Skocz do zawartości
IGNORED

Filmy 3D


sylw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,chyba nie ma jeszcze takiego wątku , więc można by tu powymieniać się opiniami na temat , filmów i koncertów na BD 3D .Obejrzałem kilka tytułów w domu i wymieniłbym tu na początek dwa:

 

"Pod taflą oceanu 3D" - jak większość 3D pod wodą prezentuje się świetnie , piękno raf jest tu przedstawione bardzo wybitnie :) nie mal bez przerwy kolorowo na ekranie , krótko 40min. odcięcia :) Świetny dubbing Małgorzaty Kożuchowskiej.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Drugi który właśnie obejrzałem to "Podróż na tajemniczą wyspę" .Tajemnicza Wyspa, Wyspa Skarbów i Podróże Guliwera w pigułce , świetne kino familijne sporo nie przytłaczających efektów . Czas przy filmie zleciał bardzo szybko , lekki dla umysłu ale również dla wzroku .

 

post-23764-0-89475700-1338066272_thumb.jpg

 

Jakie są Wasze propozycje :)

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam co do efektów to Polecam:

 

-Oszukać Przeznaczenie.

-Avatar.

-Dema Sony,Samsung,Pannasonic.(IMAX)

 

Fajnie Prezentuje sie Miś Yogi niestety oglądam tylko w 3d sbs. Ale fajny Pomysł Tematu;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Żółwik Sammy" - bajka z ciekawymi przygodami i animacją , bardzo ładna właśnie w 3D.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ja nie mam telewizora ani odtwarzacza 3D i nie zamierzam na razie mieć.

Z filmów które widziałem 3D w kinie największe wrażenie zrobił na mnie Avatar - to chyba jedyny film, który wolę w 3D.

Mam Blu-Ray z tym filmem w domu ale to nie to samo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jeśli DAC - to NOS-DAC z buforem lampowym, jeśli wzmacniacz - to Pure Class A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie nie ma sensu moim zdaniem pakować się w tą technologię. Zyski z tego filmy zarabiają przy dużych produkcjach, duża część nawet straciła na tym, większość filmów jest konwertowana do 3D co czasami nawet pogarsza efekt oglądania.

 

Na horyzoncie Hobbit z 48 fps, a Avatar 2 w 60 fps, może być ciekawie ;).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano dziś, 08:59

Na razie nie ma sensu moim zdaniem pakować się w tą technologię. Zyski z tego filmy zarabiają przy dużych produkcjach, duża część nawet straciła na tym, większość filmów jest konwertowana do 3D co czasami nawet pogarsza efekt oglądania.

 

Na horyzoncie Hobbit z 48 fps, a Avatar 2 w 60 fps, może być ciekawie ;).

 

 

Zastanawia mnie tylko różnica miedzy 3d sbs a bluray 3d miał ktoś bezpośrednie porównanie?

 

Mam odtwarzacz ale nie inwestuje w filmy bo słyszałem że sie nie opłaca dlatego ogladam 3d sbs z PC;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ilDottore - w 3d za efekciarski wygląd odpowiada wielkość ekranu więc w kinie efekt jest dosłownie WIĘKSZY ;)

 

nsk - kupowanie pod kontem 3d to fakt mija się z celem , ja przechodziłem z crt , nie chciałem tv większego niż 32" więc został LED , jak led to pomyślałem o 3D jako dodatku , jak 3d to sprawdzone czyli stare, czyli kinowe , jak kinowe czyli pasywne to LG i w tym celu sprawdza się świetnie.Fakt w pasywnym 3d nie otrzymam takiej jakość obrazu jak w aktywnym systemie ale komfort był dla mnie ważniejszy .

 

krukgczapa - porównywałem bezpośrednio film "Perła oceanu" tj. BD (PS3 jako player) i plik *.mkv sbs (pendrive i usb w tv jako player) różnicy nie wykryłem żadnej, w aktywnym 3d być może jest przynajmniej teoretycznie (chodzi o wyższą rozdzielczość ) ale nie mam takiego doświadczenia więc się nie wypowiem .`Na szczęście w wypożyczalniach dvd i bd przybywa tytułów , sam nie jestem naftowym baronem i 100-150zł za płytkę to dla mnie daleko za progiem psychologicznym ;)

 

" Conan: Barbarzyńca " - jako film nie podszedł mi do gustu,ale w 3d jest ok. Na ruszt 3d brałbym tytułu z super bohaterami :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

krukgczapa - porównywałem bezpośrednio film "Perła oceanu" tj. BD (PS3 jako player) i plik *.mkv sbs (pendrive i usb w tv jako player) różnicy nie wykryłem żadnej, w aktywnym 3d być może jest przynajmniej teoretycznie (chodzi o wyższą rozdzielczość ) ale nie mam takiego doświadczenia więc się nie wypowiem .`Na szczęście w wypożyczalniach dvd i bd przybywa tytułów , sam nie jestem naftowym baronem i 100-150zł za płytkę to dla mnie daleko za progiem psychologicznym ;)

 

Chodzi tutaj o pasywne,aktywne okularki 3d tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , dokładnie , pasywne czyli np. LG , Philips , niedługo Sony , technika działająca na zasadzie polaryzacji obrazu , aktywne np. Samsung działająca jak stroboskop tj. z synchronizowany obraz z okularami wyświetlany na przemian dla lewego i prawego oka (klatka dla prawego oka w tv , lewe oko zasłaniają okulary) , stąd spory dyskomfort oglądania u niektórych, jednak w zamian wyższa rozdzielczość .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , dokładnie , pasywne czyli np. LG , Philips , niedługo Sony , technika działająca na zasadzie polaryzacji obrazu , aktywne np. Samsung działająca jak stroboskop tj. z synchronizowany obraz z okularami wyświetlany na przemian dla lewego i prawego oka (klatka dla prawego oka w tv , lewe oko zasłaniają okulary) , stąd spory dyskomfort oglądania u niektórych, jednak w zamian wyższa rozdzielczość .

 

Mam własnie samsunga i aktywne okularki ale na pasywnych jeszcze nic nie widziałem;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Conan: Barbarzyńca " - jako film nie podszedł mi do gustu,ale w 3d jest ok. Na ruszt 3d brałbym tytułu z super bohaterami :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A u mnie właśnie Conan w 3D przechylił czarę goryczy na NIE dla obecnej technologii 3D - obraz widziany jak przez dziurkę od klucza ze sztucznymi, papierowymi planami. O walorach artystycznych tego "dzieła" się nie wypowiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka że, na TV nigdy nie uzyskamy dobrego efektu 3D. Zwłaszcza na tych tańszych. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest projektor. Po prezentacji w jednym z pomorskich sklepów, zakupiłem zestaw projektor i ekran i nawet znajomi zamiast do kina przychądzą do mnie na filmowe posiadówki :) Wielkość ekranu jednak swoje robi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T

Prawda jest taka że, na TV nigdy nie uzyskamy dobrego efektu 3D. Zwłaszcza na tych tańszych. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest projektor. Po prezentacji w jednym z pomorskich sklepów, zakupiłem zestaw projektor i ekran i nawet znajomi zamiast do kina przychądzą do mnie na filmowe posiadówki :) Wielkość ekranu jednak swoje robi.

 

To napewno ale jakośc na bank nie bedzie nigdy taka sama;-) Też myślałem kiedyś nad projektorem ale wybrałem tv i jestem zadowolony;-) A pozatym są już tv po 80 cali także powinno wystarczyc hm?

 

W prawdzie projektor fajna rzecz można zabrać ze soba a tv 30kg już nie wsadze do plecaka;-) Pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili nie ma róźnicy w jakości między TV a projektorami. Jedynym minusem jest potrzeba minimalnego zaciemnienia pomieszczenia. Są telewizory 80" ale w cenie takiego telewizora mam 2 lub 3 razy większy ekran.

 

Są projektory których też do plecaka nie zmieścisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekran to suprema andromeda MG 92" z projektorem Optoma HD33. Ujęcie trochę rozmazane, ponieważ mecz leciał na żywo i nie miałem możliwości zrobienia stop klatki :) Zdjęcie zrobione telefonem :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodzę się że z tv 3D będzie słabe , bo jest takie jakie powinno być. Natomiast podpisuję się obiema rękoma pod projektorem do KD. Miałem kiedyś pożyczone u siebie taki ustrój , ogólnie był to bardzo tani gniot jednak ta wielkość... ;)

Dlatego Tv mam "tylko" 32" , do KD będzie kiedyś projektor . ROZMIAR MA ZNACZENIE ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyrodnicze od BBC ?

 

A coś więcej , czy to nadaje ww. stacja ? HBO coś tam już puszczało (bodaj Bitwa Warszawska) i szło to w SBS (plik jest znośnie duży do transferu za pomocą tego samego sprzętu nadawczego który obsługuje HD) Jeżeli to SBS to na pewno działa i wygląda co najmniej dobrze dla 3D pasywnego , inaczej się nie wypowiem bo po prostu dopiero raczkuję ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przyrodnicze od BBC ?

 

Co prawda nie od BBC, ale doskonale się prezentujący i naprawdę ciekawy film przyrodniczy jaki ostatnio nabyłem w 3D to "Ocean Wonderland" (Jean-Michel Cousteau) pokazujący życie na rafie koralowej... nie wiem czy dostępny w Polsce, ale wersja dostępna chociażby na angielskim amazonie czy playu posiada zarówno polskiego lektora jak i polskie napisy. Rewelacja!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Temat filmów 3D będzie trochę zawężony przez repertuar a raczej jego brak i z tego co widzę tak szybko poprawy nie będzie. Raptem razem z bajkami i przyrodniczymi będzie na dziś ok 60 pozycji w j. polskim. Oglądałem chyba wszystkie fabularne dla dorosłych, bajek nie ogladam - jestem już dużym chłopcem. To jest trochę jak z muzyką - nie słucham płyt z muzyką Krawczyka choćby była nie wiem jak rewelacyjnie zrealizowana.

Ale chciałem poruszyć inny temat 3D - koncerty. Mam w tej chwili scorpions , p.gabriel i kylie minogue. Najlepsze 3D na pewno u kylie, starannie przygotowane efekty już pod ten obraz, gabriel i scorpions poprawnie ale "normalnie". Stary styl kręcenia i poza paroma "wsadami" gryfów gitar i mikrofonów w ekran szału z efektami nie ma. Zauważyłem jedną rzecz- że w 3D obejrzałem koncerty raz sam, drugi z kumplami i teraz już normalnie- czyli nawet często nie włączam wizji :). Na pierwszy plan idzie muzyka a obraz to tło.

I przy okazji pytanie do kolegów. Mam fajną muzyczkę w obrazie 3D zespołu BEP.Jest to reklamówka. Na płycie są 3 utwory - 2 z koncertu i jeden z występu ulicznego. Obraz rewelacja. miałbym chętkę na cały koncert ale nigdzie nie spotkałem. Ktoś widział? Ktoś słyszał ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a co mają duzi chłopcy z nieoglądaniem bajek wspólnego ? ;)

Ogólnie jest tytułów mniej niż w zwykłym formacie ale myślę że będzie przybywać (dużo najnowszych filmów idzie i pójdzie w 3d)

Teraz chyba zrozumiałem o co kaman z filmami z BBC , ogólnie bardzo polecam te które dzieją się pod wodą . Cała seria I-max i kilka innych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, a co mają duzi chłopcy z nieoglądaniem bajek wspólnego ? ;)

 

Ojej no...nie bawi mnie też np. zabawa łopatką i wiaderkiem w piaskownicy :)

 

Ogólnie jest tytułów mniej niż w zwykłym formacie ale myślę że będzie przybywać (dużo najnowszych filmów idzie i pójdzie w 3d)

Podam dokładnie na przykładzie czerwca :)

18 filmów na BD a w tym :

8 w 3D - wyjątkowo dużo bo wydano na raz aż 7 dokumentów universala

1(słownie -jeden) fabularny - gniew tytanów - jeszcze go nie widać. Żeby nie było tak jak z Thorem.

Zostaje 10 filmów na BD a w tym :

1 dokument , 2 starocie a z tego co zostało da się obejrzeć 3 a może 4. Format BD ma już parę lat a jakoś średniosłabo z premierami i nie napawa to optymizmem. Myśle że z 3D będzie jeszcze gorzej.

 

Piszę oczywiście o rozrywce domowej i w polskiej wersji.

Już sie lepiej nie odzywam.

Chyba zmienię nick na "Czarnowidzący"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duzi chłopcy potrafią odróżnić bajkę od animacji :).

Jakoś po wyborach tego nie widać ;)

BD ma już trochę czasu ale wydaje mi się że już nie osiągnie takiego rozpowszechnienia w krótkim czasie jak format DVD tam po za skokiem jakości w porównaniu do VHS były spore udogodnienia funkcjonalne a więc szybkie przewijanie , przeskakiwanie scen, widok z innej kamery (ciekawe czy wiecie kto jest pionierem tego rozwiązania ;) menu płyty , dźwięk DD i DTS więc rozwój KD miał wielki wpływ na szał tegoż formatu ,kolejny tak duży był przy masowej wymianie tv z crt na lcd i pdp . Tak więc jak widać wygoda znowu wygrała na kolejnym polu. Wypożyczalnie internetowe i VOD tv itp. to przyszłość moim zdaniem. Samo 3D również nie jest wielkim WOW i si-fi ale jako dodatek i bajer jest dla mnie bardzo fajne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego Sylw warto podroz na tajemnicza wyspe kupic w 3d czy wystarczy 2d kupic bo ronica w cenie jest a jak to sie ma do efektow w 3d w tym filmie czy warto doplacic? Pozdrawiam

Lolek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń."  Eeleanor Roosvelt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż raczej nie odpowiem na to pytanie czy warto bo różnica w cenie jest subiektywna i punkt widzenia zmienia się od punktu siedzenia , dla mnie ceny filmów w 3D trochę przekraczają granicę psychologiczną ;) mam , dwa tytuły na BD 3D ale raczej na razie więcej nie kupię , na szczęście są wypożyczalnie :) 12-14zł za film w 3D , na własność obejrzę raz ,dwa i poleży kilka miechów ,Podróż na tajemniczą wyspę polecam bardzo , a jak bym kupował na stałe BD3D to chyba flagowca dzisiejszego postępu audio-wizualnego ;), czyli "Avatar" ,"Transformers 3"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.