Skocz do zawartości
IGNORED

Najlepszy program do zgrywania cd audio do flac lub wave


kozaqpce
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za obszerną odpowiedź , co do drugiej kwestii na EACu pokazuje mi że zgrane jest Ok ,ale na sprawdzeniu na PerfectTunes wyskakuje mi ten błąd , dziwne bo przed chwilką robiłem to z według twoich poleceń z drugim albumem tomcrafta 20 Years też wydanie dwupłytowe i na 2 cd znowu komunikat z tym błędem w 3 piosenkach ;-) może Tomcraft tak ma;-) zgrywałem już wszystkie CD Metallica i program pokazuje że jest Ok , a tu proszę 2 osobne wydania i coś jest nie tak

 

teks dokładnie brzmi tak chodzi o program Perfect Tunes Cannot check-incomplete album

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro EAC pokazuje że CD jest zgrane poprawnie , to zakładam że wszystko jest OK .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale skoro EAC pokazuje że CD jest zgrane poprawnie , to zakładam że wszystko jest OK .

I tak, i nie. :)

Jak zripujesz wypaloną z jakichś podejrzanych "empeczy" płytę CD-R to EAC też pokaże, że zgrał prawidłowo, tylko wynik z AccurateRip nie będzie się zgadzał. Tu jest cały problem, bo jest mnóstwo ludzi (znam wielu takich), którzy ripują EACiem byle jak zgrywane CD-R i wtedy wyniki wysyłają do AccurateRip. Wtedy robi się bałagan.

Sam pomysł z AccurateRip był bardzo dobry, tylko nie ma możliwości kontroli wyników nadsyłanych przez użytkowników.

Efekt jest taki, że jak w tej chwili zgrywam oryginalną płytę to EAC może pokazać mi komunikat, że "zgranie nie jest akuratne". Nie ma błędów, jakość zgrania 100% (lub 99,9% - to to samo) ale wynik nie zgadza się z AR. I co? I nic. Mogę jedynie przejść nad tym do porządku dziennego. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zgrywałem z oryginalnych płyt tomcrafta ,na razie miałem 2albumy z tym komunikatem że coś jest nie tak ,zgrywałem z oryginalnych Metallic około 20 pozycji albumy ,single i wszystko było OK ,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wszystko wiadomo ,ten komunikat pokazuje się tylko wtedy jak jest źle dobrany album z bazy danych z CD. Nie zgadza się np wydawca albo kraj wydania , dlatego podawał że album jest niekompletny , ale sam plik Flac był prawidłowy ,a mowa oczywiście o Perfect Tunes .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Eversolo DAC Z8 +++XINDAK PA-M +++Monitor Schnell Audio Gillespie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam serdecznie

Zainstalowałem EAC - zrobiłem wszystko jak podane zostało w poście na pierwszej stronie tylko nie mogę znaleźć wartości do korygowania przesunięcia napędu sam mi wpisał + 102 mój napęd to MATSHITA DVD +-RW UJ892 1.05. I jeszcze jedno pytanie jak program zasie dane z płyty to plik ma np. rozmiar 22.86MB a po zgraniu go na dysk pokazuje 14.86 MB a chyba w flac powinna być ta sama wartość.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź na moje pytanie.

Pozdrawiam Tomek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko nie mogę znaleźć wartości do korygowania przesunięcia napędu sam mi wpisał + 102 mój napęd to MATSHITA DVD +-RW UJ892 1.05.

Jeżeli EAC sam wyznaczył taki offset i jest to na szaro, tzn. nie można tego samemu zmienić, to znaczy, że prawdopodobnie tak ma być.

Niestety, w bazie AccurateRip nie ma napędu Matsushita (bo chyba o taki chodzi) UJ892. Jest natomiast kilka (chyba 5) innych napędów, np. HP czy Panasonic z symbolem UJ892. Wszystkie one mają offset +102.

W takiej sytuacji wypada tylko obserwować wyniki zgrania płyt i jeżeli będą one prawidłowe to wszystko gra.

 

I jeszcze jedno pytanie jak program zasie dane z płyty to plik ma np. rozmiar 22.86MB a po zgraniu go na dysk pokazuje 14.86 MB a chyba w flac powinna być ta sama wartość.

Flac to kompresja bezstratna, czyli jak sama nazwa wskazuje flac będzie skompresowany, czyli mniejszy w stosunku do pliku wav (pomijam nienormalną sytuację z plikami flac nieskompresowanymi).

W EACu są dwie kolumny pokazujące rozmiar pliku: "rozmiar" i "skompresowany". W kolumnie "rozmiar" pokazywana jest wielkość pliku wav po zgraniu na dysk. W kolumnie "skompresowany" pokazywana jest orientacyjna wielkość pliku flac. Orientacyjna dlatego, że EAC określa tę wielkość na podstawie wyliczenia w:

 

EAC->Opcje kompresji->zakładka "Zewnętrzna kompresja"->pole "Przepływność bitów"

 

Niestety, nie ma możliwości dokładnego określenia wielkości pliku flac przed zgraniem na dysk, bo to zależne jest od kilku czynników, nie tylko od stopnia kompresji, ale też od zawartości muzycznej pliku - głośno, cicho, loudness war czy bez loudness war, "gęste" brzmienie, "spokojne" brzmienie i na pewno jeszcze kilku innych czynników.

 

Pole "Przepływność bitów" wypełni się po wciśnięciu przycisku "Testuj koder" na dole tej samej zakładki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
w bazie AccurateRip nie ma napędu Matsushita (bo chyba o taki chodzi) UJ892. Jest natomiast kilka (chyba 5) innych napędów, np. HP czy Panasonic z symbolem UJ892.

Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. to dawna nazwa Panasonic Corporation, więc jest gitara. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matsushita Electric Industrial Co., Ltd. to dawna nazwa Panasonic Corporation, więc jest gitara. ;)

Faktycznie, kompletnie zapomniałem o tym, że kiedyś Panasonic należał do Matsushity, tak jak Technics, National i kilka innych jeszcze firm, chyba nawet Sanyo też :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 6 miesięcy temu...

temat widze dosc staryale nie che tworzyć nowego: czy to możliwe że w oknie "dodatkowe opcje linii poleceń" jest jakies ograniczenie ad ilości znaków? Nie miesci mi sie pelna komenda taką jaką podano na początku tematu? ... chodzi o EAC i komendę:

 

 

-6 -V -T "TITLE=%title%" -T "ARTIST=%artist%" -T "ALBUMARTIST=%albumartist%" -T "ALBUM=%albumtitle%" -T "DATE=%year%" -T "TRACKNUMBER=%tracknr2%" -T "GENRE=%genre%" -T "COMMENT=%comment%" -T "PERFORMER=%albuminterpret%" -T "COMPOSER=%composer%" %source% -o %dest%

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem EAC. Jestem pod wrażeniem programu i kreatora. Działa bez problemów.

 

Dzięki za czas który poświęciliście na zamieszczenie wskazówek.

 

Co do różnic, musiałbym mieć DAC-a z średniej półki żeby robić jakieś porównania CD <-> flac. Generalnie nie jest źle. ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Mam taki oto problem z aplikacją flac:

Chcę wpisać w komendzie poleceń tą zalecaną z poradnika z pierwszej strony.

Próbuję otworzyć aplikację flac z katalogu flac.

Okno mruga na chwilę i nie otwiera się na stałe .

Poradzi ktoś coś ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki oto problem z aplikacją flac:

Chcę wpisać w komendzie poleceń tą zalecaną z poradnika z pierwszej strony.

Próbuję otworzyć aplikację flac z katalogu flac.

Okno mruga na chwilę i nie otwiera się na stałe .

Poradzi ktoś coś ?

Chyba nie rozumiem. Po co chcesz otwierać aplikację flac.exe? To program działający z linii poleceń. Okno nigdy w ten sposób nie otworzy się na stałe.

Program EAC podczas ripowania sam otworzy sobie flac.exe i po skonwertowaniu wav do flac okno samo się zamknie.

Można, co najwyżej zrobić odwrotnie i w:

 

Opcje EAC-a->zakładka Narzędzia

 

zaznaczyć polecenie "Nie otwieraj okna zewnętrznego kompresora" żeby okno flac.exe w ogóle się nie otwierało.

I to wszystko :) .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez neofozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Odgrzeje troche ale mam pytanie o Eac,jak zrobic by przy zgrywaniu calych plyt z automatu robil mi sie folder o nazwie plyty a nie sciagaly mi sie pojedyncze sciezki do kupy jezeli nie zrobie osobnego folderu.Musze wczesniej go robic i sam wpisywac nazwe plyty?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje troche ale mam pytanie o Eac,jak zrobic by przy zgrywaniu calych plyt z automatu robil mi sie folder o nazwie plyty a nie sciagaly mi sie pojedyncze sciezki do kupy jezeli nie zrobie osobnego folderu.Musze wczesniej go robic i sam wpisywac nazwe plyty?

Mam nadzieję, że dobrze zrozumiałem Twój problem.

Do tego służy opcja:

 

Menu EAC->Opcje EAC-a->zakładka Nazwy plików

 

Tam, w polach "Składnia nazwy plików" i "Używaj składni dla różnych wykonawców" możesz określić w jaki sposób EAC ma tworzyć foldery ze zripowanymi płytami.

Opiszę to na moim przykładzie. Ja mam np. tak: %albumartist%\%year% - %albumtitle%\%tracknr2% - %title%

To oznacza, że EAC najpierw utworzy folder z nazwą wykonawcy. W środku zrobi podfolder, który w swojej nazwie będzie miał najpierw datę wydania płyty i po myślniku tytuł płyty. Dopiero w tym podfolderze będą pliki audio, których nazwy zaczynać się będą od numeru nagrania i po myślniku będzie tytuł nagrania.

 

Kombinacji nazewnictwa i tworzenia folderów może być dużo, ale o tym trochę wcześniej w tym wątku ;) :) . Chyba, że źle zrozumiałem i nie o to Ci chodzi.

 

Te opcje automatycznego nazewnictwa i tworzenia folderów nie działają (chyba) przy tworzeniu obrazu płyty i pliku cue (ja nie znam takiej opcji).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez MrArkadiusz

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak o to mi chodzi ze cos zle mam ustawione bo mi sciąga pojedyncze nagrania do jednego wora ciurkiem,dzieki wieczorem zmonitoruje :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Ponieważ trochę nastąpiło zmian w ustawieniach EACa, a docierają do mnie pytania o nie, to trzeba odrobinę zaktualizować informacje. ;) :)

 

W obecnej wersji EACa (ja używam 1.1 - to chyba najnowsza? :) ) linia poleceń w opcjach kompresji powinna wyglądać tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Oczywiście - stopień kompresji (ta cyferka na początku ;) :) ) każdy sobie ustawia sam.

 

Natomiast gdyby ktoś chciał od razu dodawać okładki do tagów plików ("wszywać" pliki graficzne z okładkami), tak, żeby okładki były automatycznie umieszczane w tagach, to linia poleceń powinna wyglądać tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Co najmniej, bo w zależności od potrzeb linia poleceń może wyglądać inaczej.

 

Dodatkowo, żeby dodawanie okładek zadziałało trzeba w opcjach kompresji, na ostatniej zakładce "Znacznik ID3" zaznaczyć na przykład tak:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Piszę "na przykład", bo niektóre opcje na tej zakładce mogą nie działać prawidłowo w przenośnych odtwarzaczach albo odtwarzaczach sieciowych, a nawet w odtwarzaczach komputerowych. Dlatego powinno się je ustawiać metodą prób i błędów (niestety) i u każdego użytkownika może być inaczej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez neofozzie

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
Gość Gosc

(Konto usunięte)

W dalszym ciągu nie udało się zmusić programu do odczytu m.in. tytułów z płyty, ale widzę, że jest w programie opcja ,, pobierz informacje o płycie od dostawcy metadanych'' i wtedy zapisuje mi tytuł, wykonawcę, rok wydania tytuły poszczególnych kawałków i nawet okładkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dalszym ciągu nie udało się zmusić programu do odczytu m.in. tytułów z płyty, ale widzę, że jest w programie opcja ,, pobierz informacje o płycie od dostawcy metadanych'' i wtedy zapisuje mi tytuł, wykonawcę, rok wydania tytuły poszczególnych kawałków i nawet okładkę.

Automatycznie uzupełniają metadane tylko programy komercyjne np EZ CD Audio Converter ,automatycznie również ściąga okładkę płyty ,nie robią tego programy darmowe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Automatycznie uzupełniają metadane tylko programy komercyjne np EZ CD Audio Converter ,automatycznie również ściąga okładkę płyty ,nie robią tego programy darmowe.

EAC jest darmowy i potrafi automatycznie pobierać metadane. Trzeba tylko go odpowiednio skonfigurować. Najwięcej na ten temat było w poście:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ale też w całym tym temacie przewijały się odpowiedzi na różne problemy, również te.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Automatycznie uzupełniają metadane tylko programy komercyjne np EZ CD Audio Converter ,automatycznie również ściąga okładkę płyty ,nie robią tego programy darmowe.

Czy aby na pewno?

Ja mam darmową wersję. Jestem dupa wołowa komputerowa, ale mi te dane pobrał bez żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Gość Piwo Jasne

(Konto usunięte)

Powiem krótko . Przegrywanie formatu z płyty CD audio do formatu bezstratnego nie ma sensu . Zwykłe CD audio zostało zmasteringowane i przekonwertowane do formatu 16 bitowego o częstotliwości próbkowania 44 khz tylko po to aby stacjonarny klasyczny odtwarzacz do płyt mógł je odtwarzać . Konwersja czegoś już skompresowanego do standardu urzytkowego "CD audio " do formatu bezstratnego niczego nie wnosi . Wnosi tylko tyle że zajmuje więcej miejsca i może spowodować pogorszenie jakości nagrania. Miało by sens kupowanie u producenta nagrań formatów bezstratnych przez niego nagranych , ale producent nagrań tego nie zrobi , gdyż nie jest to w jego interesie sprzedawanie formatów studyjnych służących do produkcji mp3 oraz klasycznych płyt CD audio na przykład żeby wyraźnie grały i poziom głośności był zawsze taki sam . Pliki bezstratne mają zastosowanie między innymi tzw home recordingu " domowe studio nagrań" i tyle w temacie .

 

Chyba nie rozumiem. Po co chcesz otwierać aplikację flac.exe? To program działający z linii poleceń. Okno nigdy w ten sposób nie otworzy się na stałe.

Program EAC podczas ripowania sam otworzy sobie flac.exe i po skonwertowaniu wav do flac okno samo się zamknie.

Można, co najwyżej zrobić odwrotnie i w:

 

Opcje EAC-a->zakładka Narzędzia

 

zaznaczyć polecenie "Nie otwieraj okna zewnętrznego kompresora" żeby okno flac.exe w ogóle się nie otwierało.

I to wszystko :) .

W jakim języku napisałeś ten program ? W C++ w Javie czy C# ?

Tyle w temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Gosc

(Konto usunięte)

Powiem krótko . Przegrywanie formatu z płyty CD audio do formatu bezstratnego nie ma sensu .

Nie zgodzę się.

Posiadanie swojej płytoteki w formie plików jest bardzo wygodne. Tu nie chodzi o to, czy to coś wnosi do dźwięku, ale o to, że obecnie da się dosyć tanio używać plików w jakości nie gorszej niż płyty z których zostały zrobione. Posiadanie całej swojej ( i nie tylko) płytoteki na ekranie smartfona jest fajne. Bez ruszania z kanapy można sobie wybrać dowolną płytę, z dowolnym kawałkiem w ciągu paru sekund. Po tytule, po wykonawcy, dowolnie. Można sobie ułożyć playlistę np.

Dodatkowo można się ze znajomymi wymienić takimi plikami płyt których my albo on nie ma. Zabrać kilkaset swoich płyt do kogoś na odsłuch w kieszeni koszuli nawet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnosi tylko tyle że zajmuje więcej miejsca i może spowodować pogorszenie jakości nagrania. Miało by sens kupowanie u producenta nagrań formatów bezstratnych przez niego nagranych , ale producent nagrań tego nie zrobi , gdyż nie jest to w jego interesie sprzedawanie formatów studyjnych służących do produkcji mp3 oraz klasycznych płyt CD audio na przykład żeby wyraźnie grały i poziom głośności był zawsze taki sam . Pliki bezstratne mają zastosowanie między innymi tzw home recordingu " domowe studio nagrań" i tyle w temacie .

Czad. Napisałeś kilka zdanień i tyle samo bzdur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Piwo Jasne

(Konto usunięte)

Nie zgodzę się.

Posiadanie swojej płytoteki w formie plików jest bardzo wygodne. Tu nie chodzi o to, czy to coś wnosi do dźwięku, ale o to, że obecnie da się dosyć tanio używać plików w jakości nie gorszej niż płyty z których zostały zrobione. Posiadanie całej swojej ( i nie tylko) płytoteki na ekranie smartfona jest fajne. Bez ruszania z kanapy można sobie wybrać dowolną płytę, z dowolnym kawałkiem w ciągu paru sekund. Po tytule, po wykonawcy, dowolnie. Można sobie ułożyć playlistę np.

Dodatkowo można się ze znajomymi wymienić takimi plikami płyt których my albo on nie ma. Zabrać kilkaset swoich płyt do kogoś na odsłuch w kieszeni koszuli nawet.

Nie mów mi że słuchanie przez smartfona przez słuchawki za 10 złotych jest wysokiej jakości. Ja należę do tradycjonalistów i u mnie gramofon do płyt winylowych , tradycyjny odtwarzacz płyt CD jest jak perkusja akustyczna w jazzie tradycyjnym obowiązkowy podłączony do dobrego wzmacniacza i przyzwoitych kolumn.

 

Czad. Napisałeś kilka zdanień i tyle samo bzdur.

To forum to jedna wielka bzdura . Większość uważa że konwertowanie do formatu flac jest święte bo taka panuje moda . Tak samo jak panuje teraz moda na MP3 . Flac to samo co format wav pod względem jakości strumienia audio "te same częstotliwości próbkowania od 44 khz do 192 khz z tą różnicą że do flaca można podpiąć nazwę utworu i wykonawcę a do wav nie. Nie gadaj mi bzdur że konwertowanie z formatu niższego do wyższego nie zwiększa wielkości pliku w bajtach bo w to nigdy nie uwierzę. Każda konwersja niesie ryzyko pogorszenia jakości nagrana gdyż jest to ingerencja w strukturę pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja należę do tradycjonalistów i u mnie gramofon do płyt winylowych , tradycyjny odtwarzacz płyt CD jest jak perkusja akustyczna w jazzie tradycyjnym obowiązkowy podłączony do dobrego wzmacniacza i przyzwoitych kolumn.

Forum ci się pomyliło. My tu rozmawiamy o pcaudio a nie o gramofonach.

 

Nie gadaj mi bzdur że konwertowanie z formatu niższego do wyższego nie zwiększa wielkości pliku w bajtach bo w to nigdy nie uwierzę. Każda konwersja niesie ryzyko pogorszenia jakości nagrana gdyż jest to ingerencja w strukturę pliku.

flac ingerencją w strukturę pliku? bzdury i bełkot.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ayran

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.