Skocz do zawartości
5z0p3n

DAC/Karta muzyczna na USB do 400 złotych

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, KonradRak napisał:

Co do dźwięku S.M.S.L SU-8 mogę napisać tylko jedno

Jeszcze inne fajne, godne polecenia DAC z wejsciem USB i wyjsciem zbalansowanym XLR? E-mu? Focusrite? Behringer? Oczywiscie w zalozonym budzecie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

2 godziny temu, SZROT napisał:

Ciekawe dlaczego? Jest jakas znaczaca rozniaca? Czy tylko dla zasady. Rozumiem ze podlaczam do takiego smsl jeszcze tylko dwa monitory studyjne aktywne z wejsciami XLR i mamy w pelni zbalansowany tor? A ten smsl ma regulacje glosnosci na pilocie?

Dlatego, że moja końcówka dla połączenia RCA ma ponad 2x wyższe zniekształcenia. Przy XLR nie muszę myśleć o jakości przewodów, itd. Aktywne monitory studyjne najczęściej napędzane są marnymi wzmacniaczami w klasie D. Kolejna sprawa, to ja zawodowo zajmuję się zwrotnicami pasywnymi.

Regulacja głośności jest cyfrowa. Nie mylcie tego z funkcją analogowego przedwzmacniacza. Są przeciwnicy i zwolennicy takiego rozwiązania. Dla mnie to zaleta bo pomijamy jeden niepotrzebny element toru audio (przedwzmacniacz).

14 minut temu, SZROT napisał:

Jeszcze inne fajne, godne polecenia DAC z wejsciem USB i wyjsciem zbalansowanym XLR? E-mu? Focusrite? Behringer? Oczywiscie w zalozonym budzecie.

Zdecydowanie Focusrite Scarlet 2i2. Mam starą wersję 96kHz a kolega najnowszą 192kHz/24-bit. Brakuje tylko pilota i byłby super DAC za 600zł. Testowałem też Yamaha Steinberg UR22 (pierwsza wersja). Miała istotne wady.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy ktoś słuchał, porównywał jakość Motu 828 mk1 do innych interfejsów, dac-ów, kart dżwiękowych ?
Ile waszym zdaniem można by dać za Motu 828 mk1 ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi