Skocz do zawartości
kozaqpce

Najlepszy program do zgrywania cd audio do flac lub wave

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, nemko napisał:

Ps. Foziie, jak tam zdrówko, może potrzebujesz coś na rozgrzewkę? :)

Przynajmniej gorączka spadła mi z 39,4 na 37,4.

Spróbuję dojść co dolega mojemu PC (jest tak stary że jaskiniowcy go pamiętają), czy ma niedomagania sprzętowe (duże prawdopodobieństwo)czy może trzeba od nowa wgrać Windowsa.

Wygląda na to, że miałeś rację. Też, co prawda, miewałem stare komputery, ale z EACiem nigdy nie było problemów. Ja bym sprawdził dysk i pamięci (tak mi to wygląda w tej chwili).

Póki co odnośnie EAC będę miał jeszcze kilka pytań, ale to może dopiero jutro.

Jeżeli tylko będę znał odpowiedź to napiszę, a jak nie ja, to kto inny na pewno, bo tu są lepsi ode mnie.

Edytowane przez fozzie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, fozzie napisał:

Jeżeli tylko będę znał odpowiedź to napiszę, a jak nie ja, to kto inny na pewno, bo tu są lepsi ode mnie.

O lepszych w tej dziedzinie chyba trudno,ja bynajmniej nie poznałem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
23 godziny temu, nemko napisał:

Spróbuję dojść co dolega mojemu PC (jest tak stary że jaskiniowcy go pamiętają), czy ma niedomagania sprzętowe (duże prawdopodobieństwo)czy może trzeba od nowa wgrać Windowsa.

To może być sprawa sprzętu lub xp. W mojej robocie jest sporo takich staruszków ze starszymi OS. Błędy które potrafią wygenerować przyprawiają o zawrót głowy. Całe szczęście że to nie mój zagon. Generalnie z EAC nawet na starym trupolcu Lenovo TP500 nigdy nie miałem problemów. Mam zasadę że system musi być czysty. Kilka programów użytkowych i nic ponadto. Jak zabagnię jakimś syfem, odtwarzam z kopii.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Fozzie, jesteś bardzo skromny, Twoją wiedzę można wyczytać na forum :)
Co do gorączki, to mnie nie przebijesz. Równo rok temu jak mnie złapało, to ponad miesiąc z tego wychodziłem. A miałem 40.1 stopnia.

Wczoraj męczyłem się ponad pół dnia testując dwie kości pamięci  po 1 GB każda.
Wygląda n to że są ok, ale o tym co robiłem z nimi napiszę następnym razem bo nie mam już siły, i też chyba się podziębiłem.
Za to wrzuciłem na próbę jakiegoś Windows 7, dograłem sterowniki i zainstalowałem program.
Niestety efekt ten sam, nie  konwertuje.
Zauważył w ustawieniach szare okienko "Ten napęd korzysta z AccurateRip" i nie mogę go zaznaczyć zgodnie z zaleconymi ustawieniami.
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale w laptopie też tak mam a program działa.

Spróbowałem też zainstalować wersję testową dMC-R16.6-Ref-trial.exe, ale nie daję rady. Komunikatu o przyczynie brak.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
W dniu 1.02.2019 o 20:16, fan64 napisał:

O lepszych w tej dziedzinie chyba trudno,ja bynajmniej nie poznałem.

3 godziny temu, nemko napisał:

Twoją wiedzę można wyczytać na forum :)

Ci lepsi po prostu się nie odzywają. Tylko się przyglądają jak się męczę ;) :)

Za to wrzuciłem na próbę jakiegoś Windows 7, dograłem sterowniki i zainstalowałem program.
Niestety efekt ten sam, nie  konwertuje.

Naprawdę dziwne rzeczy się tam dzieją.

Zauważył w ustawieniach szare okienko "Ten napęd korzysta z AccurateRip" i nie mogę go zaznaczyć zgodnie z zaleconymi ustawieniami.
Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale w laptopie też tak mam a program działa.

Bezpośredniego wpływu na jakość zgrywania to nie ma, ale pośredni wpływ bardzo duży. Opcja ta umożliwia porównanie jakości zgrania z innymi zgraniami tej samej płyty przez innych użytkowników, zgromadzonych w bazie AccurateRip (jeżeli w ogóle są te inne zgrania - oczywiście). Baza AccurateRip jest o wiele bardziej dokładna od bazy CueTools Data Base, bo CueTools nie gromadzi danych o offsecie, a AccurateRip - tak. Dzięki temu możemy sprawdzić konkretne tłoczenie.

Jest to bardzo pomocne zarówno dla nas samych jak i dla innych zgrywających. Dlaczego nie można zaznaczyć? Kolejna dziwna zagadka. Jeżeli nawet coś takiego mi się kiedyś zdarzyło to nie ma możliwości żeby to zapamiętać i zapamiętać rozwiązanie problemu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, fozzie napisał:

Ci lepsi po prostu się nie odzywają. Tylko się przyglądają jak się męczę ;) :)

I chwała Ci za to poświęcenie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Co do dMC -R 16 .6 -R ef- tr i a l. e x e, najprawdopodobniej była to wersja 64 bit. Znalazłem jakąś wersję 14 na 32 bity i udało mi się ją zainstalować na C, bo na D nie dało rady. Niestety ale na flac też nie zrzuca.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Sorki za zamieszanie, muszę się poprawić. dMC-R14.2-Ref-Trial w wersji 32 bit konwertuje do formatu flac. Przy pierwszym uruchomieniu nie chciał, w moim przypadku pomógł restart Windowsa.

W związku z tym że EAC nie konwertuje  mi do flac zrobiłem kilka oddzielnych testów pamięci dla dwóch kości po 1 GB każda.
Załączam zrzuty ekranu i w związku z tym mam kilka pytań.

Testy robiłem memtest i trwały one ok kilku godzin (różnie dla każdej z nich) i same się zatrzymywały, jeżeli pamiętam jedna po ok 2h a druga po ok 2,5h. Czy to normalny objaw? Robiłem je na ustawieniach domyślnych, sprawdzając w dwóch slotach.
Niektóre testy trwały dłużej, ale że nie było błędów przerwałem je.
Na jednej z fotek widać błędy w pamięci (najprawdopodobniej nie sprawdziłem poprawności jej zamontowania), czy taka pamięć kwalifikuje się do wymiany?

Czy takie testy wystarczą, czy może powinny trwać dłużej, no i gdzie jeszcze ewentualnie szukać przyczyny niedziałania EAC?

1.jpg

2.jpg

3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Generalnie powinno wystarczyć jedno przejście testu (pass).

Wydaje mi się, że gdyby pamięci były uszkodzone to błędy powinny się pojawiać w różnych momentach działania komputera, a nie tylko podczas np. konwersji do flac przez program EAC. Czyli ja nadal nic nie wiem dlaczego u Ciebie to nie działa. :)

8 godzin temu, nemko napisał:

Testy robiłem memtest i trwały one ok kilku godzin (różnie dla każdej z nich) i same się zatrzymywały, jeżeli pamiętam jedna po ok 2h a druga po ok 2,5h. Czy to normalny objaw?

Nie, to nie jest normalny objaw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

miałem kiedyś laptopa, który losowo chrzanił flac -- crc pliku było niezgodne z treścią.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, ayran napisał:

miałem kiedyś laptopa, który losowo chrzanił flac -- crc pliku było niezgodne z treścią.

I jak rozwiązałeś swój problem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

w momencie kiedy się zorientowałem to prostu po otagowaniu plików, robiłem
"flac -t" a potem jeszcze par2.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi