Skocz do zawartości
IGNORED

Klub AA miłośników urządzeń Andrzeja Analogowego


Gość GratefullDe
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Popełniłem przy okazji nową wersję talerza

 

Ten nowy talerz wygląda zacnie,powiedziałbym , że nawet bardzo zacnie.

 

Niedawno oglądając zdjęcia nowych wersji gramofonu (z aluminiowym talerzem) zastanawiałem się czy nie zapostulować dostosowania do talerza kolorystyki reszty metalowych detali (w tym obudowy silnika), bo to "srebro" i "złoto" słabo razem wygląda.

 

W swoim egzemplarzu mam tylko "złoty " ciężarek ramienia ( talerz akryl + alu ) i nie pływa to jakoś bardzo negatywnie na pozytywny odbiór wizualny.

Ale fakt jest faktem , że ponoć nie powinno si mieszać tych dwóch metali, zwłaszcza w biżuterii ; )

 

robiz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężarek przeciwwagi robiłem kiedyś z kwasówki.Niestety za boga nie potrafiłem go odpowiednio wypolerować.Obiecuję,że ujednolicę kolorystykę,choć dla mnie konwencja polegająca na niełączeniu srebra ze złotem jest staroświecka.Biżuteria mojej żony już srebrzy się i złoci jednocześnie.Jest to też trochę problem ciężaru właściwego różnych metali.....A w końcu to ciekawy powód do dyskusji.A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość GratefullDe

(Konto usunięte)

Może gdyby plinta była innego koloru, powiedzmy... srebrna lub złota ;) to mogło by drażnić takie pomieszanie. Jednak oba te kolory, złoty w dodatkach i srebrny - ramię, spasowały się fajnie z okleiną gramofonu i jest ok. Do tego u mnie akryl warstwowy, biały i czarny i nie mam mowy o monotonii ;) Mnie się tak podoba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W porównaniu z poprzednim talerzem z aluminium dźwięk wydaje się łagodniejszy.Nie oczekiwałem zmian w tej materii, więc może to nie do końca sugestia.Co do wysokości,to ramię ma regulację VTA w zakresie prawie 40 mm,żaden więc problem.Problem polega jedynie na trudności w pozyskaniu akrylu o grubości 40 mm , więc jest to raczej wybryk,niż propozycja na przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam Klubowiczów,

"podniosę" wątek a przy okazji poproszę o wpisy Kolegów - jakie macie wkładki zamontowane na swoich Ad Fontesach i jak to gra? Chodzi mi przede wszystkim o wkładki inne niż zalecane przez Konstruktora. Może ktoś gra na jakiejś wkładce MC?

proszę o wpisy (dla porządku - ja gram na Ortofonie VMS 30 mkII ale "pracuję" nad przejściem na Goldringa 1042)

pozdrawiam

jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi cudnie to prawda ale chciałoby się spróbować czegoś innego....Może "inne" będzie jeszcze cudniej grało ? Może MC zagra pięknie ? A chyba nikt nie próbował...

wierzę w Klubowiczów i ich chęci do eksperymentowania... Kto im wszystkim dał urlopy ?? Każdy by na urlop chciał a robić nie ma komu... (w tym przypadku odpowiadać na moje pytanie).

pozdrawiam

jay

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ramię jest konstrukcją dedykowaną do wkładek o podatności większej niż 20.Z takimi wkładkami je testowałem.Mało która MC nawet zbliża się do tej granicy.Nie twierdzę ,że nie zagra, tyle,że jest to mało prawdopodobne i nie sprawdzone w praktyce.Tak więc dla spokoju sumienia opracowałem nową konstrukcję ramienia i poddam ją testowaniu.Wyniki ok września.Jak się sprawdzi na tyle,żebym nie musiał się wstydzić napiszę....A ramię będzie kompatybilne,więc wymiana jednego na drugie będzie operacją prostą i nieskomplikowaną.Poza tym wakacje.......!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Wspólnie z Andrzejem przygotowujemy tez rodzaj alternatywnej niespodzianki, przynajmniej w jednym egzemplarzu :-) Pokażę, jak będzie gotowe. Z wkładkami MC faktycznie jest osobna historia, nawet taki twardziel jak Denon 103 ma wielu zwolenników, a tam faktyczna podatność jest rzędu 9-11. Typowa wkładka MC jest dość ciężka i ma podatność rzędu pi razy oko 15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam po wakacyjnej przerwie.Jak pisałem, biorę się za czarny gramofon zachęcony egzemplarzem wykonanym dla kolegi z Warszawy.Jako że nie mam fotografii-taka była umowa- musicie trochę poczekać na efekty.Do tego ramię do wkładek MC przetestuję do końca miesiąca.Trochę mi brakowało tej dłubaniny-a Balaton jest do dupy.Co innego Budapeszt..Ładna mieścina!!!A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Obiecane pierwsze zdjecie gramofonu Ad Fontes "drive" z regulowanym armboardem do Regi (chińskiej produkcji). Ramię standardowa Rega 250, zamocowana w celach poglądowych (właściwe ramię dopiero będzie).

 

No niestety. Nie jestem w stanie wkleić tutaj obrazka. To jest efekt pół godziny starań. Ktoś wie jak to się robi?

 

Może tak się uda?

 

Znowu nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

No to wpadłem :)

Gramofon, plinta cis, talerz monolit aluminium. Czekam na nową wkładkę Goldring 2500, acz już na 2M Red potrafi wycisnąć łzy.

 

 

Może by skrócić tytuł wątku Ad Fontes klub, czy coś? Bo AA kojarzy mi się jednoznacznie z Anonimowymi Alkoholikami :)

.

 

p.s. Póki co jadę na okablowaniu p. Andrzeja. Pre - Pro-Ject Phono Tube SE 2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Dawno temu popełniłem takie monobloki i pre w/g Hiraga do kompletu. .Kolega , który je zamówił,zdradził je dla Mc Intosh..Są do wzięcia za 6500 zł.Ponieważ ktoś mnie pytał,czy robię to mówię że nie robię.A te były udane i pracowały ze dwa lata na swoją reputację...W środku dużo żelaza i solidne trafa głośnikowe.Proszę o ew pytania.A

post-12382-0-15606500-1349712659_thumb.jpg

post-12382-0-54966000-1349712672_thumb.jpg

post-12382-0-09346500-1349712688_thumb.jpg

post-12382-0-37560300-1349712704_thumb.jpg

post-12382-0-74452000-1349712715_thumb.jpg

post-12382-0-72817600-1349712723_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do mojego Fontesa, którego Pan Andrzej przygotowuje trafi wkładka Clearaudio Visrtuoso, a jak się wszystko ładnie ułoży to może topowa Maestro. Jestem ogromnie ciekaw jak to zagra z taką wkładką.

 

Pozdro

Edytowane przez pmcomp

Muszę przewietrzyć mój system…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście politura jako wykończenie.Zajęła mi jak pamiętam dwa tygodnie.Urządzenia są zadbane, a przed zabraniem zrobię przegląd i ew kosmetykę ....Mierniki pokazują prąd anodowy i służą do ustawiania BIAS.Układ na 6SN7 , 6J5 ,6C33C oraz prostownikach dwópołówkowych-lampy typowe.Co do 6SN7 I 6J5 to jak pamiętam są Sylvania , GE i jeszcze jakieś amerykańskie z lat 50.Wzmacniacz ma trafa 4 omowe , dwa przełączane wejścia ,układy opóźnionego załączania anodowego i moc 8 do 12 W w zależności od ustawień prądu.Klasa A bez żadnych sprzężeń zwrotnych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.