Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy program do zgrywania cd audio do flac lub wave


kozaqpce
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, baltfan napisał:

A tu temat, w którym pisałem.

Masa wiedzy, szczególnie polecam wpisy kolegi Edwarda.
A co do rzekomego rankingu to podaj kody ATIP tych płyt - sam się przekonasz i my także skąd pochodzą/jaka fabryka je wypuściła. A to że mają taki malunek a nie inny (Philips, Srilips, TDK, TRA) okaże się bez znaczenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, yayacek napisał:

Masa wiedzy,

Raczej jedna wielka jatka 😃

32 minuty temu, przemak napisał:

chmura

Pytanie dotyczyło jednak płyt cdr 😃

Osobiście nie korzystam z cdr a chmury tym bardziej. 

Na koniec proszę przeczytać mój post z czasów kiedy faktycznie wypalałem płyty, fragment :

muzyki.Ponieważ mam płyty nagrywane różnymi nagrywarkami,w tym Audio,pozwolę sobie zauważyć pewne zalezności jakie mają wpływ na jakość wypalenia płyty.Nośnik wydaje mi się czynnikiem drugorzędnym!Dlaczego?Mam płyty wypalane około 10 lat temu,głównie Philips HR 100(74 min.) Music Life Plus ,oraz TDK RxG.Początkowo uzywałem recordera Pioneer PDR-W 555.Około 2 lata.Wszystkie płyty z tamtego okresu działają bezproblemowo do dziś! Żadnych trzasków i dziwnych efektów.Nastepny recorder jaki miałem to LG ADR 620.To właśnie płyty wypalane na tej nagrywarce trzeszczą po około 5 ciu latach!Bez względu na rodzaj,markę .Nagrywałem wyłącznie 1:1,nośniki nie najtańsze,zresztą CDR-audio(for consumer)zawsze są droższe choć to to samo co zwykłe CD-rom ,z tym że posiadają jakiś tam kod.Co do jakości płyt pod kątem efektów brzmieniowych,nie robiłem porównań.Nie sądzę ,żeby były jakieś istotne różnice.gdyż technologia idzie w kierunku podwyższenia żywotności.Jakość wypalenia zależy od wypalarki i software!Potem już tylko czas pokazuje,co jest wart dany nośnik.A ma to szczególne znaczenie,kiedy mamy,jak ja zarchiwizowane cenne płyty z winylu!!!Niektóre płyty mozna zgrać na PC i czasem dobry napęd(tylko stare CD-rom,teac,yamaha)gubią te trzaski,i ponownie można się cieszyć swoją muzyką.Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Sorki za głupie pytanie - ale w trakcie testu serwera Soundgenic zauważyłem, że jest na nim możliwość zgrywania do "nieskompresowanego FLAC", Czy to czymś różni się od WAVE? Birate i pojemność jest taka sama. Czy są jakieś przewagi użytkowe? Da się taką opcję zrobić w programie EAC? Teoretycznie EAC powinien mieć możliwość różnicowania kompresji - ale ja nigdzie nie widzę tej opcji w zakładce dotyczącej kompresji. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez dzarro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, dzarro napisał:

..."nieskompresowanego FLAC"...

Da się taką opcję zrobić w programie EAC? Teoretycznie EAC powinien mieć możliwość różnicowania kompresji - ale ja nigdzie nie widzę tej opcji w zakładce dotyczącej kompresji. 

EAC nie obsługuje nieskompresowanego flac. Specyfikacja techniczna flac mówi, że zakres kompresji flac wynosi od 0 (zero) do 8, przy czym 0 (zero) to również kompresja o najniższym stopniu (największy plik skompresowany). 8 to kompresja najwyższa (najmniejszy plik). W EAC można ustawiać kompresję flac w:

menu EAC->opcje kompresji->zakładka "zewnętrzna kompresja"->pole "dodatkowe opcje linii poleceń"

Jeżeli tam nie będzie żadnego wpisu na temat stopnia kompresji to EAC używa standardowego  domyślnego stopnia dla flac czyli 5.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
EAC nie obsługuje nieskompresowanego flac. Specyfikacja techniczna flac mówi, że zakres kompresji flac wynosi od 0 (zero) do 8, przy czym 0 (zero) to również kompresja o najniższym stopniu (największy plik skompresowany). 8 to kompresja najwyższa (najmniejszy plik). W EAC można ustawiać kompresję flac w:
menu EAC->opcje kompresji->zakładka "zewnętrzna kompresja"->pole "dodatkowe opcje linii poleceń"
Jeżeli tam nie będzie żadnego wpisu na temat stopnia kompresji to EAC używa standardowego  domyślnego stopnia dla flac czyli 5.
Thx. To ciekawe rzeczy Japończycy wymyślają.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Flac z kompresją 0 to nadal spora kompresja. Po co flac bez kompresji? W porównaniu z wav chyba chodzi o tagi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, dzarro napisał:

To ciekawe rzeczy Japończycy wymyślają.

dBpoweramp ma tę opcję już od niepamiętnych czasów (tzn. ja nie pamiętam od kiedy 😉 ), to żadna nowość :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



W EAC można ustawiać kompresję flac w:
menu EAC->opcje kompresji->zakładka "zewnętrzna kompresja"->pole "dodatkowe opcje linii poleceń"
Jeżeli tam nie będzie żadnego wpisu na temat stopnia kompresji to EAC używa standardowego  domyślnego stopnia dla flac czyli 5.


W tym polu jest jakiś ciąg znaków. Trzeba jakiś symbol dodać np. - % przed i po cyfrze? W słowniczku jest tylko %ishigh% - do tego trza dodać to zero?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, dzarro napisał:


 

 


W tym polu jest jakiś ciąg znaków. Trzeba jakiś symbol dodać np. - % przed i po cyfrze? W słowniczku jest tylko %ishigh% - do tego trza dodać to zero?

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, fozzie napisał:

Specyfikacja techniczna flac mówi, że zakres kompresji flac wynosi od 0 (zero) do 8, przy czym 0 (zero) to również kompresja o najniższym stopniu (największy plik skompresowany).

20 godzin temu, dzarro napisał:

możliwość zgrywania do "nieskompresowanego FLAC", Czy to czymś różni się od WAVE? Birate i pojemność jest taka sama.

Skoro bitrate i pojemność są takie same, to logicznie rozumując "nieskompresowany FLAC" różni się od WAVE tylko możliwymi tagami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wave też można przypisać tagi. Chyba zgram kluczową część płytoteki do wave. Przesłuchałem kilka próbek. Niby flac to ptawie to samo - ale jak wiadomo " prawie" potrafi zrobić różnicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, dzarro napisał:

Do wave też można przypisać tagi.

 

6 minut temu, marek.pap napisał:

Jak to zrobić?

Potrafi to np. mp3tag. Niestety z tagami w plikach wav jest jeden problem - pliki graficzne, najczęściej jako okładki płyt. Z nimi najczęściej mają programy problemy, bo jeżeli nawet zapiszą się do pliku to z ich odczytem jest największy problem i mi np. nie udało się odczytać grafik na innym programie niż ten, który je zapisywał, czyli zapis w mp3tag i prawidłowy odczyt też tylko w mp3tag. To samo z foobarem.

17 minut temu, dzarro napisał:

Przesłuchałem kilka próbek. Niby flac to ptawie to samo - ale jak wiadomo " prawie" potrafi zrobić różnicę.

Bzdura. Flac po rozpakowaniu to dokładnie to samo co wav. Ile razy można to powtarzać? Jednak siła sugestii jest ogromna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Jak to zrobić?
W dbampie po prostu przypisało tagi i okładkę. W EAC nie ale mogę to zrobić w po opcji skompresuj innym programem. Plik zostaje jako wave ale można go edytować. Soundgenic sam taguje zarówno wave jak nieskompresowanego flaca.
Bzdura. Flac po rozpakowaniu to dokładnie to samo co wav. Ile razy można to powtarzać? Jednak siła sugestii jest ogromna.
Jak słuchałem na foobarze to też tak myślałem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, dzarro napisał:

Jak słuchałem na foobarze to też tak myślałem.

Pękam ze śmiechu.

EOT

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez fozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, dzarro napisał:

Do wave też można przypisać tagi

Owszem. Ale tak jak z szympansem, chodzi nie o zamrożenie a odmrożenie, czyli odczytanie tego 😉

37 minut temu, dzarro napisał:

Przesłuchałem kilka próbek. Niby flac to ptawie to samo - ale jak wiadomo " prawie" potrafi zrobić różnicę

Zrobiłem kilka zdjęć 😉

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jar1 napisał:

Zdjęcia są do oglądania 🙂

Erudycji trochę potrzeba... 😉 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

nagrywamy.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 9 miesięcy temu...

Ja zgrałem do Wav. 

dBpoweramp całkiem dobrze taguje te pliki wiec przy dzisiejszych cenach dysków oszczędzać miejsca nie trzeba.

O ile zrobiłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) przez Nero i wszystko było ok, to próby nagrania płyty z pliku 24-192 były nie udane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
53 minuty temu, Bogusław_59825 napisał:

Ja zgrałem do Wav. 

dBpoweramp całkiem dobrze taguje te pliki wiec przy dzisiejszych cenach dysków oszczędzać miejsca nie trzeba.

O ile zrobiłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) przez Nero i wszystko było ok, to próby nagrania płyty z pliku 24-192 były nie udane.

No moze nie trzeba oszczędzać, ale chodzi mi czy jest między nimi jakaś różnica prócz rozmiaru ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bukaj napisał:

czy jest między nimi jakaś różnica

Nie próbuj rozpętać wojny o formaty 🙂

Jak masz dużo muzyki do przechowania i mały dysk,to zdecydowanie wybierz Flac.

Jak robisz sobie kopie do np. smartfona ,to Ogg (ten jest formatem stratnym).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Bukaj napisał:

No moze nie trzeba oszczędzać, ale chodzi mi czy jest między nimi jakaś różnica prócz rozmiaru ?

nie wiem czy znasz kanał firmy PS Audio na YT gdzie prezes i wlasciciel firmy odpowiada w bardzo sensowny sposob na rozne pytania. co do tego ze ma wiedze to chyba nikt nie ma watpliwosci :), choć znajac forum to moze i sie znajdą tutaj takie tuzy co lepiej wiedzą 

to pytanie padło juz u niego i fajnie odpowiddział - jesli mowa o formatach bezstratnych wav i flac, to w zasadzie rożnicy nie ma (poza wielkoscia pliku) . jedynie gdzie moze wystapic to wowczas gdy odtwarzamy taki plik i urzadzenie na ktorym to robimy posiada taką moc obliczeniawa ze "sie nie wyrabia" labo raczej pracuje mocno obciazone przez format flac, ktory wymaga wiekszej mocy obliczeniowej niz wav. nowoczesne DAC mysle ze w wiekszosci dadzą spokojnie radę dysponujac sporą mocą. oczywiscie mozesz miec flac 24 bit 192 kHz no i wowczas wymagania jeszcze bardziej rosna, ale chyba czujesz o co chodzi ?

ja sie pod tym wyjasnieniem podpisuje / przekonuje mnie i od czasu gdy zagoscil pod strzechą Lumin T2 zero różnicy dla mnie, bo mocy ci dostatek dla kazdego formatu.

formaty stratne - inna bajka. im bardziej spakowane tym wieksza utrata jakosci 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Marcin Wielgus napisał:

jedynie gdzie moze wystapic to wowczas gdy odtwarzamy taki plik i urzadzenie na ktorym to robimy posiada taką moc obliczeniawa ze "sie nie wyrabia" labo raczej pracuje mocno obciazone przez format flac, ktory wymaga wiekszej mocy obliczeniowej

Bez przesady kolego. Kilka lat temu złożyłem sobie komputer z Pentium II albo III nie pamiętam. Miałem części więc poskładałem do kupy załadowałem windowsa i wsadziłem starą kartę terrateca. Zero problemów z odtwarzaniem flac. Obciążenie procesora zdawkowe.
Miałem też Windowsa XP postawionego na terminalu Neoware CA10 (procesor VIA Nehemiah 800MHz). Stary ram jest tani jak barszcz - wsadziłem 500 MB choć 128 też by wystarczyło. Stabilne bezproblemowa działanie - służył jako odtwarzacz. Czy flac czy ape nie robiło wrażenia - obciążenie procesora minimalne.
Tak więc proszę nie tragizować. Dzisiejsza komórka to w porównaniu ze starym pentium jak słoń do mrówki nie wspominając o procesorach w dzisiejszych komputerach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, yayacek napisał:

Bez przesady kolego. Kilka lat temu złożyłem sobie komputer z Pentium II albo III nie pamiętam. Miałem części więc poskładałem do kupy załadowałem windowsa i wsadziłem starą kartę terrateca. Zero problemów z odtwarzaniem flac. Obciążenie procesora zdawkowe.
Miałem też Windowsa XP postawionego na terminalu Neoware CA10 (procesor VIA Nehemiah 800MHz). Stary ram jest tani jak barszcz - wsadziłem 500 MB choć 128 też by wystarczyło. Stabilne bezproblemowa działanie - służył jako odtwarzacz. Czy flac czy ape nie robiło wrażenia - obciążenie procesora minimalne.
Tak więc proszę nie tragizować. Dzisiejsza komórka to w porównaniu ze starym pentium jak słoń do mrówki nie wspominając o procesorach w dzisiejszych komputerach.

ale ja nie o pecetach, laptopach, malinach, komorkach tylko DAC ... stand alone i o tym ze flac wymaga wiecej od nich do policzania. pewnie, że pecet da rade, ale za to jak wiesz zafunduje ci inne problemy, ktore przyćmią negatywnie  kwestie formaru.

wyraznie napisalem " .... i urzadzenie na ktorym to robimy posiada taką moc obliczeniawa ze "sie nie wyrabia" labo raczej pracuje mocno obciazone przez format flac" co nie dotyczy pecetow. i rowniez napisalem ze nie dotyczy "wspolczesnych DAC" wg mnie wiec ... uprasza sie o czytanie ze zrouzmiem 🙂

mocy przybywaj 🙂  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Marcin Wielgus napisał:

tylko DAC ... stand alone i o tym ze flac wymaga wiecej od nich do policzania.

Nie rozumiem. Co to jest DAC standalone (wiem co znaczy te określenie), który przyjmuje na wejściu pliki formatu flac?
Masz na myśli grajki streamingowe, którym można przesłać dane via łacze sieciowe? Coś na kształt Pioneera N50/70?
Jeśli tak, to w każdym takim urządzeniu procesor, który tam jest zamontowany mocą obliczeniową zabija wyżej przeze mnie wspomniany VIA Nehemiah 800MHz czy pierwszy pentium.
Aby procesor nie mógł sobie poradzić z dekodowaniem flac to musiałby być sprzed... hmm, nie mam pojęcia ilu lat. Sprzed 40-tu lat może.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.