Skocz do zawartości
IGNORED

Prometeusz Ridleya Sotta - wrażenia po seansie.


il Dottore

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem po wczorajszym seansie i jak tak analizuje sobie na spokojnie to rzeczywiście scenariusz i fabuła jest katastrofalna.

Ja naprawdę się nie czepiam takich filmów, oczekuje trochę rozrywki i nie staram sie jakoś analizować błędów fabuły itp. ale jak słyszę w pierwszych dialogach kwestie " nie przyleciałem tu żeby się kumplować" to myślę, będzie masakra. I się dużo nie pomyliłem, później jest radosne zbiorowe zdejmowanie hełmów (lol), radosna zabawa członka załogi z nowo poznaną formą życia, samocesarka, masakrycznie zła gra aktorska pani Theron, strasznie płytkie postacie, zła charakteryzacja starca, a najlepsza jest końcówka z toczącym się walcem (statkiem) hehe po co uciec w bok jam można dać się przewalcować. Według mnie film w ogóle nie jest mroczny, szkoda że ta planeta nie wyglądała tak jak w jedynce Obcego lub dwójce, wszystko jakieś wymuskane i śliczne.

 

ten scenariusz to taka esencja filmów klasy C i D , eksplodująca głowa, penetracja przez usta, samocesarka, spalenie miotaczem płomieni, biegający radośnie po planecie eksploratorzy kosmosu.

 

No ale jak by nie patrzeć przynajmniej jest jakieś SF w tym roku. Pooglądać można ale szału nie ma. Jako zagorzały fan Aliena uważam że wszystkie części Obcego ( nawet czwórka) są lepsze od Prometeusza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako zagorzały fan S-F - czekałem, czekałem no i obejrzałem. ;-)

Scenariuszem się zawiodłem, nie trzyma się kupy. Myślałem również, że wyjaśni wątki z Alien i Aliens. Zobaczymy co będzie w Prometheus 2 i 3... ;-)

 

Natomiast jeżeli chodzi o widowisko, scenografię to naprawdę dawno nie oglądałem takiego S-F. Uczta dla oczu! Film robi wrażenie. Najlepiej oglądać na możliwie najlepszym nośniku. Avatar nie zrobił na mnie takiego wrażenia, po prostu wszystkie sceny z dżungli z niebieskimi Smerfami były dla mnie sztuczne. Sam scenariusz był lepszy

 

Polecam 2D, lepsza rozdzielczość jest, a 3D akurat w tym filmie sprawdziło się tylko w jednej scenie.

 

Nie bardzo wiem co masz na myśli. Aktywne 3D wyświetla obraz 1920 x 1080 dla każdego oka, czyli full hd. Faktycznie technologia pasywna, którą stosuje np. LG wyświetla 1920 x 540 dla każdego oka. W każdym razie przy aktywnym 3D z Blu-ray jakość obrazu jest wystarczająca.

 

Film obejrzałem w 2D i 3D. Nie jestem specjalnym fanem 3D, ale w tym przypadku również bardzo mi się podobało. Mimo, że nie ma efektów pop-up to wszystkie pulpity sterownicze, tunele, krajobrazy wyglądają cudnie!!! Oczywiście do 3D min. 50" a najlepiej duży ekran, który umożliwi "wciągnięcie" w film...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam scenariusz był lepszy

 

avatar i scenariusz ?.....

 

wybacz ale bajka z poziomu 2 klasy podstawówki o tym że dobre zwierzątka zwyciężają to nie scenariusz.

porównanie dwu filmów to jest dla prometeusza obrazą - bez względu na to jak negatywnie oceniane są rozwiązania przyjęte przez Scotta.

 

btw. prometeusz wyjaśnił wiele kwestii z serii Alien.

 

wszystkim klekaczom prawiącym o tym jak coś jest bez sensu radzę kupić wehikuł czasu i cofnąć się do lat 70-tych kiedy Scott pokazał statek Space Jockeya w 1 części Alien bez JAKICHKOLWIEK wyjaśnień - ale o dziwo tego nikt negatywnie nie ocenia. czekaliśmy ponad 30 lat żeby zobaczyć wyjaśnienie kim jest space jockey, możńa poczekać kilka lat na resztę trylogii prometeusza, dopiero potem można w miarę rzetelnie oceniać ten film.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Scott pokazał statek Space Jockeya w 1 części Alien bez JAKICHKOLWIEK wyjaśnień

 

I bardzo dobrze, wyjaśnianie czegokolwiek w tej kwestii nie było do niczego potrzebne w tym filmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porównanie dwu filmów to jest dla prometeusza obrazą

 

Spokojnie nie napinaj się! :-) Również uważam, że Prometeusz jest dużo lepszym filmem od Avatara. Avatar mnie nie zachwycił (obejrzałem go dwa razy w 2D/3D i wystarczy). Nie przeszkadza mi to jednak w stwierdzeniu, że scenariusz Avatara jest jednak dla mnie lepszy - co nie znaczy, ze dobry.... ;-)

 

Nie wiem, może miałem za duże oczekiwania. Tak jak napisałem czekam na część 2 i 3. Może obroni się jako całość. Na chwilę obecną jeżeli chodzi o klimat i zaskoczenie, spójność to jednak do Alien i Aliens mu daleko... Jako widowisko wyjątkowo trafił w mój gust. No i Michael Fassbender jako David - rewelacyjny!

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"To co teraz, ha?"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie nie napinaj się! :-) Również uważam, że Prometeusz jest dużo lepszym filmem od Avatara. Avatar mnie nie zachwycił (obejrzałem go dwa razy w 2D/3D i wystarczy). Nie przeszkadza mi to jednak w stwierdzeniu, że scenariusz Avatara jest jednak dla mnie lepszy - co nie znaczy, ze dobry.... ;-)

 

Nie wiem, może miałem za duże oczekiwania. Tak jak napisałem czekam na część 2 i 3. Może obroni się jako całość. Na chwilę obecną jeżeli chodzi o klimat i zaskoczenie, spójność to jednak do Alien i Aliens mu daleko... Jako widowisko wyjątkowo trafił w mój gust. No i Michael Fassbender jako David - rewelacyjny!

 

Pozdr.

Dziwi mnie że po filmach typu Prometeusz i Avatar spodziewacie sie intelektualnej uczty . To kino komercyjne , nastawione na jak największą ilość widzów , i jak dobrze się zastanowicie to chyba dojdziecie do wniosku że to własnie tak musiało być zrealizowane . Transformersi itp produkce biją rekordy ogladalności , szczególnie w Ameryce , w którym to kraju kicz jest na porządku dziennym. Często filmy jak ostatnio oglądany przeze mnie Faceci w Czerni 3 maja fajną scenografię ( urocze przeniesienie do roku 1969 ) , oprawiona bardzo fajną muzyką ale juz treść jest jednym banałem za drugim , chociać MIB 3 nawet się ubawiłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transformersi

 

Super trylogia:) Zawsze ją oglądając dobrze się bawię. Już dawno przestałem liczyć na jakąkolwiek "głębię" w dzisiejszym kinie. Pogodzenie się z jej brakiem przestało mi odbierać przyjemność płynącą z oglądania Transformersów, Avatarów i Prometeuszy. I o to chodzi. A jak chcę "głębi" to czytam książki. Nie łudźmy się, małe są szanse na powstawanie filmów w stylu Blade Runner Czy 2001 Odyseja kosmiczna. No, może Moon na tle wszystkiego co się dziś kręci (chodzi o SF) jest takim filmem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wszystkim klekaczom prawiącym o tym jak coś jest bez sensu radzę kupić wehikuł czasu i cofnąć się do lat 70-tych kiedy Scott pokazał statek Space Jockeya w 1 części Alien bez JAKICHKOLWIEK wyjaśnień - ale o dziwo tego nikt negatywnie nie ocenia. czekaliśmy ponad 30 lat żeby zobaczyć wyjaśnienie kim jest space jockey, możńa poczekać kilka lat na resztę trylogii prometeusza, dopiero potem można w miarę rzetelnie oceniać ten film.

 

Zgadzam się, ale gdzie emocie? Ten film jest ich pozbawiony jak dla mnie. Alien i Aliens to wspaniały thriller S-F ,a Prometeusz jaki już pisałem ani straszny ,ani śmieszny i akcja tez bez szału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

emocje jak na grzybach :) to nie jest typowe kino akcji gdzie biegają cały czas po ekranie tylko sf z cięższym klimatem i troszkę go jednak było , podobnie spostrzegam odbiór Blade Runnera, mało akcji a klimat wyśmienity,

oceny wg kryteriów bo brak akcji czy uczty intelektualnej są wg mnie złym spojrzeniem na film. Sama fabuła wg mnie w ciekawy sposób przedstawia kontakt z obcą cywilizacją i oraz wątek z czarną substancją , faktycznie mogli więcej się przyłożyć do detali typy nie zdejmowanie kasków gdzie istnieje ryzyko kontaktu z biologicznymi formami, choć być może też o to chodziło o bliższe pokazanie pewnego pokrewieństwa atmosfery a tym samym obcych. Film można odebrać jako płytki bo zasadniczo co może być głębokiego w potworach. Uważam jednak że film ogólnie jest udany i czekam na kontynuację oraz dalszą ewolucję pierwszych zmutowanych czarną substancją obcych bo w tej formie jeszcze nie przypominają nam typowego obcego stworzonego z ręki Gigera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to był cięższy klimat to... sami dopiszcie resztę :).

 

Udany film nie posiada rozpadającego się w połowie filmu scenariusza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie myślę że, w świetle Gladiatora czy Black Hawk Down ... przepraszam... ale o czym tutaj jest mowa ? Scott ma kryzys ... co nie dziwi u artystów tego pokroju ... film nie zasługuje na to żeby mieć osobny wątek ... ale to tylko moje zdanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Idiotów podobno nie ma aż tak wielu na świecie, ale ich niewątpliwym sukcesem jest, że tak się sprytnie rozstawili, że spotkasz ich na każdym kroku..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to był cięższy klimat to... sami dopiszcie resztę :).

 

Udany film nie posiada rozpadającego się w połowie filmu scenariusza.

napisałem:

 

tylko sf z cięższym klimatem i troszkę go jednak było

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisałem:

 

tylko sf z cięższym klimatem i troszkę go jednak było

Raczej fiction, bo z science to nie ma nic wspólnego. Ja bym nawet powiedział, że ten film jest anty science. Zważywszy w jaki sposób są tam pokazani naukowcy można zaryzykować tezę, że scenarzyści i reszta zdecydowanie nie akceptują naukowego paradygmatu. Zdaje się im przeszkadzać namolnie i irytująco psując całą zabawę w związku z czym próbują bardzo dużo zrobić aby im juz nie przeszkadzał. I są w tym dość dobrzy, trzeba przyznać. Wydmuchali wszystko co może być logiczne i został jedynie taki trochę ezytoryczno mistyczny nalot na dnie gara. Takie redukcje sosów są dziś dość popularne. Gawiedź lubi pop-mistykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze, a mógł R. Scott zrobić film dla inżynierów i naukowców - to dopiero byłaby uczta dla kinomana. Przez 1/4 filmu zastanawialiby się gdzie wylądować na tej planecie. Potem wysłaliby łaziki z kamerą i w 3/4 filmu w końcu by wyszli na jej powierzchnię. Do jaskini/pomieszczenia weszliby pewnie po kilku tygodniach - po przeprowadzeniu gruntownych badań. W trakcie prowadziliby mądre dysputy na naukowe tematy - z pewnością fascynujące dla przeciętnego kinomana, ktory ogólny paradygmat naukowy ma przecież w małym paluszku.

Dodatkowo R.Scott powinien olać D.Lindelofa wraz pozostałymi scenarzystami i zwrócić się do użytkowników forum audiostereo, ktorzy by napisali taki scenariusz, że ho ho.

Taki film naukowo-fantastyczny miałby conajmniej 9.9 np na takim imdb a nie jak teraz 7.3. Ale przecież tam ocenia gawiedź, która lubi pop-mistykę. To byłby hit.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie oczekujmy zbyt wiele. Niech pan Scott zacznie od tego żeby głupota była chociaż czymś uzasadniona. Powiedzmy dramaturgicznie.

A nie puszczamy skanery życia, które niczego nie wykrywają, a potem łazimy po wijących się robalach. Albo skanery albo łażenie po robalach (bo na przykład lubimy albo nam się śpieszy). No niech te dwie rzeczy będą rozdzielnie, w dwóch róznych filmach najlepiej, a nie w jednym.

To jest jak gdyby kilka poziomów niżej w hierarchii zdrowego rozsądku niż zagadnienia ile czasu potrzeba na jakiś rekonensans i inne podobne niuanse i uzasadnienia.

Jak ktoś lubi jak go traktują jak debila to jego sprawa.

Co do ocen innych ludzi się nie wypowiadam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qrcze, a mógł R. Scott zrobić film dla inżynierów i naukowców - to dopiero byłaby uczta dla kinomana. Przez 1/4 filmu zastanawialiby się gdzie wylądować na tej planecie. Potem wysłaliby łaziki z kamerą i w 3/4 filmu w końcu by wyszli na jej powierzchnię. Do jaskini/pomieszczenia weszliby pewnie po kilku tygodniach - po przeprowadzeniu gruntownych badań. W trakcie prowadziliby mądre dysputy na naukowe tematy - z pewnością fascynujące dla przeciętnego kinomana, ktory ogólny paradygmat naukowy ma przecież w małym paluszku.

Dodatkowo R.Scott powinien olać D.Lindelofa wraz pozostałymi scenarzystami i zwrócić się do użytkowników forum audiostereo, ktorzy by napisali taki scenariusz, że ho ho.

Taki film naukowo-fantastyczny miałby conajmniej 9.9 np na takim imdb a nie jak teraz 7.3. Ale przecież tam ocenia gawiedź, która lubi pop-mistykę. To byłby hit.

 

tak tu są specjaliści jak widać i od kręcenia sf! :)

on mógłby się wiele nauczyć od nich jak powinien wygląć mocny sf,

ogólnie mnie nie intersują "naukowcy" którzy są naimowani swoją drogą do pewnych misji, najistotniejszy dla mnie w prometeuszu był zalążek spotkania z obcą cywilizacją i wytłumaczenie źródła powstania obcych form zapoczątkowanych przez czarną substancję, mam nadzieję że nasi forumowi specjaliści od sf wyślą petycję to twórców prometeusza z prośbą o możliwość kooperacji przy powstawaniu drugiej , czekam na efekty! :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki sens gadać o treści scenariusza kiedy to sam scenariusz jest kiepsko wykonany? dobry film nie musi być realistyczny, ale Prometeusz to nie jest w ogóle dobry film i koniec kropka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może nie jest genialnie zrealizowany ale sens samego początku zdarzeń wyraźnie przedstawia.

dla mnie jest dobry ale nie bardzo dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki sens gadać o treści scenariusza kiedy to sam scenariusz jest kiepsko wykonany? dobry film nie musi być realistyczny, ale Prometeusz to nie jest w ogóle dobry film i koniec kropka.

 

To tylko Twoja opinia. "W ogóle" to Prometeusz jest dobrze oceniany. Tu masz statystykę z recenzji krytyków:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Dla porównania - polecany i bardzo dobrze przez Ciebie oceniany Pandorum jest "w ogóle" oceniany jako zły film:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zwyczajni oglądacze również dobrze oceniają Prometeusza we wszystkich znanym mi zestawieniach. Dlaczego wiec mam poważnie traktować Twoje "i koniec kropka" ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi kompletnie nie podobał się Pandorum, płytki i dosyć dziecinny, bardziej horror niż sf.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie oceniam Pandorum bardzo dobrze tylko po prostu stwierdzam, że jest lepszy niż Prometeusz.

 

mimat od jakiego czasu czytasz recenzje krytyków? Bo możemy na ten temat pogadać. 65 to nie jest dobra nota (Ebert dał 100, dobre jaja). Moje zdanie o krytykach jest takie, że nie można się opierać na wszystkich opiniach, można mieć 2-3 swoich ulubionych i tyle. To co odróżnia dobrego krytyka od złego to jego argumentacja dlaczego dany film jest dobry/zły. RT jest bardziej miarodajne niż Metacritic (chociaż i tak w większości są to te same recenzje) dlatego, że możesz oddzielić topowych krytyków od zwykłych ogórków. Z tych zwykłych nie widziałem jeszcze recenzji, która by uargumentowała dlaczego dał złą recenzję filmowi, który ja oceniłem pozytywnie. Jest też dużo topowych krytyków, których gust podlega wątpliwościom. I to nie jest tak, że uważam iż tylko ja mam rację, a reszta jest bee, ale nie widzę argumentów, aby przekonać mnie, że Prometeusz to dobry film, nie czytałem też takiej recenzji. Pomijam już takie kwestie, że krytycy boją się wychylać przed szereg jak i strony, gdzie zamieszczane są recenzje są własnością studia filmowego.

 

Ptometeusz w chwili premiery miał 90+% na RT (fala pierwszych recenzji ogórków) i to jest dobry objaw co można o nich myśleć całościowo. Biznes jak każdy inny, jest dużo osób z tego fachu, którzy znają się na rzeczy jak i więcej tych, którzy nie.

 

Zobaczcie na recenzje Cloud Atlas (

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). 102 pozytywne recenzje i tylko 17 z nich to topowi kryrycy, to samo mówi za siebie.

 

mimat, mnie nie obchodzi to co zwyczajni oglądacze sądzą. Nie musisz poważnie traktować mojego zdania, twój wybór ;).

 

W ramach eksperymentu wpiszcie swoje ulubione filmy i poszukajcie recenzji to się pośmiejecie z tych negatywnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz przyznać, że większość świadomych oglądaczy filmów kieruje się w dużej mierze opinią krytyków. Co najwyżej można się miło lub niemiło rozczarować idąc z takim bagażem na film. Mam ulubionych pisaczy o filmach i muzyce, których gust w dużym stopniu pokrywa się z moim gustem. Dzięki temu pierwszą selekcję mam z głowy. A przy obecnej ogromnej masie nowych filmów i muzyki jest to naprawdę warte docenienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też tak robię i nie widzę w tym nic złego, chodzi mi o to, że nie można się opierać wyłącznie na ogólnej ocenie krytyków i brać to za wzorzec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry film buduje się niekoniecznie emanujac na lewo i prawo śmiercią , która jest jak z gier komuterowych , na nikim nie robi wrażenia , ani na widzu , ani na pozostałych przy życiu bohaterach. Trochę podobnie było w Obcym ale tam przynajmniej była jakaś groza i emocje .Były w histori kina filmy genialne ( np. Lśnienie S.Kubrica ) gdzie niekoniecznie podaje się widzowi wszystko na tacy , zmusza go do myślenia a potrawi wiać taką groza ze człowiek boi się własnego cienia . Nie oceniam Prometeusza aż tak żle , ale spodziewałem sie rozsądniejszej treści . Mi tak naprawdę podobała się scenografia i Charlize Theron która podziwiam niezmiennie od czasów Monstrum

 

Dobry film buduje się niekoniecznie emanujac na lewo i prawo śmiercią , która jest jak z gier komuterowych , na nikim nie robi wrażenia , ani na widzu , ani na pozostałych przy życiu bohaterach. Trochę podobnie było w Obcym ale tam przynajmniej była jakaś groza i emocje .Były w histori kina filmy genialne ( np. Lśnienie S.Kubrica ) gdzie niekoniecznie podaje się widzowi wszystko na tacy , zmusza go do myślenia a potrawi wiać taką groza ze człowiek boi się własnego cienia . Nie oceniam Prometeusza aż tak żle , ale spodziewałem sie rozsądniejszej treści . Mi tak naprawdę podobała się scenografia i Charlize Theron która podziwiam niezmiennie od czasów Monstrum

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

negatywnym opiniom brakuje jednego: punktu odniesienia.

dlaczego w obcym była groza ? bo wcześniej nie było filmu tego typu. stąd siła przekazu.

 

po 30 latach w kinie powstało tyle filmów (lepszych lub gorszych) że scenariusze zaczynają się powielać, a dodając do tego kwestię dostępu do mediów (youtube ?), wszechobecny internet - okazuje się że ciężko wymyślić coś szczególnego. i stąd negatywne oceny prometeusza powinny i ten kontekst wziąć pod uwagę, a nikt tego nie robi.

 

po drugie - chętnie poczytam ocenę pierwszej części obcego - proszę śmiałków o obejrzenie i wyłuskanie nielogicznych dziur w scenariuszu - bo na pewno nie jest tak że 30 lat temu powstało arcydzieło a teraz gniot.

 

mało który z oceniających oglądał aliena w kinie. większość - za młodu, kiedy tego typu filmy kształtują wyobraźnię, a teraz mając 20 czy tez 30 i więcej lat na karku, gdzie niewiele jest nas w stanie zaskoczyć, rozbieranie scenariusza filmowego na 1-sze czynniki jest bez sensu. ten film to nie para-dokument z NASA. to science - ale fiction !

 

matriksa też gnoiliście bo pokazywali jak omijać kule ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że wszystkie Alieny oglądałem w kinie. Pierwszy - już jako dorosły, choć faktycznie młody, facet. I w żadnej z tych 4 części nie poraziła mnie (i nie poraża do tej pory, jestem posiadaczem boksu Alien Legacy) taka głupota scenariusza, jak w rozbuchanym przez reklamę Prometeuszu. Tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Obcym była groza, bo to dobry film, a nie, że po raz pierwszy pojawiła się taka kreatura na ekranie. Ja znam wiele przykładów filmów, które coś zapoczątkowały, ale nie wytrzymują próby czasu i zero reakcji z mojej strony. Obcy na pewno nie jest jednym z tych filmów. Siła przekazu tkwi w tym jak dobrze zrobiony jest film.

 

Czyli mam przymrużyć oko na Prometeusza, bo tak ciężko coś nowego wymyślić? Żartujesz sobie? Dobry film to nie tylko odmienna fabuła, ale sposób w jaki napisano i wykonano film. Pomyśl sobie ile było filmów o bokserach czy tam o policjantach. Bokser ciężko trenuje, problemy w domu, jest na dnie, wraca na szczyt blah... blah... Co ciekawego można więcej wymyślić o bokserach? Większość filmów z nimi mieli te same wątki, ale jest dużo filmów z nimi w roli głównej, które się wyróżniają mimo tego, że mają podobne wątki, a filmy te są całkiem inne od siebie.

 

Powtórzę to jeszcze raz, mnie nawet nie obchodziła treść scenariusza. To jest po prostu źle skonstruowany scenariusz, gdzie są problemy z tempem (druga połowa filmu), wątki się zaczynają gubić itp. Zero pomysłów co do tego jak zakończyć to wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko że prometeusz nie jest filmem który ma "zakończyć to wszystko" - to jest część 1 trylogii więc o zakończeniu porozmawiajmy jak wyjdą pozostałe części.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.