ale cały tor za xxxxxx zł) to najtańszy "tuning" systemu i często jeśli czegoś jeszcze brakuje w systemie i nie możemy się zdecydować lub brakuje kasy na konkretny wybór (np kable głośnikowe, interkonekty) zakup bezpiecznika pomoże doczekać lub pozwoli na tańszą opcję bo zostanie osiągnięty pożądany progres.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, sam sprawdziłem. Działa, i to nie jest jakaś mała zmiana. Na razie "zabezpiecznikowałem" CD. Niesamowite, jak wyraźna jest to różnica. Warto spróbować bez dwóch zdań.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

jakie zmiany i co można napisać o tym bezpieczniku?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszyscy piszą , że po zmianie zwykłego bezpiecznika na "audiofilski' następuje znaczna poprawa w brzmieniu systemu na in plus ale dlaczego i czemu jest , to zawsze pozytywna zmiana ? I dlaczego świat audio tak późno zdał sobie sprawę ze zbawiennego wpływu "nitki drucianej " , czyżby dotychczas różnica w brzmieniu była aż tak nieuchwytna czy raczej niespodziewana ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

http://www.audioforte.com.pl/oferta.php?idp=43&id=600&i=805

jakie zmiany i co można napisać o tym bezpieczniku?

Porównywałem u siebie te Furutechy z bezpiecznikami 3 x tańszymi AHP. Moim zdaniem nie ma sensu płacić więcej za F bo nie wniosły u mnie więcej niż tańsze AHP.

A co wniosły? Większą swobodę w wybrzmiewaniu instrumentów (słychać głównie na klasyce) i ogólnie wydaje się wszystko brzmi z większym jajem.

70zł pieniądz nie duży za przekonanie się na własne uszy czy coś wnosi czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i ogólnie wydaje się wszystko brzmi z większym jajem

Ot i cała tajemnica...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Człowiek może być dobry, uczciwy ale i tak ilość ludzi na jego pogrzebie zależy od pogody...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość masza1968

(Konto usunięte)

Ot i cała tajemnica...

70zł pieniądz nie duży za przekonanie się na własne uszy czy coś wnosi czy nie.

Zamiast klepać bez sensu w klawiaturę i wciskać się między wódkę a zakąskę to weź te 70zł, kup i sam sprawdź.

 

Nie masz siedmiu dych? Podaj nr konta to ci przeleję abyś mógł sam sprawdzić zamiast oceniać rzeczy z którymi nie miałeś do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.