Jump to content
kozaqpce

Najlepszy program do zgrywania cd audio do flac lub wave

Recommended Posts

5 godzin temu, fozzie napisał:

Do kodowania do flac najlepiej użyć programu flac.exe, który mozna znaleźć w folderze EACa, w podfolderze flac. Na zakładce jest widoczna ścieżka dostępu do programu.

Przepustowośc bitów, a raczej przepływność bitów "wyskoczy" sama po wciśnięciu przycisku "Testuj koder" (na dole zakładki). Wartość tej przepływności będzie zależna od tego, co masz wpisane w linii poleceń, w polu "Dodatkowe opcje linii poleceń". Ja mam 6 i "wyskoczyło" 896 kbps (co widać).

Przepływność bitów można chyba dowolnie przestawiać, a kodując we FLAC i tak bitrate będzie dobrany do utworu. Ustawianie tu czegokolwiek chyba nic nie zmienia. Jeśli się mylę to mnie poprawcie. 

4 minuty temu, Funnykris napisał:

kodując we FLAC i tak bitrate będzie dobrany do utworu

Flac może mieć różny stopień kompresji.

nagrywamy.com

2 minuty temu, Funnykris napisał:

Tak wiem. Powyżej stopnia 4 to zaczyna tracić sens. Tak dla ciekawych:

Porównanie rozmiaru plików przy różnych stopniach kompresji FLAC

Takie małe różnice są przy "napakowanych" plikach. Utwory z większą dynamiką wykazują większe różnice. Tak czy inaczej przy współczesnych dyskach to raczej problem marginalny.

nagrywamy.com

Posted (edited)
7 godzin temu, Funnykris napisał:

Przepływność bitów można chyba dowolnie przestawiać, a kodując we FLAC i tak bitrate będzie dobrany do utworu. Ustawianie tu czegokolwiek chyba nic nie zmienia. Jeśli się mylę to mnie poprawcie. 

Chodzi mi o to, że przepływnośc bitów można sobie ustawić dowolnie. Dla EACa nie ma to znaczenia, bo EAC przy kodowaniu do flac i tak na to nie zwróci uwagi, bo przede wszystkim bierze pod uwagę linię komend i co w tej liniii komend jest napisane, jaki stopień kompresji jest tam zapisany. Mało tego, nawet jak w linii komend nie będzie w ogóle zapisany stopień kompresji to EAC wykorzystuje domyślne ustawienia flac, czyli ustawia stopień kompresji na 5. Czyli pole wyboru "Przepływność bitów" podczas kodowania do flac jest właściwie nieużywane.

Edited by fozzie

"Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!"

Może doprecyzuję, bo to chyba nie jest zrozumiałe. W omawianym przypadku pola wyboru "Przepływność bitów" nie chodzi o zasadę działania kodera flac tylko o zasadę działania EAC.

12 godzin temu, chcheckitout napisał:

CD Rom nie ma znaczenia?

Ma znaczenie. Od napędu zależy głownie szybkość zgrywania (i kilka innych, mniej ważnych rzeczy).

12 godzin temu, chcheckitout napisał:

USB czy SATA? Czy bez znaczenia?

Ma znaczenie, bo w zależności od tego do czego chcesz to podłączyć to sobie wybierasz USB albo SATA.

3 godziny temu, fozzie napisał:

Ma znaczenie. Od napędu zależy głownie szybkość zgrywania (i kilka innych, mniej ważnych rzeczy).

Ma znaczenie, bo w zależności od tego do czego chcesz to podłączyć to sobie wybierasz USB albo SATA.

Oczywistości. 

Chodzi o końcowy efekt. Mogę kupić sata i usb. 

33 minuty temu, chcheckitout napisał:

Oczywistości. 

Chodzi o końcowy efekt. Mogę kupić sata i usb. 

Jak kupisz USB, to będziesz mógł dobrać odpowiedni kabel USB w zależności od tego, jakie aspekty dźwięku będziesz chciał podkreślić - scenę, rozdzielczość, muzykalność. Czytałem, że są takie kable. Biorąc pod uwagę, że napęd USB kosztuje ze cztery dychy, to można do kabla dopłacić. Z drugiej strony nie ma audiofilskich kabli SATA, więc brzmienie będzie techniczne, bez polotu. W dodatku dyski sata zasilane są z zasilacza impulsowego a nie liniowego, co jak wiadomo jest kluczowe dla brzmienia.

nagrywamy.com

6 minut temu, chcheckitout napisał:

Bardzo śmieszne. 

Mi chodzi o aspekty techniczne i łączność z EAC

Ja nie śmiesznie, to z napedami usb mam kłopoty nieustajace. Kup plextora sata i już. 

nagrywamy.com