Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy program do zgrywania cd audio do flac lub wave


kozaqpce
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 28.02.2020 o 08:00, fozzie napisał:

Dosyć dobrze podczas zgrywania zachowywały się LiteOn, Toshiba, Atapi iHas

A jaki napęd sprawował się u Ciebie najlepiej podczas zgrywania płyty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, woyski napisał:

A jaki napęd sprawował się u Ciebie najlepiej podczas zgrywania płyty?

Nie pamiętam dokładnego symbolu, bo to było ok. 15 lat temu - Toshiba. Była najszybsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbuje nagrywać pyty DVD-Audio

Szukam dobrego programu do nagrywania płyt w tym formacie DVD-audio 

Mam odtwarzacz Denon DVD 3910 i powiem szczerze że jeszcze nie słyszałem takiego brzmienia na CD jak z płyt DVD-Audio na tym odtwarzaczu, zupełnie inna dynamika. 

Używam programu   DVD audio Tools  program darmowy, tworzy folder z plikami DVD-Audio oraz obraz płyty którą wypala na płycie DVD. 

Można tym programem nagrać niecałe 50 utworów w wysokiej jakości formacie DVD-Audio z plików flac z wawe niestety nie.

W przypadku większej liczby utworów program nie daje rady. Szukam dobrego programu, bo brzmienie rewelacja, znacznie lepiej niż zwykłe CD, przynajmniej na moim odtwarzaczu.    

   

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Roman_66094
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, fozzie napisał:

Nie pamiętam dokładnego symbolu, bo to było ok. 15 lat temu - Toshiba. Była najszybsza.

Pytam, bo przymierzam się do zripowania kolekcji płyt CD. Ma sens kupowanie drogiego napędu np. Plextora czy w zupełności wystarczy tani napęd za 30 - 50 zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, woyski napisał:

Pytam, bo przymierzam się do zripowania kolekcji płyt CD. Ma sens kupowanie drogiego napędu np. Plextora czy w zupełności wystarczy tani napęd za 30 - 50 zł?

Wydaje mi się, że jednoznacznej odpowiedzi ja nie mam, nie znam.

Drogi Plextor byłby dobry wtedy, kiedy chciałbyś również wypalać płyty.

Generalnie zarówno dobre jak i złe napędy można trafić zarówno w drogich jak i w tanich napędach. Chyba cena tu nie decyduje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, fan64 napisał:

 

Ja kupiłem takie za 10 -15zł,mam dyżurne 3 sztuki.

 

 

12 godzin temu, fozzie napisał:

Generalnie zarówno dobre jak i złe napędy można trafić zarówno w drogich jak i w tanich napędach. Chyba cena tu nie decyduje.

Zostanę w takim razie z tym co mam. Wykonałem juz jedna kopie i jest ok. Porównywałem z oryginałem na CD i nie słyszę różnicy ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, woyski napisał:

Porównywałem z oryginałem na CD i nie słyszę różnicy ?

Na słuch to nie jest sposób na porównywanie. Programy zgrywające płyty mają np. możliwość porównania zgrania z zewnętrznymi bazami danych (Accuraterip, CTDB). EAC podczas zgrywania podaje na bieżąco stan zgrywania. Na słuch się nie porównuje. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko to wiem. EAC-a używałem od wersji bodajże 0.95. Ostatnio po paru latach postanowiłem do niego wrócić i zripować kolekcję CD.

Wiem, że słuch to nie narzędzie pomiarowe, jednak zawsze po zgraniu płyty innym niż EAC programem rezultaty były niezadowalające np. "siadnięta" dynamika ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, woyski napisał:

jednak zawsze po zgraniu płyty innym niż EAC programem rezultaty były niezadowalające np. "siadnięta" dynamika ?

To niezłe programy używałeś. Wiesz jakie operacje trzeba wykonać żeby "siadła" dynamika?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żebyś wiedział, że niezłych. Ostatnio próbowałem JRiver Media Center 25 oraz systemu Daphile. Innych nie pamiętam, bo parę latek upłynęło, ale podejrzewam, że były to Windows Media Player, Winamp.

Nie. Nie wiem. Oświeć mnie w takim razie. Pisząc o "siadniętej" dynamice miałem bardziej na myśli wrażenie odsłuchowe, a nie aspekt czysto techniczny. Nie było to wrażenie jednostkowe. Zawsze bardziej podobały mi się kopie wykonane EAC-iem. Może nie były to jakieś kolosalne różnice, ale dla mnie było to słyszalne.

Z tego właśnie powodu podpytywałem o napędy, o Wasze doświadczenie w tym temacie i ewentualne różnice w zgranym materiale.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez woyski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to wymienione programy zasadniczo w ustawieniach fabrycznych raczej konwertują do WMA czy innych stratnych formatów a nie do wav... 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, woyski napisał:

Z tego właśnie powodu podpytywałem o napędy, o Wasze doświadczenie w tym temacie i ewentualne różnice w zgranym materiale.

Jeżeli napęd wprowadza zmiany w zgrywanym materiale to znaczy, że jest uszkodzony.

Jeżeli program ripujący wprowadza zmiany w zgrywanym materiale (piszę o formatach bezstratnych), to znaczy, że jest źle skonfigurowany.

Takie jest moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Kopię, którą niedawno wykonałem jest zgodna z bazą Accuraterip. Zostaję więc przy programie EAC i napędzie, który posiadam (iHAS122). Dzięki za pomoc :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, woyski napisał:

napędzie, który posiadam (iHAS122)

Też obecnie mam ten napęd. Dosyć szybko zgrywa, chociaż do starej (już dawno wywalonej) Toshiby mu daleko.

Do wypalania pod EAC kompletnie się nie nadaje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem ze zgraniem jednej płyty (przynajmniej do tej pory) w EAC 1.5. Program po wczytaniu dysku, metadanych rozpoczyna zgrywanie (pojawia się okienko zgrywania) i nagle się zamyka. Miał ktoś podobne problemy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, woyski napisał:

rozpoczyna zgrywanie (pojawia się okienko zgrywania) i nagle się zamyka

U mnie czasami okienko zgrywania znika, ale program dalej zgrywa. Wystarczy przełączyć np. na przeglądarkę internetową i ponownie na EAC, i już jest wszystko w porządku, okienko zgrywania wraca na swoje miejsce.

Nie zdarzyło mi się (chyba) żeby EAC sam przerwał zgrywanie.

Ciekawe jak u innych ? :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pojawiła się nowa wersja EAC 1.5. Dodano możliwość jednoczesnego kodowania do dwóch różnych formatów w dwóch różnych folderach. Oprócz tego pojawiła się wtyczka metadanych MusicBrainz. Obydwie zmiany nie powodują zmian w konfiguracji EAC, która nadal najbardziej aktualna jest w poście:

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 1.03.2020 o 20:14, Roman_66094 napisał:

Ja próbuje nagrywać pyty DVD-Audio

Szukam dobrego programu do nagrywania płyt w tym formacie DVD-audio 

Mam odtwarzacz Denon DVD 3910 i powiem szczerze że jeszcze nie słyszałem takiego brzmienia na CD jak z płyt DVD-Audio na tym odtwarzaczu, zupełnie inna dynamika. 

Używam programu   DVD audio Tools  program darmowy, tworzy folder z plikami DVD-Audio oraz obraz płyty którą wypala na płycie DVD. 

Można tym programem nagrać niecałe 50 utworów w wysokiej jakości formacie DVD-Audio z plików flac z wawe niestety nie.

W przypadku większej liczby utworów program nie daje rady. Szukam dobrego programu, bo brzmienie rewelacja, znacznie lepiej niż zwykłe CD, przynajmniej na moim odtwarzaczu.    

   

Wydaje mi się że już założyłeś stosowny temat. To co robisz nie ma żadnego sensu chyba że masz pliki minimum w 24/48. Nie chce mi się tłumaczyć po raz setny jak działa cyfrowe audio i jakie parametry plików za co odpowiada. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Funnykris napisał:

Wydaje mi się że już założyłeś stosowny temat. To co robisz nie ma żadnego sensu chyba że masz pliki minimum w 24/48. Nie chce mi się tłumaczyć po raz setny jak działa cyfrowe audio i jakie parametry plików za co odpowiada. 

Nie chciałbym się wdawać w zawiłości cyfrowego audio, bo się za bardzo na tym nie znam. 

Zdaje sobie sprawę że z plików słabej jakości, nie da się stworzyć plików wysokiej jakości DVD-audio.

Z tego co widzę brak jest też dobrych programów do konwertowania np. Flac do DVD-Audio oryginalnych płyt w tym formacie również bardzo mało.    

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.03.2020 o 12:22, woyski napisał:

Wróciłem do wersji 1.3. Opisywane przeze mnie wcześniej problemy ustąpiły.

Ostatnio bardzo mało zgrywam i dopiero dzisiaj miałem okazję zgrać tylko cztery płyty przy pomocy EAC w wersji 1.5. Nie miałem żadnych problemów. (Win7) Nie mam pojęcia co może się u Was dziać. Napiszcie do autora EAC. Czasami pomaga ;) :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Po kilku latach używania EAC zmuszony byłem go przeinstalować na inny komputer. Wszystko ogarniam oprócz ustawienia okładek.

Który parametr w ustawieniach odpowiada za odblokowanie nieaktywnej opcji : Pobierz nowy obrazek od dostawcy metadanych.

Mówię o oknie Okładka płyty z prawej strony.

Z góry dziękuje za pomoc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

3 godziny temu, jacqw napisał:

Po kilku latach używania EAC zmuszony byłem go przeinstalować na inny komputer. Wszystko ogarniam oprócz ustawienia okładek.

Który parametr w ustawieniach odpowiada za odblokowanie nieaktywnej opcji : Pobierz nowy obrazek od dostawcy metadanych.

Mówię o oknie Okładka płyty z prawej strony.

Z góry dziękuje za pomoc.

 

Zdaje się, że opcja ta nie działa tak jak kiedyś przy wybranym dostawcy metadanych "Wbudowany silnik freedb". Ustawia się to w menu EAC->Opcje metadanych. Tam, na pierwszej zakładce, po ustawieniu wybranego dostawcy jako "Wbudowany silnik freedb" i kliknięciu na przycisk "Pokaż opcje wybranego dostawcy metadanych" pojawiało się dodatkowe okienko, w którym można było zaznaczyć opcję szukania okładki. W tej chwili, u mnie, ta możliwość pojawia się dopiero po wybraniu dostawcy metadanych innego niż "Wbudowany silnik freedb", czyli dopiero po wybraniu np. "Wtyczka metadanych MusicBrainz". Po wybraniu dostawcy CueTools DB Metadata mój EAC podczas wyszukiwania okładki zawiesza się.

Czyli (w skrócie): trzeba wybrać w menu EAC->Opcje metadanych "Wtyczka metadanych MusicBrainz", kliknąć na przyciski "Pokaż opcje wybranego dostawcy metadanych", tam wybrać opcje dla okładek i tekstów piosenek. Dopiero wtedy pojawia się u mnie w okienku "Okładka płyty", z prawej strony okna EACa, po kliknięciu prawym przyciskiem myszy, opcja "Pobierz nowy obrazek od dostawcy metadanych".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.