Skocz do zawartości
IGNORED

DAC/Karta muzyczna na USB do 400 złotych


5z0p3n
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

przymierzam się do zakupienia zewnętrznej karty dźwiękowej. Zaczne może od tego jaki sprzęt będzie do tego podpięty, czyli na chwile obecną laptop oraz słuchawki akg 518dj przez moją banicje w Anglii, stąd mile widziany ew. polecony sprzęt właśnie z wysp. Po powrocie do kraju do grania służą mi sennheisery hd598 i głośniki grundig box850a professional wraz z wieżą z serii FineArts (v3 - docelowy sprzęt użytku karty. Przewertowałem pare tematów i głownie chodzą mi pogłowie trzy karty: Maya u5(~200zl), Audiotrak Prodigy Cube(~400zl), Audinst HUD-mx1(600zl), wiem że to trzy różne przedziały cenowe ale jak bardzo się opłaca inwestować w kartę przy takim sprzęcie ? bo z tego co widze pare postów wyżej skrytykowany został gość za chęć kupna dac'a za 400zl do głośników wartych ~1800zl : D. Słuchawek oprócz odtwarzania muzyki oraz filmów, często używam do grania, nie jestem pewny czy jest to informacja, którą się powinno brać pod uwage, więc wole napisac hehe.

 

pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego zestawu to zapraszam na stronę o mnie. Dużo tu już tego wszyscy na wymieniali. Co do DAC to wraz z jego wadami (tylko po USB) polecam HRT music streamer II nie sprzedaje go... Sam go używam i nie oddam za nic :) w razie pytań służę pomocą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

przymierzam się do zakupienia zewnętrznej karty dźwiękowej. Zaczne może od tego jaki sprzęt będzie do tego podpięty, czyli na chwile obecną laptop oraz słuchawki akg 518dj przez moją banicje w Anglii, stąd mile widziany ew. polecony sprzęt właśnie z wysp. Po powrocie do kraju do grania służą mi sennheisery hd598 i głośniki grundig box850a professional wraz z wieżą z serii FineArts (v3 - docelowy sprzęt użytku karty. Przewertowałem pare tematów i głownie chodzą mi pogłowie trzy karty: Maya u5(~200zl), Audiotrak Prodigy Cube(~400zl), Audinst HUD-mx1(600zl), wiem że to trzy różne przedziały cenowe ale jak bardzo się opłaca inwestować w kartę przy takim sprzęcie ? bo z tego co widze pare postów wyżej skrytykowany został gość za chęć kupna dac'a za 400zl do głośników wartych ~1800zl : D. Słuchawek oprócz odtwarzania muzyki oraz filmów, często używam do grania, nie jestem pewny czy jest to informacja, którą się powinno brać pod uwage, więc wole napisac hehe.

 

pozdrawiam!

 

żadnego DAC'a nie słuchałem, ale że cały czas szukam i się zastanawiam to najlepiej fiio e10 (koło 275zł) albo prodigy cube (lekko ponad 300zł aktualnie kosztuje), o audinscie czytałem że wogóle nie jest wart dopłaty względe cube'a. K518 są dość ciepłe i basowe, podobnie jak fiio, więc może nie podpasować, a cube ponoć bardziej analityczny, ale dużo zależy od wsadzonego opampa. HD598 nie wiem czy nie potrzebują już lepszego wzmocnienia niż DAC zasilany z usb

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez masterxaz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na prowadzenie wysuwa się Cube. Oferte Fiio też przeglądałem ale bardziej przykuły moją uwagę fiio e7/e11/e17, bo k518 służą mi też do latania po mieście, miał ktoś z nimi doczynienia ? mp3'ka już leciwa, wiec na niej może różnicy nie odczuje ale przymierzam się też do zakupu jakiegoś odtwarzacza z obsługą flac'ow a to już chyba może być dość fajne połączenie ? W dodatku można je podpiąć jak inne DAC'ki, tylko jak tak zminimalizowany sprzęt może dorównać wiekszym braciszkom ? Co do HD598 to jakbym je podpial w sposob: komp>dac>v3>hd598, bedzie lepszym rozwiazaniem ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku hd598 lepiej podpiąć je pod wyjście słuchawkowe, a wieże pod line-out (w fiio mini jack, cube ma RCA i przełącznik z przodu), chyba że ta wieża ma dobry wzmak słuchawkowy.

 

Jak będziesz miał taki zestaw to sam zobaczysz jak Ci bardziej dźwięk podpasuje, bo ja u kumpla swoje superlux hd681 wolałem słuchać e-mu0404 -> nad c314 -> hd681, niż e-mu0404 -> hd681, bo NAD dodawał trochę ciepła, które tym słuchawkom dobrze robiło

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość cycus12

(Konto usunięte)

a ja mam takie pytanie, nie wiem czy było poruszane szukałem ale z marnym skutkiem. Co ma w sobie takiego to USB ? konkretnie i na temat, jest wiele DAC'ów tańszych ale ze słabym USB i często małą gęstością plików za rozsądną kasę, każdy PC ma wbudowaną optykę, jak i każdy lepszy laptop a kiedyś prawie każdy (jack) więc czemu nie korzystać z tego ?

 

czyli chciałbym poznać przewagę rozwiązania PC -> USB DAC nad PC/karta/cokolwiek -> toslink DAC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysyłanie danych przez toslink z grubsza polega na tym, że dane są przesyłane, a odbiornik je wyłapuje. Jak coś będzie nie tak, w sensie tych danych (chodzi kompletność, wszak na kablu można coś stracić) to już ten odbiornik nic z tym nie będzie mógł zrobić, tylko przesłać to co ma do przetwornika. Dane mogą być niekompletne a Ty to usłyszysz, albo nie…

Mogą być kompletne, ale Ciebie będzie gryźć to, że może być coś nie tak i może by USB?

A przysyłanie danych przez USB jest trochę inne. Dane są przysyłanie w formie określonych pakietów i na bieżąco sprawdzana jest ich suma kontrolna. Jeśli jest coś nie tak, odbiornik wysyła info, że "coś nie tak i prześlij jeszcze raz". Taki protokół daje gwarancje, że to co jest wysyłane w 100% jest odbierane. Nawet na kiepskim kablu będzie OK, nawet jeśli co i rusz odbywać się będzie wspomniane ponowne przesyłanie danych. Warto też wspomnieć o przepustowości USB 2.0. jest ono 10x większe niż to jest wymagane, wiec zawsze będzie czas by tą operacje w czasie rzeczywistym przeprowadzić.

Osobnym zagadnieniem jest przysyłanie asynchroniczne. Otóż przy asynchronicznym przysyłaniu danych otrzymane dane są odbierane, ale do przetwornika puszczane na podstawie taktu wewnętrznego zegara (jakoś tak - odsyłam do wujcia google). Chodzi o niski jitter. Jest to realizowane na osobnej kości, wiec sam przetwornik jest dużo droższy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sybic

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jakiej odległości?

Bo na 7m możesz przesłać bez problemu zwykłym kablem.

Na dalszą odległość możesz zastosować aktywne połączenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam

 

Poszukuje DACA do 300zl, moj skromny setup to NAD 3155 i jbl e80 na zwyklych kabelkach. DAC nie musi miec wzmacniacza sluchawkowego, NAD w pelni mnie zadowala na senkach hd 555.

Moje propozycja to

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , budzetowy, jakies opinie, wskazowki ? Karta muzyczna to xonar dx.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez lokers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do lokers

 

 

Tu masz przykład dac-a:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ten dac jest godzien uwagi:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś z was miał do czynienia z tym dac-em SD-DAC63057 . Znalazłem go na ebay :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy nowy dac SMLS SD-1955 =+DRI9001 AD1955 :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

zagra lepiej jak Prodigy Cube? Obydwa Dac-e kosztują prawie tyle samo.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Hej mam pewne pytanie odnośnie popularnego daca Maya U5. Otóż posiadam w kompie kartę zintegrowaną marki Realtek hd wspierającą system 7.1. Używam jej wyłącznie do słuchania w stereo. Po sciągnięciu do niej najnowszych sterowników widzę w opcach możliwośc wyboru dzwięku w jakości 24 bit i 192khz oraz w equalizerze pojawiły się suwaki z niskimi częstotliwościami od 31hz począwszy

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Z tego co się zdążyłem zorientować to U5 obsługuje do 125 hz i jej rodzielczość to maks. 24 bity przy 48khz, a więc słabiej niż moja karta, przynajmniej w teorii. Jak więc ma się to do jakości dźwięku. Czy zakup takiego daca polepszy mi jakość dźwięku, da lepszy bass? Obecna karta gra nie najgorzej, jednak czuć że nie ma takiego mocnego, długo wygasającego brzmienia, jakie mam np. przy funkcji s-xbs w urządzeniu przenośnym Panasonica. Moje kolumny to sony ss-e410 (planuję tannoye m2) oraz wzmak sony ta-f444es.

 

pozdro!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez mistemvp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Asusa D2 do 400-500zł chyba najlepszy

 

Chyba to nie znaczy lepsza.Chyba dla ciebie bo dla innego lepsze będzie np.Audiotrak Prodigy HD2 lub SB_XFI Titanium czy jakiś zewnętrzny dac.To wszystko zależy od preferencji i posiadanego sprzętu.

 

mistemvp

U5 zagra lepiej od integry zdecydowanie.Radził bym Ci zainwestować w Prodigy Cube która jest lepszą opcją jak U5 lub jakiegoś dac-a z procesorem Tenor TE-7022. Wszystko zależy też od sprzętu na którym ma to grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez noel555
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiałem się, czy napisać o tym w nowym temacie czy tutaj, ale chyba lepiej tu. Zachęcony recenzją na audiostereo.pl planowałem kupno urządzenia Audiotrak Prodigy Cube. Głównie z powodu dwóch cech - braku osobnego zasilacza i tego fragmentu recenzji:

 

Nawet zmasakrowany stratną kompresją materiał zostaje w nim poddany procesowi uzdatnienia do słuchania. Siada oczywiście gradacja planów, rozdzielczość i czytelność, ale nic nie powoduje krwawienia z uszu. To takie bezpieczne granie. Ma być miło nawet na najgorszej sieczce, a jeśli posiadacz wspaniałomyślnie nakarmi DACzka czymś zdecydowanie lepszym, to ma gwarancje, że lepiej będzie.

Tyle tylko, że teraz pojawił się Audinst HUD-Mini, który również (o ile mi wiadomo) nie wymaga zasilacza, a Audinst HUD-mx1 zbierał chyba dobre recenzje i był raczej ceniony (jak na swoją cenę oczywiście).Co byście wybrali? Szczególnie pod kątem słuchania muzyki skompresowanej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam i pozdrawiam Forumowiczów

 

Od niedawna stałem się posiadaczem wzmacniacza cambridge audio A500, mam do tego kolumny tannoy mercury 3.

Moim celem jest słuchanie muzyki (bez gier i filmów) z pc-ta, mówię tu oczywiście o mp3 i flac.

Na razie muzykę mam ze integrowanej płyty ze sterownikami Realtek, ale kusi mnie na coś, co pozwoli polepszyć ten dźwięk.

Czy może to być DAC bądź zewnętrzna karta dźwiękowa?

Muzyka jakiej słucham to raczej elektronika, koszt urzadzenia do 500 zł.

 

Z góry dziękuję za propozycje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

"Czy może to być DAC bądź zewnętrzna karta dźwiękowa?"

 

 

 

Polecam do tego zestawu któryś z produktów audiotrak np. prodigy hd2 lub lub cube, może też być audinst hud-mini. Prodigy hd2 to karta, dwa kolejne przykłady to dac-e.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

O ile mogę się podpiąć to chciałbym zapyać:

 

DAC i jego zastosowania - (może ktoś to rozwinąć?) jak to się ma do słuchania muzyki z komputera w formacie mp3 320 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC to taka karta dźwiękowa. Stereo i tylko do odtwarzania. Prawie zawsze lepsza od każdej innej karty w komputerze. Pliki dźwiękowe stratne czy bezstratne zawsze będą lepiej grały lepiej niż odtwarzane przez kartę dźwiękową, choć są tacy którzy twierdzą, że mocno skompresowane mp3 przy DAC’u będą odbierane jako te bardziej obnażone, więc i gorsze... ja się z tym nie zgadzam. Będą grały lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Monitor Audio RX8, RX Center, Silver 1; DAC : 8-ch DIYINHK ES9016, XMOS Multichannel; Power AMP : 6-ch TPA3255

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedą grały lepiej od większości kart zintegrowanych, bo należy przyznać,że są już integry grające całkiem przyzwoicie.Im droższe dac-e tym wyższa półka i tu już nie ma co z integrą porównywać.Natomiast są wewnętrzne karty muzyczne,które mają dac w sobie i ich jakość jest naprawdę na wysokim poziomie.

Co do dobrego daca obsługującego gęste formaty to rzeczywiście potrafią obnażyć jakość nagrania i kompresji.W tym wypadku wielu słuchaczy zarzuca słuchanie mp3 i pozostaje np. przy kompresji bezstratnej flac.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To zapytam jeszcze.

Wypuszczając dźwięk z laptopa (streaming ze Spotify) (wszyscy wiemy jakie tam są karty) to czy dając po drodze taki DAC będzie dużo lepiej? Czy może lepiej to puścić przez zewnętrzną kartę dźwiękową (w podobnej cenie ~300-500 zł ) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałbyś napisać o konkretnych urządzeniach. Nie można odgórnie rozgraniczyć DAC lepszy a karta gorsza bądź odwrotnie. Szczególnie w przedziale budżetowym. Najczęściej DAC-i okazują się lepsze, ale nie musi to być regułą. W tej chwili dość dobrą opcją jest Audinst HUD-mini. Wg mnie napewno lepszy od Audiotrak Cube. Nie mniej prawdziwym killerem może się okazać Audinst HUD-mx2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się właśnie nad kupnem jakiegoś DAC-a lub zewnętrznej karty dźwiękowej. Cena właśnie w okolicach 400zł. Czytając ten temat doszedłem do wniosku, że Prodigy Cube spełniałby moje wymagania ale chce się jeszcze upewnić co do jednej rzeczy.

Mianowicie, mam dobry, lampowy wzmacniacz słuchawkowy White Bird HPA-3 i podłączam do niego Beyerdynamici DT880. W związku z tym czy znajdę lepsze źródło dla tego sprzętu, w podobnej cenie, ale bez wbudowanego wzmacniacza? Ponieważ korzystam z MacBooka w grę wchodzą zarówno urządzenia na USB jak i 6-pinowe FireWire (ze wskazaniem na tą drugą opcję)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

jak ktoś jest zainteresowany; cena 400zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Elo. Potrzebuję, wydaje mi się, prostej dla was porady. Rozwaliło mi się gniazdo minijack w laptopie. Celuję w kartę muzyczną USB. Nie potrzebuję żadnych bajerów, szmerów. Chodzi mi tylko o to, żebym mógł podłączyć moje poczciwe głośniki Genius SP-HF500A lub słuchawki i słuchać tak jak przedtem. Raczej nie narzekałem, gdy słuchałem z integry. Czysto praktyczne pytanie z mojej strony. Chcę mieć zewnętrzną kartę muzyczną, względnie tanią i trwałą, żeby nie zdechła po miesiącu, dwóch. Nie planuję inwestowania w jakieś wypasione hi-fi. Proszę o sugestie najodpowiedniejszej karty do podanego przeze mnie sprzętu. Liczę na was.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elo. Potrzebuję, wydaje mi się, prostej dla was porady. Rozwaliło mi się gniazdo minijack w laptopie. Celuję w kartę muzyczną USB. Nie potrzebuję żadnych bajerów, szmerów. Chodzi mi tylko o to, żebym mógł podłączyć moje poczciwe głośniki Genius SP-HF500A lub słuchawki i słuchać tak jak przedtem. Raczej nie narzekałem, gdy słuchałem z integry. Czysto praktyczne pytanie z mojej strony. Chcę mieć zewnętrzną kartę muzyczną, względnie tanią i trwałą, żeby nie zdechła po miesiącu, dwóch. Nie planuję inwestowania w jakieś wypasione hi-fi. Proszę o sugestie najodpowiedniejszej karty do podanego przeze mnie sprzętu. Liczę na was.

 

No to może ta :http://www.ebay.ie/itm/MUSE-HiFi-PCM2704-USB-to-S-PDIF-Converter-DAC-/190766194247?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item2c6a8d1e47

Zagra całkiem przyzwoicie (bez szału ale ok,na pewno lepiej wysteruje słuchawki i głośniki jak integra), zresztą jeśli pozostajesz przy tych głośnikach to lepszej Ci nie trzeba

A tu na allegro :http://allegro.pl/dac-pcm2704-s-pdif-taniej-sie-nie-da-martmax-i3222369830.html

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

 

To mój pierwszy post na tym forum. Chciałbym poprosić o pomoc w wyborze DAC-a. Aktualnie muzyki słucham z następującego zestawu:

 

- wzmacniacz SONY TA-F630ESD,

- tuner SONY ST-S590ES,

- kolumny SONY SS-F55H,

- kable głośnikowe KLOTZ LY 225 TSW Hi-End 2,5mm (bi-wiring)

 

Za źródło robi komputer przypięty do wzmacniacza po S/PDIF. Często korzystam też ze słuchawek (Sony MDR-XD300) przypiętych bezpośrednio do karty dziękowej zintegrowanej z płytą główną.

 

Czy zakup DAC-a może w zauważalny sposób poprawić jakość dźwięku w jednym (słuchawki) bądź drugim (kolumny) przypadku? Jeśli chodzi o słuchawki to podejrzewam, że tak - tutaj nie jestem jakoś przesadnie zadowolny dźwięku. Natomiast jeśli chodzi o wzmacniacz to tutaj mam dwa dodatkowe argumenty. Po pierwsze gniazko S/PDIF we wzmacniaczu jest chyba nieco zapsute (to dość stary egzemplarz) i czasem nie łapie sygnału (trzeba poruszać wtyczką i nagle elegancko zaskakuje). Po drugie wbudowany DAC wspiera jedynie podstawe formaty (44/48 kHz), a mam trochę plików 96 kHz i chętnie sprawdziłbym czy słyszę różnicę.

 

Myślałem o jakimś prostym modelu (np. w cenie kilkuset złotych), który mógłby słuchać zarówno jako źródło dla wzacniacza jak i dla słuchawek. Chciałbym poeksperymentować i posłuchać różnych konfiguracji...

 

Czekam na wszelkie komentarze. Jeśli DAC to dobry pomysł to będę wdzięczny za propozycje polecanych modeli. Natomiast jeśli uważacie, że przy takim setupie DAC to wyrzucanie pieniędzy i lepiej zacząć np. od wymiany kolumn lub słuchawek to także będę wdzięczny za wskazówki.

 

Pzdr.,

B.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.