Skocz do zawartości
IGNORED

Klub AA miłośników urządzeń Andrzeja Analogowego


Gość GratefullDe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Witam i zapraszam do dzielenia się informacjami na temat urządzeń autorstwa Andrzeja Analogowego. Mile widziane zdjęcia. Jeszcze milej widziane testy z udziałem różnych wkładek i pre phono (gramofon) jak i lamp (inne urządzenia).

Liczę również na uczestnictwo Andrzeja, więc wątek ten posłuży być może przyszłym użytkownikom, jak i samemu autorowi urządzeń, będąc wskazówką dla niego w dalszym rozwoju chociażby gramofonu Ad Fontes.

Mój system w "o mnie". Jest to jak widać całkiem pokaźny zbiór urządzeń made in AA. Gramofon wszyscy już znają, nie trzeba przedstawiać. Następnie integra na "diabełkach" - 2 x 10 W no i całkiem niedawno dołączył przedwzmacniacz gramofonowy na układzie Hiragi.

Opis i wrażenia w dalszym ciągu istnienia wątku a obecnie zapraszam do "wpisywania się" do Klubu AA.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to i ja się wpisuję. Mam Ad Fontesa, zadowolony jestem i podoba mi się. Jedno co mi pozostało to wymiana wkładki na zalecaną przez konstruktora. Kupiłem i czekam na dostawę Ortofona VMS 30 mk II. Teraz gram na AT 440 i to nie jest najlepsze rozwiązanie - gra niby bardzo dobrze ale zdecydowanie za dużo jest wysokich. Co do reszty toru to mam pre Ahaji i wzmacniacz lampowy na El 84 SE Almarro 205 mk II. Na końcu graja Horny na 8 calowych Fostexach. I jestem z tego zestawienia bardzo zadowolony. A, żeby nie było że taki analogowy jestem, mam CD Cyrus dAD 3 Q24. Do tego parę setek CD i parę setek winyli.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez nie mam wyjscia i " mmusze " sie dopisac ; )

U mnie stoi od kliku dni dumny ad fontes z wkładka VMS 10 mkII. Dopiero sie z nim poznaje , ale coś czuje , ze to uczucie to bedzie cos wiecej niz tylko " przelotny romans "

Co dziwne tylko ta VMS 10 ma zalecana siłe nacisku 1,7 - 2.3.

Seria 20 i 30 to duzo nizej ok. 07.-1.4 , czy jakoś tak.

 

robiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopiszę.

Ad Fontes z wkładką ortofon 510mk2 na pokładzie. Reszta toru -luxman lv105u i kolumny alr jordan entry 5m -zestaw "świąteczny-weekendowy" -jak mam spokój i czas na słuchanie -analog.

 

ale cd też używam -gdy spokoju i czasu brak - w tle cd pogrywa... jako szara codzienność.

 

Koledzy -gdzie kupiliście VMS -y ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Koledzy -gdzie kupiliście VMS -y ?

Ja zaopatrzyłem się we wkładkę a ostatnio w nową igłę u tego sprzedawcy:

 

http://www.ebay.pl/itm/ORIGINAL-Ortofon-D20E-MKII-Nadel-VMS-20-E-EO-EC-/350264594300?pt=Plattenspielerzubeh%C3%B6r&hash=item518d658f7c#ht_2202wt_1139

 

polecam bo towar nowy, wysyłka błyskawiczna - w moim przypadku gdy zamówiłem rano to tego samego dnia zrealizowali zamówienie a przesyłkę otrzymałem po 4 dnach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie jakies przemyslenia.

Bo u mnie zauwazyłem, ze gdy właczona jest plazma to Ad fonciak " zbiera " zakłócenia przez te nieekranowane przewdoy ramienia idace do gniazd. Gdy plazma jest wyłaczona jest ok.

 

Andrzej tez juz zna temat i nad tym " duma ". Fakt gramofon stoi blisko TV , ale... No własne , jakies pomysły ..

 

robiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo serdecznie witam wszystkich moich sympatyków!A może precyzyjniej moich sprzętów.....Jestem głęboko wzruszony i spełniony jako konstruktor.Z zaszłości : wit0-czekam na łożysko,będzie za kilka dni-nie zapomniałem ale ślimaczą się dostawcy. robiz:.Problem zakłóceń występuje zawsze przy urządzeniach wyposażonych w zasilacze impulsowe.Poza radami kolegów proponuję zasilić plazmę z innego gniazda,jeśli masz 3 fazy w domu to z innej fazy...Jeśli nie-może jeszcze zastosować do TV Zewnętrzny filtr przeciwzakłóceniowy.Ostatecznie czeka Cię wyłączanie telewizora.Gramofony są już właściwie jedynym produktem który z mozołem tworzę-to przez dorabiaczy ten mozół.Za to jak kończę i ktoś zabiera,mam żal,że kolejne dziecko mnie opuszcza...VMS są dość popularne na ebay.Raz na jakiś czas udaje mi się kupić 20MkII za ok 350 zł komplet.Ostatnie kupiłem VMS30MkII za ok 330 zł w stanie idealnym.Bez wielkiego szukania za 600-700 zł są prawie stale..Nowe igły 20 są dostępne w Polsce za 490-520 zł w sklepach internetowych..Tyle na początek..Raz jeszcze dziękuję Wam za wszystkie miłe chwile..A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem juz kilka rzeczy. Cisza jest tylko gdy TV jest wyłączony ( stand-by ). Czy to pre odłączone od gramofonu czy podłączone, to przy włączonym TV zakłócenia sa. Możliwe , ze to przykra cecha plazm, jak mówi GratefullDe , u niego przy LCD nie ma tego zjawiska.

 

Niby zawsze TV jest wyłączony , gdy gramofon gra, przeca to nie odtwarzacz DVD ;) ale świadomość jest , że coś zakłuca jak by co...

 

robiz

 

PS.

Andrzej, cała przyjemność po naszej stronie, wpadaj tu częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

wreszcie gra Ad Fontes z właściwą wkładką. Dotarła z UK wkładka Ortofon VMS 30 mk II. Teraz dopiero jest to co powinno, właściwe proporcje, niczego za mało, niczego za dużo. Może ciut mniej chirurgicznej szczegółowości niż w AT 440 ale ta miękkość i wysokie nienatarczywe to jest to czego oczekiwałem.

pozdrawiam Klubowiczów i zdecydowanie namawiam na zakładanie Ortofona VMS 30 (a pewnie i VMS 20 zagra porządnie)

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ramie jest optymalnie strojone pod te wkładki, to faktycznie jest to najlepszy wybór. Nawiasem mówiąc, wkładka Phonosophie Chiave wygląda identycznie, czyżby klon?

 

Fakty bardzo podobna ta wkładka , ale cena niczego sobie, znaczy sporawa

- 390 euro

- lub 750 za wersje Chiave Spezia

 

robiz

 

To ciekawe. U mnie jak właczam ze stand-by to słychac jakby sie jakiś zasilacz właczał

 

BTW Ad Fontes stoi u mnie koło plazmy i nie mam żadnych zakłóceń...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Cena jest parszywa, ale Phonosophie to droga firma, zresztą chyba bez powodu - ich elektronika to coś o klasie wykonania NVA, tylko pięć razy droższe na dzień dobry. Ale gdyby ktoś potrzebował nowej wkładki o parametrach VMS, a nie mógł w żaden inny sposób zdobyć, to zawsze jest jeszcze takie zródło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

żadna "opowieść" nie zastąpi odsłuchu.

 

brzmienie -dobre, bardzo dobre -a porównanie -zależy od całości toru i od słuchającego.Porównywanie nie ma sensu -każdy ma inny gust i preferencje -trzeba SAMEMU posłuchać. dużo zależy od wkładki i od regulacji...

 

 

ja jestem ciągle zauroczony tym gramofonem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

każdy ma inny gust i preferencje -trzeba SAMEMU posłuchać. dużo zależy od wkładki i od regulacji...

No właśnie, a pytanie do ludzi osłuchanych i znających brzmienie różnych wkładek. Jakie można by "powiesić", inne od VMS, na ramieniu Ad Fontes. Uwzględniając oczywiście ich podatność jak i wagę. Brałem już pod uwagę Goldringa 1042 lub coś z nowszej serii tego producenta, 2xxx. Ale czy jeszcze jakieś MM'ki? Czy warto np. Ortofona w odcieniu brązu lub czerni i jak to by się miało brzmieniowo do 1042?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie coś więcej o brzmieniu tego gramofonu w porównaniu do innych za tę cenę. Zastanawiam się nad odsłuchem

 

Dokładnie jest jak prawi wit0. Ciężko jest dokonać takich porównań. tu problem następny jest z wyceną Ad Fontes'a, Bo jeżeli weźmiemy aktualną kwotę zakupu, to trzeba by porównać do PJ Expression lub , no nie wiem, Regi RP3. A w mojej ocenie to trochę nie na miejscu. Faktyczna wartość jest może ze 100 % większa ( doliczając inne poboczne koszty wytworzenia gramofonu w "profesjonalnej" firmie ), a tutaj porównań może być już trochę więcej...

Tak więc , najlepiej dzwonic do Andrzeja , umówić się i posłuchać oraz poznać wspaniałego człowieka, entuzjastę brzmienia analogowego .Polecam, dla mnie był to bardzo fajny czas.

 

Brałem już pod uwagę Goldringa 1042 l

 

Nie jestem znawca wkładek,i nie słuchałem ich za wiele, ale Andrzej A., podczas jednego ze spotkań, własnie wspominał o tym Goldringu , jak alternatywę dla VMS, powinna się super sprawdzić.

 

robiz

Edytowane przez robiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Andrzej A., podczas jednego ze spotkań, własnie wspominał o tym Goldringu , jak alternatywę dla VMS

Tak, ja także z Andrzejem o tym rozmawiałem. Ale przeglądając internet w poszukiwaniu innej wkładki odpowiadającej parametrom, stale wpadam na te same nazwy firm, Ortofon, Goldring... no może jeszcze Grado. Jako, że znawcą nie jestem to też pytam, czy jest coś jeszcze co zgra się z tym ramieniem? No i nie będzie poniżej klasy VMS 20.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę napisać to co znam z własnego słuchania:Doskonale gra Goldring 1042.Bardzo dobrze wypada "zwykły"Ortofon 510 Mk II Mam teraz nowego Ortofona VMS 30 Mk II i w porównaniu z VMS 20 Mk II jest zdecydowanie mniej ostry.Odkryłem to u kolegi zmieniając igły dla zabawy i nowych doświadczeń.Popełniłem przy okazji nową wersję talerza. Dość ciekawy wygląd tyle,że materiało- chłonny.Testuję też nowy rodzaj łożyska z dwoma tulejami z brązu zamiast litego materiału.Zmusza mnie do tego konieczność utrzymania sie w dotychczasowych kosztach....Załączam foto talerza..Pozdrawiam Andrzej Analogowy.post-12382-0-60017100-1340566201_thumb.jpgpost-12382-0-80734700-1340566215_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

to może jeszcze moje 3 grosze w sprawie wkładek. W tej chwili gram na VMS 30 mkII i jestem BARDZO zadowolony, jest wszystko to co powinno i we właściwych proporcjach, idealne zestawienie z ramieniem i całą resztą. Wkładka w stanie idealnym kosztowała mnie kilkaset PLN (jeśli pamiętam to ok 500 PLN z dostawą). Myślałem o Goldringu 1042, pewnie by też dobrze zagrał (Konstruktor Ad Fontesa sugeruje użycie tej wkładki). Tyle że Goldringa 1042 używanego w dobrym stanie wyjątkowo trudno kupić za porównywalne z VMS 20 czy nawet 30 mkII pieniądze. A nowy 1042 to ok 1.200 PLN (a VMS 20 lub 30 mk II można znaleźć NIEUŻYWANEGO za max 600-700 PLN). Więc po co przepłacać?? Czy goldring 1042 zabrzmi DWA razy lepiej (boć jest dwa razy droższy od VMS-a) od Ortofona? Śmiem powątpiewać...

pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Czy goldring 1042 zabrzmi DWA razy lepiej (boć jest dwa razy droższy od VMS-a) od Ortofona? Śmiem powątpiewać...

No właśnie a zależało by mi na opinii ludzi, którzy z obiema tymi wkładkami mieli już do czynienia. Bo tak sobie myślę, że jeżeli jest różnica pomiędzy VMS 20 a VMS 30, słyszalna różnica na korzyść 30-tki to Goldring 1042 jest klasyfikowany jednak wyżej, stąd on również może brzmieć słyszalnie jeszcze lepiej od dwóch poprzednio wymienionych. Nie wiem czy dwa razy lepiej ale lepiej :).

Popełniłem przy okazji nową wersję talerza.

Bardzo ładnie wygląda, jak zwykle zresztą :) gratulacje...:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może macie jakies przemyslenia.

Bo u mnie zauwazyłem, ze gdy właczona jest plazma to Ad fonciak " zbiera " zakłócenia przez te nieekranowane przewdoy ramienia idace do gniazd. Gdy plazma jest wyłaczona jest ok.

 

Andrzej tez juz zna temat i nad tym " duma ". Fakt gramofon stoi blisko TV , ale... No własne , jakies pomysły ..

 

robiz

 

Plazmy strasznie sieją.

We wzmaku słuchawkowym ściągałem "plazmę" przez lampy mocy, masakra. Podczas odsłuchów wyłączać, anjlepiej wyłącznikiem na twardo.

 

Pozdro

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Dołączam się do klubu ze swoim Ad Fontes, który w zeszłym tygodniu dotarł do mnie na Zieloną Wyspę:)

Wkładka to Ortofon VMS 20 mk II; ramię aluminiowe; mata gumowa, która dla mnie 'gra' lepiej od tej z akrylu (bardziej dynamiczny dźwięk).

Dla mnie ten gramofon to cudo: wizualnie na żywo robi niesamowite wrażenie, taki futurystyczny i old-schoolowy zarazem...

Jeśli chodzi o produkowany przezeń dźwięki, to w porównaniu do Regi Planar 3 (z jakimś Grado za 100 funciakow, a porażka totalna) wielki skok naprzód: dużo szersza scena i o wiele więcej szczegółów, choć właściwie to nie najlepsze porównanie, bo tak na dobrą sprawę to dwa zupełnie różne sprzęty...

Ciekawostka odnośnie dołączonych przez pana Andrzeja IC: świetnie się sprawdzają w moim CD Marantza, łagodząc dźwięk na tyle, że można i kilka płyt pod rząd przesłuchać ;), no ale na co dzień pracują oczywiście z Ad Fontes!

Co do plazmy, to nie zauważyłem żadnych zakłóceń.

Pozdrawiam,

Paweł

post-24767-0-01220400-1340633601_thumb.jpg

post-24767-0-51199200-1340633622_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

ammagamma

 

Witamy w klubie. Proszę o dzielenie się wszelkimi spostrzeżeniami na temat gramofonu. A swoją drogą.... Andrzej musiał się solidnie napracować by przesyłkę odpowiednio zabezpieczyć tak aby całość dotarła bez uszkodzeń do Ciebie. To zawsze ryzyko, kawał drogi. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A swoją drogą.... Andrzej musiał się solidnie napracować by przesyłkę odpowiednio zabezpieczyć tak aby całość dotarła bez uszkodzeń do Ciebie. To zawsze ryzyko, kawał drogi.

 

Gramofon odebrałem osobiście u pana Andrzeja.

Jeśli chodzi o przewóz sprzętu do Irlandii, to zbudowałem w tym celu specjalną skrzynię; talerz, silnik wraz z wszystkimi mniejszymi elementami przyleciały po prostu samolotem w walizce, a skrzynię nadałem kurierem :)

Ramię oczywiście musiałem zdjąć z łożysk... Gramofon dotarł w nienaruszonym stanie!

A oto jak to wyglądało:

post-24767-0-21717800-1340708473_thumb.jpg

post-24767-0-93432400-1340708489_thumb.jpg

post-24767-0-67521700-1340708508_thumb.jpg

post-24767-0-25847100-1340708523_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas odsłuchów wyłączać, anjlepiej wyłącznikiem na twardo.

 

No tak też czynię ostatnio, zakupie jeszcze chyba listwę zasilająca na pilota i będę wyłączał wszystko w chole......., jak Ad Fonciak pogrywa.

 

Tak mi sie teraz skojarzyło o Zielonej Wyspie i koledze ammagamma. Chyba miałem przyjemność po raz pierwszy gościć u Andrzeja krótko przed odbiorem gramofonu, coś tak Andrzej wspominał o tym. Pamiętam też, że rzeczony AD Fonciak stał juz w centralnym miejscu i przyjmował ostatnie regulacje, oczywiście nie omieszkałem go odsłuchać razem z Andrzejem.

 

robiz

Edytowane przez robiz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Niedawno oglądając zdjęcia nowych wersji gramofonu (z aluminiowym talerzem) zastanawiałem się czy nie zapostulować dostosowania do talerza kolorystyki reszty metalowych detali (w tym obudowy silnika), bo to "srebro" i "złoto" słabo razem wygląda. Nie chciałem się jednak wymądrzać, nie będąc samemu użytkownikiem tego sprzetu. Widzę jednak, że Andrzej z własnej inicjatywy zmienił nieco wystrój w tym kierunku, dzięki czemu wzornictwo gramofonu stało się bardziej spójne. Bardzo ładnie to wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.