Skocz do zawartości
IGNORED

SACDvCD


manio28

Rekomendowane odpowiedzi

Moje pytanie jest nastepujace ,czy jest sens kupowania sacd jezeli posiadam tylko dwie kolumny czyli klasyczne stereo?

Mam odtwarzacz sacd i zastanawiam sie czy uslysze roznice pomiedzy sacd a standardowym cd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze uslyszysz roznice,nie ma o czym nawet rozmawiac,Polecam bardziej format XRCD badz K2HD i kilka innych zdecydowanie rowniez uslyszysz roznice znacznie lepsza od Standardowego CD.

pozdr....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam.

SACD to format o wyższej rozdzielczości niż CD, więc jeśli masz przyzwoity sprzęt to zdecydowanie usłyszysz więcej - bogatsze brzmienie, więcej szczegółów, lepszą stereofonię, przestrzeń i głębię.

Jeśli Twój odtwarzacz czyta też DVD-Audio, to szukaj płyt w tym formacie.

Brzmią nawet lepiej niż SACD, bo bardziej "winylowo".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ps:Prostszego sposobu nie ma jak posluchac chodzby to na aukcji mozna ,ponizej

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Oczywiscie polecam Club.Cd

maja swietne wydania....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza jakością dźwięku trzeba pamiętać, że wiele SACD oferuje "tylko" dźwięk stereo. Posiadanie 2 kolumn nie będzie ograniczało radości ze słuchania SACD. Z wydań 2 kanałowych polecam Paricia Barber z MFSL (wszystko). Choć moim zdaniem trzeba pamiętać by sprzęt odtwarzający SACD (tu: głównie różnego rodzaju DVD odtwarzacze z funkcją odsłuchu SACD, DVD-audio) był delikatnie mówiąc przyzwoity. Z własnego doświadczenia wiem, że słaby (czytaj budżetowy) odtwarzacz czytający SACD (dedykowane SACD odtwarzacze to już trochę inna bajka cenowa ) zagra gorzej niż doby CD player. Audiofilskie odtwarzacze SACD chyba w większości są stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam SACD od ponad 10 lat, koegzystuje z CD ostatnio z vinylem, wiem,że apetyt wzrasta w miarę jedzenie , zacząłem od SONY SCD-XE 670 , teraz mam multiformatowy CA 751BD i nie wykluczam,że kiedyś znowu zagości u mnie wyższej klasy SACD stereo, puryści formatu nie uznają SACD wielkonałowego, choć ja lubię posłuchać multi, dodatkowo dobre efekty dają CD DTS/ multi/ oraz formaty CD np XRCD, gustują w nich Japończycy którzy sa mistrzami wszelkich nowinek audio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tez myślałem :) Sądziłem,że wymieniacie XRCD w kontekście multichannel stąd moje niedorzeczne pytanie. Sam mam kilka XRCD - i żadna nie ma nic wspólnego z multichannel... Niedługo na SACD pojawi się 5 tytułów artystki Norah Jones ( w tym jedna multichannel).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość JacekMadera

(Konto usunięte)

Oczywiscie polecam Club.Cd

maja swietne wydania....

Potwierdzam, bardzo duży wybór głównie audiofilskich wydań, ale....!!!

Będąc zdecydowanym na daną płytkę warto poszukać również w innych sklepach, czasami różnicą ceny można się przerazić, np. seria Living Stereo na Amazonie tańsza o połowę a niekiedy nawet i więcej!

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze jest sens !!!

Pod 2 warunkami :

 

Trzeba by miec co najmniej dobry lub bardzo dobry odtwarzacz SACD ( na odtwarzaczach budzetowych roznica pomiedzy 2 formatami nie jest zbyt duza ..) i reszte wzmacniacz+ kolumny ..

 

Jestes zwolennikiem muzyki klasycznej lub jazzu , bo takich jest zdecydowana wiekszosc plyt SACD..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi,slucham duzo instrumentalnego rocka ,ale rowniez sporo klasyki i bardzo lubie posluchac rowiez Leonarda Cohena.Co do sprzetu mam taki sobie tzn. Yaqina MC 13S Kolumny yamahy i odtwarzacz yamaha dvd 2500s, i wlasnie ten grajek czyta SACD stad moje pytanie,A co myslicie o tej yamaszce i czy moze warto jej sie pozbyc i np zamienic na CA BD651???

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za odpowiedzi,slucham duzo instrumentalnego rocka ,ale rowniez sporo klasyki i bardzo lubie posluchac rowiez Leonarda Cohena.Co do sprzetu mam taki sobie tzn. Yaqina MC 13S Kolumny yamahy i odtwarzacz yamaha dvd 2500s, i wlasnie ten grajek czyta SACD stad moje pytanie,A co myslicie o tej yamaszce i czy moze warto jej sie pozbyc i np zamienic na CA BD651???

Pozdrawiam.

 

Ta Yamaha 2500S gra poprawnie. Na niej też usłyszysz różnicę, chociaż to odtwarzacz bardziej pod kino domowe - troszkę ociepla i koloryzuje brzmienie.

Lepszy jest Denon DVD 3300, a przede wszystkim Denon DVD 3910 - bardziej naturalny i selektywny dźwięk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie jest nastepujace ,czy jest sens kupowania sacd jezeli posiadam tylko dwie kolumny czyli klasyczne stereo?

Mam odtwarzacz sacd i zastanawiam sie czy uslysze roznice pomiedzy sacd a standardowym cd?

 

Jeśli twój odtwarzacz czyta SACD-R

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

możesz sciągnąć obraz SACD z rutrackera i wypalić na płycie DVD jako SACD-R i sam się przekonasz czy warto zanim kupisz płytkę oryginalną ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wydań 2 kanałowych polecam Paricia Barber z MFSL (wszystko)

 

SACD Patricii Barber są wyśmienite tylko ceny bardzo wysokie np 377 dolarów + cło ,przesyłka to wyjdzie trochę kaski :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , Ściągnij od ruskich zobaczysz jak świetnie brzmi - instrumenty brzmią wzorcowo na dobrym sprzęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

W trakcie usuwania konta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety malo kto z wykonawcow pop i rock zwracal i zwraca uwage na jakosc nagrania ...

Stad niemile niespodzianki jak np z doskonal plyta Rainbow-Rising , ktora nawet w SHM-SACD brzmi kiepsko ....!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SACD trzeba uważać - widmowe pomiary zamieszczone przez kolegów z forum wskazują na częstą praktykę robienia klientów w balona - ścieżka DSD bywa robiona na chama z mastera PCM 44.1kHz albo 48kHz. Jest to tym bardziej naganne że DSD ma spory szum kwantyzacji już powyżej 6kHz, tak więc przy takim nagraniu dostaniemy skumulowane wady obu formatów. Tu była dyskusja, ostrzegam, trochę techniczna:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do sciagania muzyki to nie robie tego ,kupuje same orginaly,artystom sie to nalezy,takie jest moje zdanie.Zamowilem pare SACD i teraz czekam na dostawe i sobie poslucham :).

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na SACD trzeba uważać - widmowe pomiary zamieszczone przez kolegów z forum wskazują na częstą praktykę robienia klientów w balona - ścieżka DSD bywa robiona na chama z mastera PCM 44.1kHz albo 48kHz. Jest to tym bardziej naganne że DSD ma spory szum kwantyzacji już powyżej 6kHz, tak więc przy takim nagraniu dostaniemy skumulowane wady obu formatów. Tu była dyskusja, ostrzegam, trochę techniczna:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Piszesz o kopiach SACD, które można ściągnąć z netu?

Jeśli tak jest, to przecież słychać różnicę, a raczej brak różnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety malo kto z wykonawcow pop i rock zwracal i zwraca uwage na jakosc nagrania ...

A co wykonawca ma wspólnego z produkcją? Tym sie zajmują realizatorzy nagrania na zlecenie producenta. 99% realizatorów nagrania uważają, że wykonawca nie ma pojęcia jak powinna brzmieć muzyka przez niego wykonywana, więc robią wszystko żeby zmienić brzmienie według własnych upodobań. W muzyce pop-rock masakrowanie nagrań jest praktycznie 100%. Usprawiedliwiać takie działania może naprzykład chęć poprawienia rzeczywistych niedociągnięć wykonawcy lub gatunek muzyki polegający na tworzeniu sztucznych brzmień. W klasyce jest nieco lepiej. Ale też głupoty nie brakuje. Niedawno na kanale Mezzo w reportażu a wybitnym pianiście pokazano jegpo sesję nagraniową w jednym z najlepszych studiów nagraniowych w Szwajcarii na kameralnej sali koncertowej. Fortepian był specjalnie przygotowywany i regulowany do nagrania według sugestii pianisty. Nagrań dokonywano dwoma mikrofonami zamieszczonymi nad strunami fortepianu. Na szczęście pianista miał możliwość odsłuchu nagranego materiału i poskarżył się, że fortepian brzmi jakoś płasko. A jak by mogło być inaczej przy takim ustawieniu mikrofonów :-))) Na to reżyser nagrania powiedział, że to da się poprawić i zaczął kombinować z obróbką dźwięku. Ręce opadaja jak się widzi zero profesjonalizmu, zero pojęcia o ustawianiu mikrofonów, zero pojęcia o dźwięku fortepianu i zero szacunku dla akustyki. Takie coś zostaje utrwalone na SACD. Ingerencja pianisty napewno uratowała nagranie przed kompletna porażką, ale z pewnością pod względem dźwięku nie będzie to nagranie tak dobre jak mogło by być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co wykonawca ma wspólnego z produkcją?

 

Jesli wykownawcy zwisa i powiewa jak bedzie brzmial nagrany material , no to faktycznie nie interesuja sie dalsza obrobka nagranego materialu .... I niestety wiekszosc tak postepuje .... :-(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dawno temu czytałem że Mettalica wstrzymała się z nagrywaniem nowej płyty (już nie pamiętam której ), bo jakiś tam realizator był zajęty nagrywaniem płyty innego zespołu.Może nie wszystkim zwisa, a może to dlatego że było dawno i zespołom jeszcze na czymś zależało?A teraz jest jak piszesz?

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak SACD nie jest cudownym znaczkiem gwarantującym jakość nagrania. Do niedawna zresztą jego niekompatybilność z komputerami oznaczała że wszelkie analizy - np. dynamiki nagrania czy jego pasma - były mocno utrudnione. Korzystając z tego, oraz z nimbu "gęstego formatu" wytwórnie niejednokrotnie wciskały kit że aż szkoda. Nie przewidzieli jednak możliwości sprawdzenia płyty po analogu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po przesluchaniu plytki XRCD i jestem oczarowany.To zupelnie inny odbior,inny wymiar sluchania muzyki heheh,teraz czekam z niecierpliwoscia na dostawe zamowionych juz SACD.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gustują w nich Japończycy którzy sa mistrzami wszelkich nowinek audio

Taaa.

 

Dzieki za odpowiedzi,slucham duzo instrumentalnego rocka ,ale rowniez sporo klasyki i bardzo lubie posluchac rowiez Leonarda Cohena.Co do sprzetu mam taki sobie tzn. Yaqina MC 13S Kolumny yamahy i odtwarzacz yamaha dvd 2500s, i wlasnie ten grajek czyta SACD stad moje pytanie,A co myslicie o tej yamaszce i czy moze warto jej sie pozbyc i np zamienic na CA BD651???

Pozdrawiam.

Bez obrazy, ale ten zestaw nawet nie wykorzystuje 50% mozliwosci normalnej plyty CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa.

 

 

Bez obrazy, ale ten zestaw nawet nie wykorzystuje 50% mozliwosci normalnej plyty CD.

No to super , mi taki dzwiek odpowiada.To chyba najwazniejsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie sadzisz ze te cale SACD mija sie z celem? Ja zamiast wydawac setki zlotych na plyty SACD wolalbym doinwestowac system zeby brzmial przyzwoicie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.