Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  443 członków

Audiostereo Caffe
IGNORED

Klub "less power more music" - kolumn do lampowców małej mocy


Gość Roxi
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość masza1968

(Konto usunięte)

:)

Może źle nazwałem tą "aktywność" zwrotnicy. Nie jest to Grand Viola w pełni aktywna.

Lyra Reference z System Control

Poprawiajki dotyczą nowych monobloków Phasta. Mają być zrobione ze wszystkiego co najlepsze na rynku - tzw bezkompromisowo.

 

Generalnie, System Control to jednak nie Pasive Control. Teraz mogę z dźwiękiem i "akustyką" zrobić co mi się żywnie podoba.

Edytowane przez masza1968
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie rozumiem :-)

 

"Nie jest to Grand Viola w pełni aktywna. Lyra Reference z System Control"

Te zdania nic nie różni... Oba zdania = pełna aktywność :-)

 

Gran Viola i Lyra bywają w wersji passiv/aktiv, czyli mają przełącznik do ominięcia zwrotnicy.

Wychodzi na to, że masz System Control, a Lyra ma 2 drogi, więc masz zdublowane wzmacniacze.

System Control zawiera w sobie Passive Control, więc nie dziwne, że można więcej, ale głównie chodzi o dopasowanie mocowe do siebie różnych wzmacniczy.

Pasywna Lyra nie zagra z System Control. Nie wiem dalej, czy wzmacniacze są 2 i czy takie same lub różne. Jakim rodzajem lampy zasilasz wysokotonówki? Jeśli to 6C33C, to szkoda poświęcać uwagę na poprawiajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Dobra, po kolei i od końca :)

WLM Lyra Reference (przełącznik na zwrotnicy w pozycji passiv) dalej kabel głośnikowy :) dalej końcówka mocy Phast SE na 6c33c dalej moduł Satelite (który podobno używa Martin), i który generalnie nie występuje w ofercie??? dalej preamp.

Głośność PAC ustawiam normalnie na zwrotnicy, bas/średnie na module Satelite (w modzie Fullrange) i dodatkowo na niej jest trzystopniowy zakres pracy (szerokości) PAC. Normalnie ustawiam sobie scenę w pokoju jak chcę.

 

Opanowanie basu nastąpiło po postawieniu kolumn na nagrobkach. BR walące prosto w drewnianą podłogę był buczący a teraz jest bardzo OK.

 

Podsumowując, w stosunku do moich poprzednich doświadczeń - inny moduł Control, inne okablowanie zarówno głośnikowe jak i IC oraz postawienie kolumn na nagrobkach zaowocowało moja własną małą nirvaną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 lata później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.