Skocz do zawartości
IGNORED

Zgrywanie CD w EAC


Octagon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam prośbę. Czy ktoś kto już ma to za sobą mógłby opisać jakich czynności należy dokonać (konfiguracyjnych itd.) aby zgrać swoje płyty CD poprzez EAC do FLAC.

 

Bardzo dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) jest wszystko ładnie opisane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 stron o konfiguracji EAC - dokładniej już chyba nie da rady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 stron o konfiguracji EAC - dokładniej już chyba nie da rady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Konradskala, niestety, nie wszystko jest tam prawidłowo opisane, a na dodatek jest kilka porad błędnych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zależy tylko na tym aby dobrze zgrać swoje płyty do FLAC'a. We wtorek "przychodzi" do mnie Cambridge Audio Stream Magic 6 i przechodzę na pliki. Stąd prośba:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alternatywa:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Prosty i doskonały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co masz na myśli?

Od czego by tu zacząć?

Moim zdaniem, dla początkującego ten opis jest jednocześnie zbyt dokładny i zbyt ogólnikowy.

Opisane są wszystkie możliwe funkcje i opcje EACa, oczywiście, dobrze żeby użytkownik je znał, ale znam wiele osób, które zrezygnowały z EACa już po kilku pierwszych stronach tego opisu. Początkujący użytkownik EACa i tak nie rozumie tego opisu. Dowód? Octagon już ma wątpliwości co ma robić.

W niektórych miejscach opis jest bardzo ogólny, tzn. są wytłumaczone opcje, ale są opisane jako "powinna być" w miejscach, gdzie powinno być: "musi być".

W niektórych momentach z opisu początkujący nic nie zrozumie, ale jak spojrzy na obrazki z konfiguracji, uzna, że tak ma być. Jeżeli ustawi tak jak na niektórych obrazkach to dopiero będzie miał syf.

Przykład? Wystarczy porównać moją konfigurację z tą z linku poniżej:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Jeżeli ktoś zaznaczy tak, jak na tamtym obrazku z cdrinfo "tryb zgrywania" to na pewno będzie źle, a to akurat jest jeden z najważniejszych (jeżeli nie najważniejszy) punktów konfiguracji EACa. Na dodatek opis jest taki, że nie wiadomo, co lepiej wybrać.

 

Ja ten opis na cdrinfo znam od początku, chyba od 2004 roku i od początku nie pasował mi, bo ja go traktuję jako opis programu, a nie opis konfiguracji.

 

Mi zależy tylko na tym aby dobrze zgrać swoje płyty do FLAC'a.

Nie przejmuj się. Jak skonfigurujesz tak, jak pod linkiem podanym przez nedj, na pewno będziesz mógł bardzo dobrze i bardzo dokładnie zgrywać swoje płyty.

Oczywiście, w razie wątpliwości - pytaj.

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konkretna konfiguracja, czyli co dokładnie zaznaczyć/odznaczyć ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wierzę w jedynego, kabla grającego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co "no i"?

Pytałeś to odpowiedziałem.

 

Podałem ten program jako alternatywę do własnie zgrywania czy nagrywania. Kiedyś ten program był dla tych, którzy zakupili urządzenie rejestrujące Korga, dzisiaj jest free.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak krece nosem, bo to co bylo w linku, ktory podales nie wskazywalo na mozliwosc uzycia go do ripowania. Pozniej tez dosc nieprecyzyjnie dookresliles jakie ma funkcje. Dopiero teraz podales informacje, ze potrafi on takze ripowac. OK, z tym, ze jeszcze jedna poprawka - jest prawie free. :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

server unreachable;--

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś ten program był dla tych, którzy zakupili urządzenie rejestrujące Korga, dzisiaj jest free.

Jak on (AudioGate) jest free, to jaki jest EAC? ;) :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi zależy tylko na tym aby dobrze zgrać swoje płyty do FLAC'a. We wtorek "przychodzi" do mnie Cambridge Audio Stream Magic 6 i przechodzę na pliki. Stąd prośba:)

Witam. Mam również zamiar zakupić w/w odtwarzacz. Nie miałem jeszcze okazji go posłuchać. Jak pierwsze wrażenia? Jakość wykonania, obsługa no i jak z dżwiękiem? Jak będziesz miał możliwość napisz co nieco...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spostrzeżenia mojego kolegi z pracy w EAC z opcjami dotyczącymi przerw - Gaps : :

"opcja Append Gaps to Previous Tracks powoduje utworzenie NIEPRAWIDŁOWEGO pliku CUE

AccurateRip faktycznie się czepia się kopii sporządzonej z Leave Out Gaps

problem jest więc taki że Append GtPT powoduje wygenerowanie błędnego CUE

a Leave Out Gaps powoduje stworzenie kopii która nie pasuje Accurate Rip bo powoduje programowa wstawienie przerwy między utworami

tak źle i tak niedobrze

co do Leave Out Gaps - on nie zapisuje przerw do pliku WAV ale jak masz CUE to program nagrywający płytę ZAPISUJE przerwy na nośnik!

moim zdaniem NAJLEPSZĄ opcją jest rypanie całej płyty do jednego pliku WAV

wtedy opcja APPEND GtPT działa prawidłowo

i powstaje PRAWIDŁOWY CUE"

 

Wydaje mi się,że Kolega mój ma rację - kiedy jeszcze zgrywałem płyty na CDRy, to przy płytach zripowanych z opcją Append Gaps To Previous Tracks program nagrywający Feurio, nie był w stanie nagrać płyty z plikiem CUE i pojedynczymi Flacami. Wywalał błędy.

 

Nie wiem czy obecnie ma to znaczenie. kiedy mam płyte na dysku i odtwarzam Foobarem przez DACa to korzystam z odtwarzania przez CUE (o ile go mam) Czyli Foobar odtwarza płyty na podstawie pliku CUE.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie spostrzeżenia mojego kolegi z pracy w EAC z opcjami dotyczącymi przerw - Gaps : :

"opcja Append Gaps to Previous Tracks powoduje utworzenie NIEPRAWIDŁOWEGO pliku CUE

AccurateRip faktycznie się czepia się kopii sporządzonej z Leave Out Gaps

problem jest więc taki że Append GtPT powoduje wygenerowanie błędnego CUE

a Leave Out Gaps powoduje stworzenie kopii która nie pasuje Accurate Rip bo powoduje programowa wstawienie przerwy między utworami

tak źle i tak niedobrze

co do Leave Out Gaps - on nie zapisuje przerw do pliku WAV ale jak masz CUE to program nagrywający płytę ZAPISUJE przerwy na nośnik!

moim zdaniem NAJLEPSZĄ opcją jest rypanie całej płyty do jednego pliku WAV

wtedy opcja APPEND GtPT działa prawidłowo

i powstaje PRAWIDŁOWY CUE"

 

Wydaje mi się,że Kolega mój ma rację

Nie ma racji! Już w jakimś wątku o tym pisałem. Musi być zaznaczona opcja "Dodawaj przerwy do poprzedniego nagrania (domyślne)".

- kiedy jeszcze zgrywałem płyty na CDRy, to przy płytach zripowanych z opcją Append Gaps To Previous Tracks program nagrywający Feurio, nie był w stanie nagrać płyty z plikiem CUE i pojedynczymi Flacami. Wywalał błędy.

Zachowanie wielu programów (feurio, foobar, nero, burrrn, eac) w takim przypadku zależy od tego, czy między utworami są przerwy czy ich nie ma.

Jeżeli nie ma przerw to chyba każdy program (piszę "chyba", bo wszystkich oczywiście nie sprawdzałem) poradzi sobie z plikiem cue i wieloma trackami.

Jeżeli między utworami są przerwy, to z tych wszystkich programów tylko EAC prawidłowo potrafi "obsłużyć" plik cue i wiele tracków. Nawet foobar nie "widzi" prawidłowo plików (pomijam fakt, że w foobarze nie ma sensu używać cue dla wielu tracków - w foobarze raczej używa się cue tylko z obrazem płyty - jednym plikiem dźwiękowym)

 

Nie wiem czy obecnie ma to znaczenie. kiedy mam płyte na dysku i odtwarzam Foobarem przez DACa to korzystam z odtwarzania przez CUE (o ile go mam) Czyli Foobar odtwarza płyty na podstawie pliku CUE.

Jak wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam również zamiar zakupić w/w odtwarzacz. Nie miałem jeszcze okazji go posłuchać. Jak pierwsze wrażenia? Jakość wykonania, obsługa no i jak z dżwiękiem? Jak będziesz miał możliwość napisz co nieco...

 

Jeśli chodzi o dźwięk to nie jestem rozczarowany. Nie wiem czego oczekujesz, ja akurat jestem zadowolony z poziomu reprodukcji. Oczywiście wszystko zależy od plików i nie mam tu na myśli różnic pomiędzy 16/44.1 i 24/96 a o źródło pochodzenia. Zauważyłem, że to co sam zripowałem ze swoich płyt jest lepszej jakości niż to czego sam nie zripowałem:)

 

Usług sieciowych jeszcze nie sprawdziłem bo Stream Magic 6 ma problem z połączeniem się z moją siecią. Prawdopodobnie to wina rutera, a że nie znam się na tym to dopiero w weekend sprawa prawdopodobnie będzie rozwiązana.

 

W każdym bądź razie PS3 na Toslinku działa bardzo dobrze i stereo do kina domowego w zupełności wystarczy:) USB 1TB chodzi bez problemu. Instrukcja mówi, że czyta tylko FAT32, u mnie czyta NTFS.

 

Co do plików hi-res to czyta bez problemu 24/96 natomiast 192 odtwarza ale się przycina (z USB rzecz jasna)

 

Mi zależało na podłączeniu tylko zewnętrznego dysku i w tym zakresie jestem zadowolony. Całą płytotekę "przewalam" teraz do flack'ów a CD idą do systemu słuchawkowego.

 

A propos, może ktoś ma w Białymstoku pliki 24/96 do porównania z materiałem 16/44.1 bo te co ja mam jakoś nie powalają na kolana. A może za bardzo wybredny jestem? W każdym bądź razie te urządzenia to przyszłość i faktycznie wygoda.

 

Ogólnie polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że to co sam zripowałem ze swoich płyt jest lepszej jakości niż to czego sam nie zripowałem:)

A może to zależy od płyty? ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gapless pewnie nie ma ? Czyli płyty nalezy zgrywać do jednego pliku FLAC.

 

Ciekawe,że się tnie 24/192. W specyfikacji piszą,że ma odtwarzać, zresztą ten odtwarzacz ma po prostu Dac Magic Plus w środku. Pocieszjące jest,że czyta NTFS.

 

Mimo głupiego uporu producentów, przydałaby się opcja podłączania dysków 2,5 cala w jakąś zatoczkę - po eSATA. Jak w odtwarzaczach typu Dune (hot swap). Nie każdy kocha ;) NASy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gapless pewnie nie ma ?

 

Nie ma, natomiast ponoć po aktualizacji oprogramowania ma mieć. Nie mogę tego sprawdzić bo nie może połączyć się z siecią? Jak już jednak się połączy to sprawdzę i dam znać:)

 

Ciekawe,że się tnie 24/192. W specyfikacji piszą,że ma odtwarzać,

 

Tnie się przy odtwarzaniu po USB z zewnętrznego dysku. Nie będzie się cięło jak pójdzie z kompa, tylko dla Windows trzeba zainstalować darmowy sterownik.

 

Czyli płyty nalezy zgrywać do jednego pliku FLAC

 

Proszę mi wybaczyć być może głupie pytanie bo nie znam się tak dobrze na zgrywaniu plików, a czy po taki zgraniu do jednego pliku można przeskakiwać z utworu na utwór?

 

A może to zależy od płyty? ;)

 

Nie wiem, może to kwestia ustawień. W każdym bądź razie z moich jest lepiej:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Czyli płyty nalezy zgrywać do jednego pliku FLAC

 

Proszę mi wybaczyć być może głupie pytanie bo nie znam się tak dobrze na zgrywaniu plików, a czy po taki zgraniu do jednego pliku można przeskakiwać z utworu na utwór?

Jeżeli będzie plik cue i odtwarzacz potrafi "czytać" plik cue to można przeskakiwać z utworu na utwór.

Jeżeli odtwarzacz nie potrafi czytać plików cue to taki plik będzie "widoczny" jak jedno nagranie. Można tylko wykorzystywać "przewijanie" do przodu, do tyłu (jeżeli odtwarzacz to obsługuje).

 

A może to zależy od płyty? ;)

 

Nie wiem, może to kwestia ustawień.

Ale ustawienia EACa musiałyby być bardzo skopane (np. zaznaczona opcja normalizacji)

W każdym bądź razie z moich jest lepiej:)

Mam nadzieję, że wiesz, że ta sama płyta potrafi brzmieć bardzo różnie w zależności od tego kiedy i gdzie została wydana.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neofozzie - mój Kolega napisał mi w mailu :

 

"indeksy muszą mieć rosnące czasy. Innymi słowy indeks 01 nie może mieć

znacznika czasowego mniejszego niż indeks 00 a takie właśnie pliki

preparuje EAC. I właśnie dlatego inne programy nie mogą poprawnie

otworzyć ŹLE PRZYGOTOWANEGO PRZEZ EAC pliku cuesheet. EAC PRODUKUJE

BŁĘDNE CUESHEETY - EAC wprowadził błędną obsługę cuesheetów i teraz

różni spece upierają się, że błędna obsługa jest prawidłowa. EAC jako

jedyny radzi sobie z cuesheetami wyprodukowanymi przez siebie tylko

dlatego że tak naprawdę nie są to cuesheety tylko "eacowa mutacja

cuesheetów".

 

Włączenie opcji wstawiania przerw na początek plików spowoduje

wygenerowanie POPRAWNYCH cuesheetów przez EAC ale wtedy jak będziesz

chciał słuchać tracków pojedynczo możesz mieć irytujące 2 sekundy

ciszy na początku utworów tam gdzie mają być przerwy."

 

Co Ty na to ?

 

@Octagon - w gapless jakoś nie wierzę (po aktualizacji). Specyfikacja na stronie CA podaje,że czyta NTFS ! A może podłącz Streama bezpośrednio pod kabel LAN ? Co do odtwarzania plików z kompa - do tego wystarczy mój DAC Magic Plus (którego bebechy siedzą w Stream Magic). To nieekonomiczne korzystać z odtwarzacza tego typu łącznie z włączonym kompem. Powinno być głównie po USB i ewentualnie z NASa po sieci (jak kto ma i lubi), A z pendriva albo mniejszego dysku USB próbowałeś pliki 24/192 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neofozzie - mój Kolega napisał mi w mailu :

 

"indeksy muszą mieć rosnące czasy. Innymi słowy indeks 01 nie może mieć

znacznika czasowego mniejszego niż indeks 00 a takie właśnie pliki

preparuje EAC. I właśnie dlatego inne programy nie mogą poprawnie

otworzyć ŹLE PRZYGOTOWANEGO PRZEZ EAC pliku cuesheet. EAC PRODUKUJE

BŁĘDNE CUESHEETY - EAC wprowadził błędną obsługę cuesheetów i teraz

różni spece upierają się, że błędna obsługa jest prawidłowa. EAC jako

jedyny radzi sobie z cuesheetami wyprodukowanymi przez siebie tylko

dlatego że tak naprawdę nie są to cuesheety tylko "eacowa mutacja

cuesheetów".

 

Włączenie opcji wstawiania przerw na początek plików spowoduje

wygenerowanie POPRAWNYCH cuesheetów przez EAC ale wtedy jak będziesz

chciał słuchać tracków pojedynczo możesz mieć irytujące 2 sekundy

ciszy na początku utworów tam gdzie mają być przerwy."

 

Co Ty na to ?

Ja na to: ło matko! Co za bzdury!

Jak widzę, że ktoś wypisuje coś takiego to nawet nie wiem od czego zacząć, żeby wytłumaczyć, bo jest tego za dużo, a teraz nie mam czasu.

Wieczorem napiszę, postaram się wytłumaczyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę zacząć chyba od podstaw.

Według "Red book" przerwa między utworami należy do następnego nagrania. Czyli wszystkie programy, nie tylko EAC, zgrywając do wielu tracków zgrywają niezgodnie z normą, bo wszystkie programy dołączają przerwę do poprzedniego nagrania. Tylko niektóre programy mają możliwość dołączenia przerwy do następnego nagrania (co prawda ja znam tylko EAC, ale być może są takie, gdzie jest możliwa taka opcja :) ) . W EACu domyślnie włączona jest opcja "append gaps to previous track", czyli dodaje przerwę do poprzedniego nagrania, czyli (przypominam) nieprawidłowo, niezgodnie ze specyfikacją CDAudio. Gdyby wszystkie programy dodawały przerwy do następnego nagrania (prawidłowo, według specyfikacji) to wtedy każdy odtwarzacz musiałby mieć i obsługiwać plik cue z zapisanymi informacjami na temat przerw między utworami, żeby prawidłowo odtworzyć taki rip.

Przyjęto sposób odtwarzania taki jak w stacjonarnych odtwarzaczach CDAudio, czyli w momencie włączenia odtwarzania dowolnego utworu pojawia się natychmiast wybrany utwór, bez poprzedzającej go przerwy, dlatego domyślnie, podczas zgrywania płyt wybrano sposób dołączania przerwy do poprzedniego nagrania. Dzięki temu odtwarzacze komputerowe, odtwarzacze sieciowe nie muszą mieć dodatkowych informacji na temat przerw między utworami, żeby prawidłowo odtworzyć taki zapis.

Dodatkowe informacje w cue są natomiast potrzebne do wypalania, chociaż też nie zawsze, bo większości ludzi są obojętne te dodatkowe informacje zawarte w pliku cue. Do wypalania z pojedynczego pliku obrazu plik cue jest niezbędny.

Druga sprawa: wiele osób utożsamia przerwy między utworami z ciszą między utworami. To nie jest to samo! Może być cisza bez przerwy. Może być przerwa bez ciszy.

 

"indeksy muszą mieć rosnące czasy."

Tak, ale tylko w przypadku zgrywania do pojedynczego pliku obrazu jest to od razu widoczne. W przypadku zgrywania do wielu tracków też to występuje, tylko trudniej to zauważyć, ale zaraz to opiszę dokładniej.

 

"Innymi słowy indeks 01 nie może mieć

znacznika czasowego mniejszego niż indeks 00 a takie właśnie pliki

preparuje EAC."

Załóżmy, że jakieś nagranie ma 4m55s, przerwa przed następnym nagraniem wynosi 5s (dla ułatwienia zrozumienia). Przy włączonej opcji dołączania przerw do poprzedniego nagrania czas odtwarzania pliku będzie 5m00s.

 

Index 01 dla tego i następnego nagrania będzie 00:00:00

ale

Index 00 dla następnego nagrania będzie 04:55:00

bo taka jest długość poprzedniego nagrania, czyli 4m55s.

 

Albo inaczej - chronologicznie taki Index 00 będzie miał mniejszą "wartość czasową" od Index 01, mimo, że liczby wskazują co innego, bo 04:55:00 jest przecież większe od 00:00:00 ;) :) . Nie w tym przypadku ;) .

 

Albo jeszcze inaczej. Przykład (cue noncompliant - niestandardowy):

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Zwróćcie uwagę na to, że informacja o Index 00 jest zapisana "w obrębie" jeszcze poprzedniego nagrania. Czyli np.:

 

jeszcze jest informacja o Track 03 (dla uproszczenia opiszę tylko koniec pliku cue)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

już "w trakcie trwania" informacji o Track 03 pojawia się informacja o następnym nagraniu, bo przecież plik z nagraniem 3 zawiera na końcu przerwę między utworem 3 a 4, a przerwa między utworem 3 i 4 "należy" do utworu 4 i gdzieś ta informacja musi być zapisana

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i dopiero teraz następuje informacja o następnym pliku

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czyli indexy mają "rosnące czasy", mimo, że liczby przy indexach na to nie wskazują.

 

"I właśnie dlatego inne programy nie mogą poprawnie

otworzyć ŹLE PRZYGOTOWANEGO PRZEZ EAC pliku cuesheet. EAC PRODUKUJE

BŁĘDNE CUESHEETY - EAC wprowadził błędną obsługę cuesheetów i teraz

różni spece upierają się, że błędna obsługa jest prawidłowa. EAC jako

jedyny radzi sobie z cuesheetami wyprodukowanymi przez siebie tylko

dlatego że tak naprawdę nie są to cuesheety tylko "eacowa mutacja

cuesheetów".

Trochę szerzej o tym niżej.

PS. CueTools radzi sobie z takimi cue bez zająknięcia :) Mało tego, w programie CueTools można przerobić zapis z jednego pliku obrazu+plik cue na wiele plików+plik cue (i odwrotnie też) i ten plik cue po takim przerobieniu wygląda dokładnie tak samo jak z EACa. Czyli nie jest to tylko "wymysł" EACa. Po prostu: inaczej tego nie da się zapisać!

 

Nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że Burrrn chyba też prawidłowo obsługuje takie cue noncompliant - niestandardowe (nie mogę tego sprawdzić i potwierdzić na 100%).

 

"Włączenie opcji wstawiania przerw na początek plików spowoduje

wygenerowanie POPRAWNYCH cuesheetów przez EAC ale wtedy jak będziesz

chciał słuchać tracków pojedynczo możesz mieć irytujące 2 sekundy

ciszy na początku utworów tam gdzie mają być przerwy."

Najpierw to, o czym wspominałem na początku: wiele osób utożsamia przerwy między utworami z ciszą (już pomijam te nieszczęsne 2 sekundy - nie wiem skąd to się bierze ;) :) ). Powtarzam jeszcze raz: cisza między utworami a przerwa między utworami to nie jest to samo.

 

Włączenie opcji wstawiania przerw na początku utworu, czyli prawidłowo, zgodnie ze specyfikacją CDAudio, spowoduje wygenerowanie prawidłowego cue (zgodnego ze specyfikacją CDAudio) - to chyba jest jasne i logiczne, tu nie mamy żadnych wątpliwości.

 

Ale...

 

Ponieważ przyjęto sposób zgrywania niestandardowy (noncompliant), czyli z dołączaniem przerw do poprzedniego nagrania, trzeba było wymyślić niestandardowy sposób opisu tego w pliku cue, co EAC robi znakomicie (CueTools też).

 

Dzięki tej opcji - dołączanie przerw do poprzedniego nagrania (przypominam - niezgodnie ze specyfikacją CDAudio) - cue nie jest potrzebne do zwykłego odtwarzania w jakimkolwiek odtwarzaczu komputerowym czy sieciowym - przy zgrywaniu do wielu plików.

Przy zgrywaniu do jednego pliku obrazu+cue, wtedy plik cue jest zawsze potrzebny i niezbędny, ale w takim układzie nie działają na ten plik cue (na to, co w nim jest zapisane) opcje dodania przerw ani przed nagraniem, ani po nagraniu, ani nawet "leave out gaps" (pomiń przerwy)...

 

à propos, jeszcze na moment wrócę do poprzedniego wpisu, kilka postów wcześniej, bo o to mi głównie chodziło:

 

"... leave Out Gaps powoduje stworzenie kopii która nie pasuje Accurate Rip bo powoduje programowa wstawienie przerwy między utworami...

...co do Leave Out Gaps - on nie zapisuje przerw do pliku WAV ale jak masz CUE to program nagrywający płytę ZAPISUJE przerwy na nośnik!"

 

Takich rewelacji proszę nigdzie nie powtarzać, bo będzie wstyd.

Spróbujcie włączyć opcję "leave out gaps" (pomiń przerwy) i zgrać np. płytę Loreena McKennitt - Live in Paris and Toronto, albo Dream Theater - Octavarium. Od razu będziecie wiedzieć dlaczego nie wolno używać funkcji "leave out gaps" (pomiń przerwy).

Dla ułatwienia napiszę, że to się wiąże z tym, że przerwa między utworami to nie jest to samo co cisza między utworami :) (ile razy to powtórzyłem w tym poście? ;) :) ).

 

Pozwolę sobie na małe podsumowanie tego, co tu napisałem:

1. Nigdy nie używac funkcji "leave out gaps" (pomiń przerwy)

2. Przy zgrywaniu do wielu plików - włączona opcja "append gaps to previous track (default)" (dodawaj przerwy do poprzedniego nagrania (domyślne))

3. Jeżeli potrzebny plik cue (przy zgrywaniu do wielu plików), zapisywać tylko cue noncompliant (niestandardowy)

:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Octagon - w gapless jakoś nie wierzę (po aktualizacji).

 

I bardzo dobrze, że nie wierzysz bo go nie ma, niestety. W końcu udało mi się go podłączyć do sieci, ale aby chodził po wi-fi muszę wymienić router (obecny stary jest i skonfliktowany ze Stream Magic 6:). Oczywiście wgrał się nowy soft, ale gapless jak nie było tak nie ma. Natomiast radio internetowe działa bardzo dobrze. Trójka "śmiga" aż miło:)

 

Ogólnie urządzenie jest "fajne" - nie lubię tego określenia ale tu pasuje. Odtwarza z zewnętrznych dysków do 24/96, ma "ładne" brzmienie (ostatecznie gra lepiej od mego Marantza SA8003 - bardziej kulturalnie, dojrzale, analogowo). Radio działa wyśmienicie, podpięte po Toslinku PS3 także. Jako alternatywne źródło polecam. U mnie SA8003 poszedł do systemu słuchawkowego, a w stereo jest SM6. W związku z tym radio stacjonarne idzie do sprzedania, zwolnią się w wzmaku dwa wejścia (tuner i PS3). Teoretycznie same plusy:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neofozzie :

"2. Przy zgrywaniu do wielu plików - włączona opcja "append gaps to previous track (default)" (dodawaj przerwy do poprzedniego nagrania (domyślne))"

 

Jaki to będzie miec wpływ na odtwarzanie plików flac w foobar , zakładając wybraną przez Ciebie opcję GAPS, i odczyt płyty w Foobarze poprzez przeczytanie przez program pliku CUE ? Czy płyta z muzyką elektroniczną, bez przerw między utworami, przejdzie w Foobarze OK ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@neofozzie :

"2. Przy zgrywaniu do wielu plików - włączona opcja "append gaps to previous track (default)" (dodawaj przerwy do poprzedniego nagrania (domyślne))"

 

Jaki to będzie miec wpływ na odtwarzanie plików flac w foobar , zakładając wybraną przez Ciebie opcję GAPS, i odczyt płyty w Foobarze poprzez przeczytanie przez program pliku CUE ? Czy płyta z muzyką elektroniczną, bez przerw między utworami, przejdzie w Foobarze OK ?

 

Widzę, że chyba niepotrzebnie wszystko pisałem ;) :) Tak czułem, że to za dużo na raz :) .

Znowu nie wiem od czego zacząć :) .

 

1. Jeżeli zgrywa się do wielu plików, to plik cue do odtwarzania w foobarze (czy jakimkolwiek innym odtwarzaczu) nie jest potrzebny.

Pomijam to, że foobar nieprawidłowo odczytuje plik cue noncompliant jeżeli przerwy między utworami są zapisane na płycie.

 

2. To, że jest włączona opcja "append gaps to previous track (default)" (dodawaj przerwy do poprzedniego nagrania (domyślne))" nie oznacza, że EAC dodaje sobie sztucznie jakieś przerwy jeżeli ich nie ma. Po prostu odczytuje z płyty wszystko, co jest zapisane na płycie, łącznie z zapisem przerw (jeżeli są). Jeżeli przerw między utworam nie ma to ich po prostu nie zgra.

 

3. Powtórzę to jeszcze raz :) : przerwa między utworami to nie to samo co cisza między utworami.

W poprzednim poście podałem, jako przykład, dwie płyty, ale takich na pewno znajdzie się dużo więcej, gdzie zapis dżwięku jest non-stop, mimo, że na płycie są zapisane przerwy.

Z podanych przykładów, płyta Loreeny McKennitt jest płytą koncertową, dźwięk jest non-stop od początku płyty do jej końca, a w środku, między utworami są zapisane przerwy, gdzie najdłuższa ma 47 sekund (!!). Co to oznacza?

Oznacza to to, że gdyby zaznaczyć opcję "leave out gaps (pomiń przerwy)" to EAC zgrałby tylko nagrania. Nie zgrałby tego, co jest między utworami, a dzieją się tam ciekawe rzeczy ;) . Podczas słuchania takiego zgrania byłoby słychać, że ktoś, coś wyciął w nagraniu płyty.

Jeżeli zaznaczymy opcję "append gaps to previous track (default) (dodawaj przerwy do poprzedniego nagrania (domyślne))" to cały zapis przerw między utworami zostanie zapisany na dysku. Efekt będzie taki, że foobar (czy inny odtwarzacz z funkcją gapless) będzie odtwarzał taki zapis non-stop, bez przerw w dźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

„... nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.