Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy program do zgrywania cd audio do flac lub wave


kozaqpce
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjrzyj się dobrze!

W żadnym przypadku linia poleceń nie kończy się na:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ani na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

-6 -V -T "TITLE=%title%" -T "ARTIST=%artist%" -T "ALBUMARTIST=%albumartist%" -T "ALBUM=%albumtitle%" -T "DATE=%year%" -T "TRACKNUMBER=%tracknr2%" -T "TRACKTOTAL=%numtracks%" -T "GENRE=%genre%" -T "COMMENT=%comment%" -T "PERFORMER=%albuminterpret%" -T "COMPOSER=%composer%" %source% -o %dest%

 

-6 -V -T "TITLE=%title%" -T "ARTIST=%artist%" -T "ALBUMARTIST=%albumartist%" -T "ALBUM=%albumtitle%" -T "DATE=%year%" -T "TRACKNUMBER=%tracknr%" -T "TRACKTOTAL=%numtracks%" -T "GENRE=%genre%" -T "COMMENT=%comment%" -T "PERFORMER=%albuminterpret%" -T "COMPOSER=%composer%" %source% -o %dest%

Przepraszam wcześniej źle spojrzałem, nie zwróciłem uwagi że wstawiłem niepełną linię wiersza komend.. Spieszyłem się na wizytę do lekarza. Nie procent, a cyfra 2 przy procencie - pogrubione. Wyciąłem te dane z Twoich odpowiedzi na post; konkretnie ze strony 1 oraz 5. Oczywiście bez urazy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Slawczenko_73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest, jak to ktoś używa przeglądarki, która nie potrafi poprawnie wyświetlić pola CODE ;) :) i na dodatek ten ktoś nie ma siły przesunąć suwaka tak, żeby obejrzeć pozostałą część pola CODE w całości. ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozilla Firefox z wyłączonym co się da:) Czyli ta dwójka nie ma znaczenia? Bo ustawienia są z tej pierwszej strony i żadnych odnotowanych problemów. Jak kiedyś już tobie wspomniałem raczej z wyrafinowanymi narzędziami na forach nie jestem obeznany:) Ba, wolałem to forum w ustawieniach sprzed 2010 r Było bardziej transparentne...

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jednak coś tam umiem;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Slawczenko_73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ba, wolałem to forum w ustawieniach sprzed 2010 r Było bardziej transparentne...

To akurat nie była wina forum tylko przeglądarek internetowych.

 

Wydaje mi się, że Ty widzisz post miej więcej tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) W zależności od ustawionej rozdzielczości wpis w polu CODE będzie dłuższy lub krótszy,

 

a ja widzę tak: post-23539-0-99724200-1484810182_thumb.jpg

 

Bo ustawienia są z tej pierwszej strony i żadnych odnotowanych problemów.

Jeżeli jeszcze nie zgrywałeś płyt do pojedynczych plików flac to nawet nie zauważysz, że coś nie działa.

I nie pisz, że:

A mnie pomyka na tych pierwszych ustawieniach.

bo jakbyś miał linię komend kończącą się na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

to na pewno nie zgrałbyś płyty.

Czyli ta dwójka nie ma znaczenia?

Ta dodatkowa dwójka raczej nie powinna mieć znaczenia, ale na wszelki wypadek, "dla spokojności", lepiej ją dodać, bo chyba tak bez sensu by jej nie dodawali? ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do widzenia postu się zgodzę, muszę przewinąć suwakiem. A linia komend jest u mnie cała identyczna jak ze schematu z pierwszej strony postu.Kiedyś ściągnąłem ja ze strony domowej EAC-a. A że niepełną wkleiłem do forum, cóż przecież pisałem że pobrałem i wkleiłem tylko jej fragment z 1 i 5 strony:)) I nawet przeprosiłem za ten incydent ;)) Nie że jestem czepialski, po prostu zwróciłem uwagę że dł wiersza linii komend zwiększył się o tą dwójkę i chciałem dowiedzieć się dlaczego to miło takie znaczenie:)) I teraz dzięki informacji od ciebie, wiem iż nie ma :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Slawczenko_73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem dowiedzieć się dlaczego to miło takie znaczenie:)) I teraz dzięki informacji od ciebie, wiem iż nie ma

A gdzie ja napisałem, że nie ma znaczenia?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie ja napisałem, że nie ma znaczenia?

A celowo sformułowałem tak tą wypowiedź; wiedziałem że zwrócisz na to uwagę! ;)) Jeśli ma niewiadome znaczenie, to raczej niewielkie albo żadne:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano i zgrałem dwie płyt audio cd The Cure do pojedynczych plików .flac wedle twoich wskazówek. INTERESUJĄCE i wręcz banalne; upraszcza sprawę ze zgrywaniem i tworzeniem folderów i podfolderów. Kije samobije;) :) Ale jednak brakuje mi arkusza CUE i obrazu płyty. One są jak by gwarancją wierności dokładnej, lustrzanej kopii płyt CD audio. Raczej pozostanę przy opcji obraz .flac + CUE...Nie wiem może z nostalgii; korzystam z płyt cd audio od '87 r, a wypalam samodzielnie od '99. Sam nie wiem; wygoda kontra konserwatyzm:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ma niewiadome znaczenie, to raczej niewielkie albo żadne

Znowu nie tak.

1. Nigdzie nie napisałem, że nie wiadomo po co ta dwójka jest.

Ona mówi o tym, że numer nagrania będzie zawsze przedstawiany jako liczba dwucyfrowa (co najmniej).

2. Nawet gdyby nie było wiadomo po co ta dwójka jest to chyba jedynie dla mnie, może dla Ciebie, i może jeszcze dla kogoś, ale nie dla tych, którzy tę dwójkę tam umieścili.

3. "niewielkie albo żadne" - nie można być trochę w ciąży. Program albo działa, albo nie. Nie może "niewiele" działać.

 

Ale jednak brakuje mi arkusza CUE i obrazu płyty. One są jak by gwarancją wierności dokładnej, lustrzanej kopii płyt CD audio.

Bzdura.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez neofozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dodatkowa dwójka raczej nie powinna mieć znaczenia, ale na wszelki wypadek, "dla spokojności", lepiej ją dodać, bo chyba tak bez sensu by jej nie dodawali? ;) :)

A to stwierdzenie to pies?! ;) A tą dwójką spróbuję się zając w weekend; znam paru realizatorów dźwięku w firmach fonograficznych. Spróbuję od nich zaczerpnąć informacji. A podpowiesz mi czemu po zgraniu materiału większość tracków ma poziom wysterowani 99 %, a jeden np.62,7?? Dodam że kopia bezbłędna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Slawczenko_73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to stwierdzenie to pies?! ;)

A gdzieś tam widzisz, że napisałem, że nie wiem po co ta dwójka, albo, że nie wiadomo po co ta dwójka?

 

A tą dwójką spróbuję się zając w weekend; znam paru realizatorów dźwięku w firmach fonograficznych.

Dobre sobie. :) :) :)

 

A podpowiesz mi czemu po zgraniu materiału większość tracków ma poziom wysterowani 99 %, a jeden np.62,7??

Bo jeden ma niższy poziom wysterowania od pozostałych?

 

A tą dwójką spróbuję się zając w weekend; znam paru realizatorów dźwięku w firmach fonograficznych.

Wystarczy, że włączysz EAC:

menu EAC->opcje EAC-a->zakładka "Nazwy plików"

Tam masz wytłumaczone co oznacza tracknr1, tracknr2 czy tracknr3

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez neofozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta dodatkowa dwójka raczej nie powinna mieć znaczenia, ale na wszelki wypadek, "dla spokojności", lepiej ją dodać, bo chyba tak bez sensu by jej nie dodawali? ;) :)

Sam tak napisałeś; dla mnie i sądzę że dla większości jest to jednoznaczne z brakiem większego znaczenia. Dwa jestem człowiekiem o mocno ustabilizowanej pozycji zawodowo-społecznej; proszę nie kwestionuj moich ewentualnych kontaktów. Jestem u schyłku wieku młodzieńczego wg. hierarchii kultury starożytnego Rzymu więc nalegam, nie wrzucaj mnie do jednego wora ze sfrustrowanymi użytkownikami tego portalu piszącymi fantastyczne i zarazem niedorzeczne informacje:)Trzy: A problem wysterowania mnie zaskoczył; aż taka może być różnica w wysterowaniu poszczególnych utworów na jedynym albumie??!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam tak napisałeś; dla mnie i sądzę że dla większości jest to jednoznaczne z brakiem większego znaczenia.

"Brak większego znaczenia" a brak informacji po co ta dwójka to są chyba dwie różne rzeczy.

 

Wszystko trzeba tłumaczyć?

Kiedyś używano "tracknr". Podejrzewam, że otrzymali sygnały od użytkowników, że w niektórych przypadkach ten zapis robił błąd czy coś w tym stylu. Przypuszczam, że wymyślono "tracknr2" żeby nie było błędów.

 

proszę nie kwestionuj moich ewentualnych kontaktów

Nie kwestionuję Twoich kontaktów, tylko że realizatorzy dźwięku w studiach fonograficznych nie będą mieli zielonego pojęcia po co ta dwójka. :) :) :)

 

Jestem u schyłku wieku młodzieńczego

Jeżeli w nicku masz datę urodzenia to muszę Cię poinformować, że jeszcze młodzian jesteś ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez neofozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę: jakby zmiany były znaczące pojawiła by się gdzieś w sieci informacja na ten temat; oprócz dziwnych niesprawdzonych dywagacji niczego innego nie odnalazłem szukając w dwóch językach: angielskim i niemieckim oraz rodzimym. Tacy ludzie jak inżynierowie dźwięku mają czasem naprawdę wartościowe informacje - w końcu z tego żyją:) Wydajesz się sympatycznym, posiadającym sporą wiedzę człowiekiem. I niech tak zostanie:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na logikę: jakby zmiany były znaczące

Jakby zmiany były znaczące to napisałbym, że: tak, zdecydowanie trzeba tę dwójkę wpisać. A tak napisałem, że

ale na wszelki wypadek, "dla spokojności", lepiej ją dodać, bo chyba tak bez sensu by jej nie dodawali? ;) :)

o czym zapominasz.

 

Tacy ludzie jak inżynierowie dźwięku mają czasem naprawdę wartościowe informacje - w końcu z tego żyją:)

Uwierz mi, akurat w tym przypadku nie będą mieli pojęcia o co Ci chodzi.

 

jakby zmiany były znaczące pojawiła by się gdzieś w sieci informacja na ten temat;

A napisz do Andre Wiethoffa. Sam jestem ciekaw co odpisze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem tak uparty, że spróbuję dowiedzieć się u samego "źródła" Aczkolwiek twoja teoria wydaje się słuszna. Powiem szczerze, że też przez moment przeszła mnie taka myśl przez głowę. Ale kto pyta, nie błądzi;)) A co do sygnału na jednym albumie: faktycznie normalnym jest że mogą zdarzać się takie różnice??

 

Od końca grudnia ub roku mam uszkodzony bark prawej ręki, stąd ewentualne literówki i stylistyka. Piszę wszystko lewą ręką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Slawczenko_73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spróbuję dowiedzieć się u samego "źródła"

Tak będzie najlepiej. ;) :)

 

A co do sygnału na jednym albumie: faktycznie normalnym jest że mogą zdarzać się takie różnice??

Dwa różne wydania płyty Dire Straits "Brothers In Arms"

 

Vertigo Phonogram 824 499-2

Peak level 79.4 %

Peak level 79.4 %

Peak level 44.7 %

Peak level 33.0 %

Peak level 18.0 %

Peak level 57.6 %

Peak level 54.9 %

Peak level 71.1 %

Peak level 44.9 %

 

Warner Bros 9 25264-2

Peak level 100.0 %

Peak level 100.0 %

Peak level 50.3 %

Peak level 40.8 %

Peak level 23.1 %

Peak level 75.6 %

Peak level 77.8 %

Peak level 100.0 %

Peak level 63.0 %

 

;) :)

 

EDIT.

A podpowiesz mi czemu po zgraniu materiału większość tracków ma poziom wysterowani 99 %, a jeden np.62,7??

Jeżeli dobrze liczę to 63% to spadek o ok. 2dB, czyli niewielki spadek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez neofozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli tak jak się domyślałem; w przypadku licz to wyglądało na sporą różnicę, natomiast już decybelach niewielką;) Dziękuję za wyjaśnienie,a w szczególności za przedstawienie tego na przykładzie. Jestem świeżo po zastrzykach, stąd wdarł mi się wcześniej jakiś niepotrzebny-niepełny wpis, za co przepraszam. A jeszcze dwie sprawy mnie nurtują przy zgrywaniu utworów z płyty audio:) Pierwsza: Czy powinna włączona być opcja w głównym menu EAC zakładka akcja => dodawaj przerwy do poprzedniego nagrania?? A druga kwestia, to jak wstawić tj stworzyć arkusz CUE do tracków zebranych z jednej bądź wielu płyt?? Po włożeniu płyty cd zakładka akcja i utwórz arkusz dyrektyw, czy może jest inne rozwiązanie??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Slawczenko_73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy powinna włączona być opcja w głównym menu EAC zakładka akcja => dodawaj przerwy do poprzedniego nagrania??

Tak!

Jest to co prawda ustawienie niestandardowe dla formatu CDAudio, ale tak płyty zgrywają wszystkie programy przeznaczone do tego celu.

Format CDAudio ma w specyfikacji ustalone, że każda przerwa między nagraniami (jeżeli istnieje) należy do następnego nagrania, a nie do poprzedniego, jakby się nam wydawało. Gdybyśmy zgrywali tak płyty to podczas słuchania, podczas włączenia jakiegoś nagrania np. piątego i przełączone na ósme, mielibyśmy najpierw chwilę ciszy, tyle, ile było przerwy między nagraniami a po chwili pojawiłby się dźwięk (opisuję przypadek, kiedy przerwa jest ciszą, bo nie zawsze tak jest ;) ). W niektórych przypadkach przerwy trwają nawet kilka sekund. Rozwiązaniem w takich przypadkach byłby plik cue. Musielibyśmy za każdym razem używać pliku cue, w którym byłyby zapisane te przerwy i wtedy odtwarzacz podczas przełączania utworów by je pomijał i zaczynał odtwarzanie utworu natychmiast z pominięciem przerwy przed tym utworem.

Dzięki ustawieniu Menu->Akcja->Dodawaj przerwy do poprzedniego nagrania (domyślne)(które jest właśnie domyślnym ustawieniem) nie jest nam potrzebny plik cue do odtwarzania, a tylko do wypalania.

 

to jak wstawić tj stworzyć arkusz CUE do tracków zebranych z jednej bądź wielu płyt?? Po włożeniu płyty cd zakładka akcja i utwórz arkusz dyrektyw, czy może jest inne rozwiązanie??

Chyba nie rozumiem. Chcesz sobie wypalić płytę z kilku różnych nagrań z różnych płyt?

To włączasz EAC->Narzędzia->Wypalanie-Edytor układu płyty i tam ładujesz odpowiednie pliki, które chcesz wypalić.

 

Ta opcja, o której wspominasz, czyli Menu->Akcja->Utwórz arkusz dyrektyw jest po to, żeby utworzyć sobie z aktualnie zgrywanej płyty plik cue, żeby później móc tę płytę dokładnie, według pliku cue wypalić. W przypadku zgrywania płyt do pojedynczych plików arkusz cue nie tworzy się automatycznie tak jak podczas zgrywania płyty do obrazu+cue. Dlatego jest ta opcja żeby ręcznie sobie taki plik cue stworzyć.

Łączy się to z poprzednim ustawieniem, czyli Menu->Akcja->Dodawaj przerwy do poprzedniego nagrania (domyślne). Dla takiego ustawienia, żeby wykonać prawidłowy plik cue, trzeba wybrać opcję

Menu->Akcja->Utwórz arkusz dyrektyw->Wiele plików wav z przerwami... (Niestandardowy).

Niestandardowy dlatego, że jest to niestandardowe ustawienie opcji dla formatu CDAudio (o czym już wspominałem :) ). Dzięki temu można później dokładnie wypalić płytę, według zapisów w pliku cue, a pliki można spokojnie odtwarzać w dowolnym odtwarzaczu, bez udziału pliku cue.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez neofozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie wypalić, a zgrać utwory we .flac i dołączyć do niego arkusz CUE.tj. zgrać kawałki z płyty audio nie jako obraz, lecz jako pojedyncze pliki i stworzyć do takowych arkusz CUE. Gdzieś wcześniej pisałeś że zgrywasz sobie całą płytę do pojedynczych utworów w formacie .flac i dodajesz do nich arkusz CUE, celem uzyskania bezbłędnej kopii.

 

Jak ktoś koniecznie chce (tak jak ja ;) ) archiwizować płyty i jednocześnie chce mieć możliwość ich łatwiejszej obsługi w różnych odtwarzaczach może robić tak jak ja. Też na początku używałem układu obraz+cue bo dla foobara to żadna przeszkoda. Ale jak przeszedłem na pojedyncze pliki to koniecznie chciałem sobie zostawić możliwość późniejszego, dokładnego wypalenia płyty. Przecież do układu wielu plików audio też można mieć plik cue, który taką możliwość daje. Kompletnie nie widzę sensu archiwizować płyty w formie obraz+cue a do odtwarzania używać pojedynczych plików. Niepotrzebne zawalanie miejsca.

Tutaj post z informacją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Slawczenko_73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie nie wypalić, a zgrać utwory we .flac i dołączyć do niego arkusz CUE.tj. zgrać kawałki z płyty audio nie jako obraz, lecz jako pojedyncze pliki i stworzyć do takowych arkusz CUE. Gdzieś wcześniej pisałeś że zgrywasz sobie całą płytę do pojedynczych utworów w formacie .flac i dodajesz do nich arkusz CUE, celem uzyskania bezbłędnej kopii.

1. Pliku cue nie dodaje się, celem uzyskania bezbłędnej kopii. Bezbłędną kopie można uzyskać bez pliku cue.

 

Właściwie nie wypalić, a zgrać utwory we .flac i dołączyć do niego arkusz CUE.tj. zgrać kawałki z płyty audio nie jako obraz, lecz jako pojedyncze pliki i stworzyć do takowych arkusz CUE. Gdzieś wcześniej pisałeś że zgrywasz sobie całą płytę do pojedynczych utworów w formacie .flac i dodajesz do nich arkusz CUE, celem uzyskania bezbłędnej kopii.

2. Właśnie jak się to robi napisałem w poprzednim poście.

Ta opcja, o której wspominasz, czyli Menu->Akcja->Utwórz arkusz dyrektyw jest po to, żeby utworzyć sobie z aktualnie zgrywanej płyty plik cue, żeby później móc tę płytę dokładnie, według pliku cue wypalić. W przypadku zgrywania płyt do pojedynczych plików arkusz cue nie tworzy się automatycznie tak jak podczas zgrywania płyty do obrazu+cue. Dlatego jest ta opcja żeby ręcznie sobie taki plik cue stworzyć.

Łączy się to z poprzednim ustawieniem, czyli Menu->Akcja->Dodawaj przerwy do poprzedniego nagrania (domyślne). Dla takiego ustawienia, żeby wykonać prawidłowy plik cue, trzeba wybrać opcję

Menu->Akcja->Utwórz arkusz dyrektyw->Wiele plików wav z przerwami... (Niestandardowy).

Niestandardowy dlatego, że jest to niestandardowe ustawienie opcji dla formatu CDAudio (o czym już wspominałem :) ). Dzięki temu można później dokładnie wypalić płytę, według zapisów w pliku cue, a pliki można spokojnie odtwarzać w dowolnym odtwarzaczu, bez udziału pliku cue.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki, dziękuję bardzo za podanie informacji dotyczących nurtujących mnie zagadnień. Faktycznie wcześniej opisałeś rozwiązanie dla mojego pytania; nie zwróciłem uwagi bo może za mocne łykam ostatnio proszki przeciwbólowe - przeoczyłem to. Dziękuję za pomoc!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez szymon1977

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Muzyki słucham na kinie domowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do ripowania albumów wielopłytowych, to zalecam powściągliwość w łączeniu ich w całość.

Wyświetl postUżytkownik Klejson dnia 25.02.2015 - 21:12 napisał

Jak zgrywacie albumy dwupłytowe? ,trzeba coś zaznaczyć aby program stworzył 1 folder i z automatu zgrał tam 2CD z jedną okładką , czy zostaje tylko opcja jak ze zwykłym pojedynczym CD

 

Do tego służy chowany panel z prawej strony okna EACa. Jak się go otworzy to od razu widać do czego służy. Dzięki niemu można w co najmniej dwojaki sposób zgrać wielopłytowe boksy.

1. Pierwszy sposób, który nie wymaga żadnej dalszej ingerencji w ustawienia EACa (oprócz tych podstawowych z pierwszej strony tego wątku - bo to wszystko, co napiszę, zależy od konfiguracji EACa).

Wkładamy pierwsza płytę boksu i nic nie robimy w panelu z prawej strony. Powinniśmy uzyskać pliki, które w nazwach mają co najmniej numer ścieżki np. pierwsza płyta ma 15 nagrań, to pliki mają numery od 01 do 15.

Teraz wkładamy drugą płytę, wczytujemy dane CDDB. Jeżeli w tworzeniu ścieżki dostępu do plików bierze udział nazwa wykonawcy płyty, tytuł płyty, tak jak u mnie:

 

%albumartist%%year% - %albumtitle%%tracknr2% - %title%

 

albo dla składanek:

 

%albumartist%%year% - %albumtitle%%tracknr2% - %artist% - %title%

 

to w tym momencie musimy zwrócić uwagę, żeby wykonawca, tytuł płyty, rok były identyczne z pierwszą zripowaną płytą. Jeżeli są identyczne to w panelu z prawej strony wciskamy przycisk "Kontynuuj numerowanie nagrań". EAC pamięta ile było nagrań na poprzednio zgranej płycie (pierwsza płyta z wielopłytowego boksu) i sam, automatycznie ponumeruje kolejne nagrania. Jeżeli druga płyta ma np. też 15 nagrań to otrzymamy pliki z numerami od 16 do 30.

Tak samo postępujemy z każdą następną płytą. Trzecia będzie miała pliki z numerami od 31 do 45 itd.

 

Wszystko piękne w teorii, zaś w praktyce prawie niemożliwe do zrealizowania. Na trzy 2 płytowe albumy żaden nie zgadzał się w opisach w bazie metadanych. Prosty przykład - 2 płytowa edycja albumu "Fatih" grupy The Cure; w większości informacji baz metadanych album przedstawiany jest jest jako 1, a jeśli pojawia się jako podwójny to pierwsza płyta pojawia się jako Deluxe Edition, zaś druga jako cd 2 Remastered Edition. Po prostu album pierwszy zawsze występuje jako pojedynczy. Tak jak to napisał jakiś czas temu neofozzie najlepiej zgrywać takie wydania na oddzielne foldery.

 

Dodam tylko, iż 2 płytowa edycja liczy sobie ponad 10 lat istnienia:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Slawczenko_73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko piękne w teorii, zaś w praktyce prawie niemożliwe do zrealizowania. Na trzy 2 płytowe albumy żaden nie zgadzał się w opisach w bazie metadanych.

Ty byś chciał, żeby w przypadku każdej płyty, w każdej bazie danych były wszystkie informacje, a Ty tylko klikniesz w przycisk i zgrywasz. Jak długo zgrywam płyty przy pomocy dowolnego programu i dowolnej bazy danych jeszcze nie spotkałem takiej sytuacji. Zawsze mogła się trafić płyta źle opisana w bazie.

Napisałem niedawno (w odpowiedzi na Twoje pytanie):

Ja korzystam ze standardowej FreeDB, ale koniecznie sprawdzam wpisy.

I edytuję ręcznie według potrzeb (dodałbym do tego). To po pierwsze.

Po drugie: masz w EAC-u do wyboru, oprócz freedb, jest jeszcze CueToolsDBMetadata i płatny GD3.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez neofozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na płatnym GD3 nie lepiej; na następnym wymienionym również. Sprawdziłem dzisiaj z rańca korzystając z 4 klientów. Po prostu najpewniej zgrywać pojedynczo płyty i gitara:) Ayran: musicbrainz.org to dla mnie trochę magia. Czy wysyłając linka sugerowałeś że ręcznie można edytować informację?? Jeśli tak to zdaję sobie z tego sprawę, po prostu sądziłem że istnieje "złoty środek" :)) Ale i tak dziękuje za okazane zainteresowanie:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Slawczenko_73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wszystkie informacje, które są w oknie głównym EACa można edytować. Oczywiście, najlepiej byłoby, żeby nie trzeba było edytować, ale to nie zawsze jest możliwe.

Poza tym istnieją osobne programy do edycji metadanych. Wspominał o nich Ayran: mp3tag i Picard. To są programy niezależne od EAC. Ja używam mp3tag i tam, mimo, że korzysta on z baz (oprócz freedb) amazon.com, amazon.de, discogs (tu trzeba mieć konto), oraz MusicBrainz (z tej bazy korzysta również Picard) to i tak, prędzej czy później, trafisz na płytę, która jest źle, z błędami skatalogowana.

 

Po prostu najpewniej zgrywać pojedynczo płyty i gitara:)

No właśnie też nie zawsze.

Ja zgrywam wielopłytowe wydawnictwa do pojedynczych folderów (każda płyta w oddzielnym folderze) tylko dlatego, że pliki cue w ten sposób lepiej, łatwiej opisać i później (w razie potrzeby) wypalić taką płytę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez neofozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ayran: musicbrainz.org to dla mnie trochę magia. Czy wysyłając linka sugerowałeś że ręcznie można edytować informację??

nie, chodziło o to, że twoja płyta jest w musicbrainz. picard powinien ją sam znaleźć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A teraz z innej beczki;) Zgrywasz płytę audio cd - procedura: wkładasz ją do napędu, po wczytaniu informacji z płyty łączysz się bazą metadanych, i po otrzymaniu informacji o zawartości tego CD, zgrywasz do obrazu płyty z kompresją + arkusz CUE ( chcesz obraz .flac + CUE ), Czy jeszcze coś wykonujesz?? ( ustawienia programu, napędu i kompresji są już wcześniej zrobione ) Ot moja czysta ciekawość, czy czasem coś istotnego nie pozostaje poza moją uwagą:) Wszystko cały czas zrzucone na dysk bezbłędnie. Ale Kto pyta, nie błądzi :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Slawczenko_73
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.