Skocz do zawartości
IGNORED

Przewód głośnikowy, o łagodnym brzmieniu.


Azus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, poszukuje przewodu o łagodnym brzmieniu, a zarazem dynamicznym, do napędzenia, hornów i 15" basów, aktualnie posiadam Dnm Reson, starszego typu, ogólnie jestem z niego zadowolony, ale niestety już mi się kończy, chciałbym zastąpić go innym, tak do 100-140złmb

Myślałem o Van den hul, ale nie słuchałem, mile widziane wypożyczenie za kaucją. Pozdrawiam.

A-ch, inne wspaniałe walory siniczne, mile słyszane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby mi się przewód kończył to nie był bym zadowolony .

I chyba ci sie po prostu nudzi brzmienie ,więc lepiej kup butelke dobrego wina i zacznij słuchać płyt na nowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, z systemu jestem zadowolony, system hybrydowy z Mos-Fet, pre, jak i końcówka, mam troche problemy z akustyką, i np. chord, nie pamiętam modelu, ale był za ostry, w zeszłym tygodniu miałem Transparent vawe, ładnie grał, troszeczkę za suchy, ale bas miał dobry, tylko na ten czas nie mogę wydać, 1,5klz

 

Gdyby mi się przewód kończył to nie był bym zadowolony .

I chyba ci sie po prostu nudzi brzmienie ,więc lepiej kup butelke dobrego wina i zacznij słuchać płyt na nowo.

kraszan, nie zrozumiałeś mnie,... Reson jest byle jak wykonany, i mi się obłamuje. I muszę, go czymś zastąpić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Azus - posłuchaj Harmonixów, nawet najtańszych, jak zaskoczy to dobrze, a jak nie będziemy szukali dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

A, Albedo air1, jaką posiada strukturę brzmienia, jest rozdzielczy i łagodny?

 

Z Albedo zdecydowanie bardziej polecam wyższe modele (tak Pi razy drzwi poczynając od Monotitha) - Air1 mnie jakoś nie zachwycił.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fr@ntz

---------------------------------

"I am an audiophile"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było pytanie o Tarę Labs Helix 6 - moje odczucia: gładko, szczegółowo, przejrzyście, dynamicznie, precyzyjnie, nie jest suchy i nie utwardza, nie dociąża i nie nadyma sztucznie średnicy - przynajmniej mi tak się wydaje - choć jak to będzie z tubką to nie wiem, no i podobno każdy słyszy po swojemu, albo nawet wcale, więc opis bez gwarancji :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Było pytanie o Tarę Labs Helix 6 - moje odczucia: gładko, szczegółowo, przejrzyście, dynamicznie, precyzyjnie, nie jest suchy i nie utwardza, nie dociąża i nie nadyma sztucznie średnicy - przynajmniej mi tak się wydaje - choć jak to będzie z tubką to nie wiem, no i podobno każdy słyszy po swojemu, albo nawet wcale, więc opis bez gwarancji :-)

Dzieki , czym mam się kierować, aby podróby nie kupić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki , czym mam się kierować, aby podróby nie kupić?

Też słyszalem o podróbkach. Jakoś ludzie rozróżniali zewnętrzną powłokę i konfekcję, ale nie znam szczegółów. Pewnie trzeba z dobrego źródła kupić. Kupiłem kiedyś w KORIS z metra bez konfekcji. Jak z metra to wskazane go jakoś samemu wykończyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Użytkownicy+

Popieram kolegów polecających Tarę, dorzuciłbym jeszcze Sonus olivę (poczytaj ten wątek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ).

Popieram Frantz@ - Albedo Air 1 nie "gra" nadzwyczaj łagodnie. Pasuje raczej do lekko przyciemnionych systemów, lub neutralnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zanim kupisz coś drogiego przetestuj nowego resona biwi z drutem 1mm , moim zdaniem ciekawszy od poprzedniej wersji

Mi się wydaje jednak, że dobre produkty można wyliczyć na palcach jednej reki, miałem kilka, a nawet kilkadziesiąt systemów, czym droższy to gorszy, nie wiem, ale z Resona jestem bardzo zadowolony, kupie Prisim 6 do testów, najgorsze że ja potrzebuje 8x2mb, taniego porządnego przewodu, do skonfigurowania systemów, ale chyba będę musiał pozostać, przy dobrym sprawdzonym, tylko zbyt nie estetycznym. Ale jestem otwarty na dalsze propozycje. Prisim6, Reson......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie kolega miał kilkadziesiąt systemów ale czym wiekszy budżet tym wybór jeszcze wiekszy.

Nie jest prawdą że dobre produkty można policzyć na palcach jednej ręki,tym bardziej jak kolega napisał że czym drożej tym było gorzej.

Albo ktoś fatalnie doradzał,albo jakiś mega niefart albo te kilkadziesiąt systemów było ciagłe tej samej, niskiej klasy a oczekiwania kolegi być może są zbyt wysokie jak na daną klasę sprzętu. Jest jeszcze možliwość że jest poważny problem z akustyka i wtedy faktycznie nawet najlepszy system nie zagra na wiecej niż 30% swoich możliwości.

Z kablami też wcale nie jest tak źle bo firm godnych uwagi jest pewnie 50 albo i wiecej a każda z nich w tej niżej półce ma kilka modeli.

O wysokiej półce nie wspominam. Ale kolega chce przeznaczyć bardzo mały budżet nawet jak na niższą półkę markowych kabli a znów chyba oczekiwania są spore.

Można by się rozglądać za używkami ale tu są potrzebne chyba nietypowe długości a wtedy z tym będzie problem.

 

Pamietam że kiedyś miałem dobre, tanie kable Audioquest Type 6 i Kimber TC8 i grało bardzo dobrze.

Ale kolega ma chyba oczekiwania bardziej high endowe i kable mają podać przekaz bardziej miękko,analogowo,pastelowo ale to kosztuje i wtedy niestety trzeba trochę szerszej...otworzyć portfel a poza tym dużo zależy od sprzetu i akustyki.

Kable,nawet najlepsze cudów nie zrobią i z twardego, suchego systemu nie uczynią miękkiej, ciepłej, soczystej nirvany.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly, jesteś z jednych, adekwatnych uzerów , wszystkie Twoje wpisy bardzo cenie, ale mi chodzi tylko o uzupełnienie systemów w celach handlowych i nie chce moim klientom wciskać kitu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly, jesteś z jednych, adekwatnych uzerów , wszystkie Twoje wpisy bardzo cenie, ale mi chodzi tylko o uzupełnienie systemów w celach handlowych i nie chce moim klientom wciskać kitu.

 

To zmienia postać rzeczy.Myślałem że kolega chce coś dla siebie.Teraz rozumiem też skąd te kilkadziesiąt systemów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sly, jesteś z jednych, adekwatnych uzerów , wszystkie Twoje wpisy bardzo cenie, ale mi chodzi tylko o uzupełnienie systemów w celach handlowych i nie chce moim klientom wciskać kitu.

 

No cóż oby te tuby Jacka Z nie grały tak jak jak Avantgarde bo inaczej d4 a nie dobór kabli.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Duże osiągnięcia pojawiają się wyłącznie wtedy gdy oczekiwania są duże

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.