Skocz do zawartości
IGNORED

Lampizacja Odtwarzacza CD - DAC konwersja I-V ... Jak najlepiej ?


zjj_wwa

Rekomendowane odpowiedzi

Podaj link do pdf'a na który patrzysz, oraz podaj konkretne oznaczenie - KTÓREJ nogi.

Osobiście uważam, że o wiele sensowniejszy jest wariant kradziejowania sygnału napięciowego za pierwszym buforem.

ALBO - jeśli "wprost ze scalaka" - to bym kradł sygnał prądowy, przez pasywny rezystor konwersji właśnie, a ino nie wiem, czy 100R czy może ciut mniejszy. Czyli de facto tak jak masz na schemacie co wkleiłeś.

Słowo "wprost ze scalaka" traktuj w przenośni, bo tam za gęsto nogi są, aby się dokopać.

Raczej ukradnij z wejścia na ten pierwszy 2114, jeśli już. Tam mniejsza gęstość nóg jest.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

link do układu. Nózna 2,3 i 8,9

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Przechwycenie obrazu ekranu_2019-01-26_13-36-36.png

a tutaj gotowa płytka na której chciałbym dokonać kradzieży.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ma tylko jednego OPA więc nawet bez lutowania będzie moża się wpiąc w miejsce OPA, no chyna ze po drodze jest jeszcze kondensaor, to w jego nóżkę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona 52 z 64:

ANALOG OUTPUT

Przejrzyj tą sekcję. Zwróć uwagę na Rdac, na Vopp, oraz na maksymalny prąd [mA] jaki można z tego układu uzyskać.  Na tej podstawie oszacuj, jakiej wartości chcesz mieć rezystor konwersji na każdej z

CZTERECH

płytek lampizacji.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciu widoczne są sciezki sygnału analogowego do rezystora 6k2, dalech chyba kondensator 100pF i znów rezystor 33k, dalej jużchyba na nózke OPA

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

3 minuty temu, zjj_wwa napisał:

Zwróć uwagę na Rdac, na Vopp, oraz na maksymalny prąd [mA] jaki można z tego układu uzyskać.  Na tej podstawie oszacuj, jakiej wartości chcesz mieć rezystor konwersji na każdej z

CZTERECH

płytek lampizacji.

 

Nie mam pojęcia jak to obliczyć. Mam tylko dwie lampowe płytki, na kazdej podwójna trioda 6N2P-EW. 

W  PCM1794 prądowego wykorzystuję tylko dodatnie sygnały analogowe. Ujemne sa zwarte rezystorem 100R do masy. Czy w tym napięciowym ES9038 też tak mogę zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest chyba wariant płytki pracującej w trybie napięciowym już.

Proponuję kraść wszystkie cztery sygnały już z ZA pierwszego rezystora.

Niech ten rezystor służy jako 'ochrona'/zabezpieczenie, co by układ, który Ty podłączasz, był jakoś "odseparowany" i nie bezpośrednio łączony z wyjściem kości przetwornika.

W razie jakiejś wtopy to te rezystory Ci ochronią przetwornik.

Uwaga: jeśli się wepniesz za pierwszym rezystorem, to prawdopodobnie omijasz też filtr antyaliasingowy.

 

Zapewne tutaj też tak możesz zrobić, wykorzystując tylko dwa sygnały z czterech.
Natomiast trochę szkoda nie skorzystać z możliwości wyprowadzenia sygnałów zbalansowanych, skoro przetwornik daje takie możliwości.
Nie można dokupić / dorobić jeszcze dwóch takich płytek?

Będzie przyszłościowo.

 

Full scale out mA pik-pik = 1000 x Vopp / Rdac = 1000 * 0,9 * VACC / Rdac = 900 * 3,3 / 744 = ... mA

Mi wychodzi (o ile się nie machnąłem) coś około 4mA.

Zastanów się, na ile duży chcesz mieć rezystor konwersji (w sensie duże napięcie sterujące lampą i duże zniekształcenia) a na ile mały chcesz mieć rezysto konwersji (w sensie małe napięcie sterujące lampą i małe zniekształcenia).

Np. na rezystorze 100R to 4mA pik pik wygeneruje teoretycznie 0,4V pik-pik.

Moim zdaniem możesz spokojnie mniejszy rezystor dać, rzędu powiedzmy 40-60 ohmów.
Przecież ten stopień SRPP ma wzmocnienie, a nie chodzi o to by sygnał na wyjściu był nie wiadomo jak wielki. 

Standardowe LINE_OUT - przecież wiesz, ile normalnie tam volt jest.

Prawdopodobnie będziesz miał tam napięcie "wirtualnej masy" (zero offset) na poziomie około połowy napięcia AVCC. czyli 3,3V / 2 = 1,65 V.  Zgaduję.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Prawdopodobnie będziesz miał tam na wyjściu z przetwornika napięcie "wirtualnej masy" (zero offset) na poziomie około połowy napięcia AVCC. czyli 3,3V / 2 = 1,65 V.  Zgaduję.
Nie powinno to jednak mieć jakiegoś większego znaczenia przy sterowaniu tym SRPP.  Najwyżej skorygujesz to dodatkowym małym rezystorem katodowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy nie można wykorzystać dwóch połowek 6n2p a jeden kanał dodatni na jedna i ujemny na drugą? To lampa o  dosyć dużym wzmocnieniu, obecnie sygnał z tej analogówki jest tak silny, ze praktycznie mam regulacji głośnosci. Gram maksymalnie na godzinie 8. 

Te kondensatory za rezystorami  mogą się tez przydać, bo jeśli są w szeregu, to pozbywają DC z sygnału, choć zamieniłbym je na jakieś rasowe dobrze brzmiące.

Idąc dalej, możnaby się wpiąc wprost pod nóżkę OPA.

Z kolei Łukasz F. dla podobnej kości ES9018 stosował tylko kondensator, ale ze był zbyt silny sygnał, to dołożył rezystor, Podpinał też bezpośrednio z kosci do RCA i jaoś to grało. Jego opisy są dla mnie po części niezrozumiałe, bo to wyższy poziom rozumowania, dlatego wolę się upewnić zanim spalę firanki. 

Dla tej kości ofset jest na poziomie 1,2v albo jakoś tak.

moim skromnym okiem to to wygląda jak na załączonym zdjęciu. Niebieska linia to sygnał wyjściowy RCA z filtrem dolnoprzepustowym na rezystorze i kondensatorze SMD czyli standardowa aplikacja tego OPA. Dalej na ten wielki zielony kondensator aby pozbyć się offsetu i gniazda RCA.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może coś pokopałem z tym rysunkiem. 

W kazdym bądź razie jeśli da się to zlampizować, to zamiam taką płytkę. 

Jak dojdzie przesyłka, to spróbuję zrobić schemat tej płytki na papierze. Będzie więcej wiadomo co i jak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączyłem gołego PCM1794 przez kondensator bezpośrednio do lampy. Grało tylko przez chwilę, później zaczęło się kaszanic coś jakby wierzchołki ścinało na przesterze. Grało tylko przez chwilę, ale za to jak pięknie. Odrobinę ciszej, ale scena tak wyrazista, że co do centymetra można było narysować muzyków na scenie. W porównaniu lampa na 6n2p to zwyczajny muł.

Takiego planktonu mnóstwo w powietrzu. Rewelacja.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem dzięki temu ciekawą analogię.  Im rezystor konwersji ma większą wartość tym dźwięk jest bardziej ostry i detaliczny. Żywszy i ma więcej tych drobnych elementów, takiego planktonu.  Zwiększyłem ze 100R do 200R i efekt jest podobny do tego na samej kości, bez żadnej analogówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Kris_54701 napisał:

A czy nie można wykorzystać dwóch połowek 6n2p a jeden kanał dodatni na jedna i ujemny na drugą? To lampa o  dosyć dużym wzmocnieniu, obecnie sygnał z tej analogówki jest tak silny, ze praktycznie mam regulacji głośnosci. Gram maksymalnie na godzinie 8. 

No oczywiście że można - kwestia ino, czy to ma być WK czy SRPP.  WK jak najbardziej też może być ciekawą opcją. Warto może się zastanowić ino, czy impedancja wyjściowa 6n2p to jest to, co Tygrysy lubią najbardziej, w kontekście wysterowania pojemności interkonekta i dalszych stopni, które tym chciał byś zasilić.

 

16 godzin temu, Kris_54701 napisał:

Te kondensatory za rezystorami  mogą się tez przydać, bo jeśli są w szeregu, to pozbywają DC z sygnału, choć zamieniłbym je na jakieś rasowe dobrze brzmiące.

Idąc dalej, możnaby się wpiąc wprost pod nóżkę OPA.

Przypuszczam, że te rezystory - kondensatory - rezystory, tworzą jakiś łagodny (bardzo wstępny) filtr anty-aliasingowy, czyli mówiąc bardziej po ludzku - filtr dolno-przepustowy, typu :

R_szeregowe - C_do_masy - R_szeregowe.

W tym kontekście, te kondy niczego nie separują. Filtrują w.cz. raczej. (chyba).

16 godzin temu, Kris_54701 napisał:

Idąc dalej, możnaby się wpiąc wprost pod nóżkę OPA. 

Stosunkowo "najbardziej dostępna lokalizacja" - łatwo się tam przyssać. No i mechanicznie nie tworzy zagrożeń, że coś urwiesz. Czyli już za filtrem anty-alias.  W sumie to jest chyba dobry pomysł, na punkt 'kradziejstwa'.

 

15 godzin temu, Kris_54701 napisał:

A może coś pokopałem z tym rysunkiem. 

W kazdym bądź razie jeśli da się to zlampizować, to zamiam taką płytkę. 

Jak dojdzie przesyłka, to spróbuję zrobić schemat tej płytki na papierze. Będzie więcej wiadomo co i jak.

Jasne, że się da. A naturalnym punktem do kradziejstwa sygnału są te dziury w podstawce opampa. A ino sprawdź w pdf tego 2114, co by rozkminić, które nogi wejściowe są.

 

11 godzin temu, Kris_54701 napisał:

Odkryłem dzięki temu ciekawą analogię.  Im rezystor konwersji ma większą wartość tym dźwięk jest bardziej ostry i detaliczny. Żywszy i ma więcej tych drobnych elementów, takiego planktonu.  Zwiększyłem ze 100R do 200R i efekt jest podobny do tego na samej kości, bez żadnej analogówki.

Ten ostry i detaliczny to innymi słowy zniekształcenia. Po dłuższym słuchaniu tej ostrości - przypuszczam, że będziesz jej miał dosyć.

Dlatego sugerowałbym przetestować NIŻSZE wartości rezystora konwersji. Masz przecież trochę wzmocnienia na samej lampie.

Ale uwaga - to jest zawsze jakiś kompromis. Bo niska wartość tego rezystora to oczywiście mniej zniekształceń, ale również i mniejsza wartość generowanego sygału napięciowego - czyli przy okazji mniejszy odstęp sygnału od szumów.
Warto ten sygnał kraść za pomocą przewodu KONCENTRYCZNEGO, co by jak najmniej po pupie dostać tytułem degradacji ilorazu sygnał/szum.

 

Spróbuj (tak dla jaj) na rezystorze konwersji 22 ohm (jako przeciwstawna skrajność do 200R).
Być może trzeba będzie podciągnąć trochę wzmocnienie np. dając nieco wyższą wartość rezystora anodowego w WK (zakładam że WK).  No i tak też posłuchaj.

Łagodnie?

Przyjemnie?

Naturalnie?

Organicznie?

Jak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę dni słuchałem na 50R. Niby fajnie, bo ciut obniżyła się równowaga tonalna, ale zrobiło się nudno, ubogo, scena rozlała się gdzieś po kątach, jakoś tak jednostajnie i pusto. Na większym rezystorze jest w powietrzu cała masa różnych drobnych mikroskopijnych odgłosów. Granie jest gęściejsze. Pomiędzy głównymi dźwiękami jest coś jeszcze, może tło, może echo, może jakieś odbicia studia, a może właśnie tak brzmi Muzyka na żywo. Jest więcej muzyki w muzyce. Zdaję sobie sprawę, że mogą to być też harmoniczne, ale lampa też ma harmoniczne i cały w tym jej urok. Sprawdzę jeszcze z większym rezystorem, żeby mieć rozeznanie na polu działania. 

Uporządkowałem też kable. Wszystko ciasnymi skretkami poprowadzone i o dziwo jest wiele więcej przestrzeni i czarnego tła w muzyce. Koncentryczny kabelek w drodze, więc będzie okazja porównać skrętkę do nowego kabla. 

Ten OPAmp na płytce od chińczyka, to standardowo wszędzie upychamy 5532, a przynajmniej tak podpisany. Wejścia jak w każdym opku. Mam parę różnych na stanie po próbach z pcm1794, to wypróbuję przy okazji, co ta chińska płytka warta w wersji na gotowo. 

Lampowe płytki mam dostosowane do SRPP,  ale i do WKWA. Wystarczy tylko wstawić trzy rezystory, które już dawno zamówiłem i czekają gdzieś pod łóżkiem. W kilku miejscach na forum są opinię, że WKWA gra szerszym pasmem, co chyba jest dobrą cechą. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Yasioo napisał:

Jest średnią kostką :)

Zdania są podzielone, ale ci co go chwalą, używają takich określeń jak szczegółowy z dużą ilością wybrzmień i planktonu. Z kolei ci, którzy gardzą tą kostką, oceniają że jest mało muzykalny i brak mu średnicy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzuć mu kieszonkową elektrownię nuklearną na zasileniu, z szybkim i czystym AVCC, to będzie i barwa, i średnica.  To jest tylko kwestia zasilania.

ESS to są kobiety pracujące -- znane ze swoich egzaltowanych oczekiwań w zakresie luksusowego zasilania. Mała Kieszonkowa Nuklearna z Mega Zapasem Mocy - powinna załatwić sprawę. Aha, jeszcze liniowa i o niskich szumach do tego.

W ogóle to zanim zaczniesz coś poważnie z tą chińską płytką robić, to może dorzuć do niej to co trzeba, żeby przynajmniej znamiona przyzwoitości były.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę nad regulatorami dyskretnymi od Muzga, wstawić w ten dołączony zasilaczyk, ewentualnie mostek wymienię na szybkie diody bo mam na stanie. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulator Muzg'a chcesz gdzieś wprost na płytkę ESS wlutować, czy jako osobny moduł przed płytką?
Tak czy siak - zawsze będzie o te ciut lepiej. Muzga regulator - w miarę możliwości JAK NAJBLIŻEJ docelowego klienta.
Jeśli osobny moduł przed płytką, to zapytaj Muzg'a, czy można trzecią linię sensoryczną masy (##Sensor_Minus ##, oprócz Prądowy_Plus i Prądowy_Minus).  puścić. O ile regulator napięcia dodatniego, to przypuszczam że tak.
Niestety przy "typowym trójnóźkowcu" nie da się zasilania poprowadzić cztero-przewodowo (Sensor_Plus byłby kontr-produktywny). Ale trzema liniami - jak najbardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W komplecie z chińską płytką jest też taki zasilacz na dwóch regulatorach. Zamiast nich planuję wstawić te regulatory od Muzga. Te dodatkowe na płytce DACa myślę że nie popsują prądu z zasilacza. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Individual matching power supply
Voltage adjustment using on semiconductor lm337 LM317
The power board supports 5-25v dual AC input.
Positive and negative voltage 1.5-30v adjustable.
To bardzo uniwersalne regulatory. Mam takie same na chińskiej płytce z pcm1794. W razie czego, przydadzą się do peceema.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze nie mam pojęcia, ale ogromną ciekawość czy da się jedno połączyć z drugim tak aby dobrze zagrało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że o taki układ chodzi. Czy wpięty za standardowym zasilaczem poprawi jakość zasilania?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie to. Patrz nota katalogowa do zwyczajnego LM317.

Albo lepiej tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Patrz OSTATNI obrazek na stronie.

100+ dB ...

mc-tpr.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie DIY to mnie się podoba. Całość wyjdzie taniej od tego chińczyka. 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ino nie zapomnij dać tego tłumika R - nie pomijaj go.  I/LUB:  Kondensator elektrolit C2  ### MUSI ### być bardzo tani i bardzo ### ZŁEJ ### jakości.
W przeciwnym razie - strzelisz sobie w kolano - bo ten układ zahaczać będzie o Oscylator Wiena.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

800px-Wien_bridge_oscillator.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy taki zasilacz będzie odpowiedni do tego chińczyka na ES9038Q2M?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie dokładnie tak. Zmodyfikowane tak, aby nie używać UJEMNYCH regulatorów.

Później Ci coś zasugeruję.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość JanF

(Konto usunięte)

Czy suma dwóch szumów nałożonych sekwencyjnie jest ... właśnie, jaka jest?

Tak na intuicję, jeśli dwa stopnie mają być, to o zupełnie różnych charakterystykach i koniecznie z filtrem LCRC jakimś między nimi. Każdy kolejny stopnień ma mieć większą precyzję działania, niż poprzednik (data sheet).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są dwa niezależne stopnie regulatorów w ramach każdej z gałęzi. Przeanalizuj dokładniej co ten układ robi.

Gdyby zaś były niezależne, to szumy się sumują jako pierwiastek z sumy kwadratów. Ale to nie ten przypadek tutaj.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Najlepiej bez rezystora konwersji. 

Słucham już od ponad tygodnia tego chińczyka es9038q2m.  Sygnał wprost z pod nóżki opampa 5532 leci przez szeregowy rezystor 1k na siatkę 6n2p-ew. Zasilanie na szybko podkradzione z zasilania opampa innego chińskiego DACa na kostce pcm1794, a szczegółowe informacje o nim w osobnym wątku poświęconym temu Chińczykowi. 

Gra to rewelacyjnie. Ogólnie chyba lepiej być nie może. Bardzo szybki i precyzyjny dźwięk. Bardzo wiernie oddaje barwę. Bardzo szybki i kopiący bas. Poprzednie DACi jakich miałem okazję słuchać, to głuche toporne młoty walące siłą najgłośniejsze rejestry dźwięku. 

Es9038 gra gęściej, ale jednocześnie bardziej wyraźnie. W porównaniu do przecież uznanego chińczyka z pcm1794 to skok w nadprzestrzen. W ogóle nie ma porównania. 

Próbowałem najpierw 50 Ohm w konwersji, ale było zbyt cicho i trochę jakby stłumiony dźwięk, bez dynamiki.

100 Ohm ciut lepiej i ciut głośniej, ale wciąż na przeciętnym poziomie. 

Odważyłem się wreszcie usunąć ten rezystor i nagle olśnienie. Scęke do dzisiaj z podłogi zbieram. Klasyka, jazz, rock, metal.... Wszystko brzmi jakby kapela w pokoju naparzała. 

Przestrzec muszę, że ta plyteczka na standardowym opampie nie nadaje się do słuchania. Dopiero z lampową analogówką nabiera skrzydeł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tak na szybko wszystko. 

Screenshot_20190314-134913.png

P_20190313_232436.thumb.jpg.822ba64e0fabb3b45c612b84e6f3eaac.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"A ci, którzy tańczyli, zostali uznani za szalonych przez tych, którzy nie słyszeli muzyki" — Friedrich Nietzsche 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.