Jump to content
kozaqpce

Najlepszy program do zgrywania cd audio do flac lub wave

Recommended Posts

Czy zgrywając płytę CD w jakości XRCD pliki wav będą tożsame z płytą jeśli chodzi o jakość?

w końcu kompletny system:)             Geodezja - Geologia - Górnictwo

1 godzinę temu, slaaawek napisał:

Czy zgrywając płytę CD w jakości XRCD pliki wav będą tożsame z płytą jeśli chodzi o jakość?

Tak.

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Witam,

mam nagrywarkę ASUS - SDRW-08D2S-U i jej Correction Offset ze strony Accuraterip widnieje jako [Purged] czyli wyczyszczony, co mam teraz zrobić?, czy ta nagrywarka się nie nadaje do dokładnego zgrywanie plików, czy jest jakaś szansa?

xavian
W dniu 2.06.2020 o 15:38, LorDBandit napisał:

Witam,

mam nagrywarkę ASUS - SDRW-08D2S-U i jej Correction Offset ze strony Accuraterip widnieje jako [Purged] czyli wyczyszczony, co mam teraz zrobić?, czy ta nagrywarka się nie nadaje do dokładnego zgrywanie plików, czy jest jakaś szansa?

Nie pamiętam już jak to się kiedyś robiło. Zdaje się, że trzeba było włożyć do napędu kilka znanych, wielokrotnie zgrywanych płyt i EAC teoretycznie sam powinien znaleźć sobie offset, ale właśnie na podstawie danych z bazy AccurateRip. Niestety, bez tych danych, ustawienie offsetu jest trudne, ale chyba nie niemożliwe.

Możesz zgrać jakąś popularną płytę z offsetem 0 (zero). Później te pliki wrzucić do programu CueTools. Tam jest taka opcja "Verify" i dzięki niej można sprawdzić jak bardzo offset jest przesunięty względem prawidłowo zgranych płyt, ale tylko według danych z bazy AccurateRip, a nie danych z bazy CueTools, bo baza CueTools nie gromadzi danych o offsecie. Jeżeli wynik wyjdzie np. -6 (i jeżeli się nie mylę) to trzeba będzie ustawić na +6 (ale głowy za to nie nie dam, bo po prostu nie pamiętam :) ).

Brak prawidłowego offsetu napędu nie wyklucza, że zgranie będzie prawidłowe, ale EAC tego nie pokaże, to znaczy pokaże, że zgranie było bezbłędne, ale porównanie z bazą AccurteRip pokaże komunikat, że mamy np. inne tłoczenie.

Edited by fozzie
  • Like 1

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Cześć Fozzie, dzięki za Twoją pomoc i w ogóle za podejście do tego ważnego dla nas tematu! Tak masz rację, trzeba wkładać jakiekolwiek płyty do nagrywarki i wszystko się samo ustawi ale od samego początku zrobiłem błąd - nie przeszedłem tej konfiguracji zaraz po zainstalowaniu programu tylko ją pominąłem i stąd powstał główny problem. Jak to już zrobiłem to program prosił o płyty - jak mu nie pasowała prosił o kolejne itd, aż sam ustawił offset. Teraz przegrywane CD są już ''akuratne'' 🙂 dzięki.

Witam. 

Mam lekki problem. Zacząłem zgrywać swoje CD do wav, po wrzuceniu już zgranej płyty (baza płyt w EAC ją wykrywa) do JRivera do pozostałych albumów JRiver nie widzi go jako album tylko pojedyncze utwory unknow. Natomiast jeśli zaznaczę wszystkie utwory i dam do odtwarzaj teraz widoczna jest okładka albumu. 

Może ktoś wie w czym problem? 

Pozdrawiam

28 minut temu, Sandrok napisał:

Zacząłem zgrywać swoje CD do wav

Dlaczego do wav?

28 minut temu, Sandrok napisał:

po wrzuceniu już zgranej płyty (baza płyt w EAC ją wykrywa) do JRivera do pozostałych albumów JRiver nie widzi go jako album tylko pojedyncze utwory unknow. Natomiast jeśli zaznaczę wszystkie utwory i dam do odtwarzaj teraz widoczna jest okładka albumu. 

To raczej wina JRivera. Może ktoś, coś od JRivera podpowie.

Pliki wav mają problematyczne tagi i tu podejrzewałbym problem.

• Like 1

fozzie w sumie mam masę dsd i flac, czytałem że wav lepiej brzmi niż flac stąd taka próba:), bez większej przyczyny. W folderach w których mam albumy flac i dsd jest sporo plików tekstowych itp, tu przy wav mam tylko poszczególne utwory i okładkę, stąd może być problem, że coś źle w EAC ustawiłem.

Godzinę temu, Sandrok napisał:

W folderach w których mam albumy flac i dsd jest sporo plików tekstowych itp, tu przy wav mam tylko poszczególne utwory i okładkę, stąd może być problem, że coś źle w EAC ustawiłem.

EAC podczas zgrywania może dodać do folderu kilka plików dodatkowych, najczęściej to są log ze zgrania, plik cue, albo plik m3u, ale te pliki on dodaje obojętnie czy zgrywa do flac czy do wav. Czyli nie tu jest przyczyna.

Tagi są dodawane do nagłówków plików. Są niezależne od jakichkolwiek plików zewnętrznych. Problem w plikach wav jest taki, że EAC w ogóle nie obsługuje tagów w plikach wav, czyli nie zapisuje ich w plikach wav, a inne programy, jak foobar, mp3tag nawet jak zapiszą te tagi w plikach wav to bywa tak, że te tagi bywają nieczytelne dla innych programów.

Godzinę temu, Sandrok napisał:

czytałem że wav lepiej brzmi niż flac

A jest jakieś techniczne uzasadnienie tej bzdury?

• Like 3

6 minut temu, Sandrok napisał:

Co do ostatniego, ja tej "bzdury" nie pisałem tylko czytałem.

To trzeba było zadać to pytanie temu, kto to napisał. 😉

• Like 1

31 minut temu, fozzie napisał:

A jest jakieś techniczne uzasadnienie tej bzdury?

Bo jest większy, a większy może więcej. 😆

Dzisiaj porównałem sobie na malinie właśnie flac i wav otrzymany z pliku flac - konwersja do wav programem free eac.

No i wav zagrał nieco lepiej, jak dla mnie oczywiście. Flac jest bardziej taki "studzienno-ciemniejszy"  😉 

Edited by jar1

W LOCIE konwersja do DSD to napewno poprawia muzyke bo procek ma wglad w caly horyzont bitow i zawsze cos tam poprawi - ale ja tego nie slysze na swoim Roon'ie.

Dajcie spokoj juz bo jak czytam podobne 'testy' jak porownainie sciagnietych ruskich HiResow z CD i ocene na tej podstawie sprzetu to naprawde wydaje mi sie ze pomylilem fora.